Siniaková – Vekić 0:2 (kon.) | Strýcová – Kasatkinová 0:2 (kon.)
4 69
Darja Kasatkinová
2
6 7
cz Utorok 13.08.2019, 23:28 • Stadium 3, Cincinnati (USA) • WTA Cincinnati - Western & Southern Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

6:7
    Teď už je konec, třiatřicetiletá česká veteránka Barbora Strýcová zakončuje utkání dvojchybou a končí hned v prvním kole turnaje WTA. Svou druhou šanci jako lucky loser tak nevyužila.

9-9
    Další dvojchyba Rusky na mečbolu. To snad není možné. Strany točíme za stavu 9:9, neuvěřitelná zkrácená hra v Cincinnati pokračuje.

6-6
    Servis – síť na jedničku a Barbora Strýcová odvrací také čtvrtý mečbol! Strany se tak točí za nerozhodného stavu 6:6. Neskutečná koncovka druhé sady.

2-6
    Strýcová teď bojovala jako správná česká lvice a oběhala toho opravdu plno, ale její stopbal byl krátký, Ruska jej doběhla a prohozem získává mečbol.

1-5
    Strany se budou točit za stavu 5:1 pro ruskou tenistku. Darja Kasatkinová je dva míčky od zisku utkání.

6:6
    Barbora Strýcová ale posílá naskakovaný bekhend do sítě, takže Ruska získává dvanáctý gem a půjdeme do zkrácené hry.

6:5
    Barbora Strýcová se ve výměně dlouho bránila, ale poté naopak obranným lobem na zadní lajnu dostala soupeřku pod tlak a čopovaným bekhendem pod nohy ji donutila k chybě. Přerušuje tak sérii tří gemů v řadě pro Rusku.

5:5
    Darja Kasatkinová potvrzuje brejk z minulého gemu a srovnává z 2:5 na 5:5. Strýcová už se možná viděla jednou nohou ve třetím setu, ale opak je pravdou. Koncovka druhé sady teď bude hodně o psychice.

5:4
    Čistou hrou získává Darja Kasatkinová servis své soupeřky a snižuje už na 4:5. Barbora Strýcová vůbec neudržela nervy na uzdě a devátý gem druhé sady zakončila dvojchybou.

5:3
    Darja Kasatkinová prohrávala už 0:30 a byla dva míčky od ztráty setu, ale poté získala čtyři fiftýny v řadě a snižuje na 3:5. Barbora trefila v poslední výměně jen pásku.

5:2
    Česká tenistka nakonec odvrátila brejkbol a udržela si své podání, takže se ujímá vedení 5:2 a má nakročeno k zisku druhého setu. Uvidíme, s čím se nyní předvede na servisu Ruska.

4:2
    Darja Kasatkinová šla hned po servisu na síť a volej zahrála chytře na střed kurtu, takže Barbora míček přeběhla. Ruská tenistka snižuje na 2:4, Strýcová bude podávat s novými míčky.

4:1
    Barbora Strýcová na druhý pokus už potvrzuje brejk, ujímá se vedení 4:1 a má dobře nakročeno k zisku druhého setu. Ruska poslední bekhendový úder vyhodila daleko za čáru.

3:1
    Darja Kasatkinová posílá forhend z výborné pozice jen do autu a ztrácí své podání. Barbora jej naopak prolamuje podruhé v řadě, tak doufejme, že nyní už brejk potvrdí.

2:1
    Ruská tenistka Darja Kasatkinová změnila rytmus hry čopovaným bekhendem, ke kterému už se Barbora dostala jen s velkými problémy, trefuje síť a hned přichází o vytoužený brejk.

2:0
    Potřetí už to vyšlo a Barbora Strýcová prolamuje servis své protihráčky. V posledním fiftýnu byla opět trpělivější a počkala si na chybu soupeřky. Že by konečně začala poslouchat rady trenéra?

1:0
    Sice musela hned na úvod druhé sady odvracet dva brejkboly, ale nakonec Barbora Strýcová uhájila svůj servis. Poslední fiftýn získala náběhem na síť a následnou smečí hned po prvním servisu.

4:6
    Darja Kasatkinová nakonec získává pro sebe první set. V závěru první sady na ni sice trochu dolehla nervozita, ale samotná Češka jí pomohla několika nevynucenými chybami.

4:5
    Tak tohle je z pohledu české tenistky velká škoda. Stav srovnala z 2:4 na 4:4 a měla dobře rozehraný i devátý gem, ale nakonec ho vlastními chybami ztrácí. Poslední fiftýn darovala Darje dvojchybou.

4:4
    Barbora Strýcová využívá svůj druhý brejkbol a srovnává stav první sady na 4:4! Při posledním fiftýnu předvedla asi nejhezčí údery v zápase, když soupeřku nejprve zatlačila do forhendové strany a poté krásně do volného prostoru zkrátila hru.

3:4
    Barbora Strýcová šla odvážně na síť, sice nezakončila přesvědčivou smečí, ale Ruska poté prohazuje do zámezí. Česká zkušená harcovnice tak snižuje na 3:4.

2:4
    Barbora Strýcová měla vyloženou pozici na síti, ale z voleje trefuje jen pásku a poprvé v dnešním utkání tříská raketou o kurt. Ruska potvrzuje svůj brejk z minulého gemu.

2:3
    Třetí brejkbol už Darja Kasatkinová proměňuje a ujímá se vedení 3:2. Barbora Strýcová sice dostala soupeřku do pozice, kde ji chtěla mít, když ji donutila jít po stopbalu na síť, ale následně zahrála příliš krátký lob a Darja smečí ukončuje pátý gem.

2:2
    První čistou hrou v utkání srovnáná Darja Kasatkinová stav prvního setu na 2:2. Čtvrtý gem jí hodně ulehčila Barbora svými nevynucenými chybami. Teď půjde na podání.

2:1
    Barbora Strýcová získává bez problémů třetí gem utkání. Její ruská soupeřka se pokusila jít rychle na síť, ale její nabíhaný forhend zastavila páska.

1:1
    Forhend Kasatkinové končí v síti a česká veteránka prolamuje její podání, takže srovnává na 1:1. Nutno podotknout, že tři fiftýny jí Darja darovala dvojchybami.

0:1
    Přestože Barbora v prvním gemu odvrátila dva brejkboly, nakonec své podání na úvod zápasu přesto ztrácí. Poslední fiftýn darovala Darje příliš dlouhým bekhendem po lajně.