Anglicko – Kosovo 5:3 (kon.) | Čierna Hora – Česko 0:3 (kon.) | Litva – Portugalsko 1:5 (kon.)
Luxembursko – Srbsko 1:3 (kon.) | Albánsko – Island 4:2 (kon.) | Francúzsko – Andorra 3:0 (kon.)
Moldavsko – Turecko 0:4 (kon.)
Moldavsko
0:4 (0:1)
Turecko
cz Utorok 10.09.2019, 20:45 • Stadionul Zimbru (Kišiněv) • Kvalifikácia ME • Skupina H

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Turecko
    Turecko také spadá do skupiny H, ve které si zatím vede velice dobře, což se ostatně také dalo čekat. Z úvodních pěti kol si svěřenci Senola Gunese připsali 12 bodů za 4 vítězství a 1 porážku na půdě Islandu, se kterým má stejný počet bodů, ale lepší skóre, konkrétně 10:2. 12 bodů má také Francie, která má skóre ještě podstatně lepší než Turci a vypadá to, že si to tyto 3 celky rozdají na nože a můžeme se těšit na drama až do závěrečných bojů této skupiny.

Moldavsko
    Moldavsko je účastník skupiny H, se kterým se příliš nepočítalo, že by se měl zapojit do bojů o postup na Euro, a úvodních 5 kol tuto prognózu potvrdilo. Moldavsko v úvodních pěti zápasech utržilo 4 porážky – s Francií, Tureckem, Albánií a Islandem. Souboj s Andorrou tento tým z východní Evropy zvládl poměrem 1:0. Do zápasu s Tureckem vstoupí Moldavsko z 5. místa s hrozivým skóre 2:13 a neočekává se, že by se mělo nějak dramaticky vylepšit.

Moldavsko: Koșelev – Graur, Mudrac, Efros, Reabciuk – Cebotaru, I. Țurcan, Ionita (C) – Suvorov, Gînsari, Sandu.
    Náhradníci: D. Celeadnic – Ambros, Cemirtan, Cojocaru, Ghecev, Macritčij, Rozgoniuc, Zagajevsčij.

Turecko: Günok – Celik, Demiral, K. Ayhan, Meraş – Tufan, Toköz – Türüç, Kahveci, Karaman – Tosun (C).
    Náhradníci: Cakır, Bolat – Belözoğlu, Çalhanoğlu, Karaca, Kilinc, Parmak, Sangaré, Söyüncü, Ünal, Yalcın, Yazıcı.

Rozhodčí: Massa – Meli, Tegoni.

1

1
    Utkání začalo výkopem Turků, kteří oblékli bílé dresy, domácí Moldavsko hraje v dresech modrých.

2
    Utkání začalo aktivitou Turků, kteří zatím nepouští své protihráče k míči.

3
    Turecko už bylo na polovině soupeře, ale nepřesností se připravilo o míč a hrají domácí.

4
    Domácí se u míče moc neohřáli, a tak hrají opět hráči v bílém.

5
    Turecko pokračuje v aktivitě, ale stále čekáme na první ostřejší střelu tohoto zápasu.

6
    Po hezké akci po křídle budou domácí zahrávat první roh zápasu.

7
    Domácím se roh nepovedl, a tak se Turci pokusili o rychlý protiútok, ten ale nevyšel.

9
    U míče opět hosté. Vypadá to, že posunování míče po kopačkách Turků bude dnes častou záležitostí. Jenomže prozatím se turečtí fotbalisté nedokázali prokombinovat do žádné slibné šance.

10
    První nebezpečný balón z kopačky hostů právě mířil do území, ale Karaman nakonec fauloval domácího gólmana.

11
    Střela se Tosunovi absolutně nepovedla, a tak bude rozehrávat Koșelev.

13
    Turci se nyní svou vinou připravili o míč.

14
    Vinou nepřesné rozehrávky hostů se k míči dostali domácí, kteří nyní kombinují na polovině soupeře.

15
    Budeme svědky prvního rohového kopu hostujícího celku.

16
    Další rohový kop pro hosty.

16
    Tosunovi se teč nevyvedla, a tak se bude rozehrávat od brány Koșeleva.

17
    Ihned po rozehrání se k míči dostali Turci, kteří se snaží dobýt pokutové území svého soupeře.

19
    Efros nyní schytal tvrdý skluz od soupeře, takže domácí míč zakopli do zámezí. Turci sportovně míč vrací soupeři, který tak může vyrazit kupředu.

