Hradec Králové – Chabarovsk 7:0 (kon.)
koniec
Mountfield HK
7:0 (5:0, 2:0, 0:0)
Amur Chabarovsk
cz Pondelok 12.08.2019, 18:00 • ČPP arena (Hradec Králové) • Memoriál Zbyňka Kusého
Predzápasové kurzy: 2.1 4.0 2.77
   
  56:05
  Hradec si ještě zahraje přesilovou hru. Ondřej Vitásek inkasuje dvě minuty za hrubost, když skolil svého soka v rohu kluziště za svou bránou.
   
  49:28
  Další povedená hokejová akce! Červený se po pravém křídle vysunul kupředu a bekhendovou zpětnou přihrávkou našel Rákose před bránou. Druhý jmenovaný ale trefil jen gólmana Amuru.
   
  49:12
  Tomáš Zohorna se nyní šikovně zbavil dvou beků a z levé strany se dostal až před bránu. Z bezprostřední blízkosti si však na Lukeše nepřišel.
   
  47:36
  Jordán šikovně prostrčil kupředu na Jazkova, jenž stál sám před Lukešem, jenže z bezprostřední blízkosti poněkud nepochopitelně netrefil prostor mezi třemi tyčemi...
   
  46:08
  Rosandić dostal přihrávku na pravou stranu k modré čáře, chytře si vyjel až na kruh a parádní ranou orazítkoval spojnici břevna a tyče!
   
  45:07
  Turbin teď u hrazení v obranném pásmu nevybíravě fauloval Miškáře, kterého krosčekem poslal hlavou na hrazení. Dvě minuty jsou za tento zákrok oprávněné.
   
  41:26
  Rudenkov se dostal do dobré pozice na vrcholu kruhů a jeho rána snesla přísnější parametry. Lukeš si ji ale mezi rukou a tělem projít nenechal.
   
  37:10
  Třináct sekund přesilovky pět na tři pro ruský celek! Mislav Rosandić přisedá k Cingelovi po zákroku vysokou holí.
   
  35:23
  Na vyloučení je dnešní duel opravdu bohatý. Další do sbírky přidává Lukáš Cingel, jenž inkasuje dvě trestné minuty po háku, který nasadil soupeři ve středním pásmu.
   
  35:08
  Tři na jednoho nyní šla první útočná formace Mountfieldu, přihrávka Smoleňáka na Rákose však už byla navíc, a tak tato velká šance zůstává nevyužita.
   
  32:35
  Rudenkov dostal na pravém kruhu parádní šanci. Lukeš mu ale ukázal lapačku a útočník ruského celku do ní touš poslušně poslal.
   
  31:40
  Dalším hříšníkem je Rudolf Červený, jenž obdržel menší trest za podrážení. Amur bude hrát 54 sekund netypickou přesilovku čtyři na tři.
   
  30:45
  Přesilovka trvala dvanáct sekund a síly na ledě se srovnávají. Tomáš Zohorna naprosto zbytečně přidržel Cibulskiskovi hůl a připravil tak svůj tým o přesilovku.
   
  30:33
  Amur si zkusí další početní výhodu. Čáp za vlastní bránou zahákoval svého soupeře a nyní si dvě minuty odpočine.
   
  30:02
  Gorškov si krátce po vhazování vyjel mezi kruhy, dostal puk a měl tutovou šanci, kterou mu nyní parádním semaforem sebral Lukeš!
   
  27:27
  Hradec právě vstřelil branku!
  Dnes je to opravdu parádní představení hradecké ofenzivní síly! MATĚJ CHALUPA střílí svůj druhý gól během jedné minuty! Nyní si krásně vyjel na pravý kruh a nechytatelnou ránou poslal touš do vzdálenějšího horního rohu, Langhamer byl bez šance. Rovněž se jedná o druhý gól v oslabení. Bez asistence.
   
  26:37
  Hradec právě vstřelil branku!
  Hradec skóruje také v oslabení. Nyní to bylo velké představení MATĚJE CHALUPY, který na útočné modré získal puk, nádhernou stahovačkou vyřadil ze hry obránce a ranou na lapačku pokořil i Langhamera – 6:0! Asistence: Zdeněk Čáp.
   
  25:54
  Síly na ledě se srovnávají. Filip Pavlík usedá na lavici hanby. Obdržel dvě minuty za podrážení.
   
  24:21
  Kapiturov sekl Smoleňáka při zakončení a nyní už sedí na trestné lavici, doufaje, že jeho tým přežije toto oslabení.
   
  24:21
  Červený šikovně nahazoval bekhendem od pravého hrazení před bránu na Smoleňáka, kterému v lepším zakončení zabránil faul protihráče.
   
  22:40
  Lukáš Vopelka se dostal v oslabení do úniku a sám šel na Langhamera! Tomu udělal bekhendovou kličku, ale bývalý brankář brněnské Komety se skvěle roztáhl na brankové čáře a touš zastavil vyrážečkou.
   
  20:01
  Střídání v týmu Amur Chabarovsk: ze hřiště odchází Kiseljov, přichází Langhamer.
   
  19:41
  Ještě jednou budeme v této třetině vylučovat. Daniel Rákos putuje za katr již podruhé. Tentokrát jsou to 2+2 minuty za vysokou hůl.
   
