Vítkovice – Redhawks 11:0 (kon.) | Třinec – IHS Riga 2:3 (po pr.) | Jaroslavľ – K. Vary 5:1 (kon.)
CSKA Moskva – Sparta Praha 8:5 (kon.)
CSKA Moskva
8:5 (3:2, 1:2, 4:1)
HC Sparta Praha
cz Pondelok 12.08.2019, 14:00 • WERK ARENA, Třinec • President Cup • Finále

Vážení fanoušci mládežnického hokeje, vítáme Vás u textového on-line přenosu z finálového utkání pátého ročníku prestižního turnaje President Cup HC Oceláři Třinec. Po náročných třech dnech si pozici ve finále vybojovaly celky CSKA Moskva a HC Sparta Praha. Start utkání je plánován na 14:00.

CSKA MOSKVA

Trojnásobný vítěz President Cupu se dokázal dostat do finále i letos, podaří se ruskému gigantovi znovu v souboji o turnajovou trofej uspět i v tomto ročníku?

Cesta turnajem:

Hráči Moskvy vstoupili do turnaje porážkou 2:4 (0:0, 2:2, 0:2), když nestačili na Vítkovice.

Branky a nahrávky: 25. Makarov (Volovlikov, Grigorev), 31. Lechkov (Sredin, Volovlikov)

Ve druhém utkání základní skupiny si už ale dokázalo CSKA poradit s Rigou 6:2 (4:0, 0:1, 2:1).

Branky a nahrávky: 1. Dolčenkov (Jančanka, Sredin), 5. Sredin, 7. Duda, 18. Gimbatov (TS), 42. Sredin (Jančanka, Gimbatov), 55. Grigorev (Lechkov)

Třetí utkání v Mini WERK ARENĚ nabídlo souboj se Spartou, kterou Rusové rozstříleli 9:1 (4:0, 3:0, 2:1).

Branky a nahrávky: 6. Dolčenkov (Jančanaka, Sredin), 10. Makarov (Dolčenkov), 15. Volovlikov (Lechkov), 16. Makarov (Borisenko), 23. Volovlikov (Makarov, Kaztakov), 29. Barbuša (Dolčenkov), 40. Grigorev (Volovlikov, Lechkov), 49. Makarov (Kazakov), 57. Duda (Grigorev)

I přes jednu porážku se podařilo CSKA vyhrát skupinu Mini WERK ARENA a v semifinále narazili na Lokomotiv Jaroslavl. Utkání ruských celků dospělo až do samostatných nájezdů, kde se CSKA podařilo své soky pokořit.

Rozh. náj. Lechkov

Pražané se již jednou do finále President Cupu podívali, bylo to v ročníku 2016/17, kdy nestačili na Lokomotiv Jaroslavl. Je tak jasné, že se Spartě podaří svůj nejlepší výsledek minimálně zopakovat, v základní skupině ale prohráli s CSKA vysoko 1:9. Podaří se hráčům Sparty přenést přes tuto prohru a vylepší tak své dosavadní maximum v turnaji?

Sparťané vstoupili do turnaje o něco lépe, než jeho dnešní finálový soupeř, v úvodním utkání porazili Rigu 5:2 (1:2, 2:1, 2:1).

Branky a nahrávky: 19. Vitouch (Tomov, Zembol), 21. Broš (Bareš, Straka), 40. Tomov (Broš, Bareš), 45. Straka (Bareš, Tomov), 48. Vitouch (Senčák)

Druhé utkání Sparty skončilo opět výsledkem 5:2 (1:0, 3:0, 1:2), kdy se Pražanům povedlo porazit Vítkovice.

Branky a nahrávky: 1. Broš (Straka), 25. Brůna (Vitouch), 37. Straka (Bareš, Broš), 39. Bareš (Broš, Brůna), 55. Vitouch

Ve třetím utkání základní skupiny se potkal hokejový klub z Prahy potkal právě s ruským CSKA, na který nestačil rozdílem třídy, po šedesáti minutách hry byl stav 1:9 (0:4, 0:3, 1:2).

