Parma – Juventus 0:1 (kon.) | Fiorentina – Neapol 3:4 (kon.)
ACF Fiorentina
3:4 (1:2)
SSC Neapol
cz Sobota 24.08.2019, 20:45 • Stadio Artemio Franchi • Talianska Seria A • 1. kolo

Neapol nakonec dokázala udržet vedení, avšak dnešní výhra vedla hodně trnitou cestou. Po prvním poločase vedla Neapol 2:1. Avšak na počátku druhého dokázal srovnat zápas Nikola Milenković. Vyrovnaný stav trval čtyři minuty, když se Neapol opět dostala do vedení a to zásluhou José Maríe Callejóna . Fiorentina se však nehodlala vzdát a Kevin-Prince Boateng opět srovnal – 3:3! Avšak ani tentokrát vyrovnaný stav netrval dlouho a potřetí se do vedení dostali hosté a to zásluhou Lorenza Insigneho!
    Zápas se musel celkově nestrannému fanouškovi líbit. Mnoho šancí k vidění nebylo, ale to vše vynahradilo celkových sedm branek. (22:44:52)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 21:16.

90+6

90+5
    Žlutou kartu dostává Germán Pezzella (ACF Fiorentina).

90+4
    Žlutou kartu dostává Kevin-Prince Boateng (ACF Fiorentina).

90+4
    Vysoký centr do vápna, který ihned eliminuje defenzíva Neapole.

90+3
    No, a domácí trené měl nejspíše nějaké poznámky a dostává žlutou kartu!

90+2
    Franck Ribéry se právě na oné hranici šestnáctky střetl a Hysajem, který taktéž nedávno střídal. Nakonec to však není vyhodnoceno jako pokutový kop!

90+1
    Hráč Fiorentiny upadl kousek za hranicí šestnáctky, ale pokračuje se dále.

90+1
    Žlutou kartu dostává Piotr Zieliński (SSC Neapol).

90+1
    Prvním poločas byl nastaven o dvě minuty, druhé nastavení bude raz tak delší.

90
    Běží nám poslední minuta zápasu! Neapol je blízko k úvodnímu vítězství v novém ročníku Serie A.

88
    Míč po rohovém kopu propadl až na střed vápna, kde v krkolomné pozici zakončoval Germán Pezzella, který však netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

87
    Dlouhý centr do vápna je odražen na rohový kop. Neapol nyní čekají perné minuty závěru zápasu.

86
    Snaha Fiorentiny jde vidět, ale už je taková křečovitá.

85
    Fabián Ruiz je odchovancem Betisu Sevilla. Ten v minulém roce udělal velký progres a určitě stojí zato, jej sledovat, jak si povede v tomto novém ročníku.

85
    Fabián Ruiz se pokoušel udržet míč. Nakonec je faulován.

84
    Dries Mertens, autor vyrovnávací branky na 1:1, opouští hřiště a na jeho místo nastupuje Elseid Hysaj.

Adam Dořák

Góly: 9. Pulgar (pen.), 52. Milenković (Pulgar), 65. K-P. Boateng (Castrovilli) – 38. D. Mertens (L. Insigne), 42. L. Insigne (pen.), 56. Callejón (L. Insigne), 67. L. Insigne (Callejón)

Karty:   90+4. K-P. Boateng (FIO), 90+5. Pezzella (FIO) – 19. Allan (NEA), 20. Callejón (NEA), 24. Rui (NEA), 90+1. P. Zieliński (NEA)

ACF Fiorentina: Drągowski – Venuti, Pezzella (C), Milenković, Lirola – Pulgar, Badelj (73. Benassi), Castrovilli – Sottil (77. Ribéry), Vlahović (61. K-P. Boateng), Chiesa.
    Náhradníci: Terracciano – Benassi, Biraghi, K-P. Boateng, Ceccherini, Cristóforo, Montiel, Ranieri, Ribéry, Simeone, Terzić, Żurkowski.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Rui (71. Ghoulam) – Callejón, Allan (72. Elmas), P. Zieliński, L. Insigne (C) – Ruiz – D. Mertens (84. Hysaj).
    Náhradníci: Karnezis, Ospina – Elmas, Gaetano, Ghoulam, Hysaj, Chiricheş, Luperto, Nikola Maksimović, Malcuit, Verdi, Younes.

Rozhodca: D. Massa