  17:31
  Hradec právě vstřelil branku!
  Tohle zavání debaklem. Hradec vede již 5:0! Rákos vybojoval touš v útočném pásmu zpět, nalákal na sebe všechny beky i gólmana, přihrál RADKU SMOLEŇÁKOVI a tomu nezbývalo nic jiného, než aby z blízkosti trefil prázdnou bránu. Asistence: Daniel Rákos, Tomáš Linhart.
   
  14:16
  Rosandićovi sjel kotouč při rozehrávce z čepele, přesto se Lvi dostali dopředu. Filip Pavlík měl na pravém kruhu dobrou možnost, ale Kiseljov jeho pokus na vzdálenější tyč vykopl betonem.
   
  12:21
  Hradec právě vstřelil branku!
  Hradec využívá další přesilovku a vede již 4:0! To je studená sprcha pro Amur. Hokej je někdy strašně jednoduchý. Cibulskis posunul touš z osy hřiště od modré čáry na pravý kruh a MATĚJ PAULOVIČ trefil naprosto přesně vzdálenější horní růžek. Připisuje si tak svou druhou trefu v tomto utkání! Asistence: Oskars Cibulskis.
   
  11:07
  Východočeši si zahrají přesilovou hru, Kondratěv přidržel svého protivníka v prostoru před vlastní klecí.
   
  09:12
  Střídání v týmu Amur Chabarovsk: ze hřiště odchází Langhamer, přichází Kiseljov.
   
  09:12
  Chabarovsk si bere oddechový čas a bude střídat brankáře.
   
  09:12
  Hradec právě vstřelil branku!
  Hradec o minutu později zvyšuje již na 3:0! Gaspar našel přesnou přihrávkou mezi kruhy stojícího RUDOLFA ČERVENÉHO, jenž střílí svou první branku po návratu do města pod Bílou věží, když předvedl své rychlé zápěstí! Asistence: Michael Gaspar.
   
  08:11
  Hradec právě vstřelil branku!
  Lvi ubránili oslabení a vzápětí zvyšují svůj náskok! MATĚJ PAULOVIČ dal jeden z nejsnazších gólů ve své kariéře, když dostal namazáno od protihráče, který se snažil rozehrát zpoza vlastní brány. Nepovedený pas zaskočil i Langhamera, který na Paulovičovu ránu reagoval pozdě – 2:0! Bez asistence.
   
  06:33
  Nebezpečná situace v brankovišti Lvů. Tomáš Zohorna vypálil z pravé strany, Lukešovi puk vypadl a zůstal ležet v brankovišti, odkud ho nakonec včas dostal Gaspar.
   
  06:08
  Jenže Lvi dlouho vyrovnaný počet hráčů neudrželi. Po ostřejším zákroku na jednoho ze svých spoluhráčů neudržel nervy Daniel Rákos, jenž podrazil protivníka a už sedí na trestné lavici.
   
  03:54
  Přesilovku si poměrně brzy zkusí také Chabarovsk. Podobně jako vyloučení Rasskazova je i hákování Filipa Pavlíka poměrně zbytečným faulem na polovině kluziště.
   
  02:35
  Hradec právě vstřelil branku!
  Lvi využívají početní výhodu a rychle otevírají skóre duelu. ADAM KUBÍK sebral puk na pravém hrazení a rychle po něm pronikl dopředu. Hradec šel do přečíslení tři na jednoho, útočník Mountfieldu však vzal celou akci na sebe a střelou na bližší tyč zaskočil Langhamera – 1:0! Bez asistence.
   
  02:16
  Hradec se dostal do tlaku a po křižné přihrávce pálil poměrně zblízka Perret, jenže Langhamer se stihl přesunout.
   
  01:30
  Rasskazov je vyloučen za podrážení, kterého se poměrně zbytečně dopustil na útočné polovině.

  Petr Šatalík

  Góly a asistencie: 3. Kubík, 9. Paulovič, 10. Červený (Gaspar), 13. Paulovič (Cibulskis), 18. Smoleňák (Rákos, Linhart), 27. Chalupa (Čáp), 28. Chalupa

  Samostatné nájazdy:

  1. séria:
  0:0   Kubík (HKM)
  0:0   Golubev (CHA)
  2. séria:
  0:0   Perret (HKM)
  0:0   Kuzněcov (CHA)
  3. séria:
  0:0   Paulovič (HKM)
  0:0   H. Zohorna (CHA)
  4. séria:
  0:0   Cibulskis (HKM)
  0:1   T. Zohorna (CHA)
  5. séria:
  0:1   Červený (HKM)


  Mountfield HK: Lukeš (Mazanec) – Linhart, Čáp, Gaspar, Cibulskis, Rosandić, F. Pavlík, Váňa – Červený "A", Rákos "A", Smoleňák "C" – Chalupa, Cingel, Vincour – Miškář, Paulovič, Vopelka – Perret, Kubík, Dragoun.
  Amur Chabarovsk: Langhamer (10.–20. Kiseljov) – Vasiljev, Jordán "A", Korobov, Vitásek, Korjagin, Kondratěv "C", Kamalov, Turbin – H. Zohorna, T. Zohorna, Gorškov – Rudenkov "A", Rasskazov, Fajzullin – Golubev, Kapiturov, Jazkov – Železkov, Kuzněcov, Boltanov.

  Rozhodca: Hejduk, Ondráček – Rampír, Zídek

  Diváci: 2046