Branka: 50. Broš

Sparta tak postoupila do play-off z druhé pozice ve skupině Mini WERK ARENA. V semifinále si dokázali Sparťané poradit s Energetiky z Varů, které porazili opět 5:2 (1:0, 3:2, 1:0).

Branky a nahrávky: 8. Zembol (Ducháč, Theimer), 21. Broš (Straka, Bareš), 23. Straka, 25. Zembol (Červenka, Tomov), 51. Vitouch (Červenka, Broš)

Livestream z finálového utkání můžete sledovat na odkaze: Livestream WERK ARENA

CSKA Moskva: Dornjanu (Novožilov) – Makejev, Borisenko, Duda, Birjukov, Barabuša, Vanin, Volkov, Levitskij – Lechkov, Panin, Dolčenkov, Gimbatov, Volovlikov, Panferov, Jančanka, Sredin, Makarov, Kazarov, Dejev, Grigorev.

HC Sparta Praha: Dlouhý (Hrabal) – Adamec, Ducháč, Horáček, Tomov, Brůna, Ludvík, David, Menzel, Theimer – Straka, Potůček, Vitouch, Senčák, Zembol, Bareš, Červenka, Höll, Broš, Pražák.

Rozhodčí: Trombik – Klimek, Tomis.

Hráči již nastoupili k předzápasovému rozbruslení, hráči CSKA odehrají dnešní utkání v červených dresech, Sparta nastoupí v dresech bílých.

Hlasatel nyní ve WERK ARENĚ hlásí soupisky obou celků, za chvíli si hráči i diváci pod Javorovým prohlédnou videomapping a vyslechnou státní hymny obou týmů.

00:01

00:03
    Úvodní buly finálového duelu vyhrálo CSKA, to se však o malou chvíli později dostalo do ofsajdu.

00:40
    Dornjanu si nyní poprvé šáhl na kotouč, CSKA rozjíždí novou akci od své klece.

00:58
    Vhazování před Dlouhým se podařilo vyhrát Rusům, kteří se usazují v pásmu Sparty.

01:26
    Grigorev nyní kombinuje v rohu kluziště, Sparta záhy puk vyváží až před Dornjana.

02:05
    Nyní jsou aktivnějšími hráči Sparty, kteří se usadili před brankou CSKA.

02:30
    Paninovi se podařilo přerušit rozehrávku Sparty, Pražané ale kotouč získali zpět a uhání na Dornjana.

03:02
    Dlouhý si připisuje další zákrok, hra bude pokračovat po vhazování.

03:11
    Sparta právě vstřelila branku!
    Po vhazování před Dlouhým se Sparta dostala do útoku, neproduktivnější hráč Pražanů, JOSEF BROŠ, dokázal po Strakově vybídnutí překonat Dornjana. Asistence: David Straka.

03:55
    Český zástupce ve finále se sice před malou chvílí radoval z branky, nyní se musí Sparta bránit tlaku CSKA.

04:33
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Volovlikov – 2 min., příliš mnoho hráčů).

04:37
    Sparta rozjíždí úvodní akci přesilovky zpoza Dlouhého.

05:17
    CSKA se po šťouchanici za Dornjanem podařilo vyhodit kotouč až do pásma hostů celku.

06:02
    Dornjanu svírá kotouč v náruči a hra se přerušuje.

06:34
    CSKA v plném počtu, záhy se ale na straně Moskvy vylučuje znovu.

06:34
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jančanka – 2 min., podrážení).

06:59
    Pražanům se přeci jen povedlo proměnit přesilovou hru, Jančankův faul potrestal DAVID STRAKA. Asistence: Josef Broš a Andrej Adamec.

07:50
    Červenkovi se povedlo prostrčit kotouč do pásma CSKA, Sparta tak může přidat další branku.

08:07
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Menzel – 2 min., nedovolené bránění).

