Vsetín – Slavia 7:5 (kon.) | Přerov – Zlín 4:1 (kon.)
7:5 (4:2, 1:3, 2:0)
HC Slavia Praha
cz Štvrtok 15.08.2019, 17:00 • Zimní stadion Na Lapači • Zubr Cup

Ode mě je to pro dnešek vše, ze vsetínského Lapače Vám přeji příjemný zbytek večera. (19:30:48)

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni za Vsetín Martin Procházka, za Slavii Tomáš Šmerha.

Po skončení základní hrací doby proběhlo ještě pět sérií samostatných nájezdů. Také v této disciplíně byli úspěšnější domácí a zvítězili v ní poměrem 3:1.
    Za domácí svůj nájezd proměnili Vít Jonák, Antonín Pechanec a David Vítek. Jediným úspěšným na straně Slavie pak byl Aleš Furch.

Do třetí třetiny se vstupovalo za nerozhodného stavu 5:5. Poslední dějství vyšlo opět lépe domácím, za které se v 53. minutě prosadil Karafiát. Domácí tento stav a své vedení o jeden gól kontrolovali po celý zbytek zápasu, přičemž Procházka vítězství domácí celku ještě dvě minuty před koncem základní hrací doby definitivně pojistil.

59:30
    Slavii se nepovedlo zahájit kombinaci a o kotouč se bojuje v rohu kluziště.

59:13
    Oddechový čas pro hosty. Michajlov zůstává na střídačce.

59:13
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Teper – 2 min., podrážení).

59:04
    Z otočky v mezikruží pálil Doležal. Jeho pokus končí vedle vsetínské branky.

57:58
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Sedmá branka Vsetína je přeci jen na světe. Postaral se o ní MARTIN PROCHÁZKA, který u levé tyčky zvedl kotouč nad beton gólmana Michajlova. Asistence: Branislav Rehuš, Radek Jeřábek.

57:32
    Zajistit Vsetínu dvougólový náskok dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby mohl Březina. Hostující branku však z pravého kruhu přestřelil.

57:10
    Hosté se nahrnuli do útočného pásma a ženou se za vyrovnáním. Valík dostal puk na modrou čáru, kde si ho taky zpracoval, ale zakončení se mu přes vsetínskou obranu nepovedlo. Puk končí vedle Bláhovy brány.

56:33

56:14
    Hořava ze středního pásma pouze nahazuje na branku. Bláha ukrývá kotouč v lapačce a urychleně rozehrává.

55:11
    Hosté v plném počtu. Začíná zkrácená přesilová hra Slavie.

55:02
    Březina už si najížděl ke střele z mezikruží, ale nepovedlo se mu vymanit ze Šťastného sevření. Slavia tak vyváží kotouč mezi modré čáry.

54:33
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Rehuš – 2 min., sekání).

54:03
    Valaši se tlačí do branky a Dostálek už po střele a dorážce mezi betony zvedal ruce nad hlavu. Puk ale za brankovou čarou neskončil.

53:28
    Teperův pokus z pravého kruhu tečoval Duda nad branku. Vsetín zůstává v útočném pásmu.

Helena Hegeďová

Góly a asistencie: 5. Ondračka (Volf, Klímek), 6. Procházka (Březina, Rehuš), 15. Březina (Rehuš, Procházka), 17. Hořanský (Drtina, Ondračka), 26. Dudáš (Rehuš, Jonák), 53. Karafiát (Volf, Jeřábek), 58. Procházka (Rehuš, Jeřábek) – 9. Šteiner (Ondráček), 18. Hovsepyan (Duda, Brož), 26. Šmerha (Šmíd, Všetečka), 27. Furch (Hovsepyan), 35. Ryzák (Ondráček)

VHK ROBE Vsetín: Bláha (Gába) – Teper, Slováček, Hryciow, Dudáš, Ondračka, Drtina, Holomek, Jeřábek – Dostálek, Pechanec, Jonák – Procházka, Rehuš, Březina – Klímek, Volf, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Hořanský.
    HC Slavia Praha: Šorf (17. Michajlov) – Hořava, Šmíd, Duda, Hejda, Ryzák, Valík, Barák – Brož, Hovsepyan, Šťastný, Šteiner, Všetečka, Vrdlovec, Martínek, Šagát, Ondráček, Furch, Šmerha, Doležal, Vlček.

Rozhodca: Kovařčík, Škrobák – Kurtin, Horažďovský