Košice – Vladivostok sk 5:4 (4:2 po s.n.) | Dynamo – Chabarovsk 3:6 (2:0 po s.n.)
po s.n. (4:2)
HC Košice
5:4 (2:1, 2:0, 1:3 - 1:0)
Admiral Vladivostok
cz Streda 14.08.2019, 15:00Memoriál Zbyňka Kusého
Predzápasové kurzy: 5.56 4.6 1.45
   
  Je konec! Dnešní utkání nakonec končí celkem překvapivým vítězstvím Košič, které svého soupeře porazily poměrem 5:4. Utkání logicky ještě přineslo samostatné nájezdy, ve kterých byl opět úspěšnější slovenský celek, který bere další bod navíc. (17:35:42)
   
  Konec zápasu.
   
  4. séria
  4:2
  Následně Chovan poslal puk pod břevno, Olkinuora byl tentokráte bez šance.
   
  4. séria
  3:2
  Lomako měl štěstí, avšak přeci jenom procedil puk až do branky.
   
  3. séria
  3:1
  Skokanovo najetí a rychlé přesunutí puku na bekhend přineslo zakončení pod břevno.
   
  3. séria
  2:1
  Na druhé straně zamíchal s pukem Glazačev, který ale vypálil nad branku.
   
  2. séria
  2:1
  Haščák byl mnohem přesnější, jeho blesková rána skončila až v síti.
   
  2. séria
  1:1
  Ljungh byl se střelou ke vzdálenější tyči úspěšný, puk skončil vedle.
   
  1. séria
  1:1
  Na opačné straně to zkoušel Čížek, který kličkou do forhendu překonal brankáře.
   
  1. séria
  0:1
  Jako první se rozjel Bakoš, který to udělal mazácky, puk poslal mezi beton brankáře.
   
  Samostatné nájezdy začínají.
   
  Konec zápasu.
   
  59:30
  Košarišťan nyní zachránil svůj celek neskutečným zákrokem!
   
  59:09
  Admiral to zkouší bez brankáře!
   
  59:09
  Vypadá to, že Košice jednobrankové vedení udrží až do konce zápasu. Admiral se totiž nemůže dostat do žádného většího náporu, avšak ještě nepředbíhejme.
   
  58:20
  Následně se ve středu hrací plochy dostal k puku Haščák, který ale nepřesně hledal někoho ze svých spoluhráčů. Nyní sledujeme celkem dost nepřesností.
   
  57:04
  Almquist si poradil s napadajícím protihráčem, načež jeho celek rozjížděl akci od své branky. Bobrjašov celkem dlouho váhal, nakonec si vybral Mereskina.
   
  56:01
  Slovenskému celku se sice puk podařilo vyhodit na druhou stranu, avšak soupeř se dostal rychle zpět. Poté se opět vyznamenal brankář Košarišťan.
   
  55:10
  Do nebezpečné pozice se před malým momentem dostal Bakoš, který zkoušel ještě přihrávat na teč, avšak brankář Košarišťan stačil zasáhnout.
  54:56 LOMAKO - 5:4
   
  54:56
  Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
  Tak přeci jenom je tu využitá další přesilová hra! I tentokráte hráči Admiralu uspěli na vhazování, díky čemuž se do operativní pozice dostal OLEG LOMAKO, který střelou na přední konstrukci překvapil brankáře.
  Asistence: Alexander Ugolnikov.
   
  53:15
  Vyloučení v týmu HC Košice (Patrik Koch – 2 min., podrážení).
   
  51:01
  Košice se opět dostaly do pásma soupeře, avšak tam se k puku dostal pozorný Almquist, který ho vyhozením poslal až na hůl brankáře Košarišťana.
   
  50:20
  Do hodně zajímavé pozice se dokázal dostat Haščák, který pálil z levého kruhu. Olkinuora se ke své tyči dostal včas, díky čemuž střelu v poklidu zneškodnil.
   