08:08
    Sparťanům se povedlo vyhrát důležité vhazování před Dlouhým a následně vyhodit kotouč až k Dornjanovi.

08:40
    Nyní už je CSKA nasunuto v pásmu soupeře a kombinuje.

09:27
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Moskva rovněž trestá faul soupeře, Dudovu střelu dorazil za záda Dlouhého PAVEL VOLOVLIKOV. Asistence: Artem Duda a Daniil Grigorev.

11:23
    Rusové se opět nasunuli do pásma Sparty, Pražané jsou donuceni vyhodit až na zakázané uvolnění.

11:50
    I přes prohrané vhazování se hráčům CSKA podařilo dostat do zakočení, Dlouhý ale dokázal pokus jednoho z Rusů zneškodnit.

12:04
    Nyní už ale Dlouhý proti střele CSKA zakročit nedokázal. KIRILOVI DOLČENKOVI se povedlo kotouč trefit přesně do levého horního rohu branky a Moskva tak srovnává skóre zápasu. Asistence: Kiril Volkov.

13:30
    Dlouhý si opět šáhl na kotouč, nyní jeho lapačka likvidovala pokus z levého kruhu.

13:58
    Dlouhý opět v akci, kotouč byl před jeho brankou hned několikrát tečován, maskovanému hráči Sparty se ale povedlo puk lapit včas.

14:25
    Moskva otáčí dosavadní vývoj zápasu, po skvělém otočení kolem dvou hráčů Sparty se povedlo ARTEMU DUDOVI zasunout kotouč mezi betony Jana Dlouhého. Asistence: Daniil Grigorev.

15:27
    Sparta se pokouší o srovnání, dopředu se hnal Červenka.

16:10
    Makarov nyní ve středním pásmu odstavil jednoho z Pražanů a CSKA může zaútočit.

16:17
    Dlouhému se ale povedlo pokus jednoho z Rusů zneškodnit, hra se přerušuje.

16:48
    Moskva se dostává opět do útoku, Dlouhý je znovu připraven.

17:37
    Další souboj o puk v rohu kluziště, Spartě se ale po odrazu puku o mantinel povedlo kotouč vyhodit.

18:17
    Pražané se po delší době usadili v pásmu CSKA, ruský celek však dokázal útok Sparťanů odrazit.

19:30
    Poslední půlminuta úvodní třetiny je tu, kotouč je v držení CSKA.

20:00

Další třetina začne přibližně v 15:00.

Prví třetina finálového duelu mezi Moskvou a Spartou je již minulostí, po nadějném vstupu do utkání Pražané inkasovali tři branky a ve zbývajících čtyřiceti minutách budou muset dohnat jednobrankové manko.
    Zásahy brankářů: 3-16

Hráči i sudí jsou na ledové ploše, druhé perioda může začít.

20:01

20:03
    Do útoku se ihned dostává CSKA, Sparta ale úvodní akci třetiny likviduje.

20:50
    V útočném pásmu je nyní Sparta, střela Horáčka ale končí pouze na jednom z obránců CSKA.

21:27
    Vstup do druhé části hry se Rusům vyvedl lépe, než Spartě. Čeští hráči sice tlačili v pásmu Moskvy, z protiútoku se ale prosazuje ALEKSANDR LECHKOV. Asistence: Daniil Grigorev, Artem Duda.

22:43
    CSKA se opět dostalo před Dlouhého, kde se ale kombinace Rusů zastavila.

23:09
    Skvělá střela MATYÁŠE POTŮČKA zaplula do pravého horního rohu Dornjanovy klece, kde rozvlnila síť. Sparťané se tak opět dostávají na rozdíl jedné branky. Asistence: František David.

24:20
    Ruský celek se opět dostal do obranného pásma Pražanů, střely CSKA ale zatím obětaví obránci blokují.

25:15
    Teď se však hraje v pásmu Moskvy a Dornjanu se musí mít na pozoru.