19
    Střela z kopačky Constantina Sanda mířila vysoko nad bránu.

20
    První dvě střely na bránu v zápase měli na svědomí Turci, jenomže Tosun byl ve dvou tutovkách neúspěšný vinou skvělých zákroků Koșeleva.

22
    Íirfan Can Kahveci pálil mimo tři tyče. Rozehrávat bude Koșelev.

22
    Rohový kop budou nyní zahrávat turečtí fotbalisté.

23
    Domácí odvrátili nebezpečí, ale Turci u míče zůstali.

24
    Pro centr Turuce si vy pohodě došel Koșelev, který rychle rozehrál, ale Turci ihned získali míč na své kopačky.

26
    Domácí fotbalisté se nyní osmělili a vyrazili k útoku, ten byl ale zastaven hostující obranou, kteří si ponechávají míč na svých kopačkách.

26
    Další útok domácích, ti budou nakonec zahrávat rohový kop.

27
    Druhý roh pro domácí v řadě.

28
    Střela domácímu Cebotarovi se vůbec nepovedla, a tak budou hrát opět hosté.

30
    V posledních minutách sledujeme velice vyrovnaný duel. hráči Moldavska se dokázali vyrovnat Turkům, a to je jedině dobře pro fotbal.

31
    Hosté si nerozuměli a k míči se dostávají opět domácí, kteří mohou zavelet k dalšímu útoku.

32
    Demiral zablokoval centr Suvorova, a tak uvidíme další roh domácích.

33
    Gunok míč polapil a bleskově rozehrál. Hráči v bílém míří kupředu.

34
    Roh pro hosty.

36
    Centr Turuce domácí zpacifikovali a míč dostali k půlící čáře, ale tam hrají opět pouze hosté.

37
    Turecko právě vstřelilo branku!
    Máme tady první branku zápasu, o kterou se postarali hostující fotbalisté. Dlouhý centr jednoho z hráčů Turecka našel přesně CENKA TOSUNA, který obešel gólmana a zakončil do odkryté sítě. 0:1
    37. Cenk TOSUN - 0:1

40
    Hostující fotbalisté pokračují v aktivitě. Tosun natáhl k další střele, tentokrát ale mířila mimo tři tyče.

42
    Nepřesnost na straně hostů znamená zisk míče pro domácí.

43
    Constantin Sandu zkusil své štěstí z dálky, ale jeho střela byla pouze laciným pozdravem směrem ke Gunokovi.

44
    Turci rozehráli nepřesně a k míči se dostali domácí, kteří ale také udělali ihned chybu, a tak hrají znovu Turci.

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1
    Poslední akci první půle budou mít na svědomí hostující fotbalisté.

45+1

Skončila první půle zápasu mezi Moldavskem a Tureckem. V prvních dvaceti minutách jsme mohli sledovat jasnou dominanci Turků, kterým se ale nepovedlo skórovat. Následovala pasáž zhruba patnácti minut, kdy hrozili také domácí fotbalisté, ale skóre bylo nerozhodné až do 37. minuty, kdy se prosadil Cenk Tosun a stanovil tak skóre po prvním poločase. Moldavsko 0:1 Turecko.

Druhá půl začne přibližně ve 21:50.

46

46
    Druhá půle započala aktivitou Turků.

48
    Hosté se už dostávali do velké šance, ale přece jen přihrávka na Karamana byla o krapet delší, než by bylo zapotřebí.

49
    Hráči v bílem to ve druhé půli zatím zkoušejí přes dlouhé nákopy, které jim však zatím nevycházejí.

51
    Opět jsou u míče Turci, ale přechod na půlku soupeře jim trvá příliš dlouho. Začátek druhé půle je nemastný, neslaný.

