Plzeň – Hämeenlinna 5:4 (po pr.) | Färjestad – B. Bystrica sk 6:1 (kon.) | Luleå – Augsburg 2:3 (1:2 po s.n.)
Mníchov – Ambri-Piotta 3:0 (kon.) | EC-KAC – Tappara 3:2 (kon.) | Zug – Rungsted Seier Capital 5:2 (kon.)
Biel – Frisk Asker 2:1 (kon.) | Belfast Giants – Liberec 5:4 (kon.)
KAC Klagenfurt
3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Tappara Tampere
cz Štvrtok 29.08.2019, 19:30 • Eissportzentrum Klagenfurt • Liga majstrov • Skupina A

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera! (22:03:21)

Trestné minuty: 8 – 8

Utkání mezi Klagenfurtem a Tapparou nabídlo pohlednou, vyrovnanou bitvu. Z vítězství 3:2 se radují Rakušané, rozhodující trefu obstaral v 31. minutě útočník Matthew Neal.

Konečný výsledek:
    KAC Klagenfurt – Tappara Tampere 3:2

Branky a nahrávky:
    17. Hundertpfund (Comrie, Bischofberger) – PPG, 24. Obersteiner (Petersen, Neal), 31. Neal (Harand) – 23. Bertrand (Morley, Kuusela) – PPG, 27. Moilanen (Ytterell).
    Konečný výsledek: KAC Klagenfurt - Tappara Tampere 3:2

59:50
    Bertrand zkoušel štěstí z úhlu, z levé strany, Haugen připraven.

59:20
    Klagenfurt takticky na výbornou, pouze vyhazuje do střední třetiny. Tappara se k ničemu nedostává.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:23
    Konec oddechového času Tappary, Heljanko zůstává na střídačce.

58:23
    Oddechový čas pro hosty.

58:23
    Útočná akce Finů nic extra nepřinesla, Haugen hru přerušuje.

58:11
    Petersen mohl zřejmě rozhodnout, Heljanko ale svůj tým podržel, když střelu soupeře z mezikruží vyrazil pravým ramenem do ochranné sítě.

57:15
    Velmi dobrá hra od hokejistů KAC, kteří drží kotouč v útočném pásmu, tedy daleko od vlastní brány.

56:10
    Tři minuty a 50 vteřin do konce třetí třetiny. Koch a Morley na buly po levici Haugena.

56:10
    Puk u Haugena, před námi je poslední powerbreak.

55:01
    Posledních pět minut do konce třetí třetiny. Podaří se Tappaře srovnat?

54:02
    Virta se zprava tlačil před bránu, obrana domácích byla ovšem dostatečně důrazná a nebezpečí včas zneškodnila.

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 17. Hundertpfund (Comrie, Bischofberger), 24. Obersteiner (Petersen, Neal), 31. Neal (Harand) – 23. Bertrand (Morley, Kuusela), 27. Moilanen (Ytterell)

KAC Klagenfurt: Haugen (Madlener) – Comrie, Fischer (C), Harand, Schumnig, Strong, Unterweger, Schnetzer – Neal, Koch, Kozek – Ganahl, Obersteiner, Petersen – Richter, Hundertpfund, Bischofberger – M. Geier, Liivik, Witting – S. Geier
    Tappara Tampere: Heljanko (Garteig) – Vittasmäki, Suhonen, Blood, Kemiläinen, Utunen, Ytterell, Mäntylä – Kuusela (C), Morley, Bertrand – Ojamäki, Virta, Karjalainen – Levtchi, Jasu, Vauhkonen – Puistola, Moilanen, Lehtonen – Ollikainen

Rozhodca: Vladimír Baluška (SVK), Kristian Nikolić (AUT) – Elias Seewald (AUT), David Nothegger (AUT)

Diváci: 3 472