25:53
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Brůna – 2 min., nedovolené bránění).

26:02
    Spartě se v oslabení podařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma a může si dovolit prostřídat.

26:57
    Necelá minuta ještě zbývá z přesilovky CSKA, Sparťané opět vyhazují kotouč.

27:53
    Brůna je zpět ve hře, Sparťanům se povedlo oslabení ustát.

28:04
    Moskva se ale stále z pásma Pražanů nechce sáhnout, Dlouhý si připisuje další zákrok.

28:37
    Höllova teč před Dornjanem branku Sparty nepřinesla, přesto se stále Pražané drží v pásmu CSKA.

29:33
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu, Dlouhý je tak opět nucen zakročit.

30:26
    Akci Sparty dva na jednoho CSKA zneškodňuje faulem.

30:45
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Dolčenkov – 2 min., podrážení).

30:45
    Spartě se povedlo vyhrát vhazování před Dornjanem, střela Zembola od modré ale maskovaného Rusa nepřekvapila.

31:26
    Kotouč zasáhl střídačku Sparty a hra se přerušuje.

32:47
    CSKA je v plném počtu.

33:01
    Další zákrok Dlouhého přerušuje hru.

33:30
    CSKA rozjíždí útočnou akci z vlastního pásma, o chvíli později zasahuje Dlouhý.

34:26
    Moskva se stále drží v pásmu Sparty, zatím však na Dlouhého střelu nevyslala.

35:30
    Průnik Lechkova zastavuje obranná řada Sparty.

36:09
    Sparťané vyhazují na zakázané uvolnění, střídající hráči se tak musí vrátit zpět na led.

36:19
    Další zakázané uvolnění Sparty, CSKA tak bude mít šanci opět zatlačit Pražany v jejich pásmu.

36:40
    200 sekund druhé periody je ještě před námi, CSKA stále vede o jednu branku.

36:49
    Buly před Dornjanem vyhrálo CSKA, které míří na branku Dlouhého.

37:50
    Moskva se usazuje v pásmu Sparty, Dlouhému se ale povedlo šanci CSKA zneškodnit.

38:06
    Pod Javorovým je srovnáno. Po Červenkově bekhendovém pasu se po tlaku v předbrankovém prostoru prosazuje SEBASTIAN PRAŽÁK. Asistence: Jakub Červenka.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny je tu, podaří se některému z celků ještě skórovat?

39:42
    Dlouhý musel zneškodnit střelu z mezikruží, po třinácti sekundách to CSKA zkusilo znovu, brankář Sparty je ale stále připraven.

40:00

Další třetina začne přibližně v 15:43.

Druhá třetina finálového utkání je za námi. Sparta i přes malý počet šancí dokázala vsítit dvě branky a srovnat skóre utkání. Hráčům obou celků tak zbývá ještě dvacet minut, aby dokázali překlopit výsledek utkání na svou stranu.
    Zásahy brankářů: 3-8

Hráči obou týmu jsou již připraveni ke startu poslední dvacetiminutovky. Bude se některý z celků radovat už po závěrečné třetině, nebo dospěje utkání do prodloužení, popřípadě samostatných nájezdů?

40:01

40:02
    Na vhazování byla úspěšnější Sparta, CSKA se i přes nezdar na vhazování podařilo nasunout do útočného pásma.

40:55
    Jančankova střela od modré končí na vyrážečce Dlouhého.

41:47
    Sólový průnik Levitského končí až u branky Sparty, kde proti ruskému obránci zasahuje Dlouhý.

42:17
    CSKA se povedlo zachytit kombinaci Sparty a spěchá do útoku. Dlouhý opět zasahuje, tentokrát schoval puk v náruči.

42:45
    Dlouhý je pod permanentním tlakem, nyní zasahuje lapačkou a přerušuje hru.

43:18
    Bareš zpracoval kotouč ve středním pásmu, Sparta se již minutu drží v pásmu CSKA.