  49:37
  Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Markus Ljungh – 2 min., držení).
  49:18 IBATULLIN - 5:3
   
  49:18
  Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
  Tak to byla velice rychle využitá přesilová hra Admiralu! Ihned po vhazování dostal puk proti hokejce obránce RUSLAN IBATULLIN, který to ihned zkoušel na branku soupeře, přičemž jeho tvrdé zakončení skončilo až v síti.
  Asistence: Alexander Ugolnikov, Alexander Střelcov.
   
  49:05
  Vyloučení v týmu HC Košice (Jurij Repe – 2 min., nedovolené bránění).
  48:35 SKOKAN - 5:2
   
  48:35
  Košice vstřelily branku!
  K vidění byla rychlá protiakce Košic, která končí pátou brankou! Nakonec se finální přihrávka dostala přesně hokejku DAVIDA SKOKANA, kterému se podařilo překonat finského brankáře, jenž se přesouval ke své bližší konstrukci.
  Asistence: Tomáš Slovák.
   
  48:20
  Uklidnil se hru snažil obránce Růžička, který nakonec počkal na příchod další formace. Mezitím se na ledovou plochu dostala také nová formace Admiralu.
   
  47:13
  Posléze se za vlastní brankou staral o rozehrávku Repe, jenž nahozením o mantinel oslovil vedle stojícího Čížka, který pro změnu nastartoval akci Košic.
   
  46:10
  Posléze se hrací předmět dostal na střídačku slovenského celku. Chvíli se tak hrát nebude, avšak posléze se bude opět vhazovat ve středním pásmu.
   
  45:03
  Do zakončení se chtěl dostat Mereskin, kterému se nakonec vypálit vůbec nepovedlo. Košice se stále úspěšně brání, přičemž vedou o dva přesné zásahy.
   
  44:01
  Dělnov se podél hrazení dostal až za branku soupeře, kde moc dlouho nevydržel. Posléze si Košice přichystaly protiútok, Milý ale nevyzrál na brankáře.
   
  43:10
  Aby toho nebylo málo, tak na řadu přišlo zakázané uvolnění. Nepřesně rozehrával obránce Djakov, kterému se nepodařilo najít rozjetého Mereskina.
   
  42:02
  První formace Košic velice dobře napadala rozehrávku soupeře, což k ničemu nevedlo. Posléze dostal nabito Almquist, který pořádně protáhl brankáře.
   
  41:15
  Následně ve vlastním pásmu dokázal zodpovědným způsobem zasáhnout Koch který vypíchl puk před protihráčem. Zasahovat musel také Olkinuora.
  40:08 BAKOŠ - 4:2
   
  40:08
  Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
  Tak to bylo skutečně hodně rychlé! Admiral totiž vyhrál vhazování, poté jsme sledovali přihrávku středem hrací plochy, načež se k ní dostal MARTIN BAKOŠ, který pohodlně překonal brankáře Košic.
  Asistence: Shawn Lalonde.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Máme za sebou druhou periodu, která přinesla celkem zajímavou podívanou. Herně byl totiž aktivnější Admiral, avšak ten neustále narážel na velmi dobře chytajícího brankáře. Naopak Košice skórovaly ještě dvakrát, čímž své vedení navýšili na dosavadních 4:1.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  39:01
  Ve vlastním obranném pásmu kroužil s pukem Ljungh, který si poté chtěl narazit s Bobrjašovem. Admiral se opět dostal ke kombinaci za brankou soupeře.
   
  37:56
  Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Denis Vicharev – 2 min., hákování).
  Vyloučení v týmu HC Košice (Patrik Koch – 2 min., nedovolené bránění).
  Vyloučení v týmu HC Košice (Tomáš Slovák – 2 min., zdržování hry / úprava výstroje).
   
  36:22
  Hodně prostoru měl kolem sebe Lalonde, který pálil hned dvakrát. První pokus vyrazil Košarišťan ramenem, ten druhý směřoval do protihráče.
   
  35:26
  Vyloučení v týmu HC Košice (Václav Čížek – 2 min., krosček).
   