52
    Nyní se Turci už dostali do pokutového území, tam je ale Turcan zastavil a odehrál míč na roh.

54
    Hostující fotbalisté jsou stále u míče, ale chybí jim větší kreativita, lepší nápady, protože se nemohou dostat k žádnému střeleckému pokusu, který by mohl Koșeleva ohrozit.

55
    Teď ke střele natáhl Turuc, ale branku hrubě minul.

57
    Faul domácích. Nadějnou standardku rozehrají hostující fotbalisté.

57
    Turecko vede o 2 góly! Standardní situaci si na paškál vzal DENIZ TURUC, který zamířil přesně k tyči, kde Koșelev nedosáhl. 0:2.
    57. Deniz TÜRÜÇ - 0:2

59
    U míče zůstávají Turci, kteří už nemusí nikam spěchat.

61
    Faul domácího Graura. U míče tak zůstanou turečtí fotbalisté, kteří ve druhé půli vůbec nepůjčují míč svému soupeři.

62
    Tosun se dostal v pokutovém území k míči, ale na poslední chvíli byl zablokován, a tak se bude zahrávat pouze rohový kop.

63
    Centr prosvištěl kolem všech bez teče. Rozehrávat bude Koșelev.

64
    Hostující fotbalisté opět vyzvali svého kapitána Cenka Tosuna, který ale minul zařízení.

66
    Turecko je stále na míči, ale spíše si hostující fotbalisté se svým soupeřem hrají, než že by byli extra nebezpeční směrem dopředu.

68
    Střídání v týmu Moldavska. Odchází Radu Ginsari, přichází Vadim Cemirtan.

70
    Střídání v týmu Turecka. Odchází Kenan Karaman, přichází Hakan Çalhanoğlu.

72
    Stále stejná písnička. Turci drží míč a neženou se příliš kupředu. Domácí fotbalisté pouze pobíhají sem a tam bez většího efektu.

75
    Akce se hostům nepovedla, bude se rozehrávat od brány Moldavska.

75
    Střídání v týmu Moldavska. Odchází Alexandru Suvorov, přichází Arťom Rozgoniuc.

76
    U míče opět turečtí fotbalisté, kteří budou rozehrávat standardku u poloviny hřiště.

79
    Turecko odskakuje na rozdíl tří branek! Prosadil se kapitán hostů CENK TOSUN, který se prosadil hlavou a přidal tak svůj druhý gól v dnešním zápase a přidává nejspíše pojistku na vítězství hostů. 0:3.
    79. Cenk TOSUN - 0:3

80
    Střídání v týmu Turecka. Odchází Írfan Kahveci, přichází Yusuf Yazici.

81
    Střídání v týmu Moldavska. Odchází Artur Ionita, přichází Mihail Ghecev.

84
    Turci jsou stále v držení míče, nyní domácí obrana zvládla zablokovat střelu Tosuna a následně se jeden z Turků nacházel v ofsajdové pasti.

86
    Turci se opět zmocnili míče, ale nikam příliš nespěchají.

87
    Hostující fotbalisté se nyní nepochopili, a tak se míče zmocnili hráči v modrém.

87
    Střídání v týmu Turecka. Odchází Dorukhan Toköz, přichází Abdülkadir Parmak.

88
    Čtvrtý gól do sítě domácích přidává střídající YUSUF YAZICI, který tak vstřelil svůj první gól v seniorské reprezentaci Turecka po nahrávce Cenka Tosuna. 0:4.
    88. Yusuf YAZICI - 0:4

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+1
    Po nepřesné střele hostů bude rozehrávat gólman domácího celku.

90+3
    V držení míče hosté. Zápas už je rozhodnut a pouze se dohrává za jasného výsledku.

Fauly: 5:10.

Skončilo nám utkání Kvalifikace na Euro mezi týmy Moldavska a Turecka. Zápas měl jednoznačného favorita a zápas samotný to jenom potvrdil. Turečtí fotbalisté vládli celému zápasu, ve kterém se dokázali čtyřikrát posadit (Tosun, Turuc, Tosun, Yazici) a vezou si z Moldavska povinné 3 body do tabulky skupiny H.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek týdne! (22:40:27)