Kazachstan – Izrael 1:2 (kon.) | S. Macedónsko – Faerské ostrovy 7:1 (kon.) | Grécko – Litva 1:0 (kon.)
Ukrajina – Malta 4:0 (kon.) | Poľsko – Estónsko 4:0 (kon.) | Fínsko – Sev. Írsko 1:1 (kon.)
Švédsko – Írsko 1:3 (kon.) | Taliansko – Luxembursko 5:0 (kon.) | Azerbajdžan – Gruzínsko 0:3 (kon.)
Lichtenštajnsko – Švajčiarsko 0:5 (kon.) | Dánsko – Rumunsko 2:1 (kon.) | Srbsko – Lotyšsko 1:1 (kon.)
Bielorusko – Portugalsko 0:2 (kon.) | Holandsko – Cyprus 5:1 (kon.) | Bulharsko – Rusko 0:0 (kon.)
Španielsko – Čierna Hora 2:0 (kon.) | Chorvátsko – Škótsko 1:2 (kon.) | Wales – Nemecko 1:5 (kon.)
Belgicko – Bosna 0:0 (kon.)
Azerbajdžan
0:3 (0:1)
Gruzínsko
cz Utorok 10.09.2019, 18:30 • Dalga Stadium, Baku • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 2

To je z mé strany vše, hezký večer. (20:25:20)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 1:10. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 17:14.

Je dobojováno. Gruzie potvrdila roli favorita a po dobrém výkonu nakonec vyhrála na hřišti Ázerbájdžánu jasně 3:0. Nutno dodat, že hostující celek byl dnes jasně lepší a vyhrál zcela zaslouženě. Domácí mladíci bojovali, ale na body to dnes nestačilo.

90+5

90+3
    Domácí se tlačí dopředu, ale do zakončení se nemohou dostat.

90+1
    Rozhodčí přidal pět minutek.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

88
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Mali, přichází Spanderašvili.
    Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Ekincier, přichází Bajramli.

86
    Hosté jsou znovu u míče a kombinují na své polovině, nikam už příliš nepospíchají.
    84. Giorgi ARABIDZE - 0:3

84
    Gruzie právě vstřelila branku!
    Naopak se prosazují potřetí hosté z Gruzie. Po hezké kombinaci napřáhl z hranice velkého vápna GIORGI ARABIDZE, který povedenou přízemní střelou nedal brankáři šanci.

84
    Domácí dobře kombinovali na polovině soupeře, ale do zakončení se ani jeden z hráčů nedostal.

82
    Je před námi posledních deset minutek, tak uvidíme, jestli domácí duel ještě zdramatizují.

80
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Arveladze, přichází Kitejšvili.

78
    Domácí zahrávali rohový kop, ale ani z něho nic nebylo. Gruzie dnes velice dobře brání.

76
    Domácí se ještě snaží něco vymyslet, ale v útočné fázi se jim dnes vůbec nedaří.
    74. BUGRIDZE - 0:2

74
    A je nejspíše rozhodnuto, protože hosté jdou do vedení 2:0. Po krásné kombinaci poslal míč do prázdné branky IRAKLI BUGHRIDZE, který je na hřišti nějaké dvě minutky.

73
    Další komplikací pro domácí celk je určitě střídání brankáře, protože kvůli zranění hřiště opustil Ibrahimov.

71
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Kavtaradze, přichází Bughridze.
    Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Ibrahimov, přichází Zakijev.

70
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Ninua, přichází Čocheridze.

68
    Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru přerušil, bude se ošetřovat.

66
    Domácí bojují, ale do zakončení se vůbec nedostávají, tak jako nyní. Nakonec jejich snažení skončilo útočným faulem.

65
    Rohový kop pro Ázerbájdžán.

64
    Gruzie tlačí soupeře, který hraje v deseti, ale druhou branku se hostům nedaří vstřelit.

62
    Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Oksuz, přichází Ege Atlam.

60
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 1:0 pro Gruzii, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

58
    Domácí to ale zvládli a ubránili se. Tamazov nakonec míč odkopl daleko ze své poloviny.

57
    Rohový kop pro Gruzii.

55
    Kombinační akci domácího celku zastavil ofsajd. Na tahu je Gruzie, která nyní nikam nepospíchá.

53
    Přitvrdili také hosté. Fauloval Arabidze, který uviděl žlutou kartu.

52
    Domácí pokračují v ostré hře. Další tvrdý zákrok a rozhodčí nyní domácí mladíky uklidňoval. Trenér Ázerbájdžánu navíc za své protesty vyfasoval žlutou kartu.

51
    Žlutou kartu dostává Sejdijev (Ázerbájdžán).
    49. Červená karta po 2. žluté

49
    Tak to je velká komplikace pro domácí, protože Hajijev fauloval na polovině soupeře, zcela zbytečně, vyfasoval druhou žlutou kartu a následuje tedy karta červená!

47
    Domácí v poločase dvakrát střídali, tak uvidíme, jak se to na jejich hře projeví.

46
    Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Ibrahimli, přichází Jafargulijev.

46
    Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Nabijev, přichází Maharramli.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:35 hodin.

První poločas je za námi. Sledujeme duel, ve kterém jsou aktivnější hostující hráči, zatím nabídl jednu branku. Z poslední akce v prvním poločase se prosadil Vato Arveladze a Gruzie tedy zcela zaslouženě vede 1:0.