  35:01
  Vladivostok nehraje přesilovou hru vůbec špatně, avšak zatím si nemůže přijít na brankáře Košic. Následovalo vyhození přes všechny čáry.
   
  34:03
  Admiral podnikl bleskurychlou protiakci, která nakonec přinesla střelecký pokus v podání Bakoše, jehož okamžitá rána směřovala daleko vedle branky.
   
  33:15
  Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (David Boldižár – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).
   
  33:05
  Po dlouhé kombinaci to z levého kruhu zkoušel Haščák, avšak jeho střela nebyla ničím nebezpečná. Posléze obránce Almquist odpálil puk na druhou stranu.
  32:37 HAŠČÁK - 4:1
   
  32:37
  Košice vstřelily branku!
  Další využitá přesilová hra slovenského týmu! Vypadalo to na beznadějné kombinování v útočném pásmu, nicméně poté se k hracímu předmětu dostal MARCEL HAŠČÁK, jenž vypálil mimo dosah finského brankáře ve službách Admiralu.
  Asistence: Martin Belluš.
   
  31:33
  Košice sice hrají proti oslabenému soupeři, avšak až po necelých třiceti vteřinách se konečně usadily v pásmu. Zatím je to ale bez střeleckého pokusu.
   
  30:51
  Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Kirill Voronin – 2 min., podrážení).
   
  30:12
  Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vasilij Střelcov – 2 min.).
   
  29:20
  Sám na sebe to zkoušel vzít Kozlovskij, který posléze přeci jenom přihrával o mantinel do volného prostoru, avšak Admiral jel naprosto zbytečně střídat.
  28:37 SKOKAN - 3:1
   
  28:37
  Košice vstřelily branku!
  Košice využívají také další přesilovou hru! Tentokráte jsme sledovali střelu od levého kruhu, kterou Olkinuora vyrazil pouze před sebe, kde se nacházel velice pozorný a hlavně osamocený DAVID SKOKAN, jenž zametl puk do odkryté branky.
  Asistence: Marcel Haščák, Michal Chovan.
   
  28:02
  Admiral se dostal hned ke dvěma střeleckým pokusům, avšak Košarišťan byl pokaždé připravený. Následně se za červenou čáru dostal forvard Jokel´.
   
  27:10
  Hodně nepříjemně to před malým momentem zkoušel obránce Michalčin, jenž zápěstím vypálil přesně do míst, kde se nacházel finský brankář Olkinuora.
   
  26:48
  Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Markus Ljungh – 2 min., nedovolené bránění).
   
  25:09
  Sidljarov ještě zkoušel nahodit puk do pásma, avšak tam se nacházela pouze přesila protihráčů. Následně se do hry dostal Majdan, který hledal Chovana.
   
  24:08
  Následně si k pravému kruhu dokázal sjet Glazačev, který místo zakončení zkoušel akci vyšperkovat, avšak přihrávku se podařilo srazit pozornému Slovákovi.
   
  23:03
  Hned po vhazování se Slovákovi nepodařilo vyhodit podél zadního hrazení. To vedlo ke střeleckému pokusu od modré čáry, který skončil na Košarišťanovi.
   
  22:20
  Vyloučení v týmu HC Košice (Jakub Suja – 2 min., vysoká hůl).
   
  22:10
  Poté se k levému kruhu dostal Lomako, který místo zakončení ještě hledal na modré čáře Ugolnikova, jehož nahození tečoval vedle branky forvard Střelcov.
   
  21:02
  Posléze se na malý moment dostal k touši obránce Almquist, avšak ho nedokázal trefit dle potřeb. Na ledovou plochu se tak dostávají obě druhé formace.
   
  20:10
  Úvodní vhazování druhé periody dopadlo lépe pro slovenský celek, konkrétněji se dokázal prosadit Chovan, který odpálil kotouč až k Košarišťanovi.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  Máme za sebou první periodu, která nám přinesla hned tři branky. Překvapivě ve vedení je slovenský celek, který sice prováhal, avšak poté se mu výsledek podařilo překlopit na vlastní stranu. Uvidíme teda, co nabídne druhá třetina.
   