44:13
    Moskva spěchá do útoku, pokus Lechkova ale Dlouhý zneškodnil betonem.

45:00
    Moskva se v pětačtyřicáté minutě ujímá vedení. Z mezikruží vymetl levý růžek Dlouhého branky ARTEM KAZAKOV. Asistence: Roman Makarov a Daniil Grigorev.

47:46
    CSKA znovu útočí, tentokrát dokázal Dlouhý střelu Kazakova vyrazit.

48:12
    Moskva jde do trháku. Po necelých čtyřech minutách se z předbrankového prostoru prosazuje ROMAN MAKAROV. Asistence: Artem Kazakov a Ilja Panin.

48:52
    Moskva opět útočí, Sparťanům se zatím ani nepovedlo ohrozit Dornjana.

49:28
    První velká šance Sparty, Dornjanu dokázal zasáhnout.

50:20
    Průnik Lechkova zastavila až lapačka Dlouhého, hra se přerušuje.

50:30
    CSKA kombinuje ve vlastním pásmu, následná střela Makarova byla zblokována do rohu kluziště, kde svedli hráči souboj o puk.

51:46
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Makarov – 2 min., vysoká hůl).

51:47
    Vhazování před Dornjanem se podařilo Spartě vyhrát, CSKA ale záhy kotouč dokázalo vybojovat a vyhazuje.

52:25
    Dlouhý nyní pomohl svým spoluhráčům v rozehrávce, Spartě se příliš nedaří usadit v pásmu soupeře.

53:25
    Dělovku od modré se Dornjanovi povedlo vyrazit, nyní měla Sparta obrovskou šanci.

54:24
    Icing CSKA přerušuje hru, vhazování proběhne po Dornjanově pravici.

54:48
    Ještě před vyloučením vyhodil Brůna puk po mantinelu do pásma CSKA, puk se ale zastavil o jednoho z čárových sudích.

54:48
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Červenka – 2 min., sekání).

55:03
    Moskva opět trestá faul Sparťanů, VASILIJI SREDINOVI se povedlo tečovat Dolčenkovu střelu od modré čáry a dostat tak kotouč za záda Dlouhého. Asistence: Kiril Dolčenkov.

55:58
    CSKA nyní kombinuje ve vlastním pásmu a pomalu vyváží puk do třetiny Sparty.

56:30
    Z poměrně vyrovnaného duelu se stává Moskevská střelnice, po individuálním průniku se prosazuje ALEKSANDR LECHKOV. Bez asistence.

57:04
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Panin – 2 min., podrážení).

57:40
    Sparta tak má po faulu Panina možnost ke snížení gólového skóre zápasu.

57:57
    Pražané se přeci jen ještě prosazují, po přesilovkové kombinaci před Dornjanem se prosazuje JAKUB ZEMBOL. Asistence: Nino Tomov a Oto Theimer.

59:06
    Poslední minuta finálového duelu je tu. Podaří se ještě někomu skórovat?

Vrchol President Cupu je tu. Po šedesáti minutách finálového utkání se vítězem pátého ročníku stává tým CSKA MOSKVA! Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni: SPA – Josef Broš, MOS – Aleksandr Lechkov.

Z mé strany je to pro toto utkání vše, podrobné statistiky a nejlepší hráče turnaje naleznete na webu presidentcuphco.cz. (16:18:29)

Jakub Kotajny

Góly a asistencie: 10. Volovlikov (Duda, Grigorev), 13. Dolčenkov (Volkov), 15. Duda (Grigorev), 22. Lechkov (Grigorev, Duda), 45. Kazakov (Makarov, Grigorev), 49. Makarov (Kazakov, Panin), 56. Sredin (Dolčenkov), 57. Lechkov – 4. Broš (Straka), 7. Straka (Broš, Adamec), 24. Potůček (David), 39. Pražák (Červenka), 58. Zembol (Tomov, Theimer)

Rozhodca: Trombik – Klimek, Tomis