45+3
    45+3. Vato ARVELADZE - 0:1

45+3
    Z poslední akce v prvním poločase se hosté dočkali! Ibrahimov šel pro centrovaný míč, ale nedostal se k němu, a ten nakonec do branky uklidil VATO ARVELADZE – 0:1!

45+2
    Ještě roh pro Gruzii.

45+1
    Rozhodčí přidal dvě minutky.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Hosté zahrávali svůj druhý rohový kop, ale ani z něho nic nebylo a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.

43
    Roh pro Gruzii.

42
    Hosté se usadili na polovině svého soupeře a snaží se něco kloudného vymyslet, ale zatím hrají daleko od branky, kterou střeží Ibrahimov.

40
    Sejlighli fauloval a je čtvrtým napomínaným hráčem v tomto utkání.

38
    A další snažení hostů zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

37
    Hostující celek zahrával zajímavou standardní situaci z pravé strany, ale skončilo to nepovedeným centrem.

35
    V posledních minutách se hra trochu vyrovnala a hosté už nedominují tolik, jako v úvodu utkání.

33
    Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. U míče už jsou hosté, kteří trpělivě kombinují na své polovině.

32
    Po centru upadl ve vápně hostů jeden z domácích hráčů, ale pokutový kop z toho není. Roh pro Ázerbájdžán.

31
    Nyní fauloval na své polovině hostující Kobouri, který také vyfasoval žlutou kartu.

29
    Domácí se stále pouze brání, ale zatím to zvládají a drží nerozhodný stav.

27
    Žlutou kartu dostává Hajijev (Ázerbájdžán).

25
    Snažení hostů znovu zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

24
    Žlutou kartu dostává Tamazov (Ázerbájdžán).

22
    Obraz hry je stále stejný. Gruzie diktuje tempo hry, tak uvidíme, jestli z toho něco vytěží.

20
    Je za námi úvodních dvacet minutek. Hosté mají mnohem více ze hry, ale branky se zatím nedočkali a je to stále 0:0.

18
    Z následného rohu nic nebylo. U míče jsou nyní domácí, kteří se tlačí dopředu.
    17. Arveladze první branku nevstřelil

17
    Tohle už byla tutovka pro hosty! K dorážce z hranice malého vápna se dostal Arveladze, který byl trochu z úhlu, ale brankáře propálit nedokázal! Roh pro Gruzii.

15
    Další snažení hostujících hráčů tentokrát ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.

13
    Nyní z toho byla přízemní střela z hranice velkého vápna, ale s tímto propagačním pokusem neměl Ibrahimov žádný problém.

12
    Hosté se stále tlačí dopředu, jsou aktivnější, ale do větší šance se zatím nedostali.

10
    Domácí se hned vydali dopředu, bylo z toho zakončení, ale Hajijev branku trefit nedokázal, jeho přízemní střele pár decimetrů chybělo.

9
    Silagadze to vyzkoušel ze standardní situace, ale míč skončil zhruba metr nad břevnem a rozehrávat tak bude Ibrahimov.

7
    Mnohem aktivnější jsou v úvodu hráči Gruzie, kteří jsou také mírným favoritem tohoto utkání.

5
    Hosté zahrávali zajímavou standardní situaci, ale byl z toho poměrně nepovedený centr a míč doputoval do zámezí.

3
    Nakonec se domácí dopředu vydali, ale hosté dobrým napadáním míč lehce získali.

2
    Ze své první akce ale hostující celek nic nevymyslel. U míče jsou domácí mladíci, kteří kombinují na své polovině.

1
    Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.

1

Vše je připraveno, jdeme na to.

Ázerbájdžán: Ibrahimov – Sejdijev, Tamazov, Sejlighli, Manafov – Sejdov, Hajijev (C) – Nabijev, Ibrahimli, Ekincier – Oksuz
    Náhradníci: Zakijev – Sulejmanov, Maharramli, Muradov, Gajali, Jafargulijev, Ege Atlam, Bajramli, Gurbanli

Gruzie: Gubešhašvili – Mali, Beriašvili, Ločošvili, Kobouri – Arabidze (C), Kutsia, Ninua, Silagadze – Arveladze, Kavtaradze
    Náhradníci: Mamardašvili – Čocheridze, Spanderašvili, Andronikašvili, Ugrekhelidze, Kitejšvili, Bugridze, Lakvekheliani

Rozhodčí: Kopriwa – Ries, Santos.

Utkání začíná v 18:30 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte tento zápas ujít. Máme se na co těšit.

Gruzie vstoupila do kvalifikace naprosto skvěle. Doma hostila slabé Lichtenštejnsko, které po dobrém výkonu smetla 4:0. Dnes ale hosty čeká o poznání těžší soupeř, tak uvidíme, jak to Gruzie zvládne a jestli získá další body.

Ázerbájdžán zatím ve skupině, kde najdeme ještě Gruzii, Lichtenštejnsko, Francii, Švýcarsko a Slovensko, odehrál dva zápasy. V prvním duelu hrál na hřišti Lichtenštejnska, kde po boji prohrál 0:1. V dalším zápase hostil Slovensko a byla z toho trochu překvapivá výhra 2:1.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Kvalifikace na ME hráčů do 21 let má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Ázerbájdžánem a Gruzií. Mírným favoritem je hostující celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.