  20:00
  První třetina skončila.
  18:24 HAŠČÁK - 2:1
   
  18:24
  Košice vstřelily branku!
  Naprosto senzační kombinace Košic končí vedoucí brankou! Slovenský celek podnikl rychlou protiakci, přičemž Majdan přenechal na Chovana, který ještě přihrávkou před prázdnou brankou našel kolegu MARCELA HAŠČÁKA, který poslal pul do prázdné branky.
  Asistence: Michal Chovan, Juraj Majdan.
   
  17:01
  Hra byla opět přerušena, puk se totiž otřel o ochrannou síť za brankou Košic. Admiralu se i tentokráte podařilo vyhrát vhazování, následně puk zamířil na druhou stranu.
   
  16:07
  Tentokráte se vhazovalo před brankářem Košarišťanem. Na vhazování se podařilo uspět Mereskinovovi, po jehož přihrávce nebezpečně nahazoval Djakov.
   
  15:03
  Ven z branky musel Košarišťan, kterému se povedlo rozehrát velice přesně. Posléze to sám na sebe zkoušel vzít Milý, který u levého hrazení narazil do protihráče.
   
  14:02
  Obránce Repe se snažil zavést puk do útočného pásma, nakonec se ještě rozhodl spolupracovat s kolegou Bellušem, který nahazoval za branku soupeře.
  13:46 HAŠČÁK - 1:1
   
  13:46
  Košice vstřelily branku!
  Tak přeci jenom tady máme vyrovnání! Také slovenský celek se usadil kolem branky soupeře, u levého kruhu měl hodně prostoru na zakončení MARCEL HAŠČÁK, který v poklidu zamířil do odkryté branky finského brankáře.
  Asistence: Michal Chovan, Patrik Koch.
   
  13:08
  U bližší tyče se nacházel Skokan, který ještě předkládal na lépe postaveného Majdana, jehož ránu z velké blízkosti pokryl brankář Olkinuora.
   
  12:23
  Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Shawn Lalonde – 2 min., pozdní dohrání).
   
  11:10
  Konečně se také Košice dostaly na delší dobu do útočného pásma. U zadního hrazení bojoval o kotouč Rapáč, který ho přeci jenom procedil na Suju.
   
  10:13
  Košarišťan měl opět hodně práce, tentokráte se Voroninovi nepodařilo zamést puk do prázdné branky. Na opačné straně se daleko nedostal Majdan.
  09:53 UGOLNIKOV - 0:1
   
  09:53
  Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
  Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Admiral se na hodně dlouhou dobu usadil v útočném pásmu, přičemž dostal na modré čáře nabito obránce ALEXANDR UGOLNIKOV, jehož rána z první směřovala mimo dosah brankáře.
  Asistence: Ruslan Ibatullin
   
  09:10
  Vyhození do středního pásma zachytil Glazačev, který se poté nedostal do útočné třetiny. Naopak Koch vyhodil o mantinel, zakázané uvolnění to nebude.
   
  08:01
  Zasahovat musel brankář Košarišťan, který si se zakončením od levého kruhu hravě poradil. Na řadu přichází první komerční přestávka tohoto zápasu.
   
  07:51
  Vyloučení v týmu HC Košice (Christian Michalčin – 2 min., držení).
   
  06:03
  Po několika vteřinách přišlo na řadu zakázané uvolnění, provinil se Admiral. Hra se tak stěhuje zpět před Olkinuoru, na vhazování se staví člen třetí formace.
   
  05:13
  Na ledovou plochu zavítala druhá formace ruského celku. Ugolnikov čekal za branko na příjezd Střelcova, ten naopak protečoval puk za branku soupeře.
   
  04:01
  Tohle už byla šance! Zničehonic se u levého kruhu zjevil zcela osamocený Chovan, jehož rána bez větší přípravy prosvištěla vedle brankové konstrukce.
   
  03:06
  Předávka na vedle stojícího Djakova byla hodně přesná, avšak nahození zablokoval jeden z protihráčů. O další vyvezení puku se postaral Petrov.
   
  02:03
  Poté to sám na sebe vzal obránce Ibatullin, který se nakonec dostal do útočného pásma. Košice si i tentokráte počínaly dobře, puk opět vyhodily.
   
  01:21
  První formace Admiralu se dostala do útočného pásma, avšak u pravého mantinelu se povedlo zasáhnout Repemu, který ihned vyhazoval za branku soupeře.
   
  00:29
  Vyloučení v týmu HC Košice (Marcel Haščák – 2 min., podrážení).
   
  00:10
  Úvodní vhazování tohoto zápasu dopadlo lépe pro Admiral, který okamžitě nahazoval puk do útočného pásma. Následně přes všechny čáry vyhodil Koch.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  Úvodní sestavy:

  HC Košice: Košarišťan (Škrovánek) – Koch (A), Slovák, Repe, Čížek (A), Růžička, Michalčin, Boldižár – Haščák, Chovan, Majdan – Bezúch, Skokan (C), Belluš – Suja, Bortňák, Rapáč – Jokel´, Vrábel, Milý – Cibák, Faith, Klhůfek, Köver, Manák

  Admiral Vladivostok: Olkinuora (Veremčuk) – Almquist, Lalonde, Ugolnikov, Ibatullin, Djakov, Bobrjašov, Kozlovskij, Ostrovskij – Bakoš, Ljungh, Vicharev – A. Střelcov, V. Střelcov, Lomako – Voronin, Mereskin, Glazačev (C) – Sidljarov, Petrov (A), Dělnov.
   
  Zatímco slovenský celek na svůj první zápas na tomto turnaji stále čeká, tak Vladivostok má první z nich za sebou. Ruský celek totiž změřil síly se Znojmem, přičemž tento duel nabídl hned pět branek. Admiral šel během deseti minut do vedení o tři branky, načež Znojmo jednou brankou korigovalo výsledek, avšak Vladivostok přeci jenom zvítězil 4:1. V tomto utkání se do role favorita dostává právě Admiral, který se bude pokoušet o druhé vítězství v řadě, naopak Košice o povedený vstup do tohoto turnaje.
   
  Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Memoriál Zbyňka Kusého má před sebou další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi HC Košice a Admiral Vladivostok.
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

  David Suchý

  Góly a asistencie: 14. Haščák (Chovan, Koch), 19. Haščák (Chovan, Majdan), 29. Skokan (Haščák, Chovan), 33. Haščák (Belluš), 49. Skokan (Slovák) – 10. Ugolnikov (Ibatullin), 41. Bakoš (Lalonde), 50. Ibatullin (Ugolnikov, Střelcov), 55. Lomako (Ugolnikov)

  Samostatné nájazdy:

  1. séria:
  0:1   Bakoš (VLD)
  1:1   Čížek (KOS)
  2. séria:
  1:1   Ljungh (VLD)
  2:1   Haščák (KOS)
  3. séria:
  2:1   Glazačev (VLD)
  3:1   Skokan (KOS)
  4. séria:
  3:2   Lomako (VLD)
  4:2   Chovan (KOS)


  HC Košice: Košarišťan (Škrovánek) – Koch (A), Slovák, Repe, Čížek (A), Růžička, Michalčin, Boldižár – Haščák, Chovan, Majdan – Bezúch, Skokan (C), Belluš – Suja, Bortňák, Rapáč – Jokel´, Vrábel, Milý
  Admiral Vladivostok: Olkinuora (Veremčuk) – Almquist, Lalonde, Ugolnikov (A), Ibatullin, Djakov, Bobrjašov, Kozlovskij, Ostrovskij – Bakoš, Ljungh, Vicharev – A. Střelcov, V. Střelcov, Lomako – Voronin, Mereskin, Glazačev (C) – Sidljarov, Petrov (A), Dělnov

  Rozhodca: Barek, Úlehla – Bohuněk, Kis

  Diváci: 520