Vítkovice – Redhawks 11:0 (kon.) | Třinec – IHS Riga 2:3 (po pr.) | Jaroslavľ – K. Vary 5:1 (kon.)
CSKA Moskva – Sparta Praha 8:5 (kon.)
CSKA Moskva
8:5 (3:2, 1:2, 4:1)
HC Sparta Praha
cz Pondelok 12.08.2019, 14:00 • WERK ARENA, Třinec • President Cup • Finále

Z mé strany je to pro toto utkání vše, podrobné statistiky a nejlepší hráče turnaje naleznete na webu presidentcuphco.cz. (16:18:29)

Vrchol President Cupu je tu. Po šedesáti minutách finálového utkání se vítězem pátého ročníku stává tým CSKA MOSKVA! Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni: SPA – Josef Broš, MOS – Aleksandr Lechkov.

59:06
    Poslední minuta finálového duelu je tu. Podaří se ještě někomu skórovat?

57:57
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pražané se přeci jen ještě prosazují, po přesilovkové kombinaci před Dornjanem se prosazuje JAKUB ZEMBOL. Asistence: Nino Tomov a Oto Theimer.

57:40
    Sparta tak má po faulu Panina možnost ke snížení gólového skóre zápasu.

57:04
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Panin – 2 min., podrážení).

56:30
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Z poměrně vyrovnaného duelu se stává Moskevská střelnice, po individuálním průniku se prosazuje ALEKSANDR LECHKOV. Bez asistence.

55:58
    CSKA nyní kombinuje ve vlastním pásmu a pomalu vyváží puk do třetiny Sparty.

55:03
    Moskva opět trestá faul Sparťanů, VASILIJI SREDINOVI se povedlo tečovat Dolčenkovu střelu od modré čáry a dostat tak kotouč za záda Dlouhého. Asistence: Kiril Dolčenkov.

54:48
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Červenka – 2 min., sekání).

54:48
    Ještě před vyloučením vyhodil Brůna puk po mantinelu do pásma CSKA, puk se ale zastavil o jednoho z čárových sudích.

54:24
    Icing CSKA přerušuje hru, vhazování proběhne po Dornjanově pravici.

53:25
    Dělovku od modré se Dornjanovi povedlo vyrazit, nyní měla Sparta obrovskou šanci.

52:25
    Dlouhý nyní pomohl svým spoluhráčům v rozehrávce, Spartě se příliš nedaří usadit v pásmu soupeře.

51:47
    Vhazování před Dornjanem se podařilo Spartě vyhrát, CSKA ale záhy kotouč dokázalo vybojovat a vyhazuje.

51:46
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Makarov – 2 min., vysoká hůl).

50:30
    CSKA kombinuje ve vlastním pásmu, následná střela Makarova byla zblokována do rohu kluziště, kde svedli hráči souboj o puk.

50:20
    Průnik Lechkova zastavila až lapačka Dlouhého, hra se přerušuje.

49:28
    První velká šance Sparty, Dornjanu dokázal zasáhnout.

48:52
    Moskva opět útočí, Sparťanům se zatím ani nepovedlo ohrozit Dornjana.

48:12
    Moskva jde do trháku. Po necelých čtyřech minutách se z předbrankového prostoru prosazuje ROMAN MAKAROV. Asistence: Artem Kazakov a Ilja Panin.

47:46
    CSKA znovu útočí, tentokrát dokázal Dlouhý střelu Kazakova vyrazit.

45:00
    Moskva se v pětačtyřicáté minutě ujímá vedení. Z mezikruží vymetl levý růžek Dlouhého branky ARTEM KAZAKOV. Asistence: Roman Makarov a Daniil Grigorev.

44:13
    Moskva spěchá do útoku, pokus Lechkova ale Dlouhý zneškodnil betonem.

43:18
    Bareš zpracoval kotouč ve středním pásmu, Sparta se již minutu drží v pásmu CSKA.

42:45
    Dlouhý je pod permanentním tlakem, nyní zasahuje lapačkou a přerušuje hru.

42:17
    CSKA se povedlo zachytit kombinaci Sparty a spěchá do útoku. Dlouhý opět zasahuje, tentokrát schoval puk v náruči.

41:47
    Sólový průnik Levitského končí až u branky Sparty, kde proti ruskému obránci zasahuje Dlouhý.

40:55
    Jančankova střela od modré končí na vyrážečce Dlouhého.

40:02
    Na vhazování byla úspěšnější Sparta, CSKA se i přes nezdar na vhazování podařilo nasunout do útočného pásma.

40:01

Hráči obou týmu jsou již připraveni ke startu poslední dvacetiminutovky. Bude se některý z celků radovat už po závěrečné třetině, nebo dospěje utkání do prodloužení, popřípadě samostatných nájezdů?

Druhá třetina finálového utkání je za námi. Sparta i přes malý počet šancí dokázala vsítit dvě branky a srovnat skóre utkání. Hráčům obou celků tak zbývá ještě dvacet minut, aby dokázali překlopit výsledek utkání na svou stranu.
    Zásahy brankářů: 3-8

Další třetina začne přibližně v 15:43.

40:00

39:42
    Dlouhý musel zneškodnit střelu z mezikruží, po třinácti sekundách to CSKA zkusilo znovu, brankář Sparty je ale stále připraven.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny je tu, podaří se některému z celků ještě skórovat?

38:06
    Pod Javorovým je srovnáno. Po Červenkově bekhendovém pasu se po tlaku v předbrankovém prostoru prosazuje SEBASTIAN PRAŽÁK. Asistence: Jakub Červenka.

37:50
    Moskva se usazuje v pásmu Sparty, Dlouhému se ale povedlo šanci CSKA zneškodnit.

36:49
    Buly před Dornjanem vyhrálo CSKA, které míří na branku Dlouhého.

36:40
    200 sekund druhé periody je ještě před námi, CSKA stále vede o jednu branku.

36:19
    Další zakázané uvolnění Sparty, CSKA tak bude mít šanci opět zatlačit Pražany v jejich pásmu.

36:09
    Sparťané vyhazují na zakázané uvolnění, střídající hráči se tak musí vrátit zpět na led.

35:30
    Průnik Lechkova zastavuje obranná řada Sparty.

34:26
    Moskva se stále drží v pásmu Sparty, zatím však na Dlouhého střelu nevyslala.

33:30
    CSKA rozjíždí útočnou akci z vlastního pásma, o chvíli později zasahuje Dlouhý.

33:01
    Další zákrok Dlouhého přerušuje hru.

32:47
    CSKA je v plném počtu.

31:26
    Kotouč zasáhl střídačku Sparty a hra se přerušuje.

30:45
    Spartě se povedlo vyhrát vhazování před Dornjanem, střela Zembola od modré ale maskovaného Rusa nepřekvapila.

30:45
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Dolčenkov – 2 min., podrážení).

30:26
    Akci Sparty dva na jednoho CSKA zneškodňuje faulem.

29:33
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu, Dlouhý je tak opět nucen zakročit.

28:37
    Höllova teč před Dornjanem branku Sparty nepřinesla, přesto se stále Pražané drží v pásmu CSKA.

28:04
    Moskva se ale stále z pásma Pražanů nechce sáhnout, Dlouhý si připisuje další zákrok.

27:53
    Brůna je zpět ve hře, Sparťanům se povedlo oslabení ustát.

26:57
    Necelá minuta ještě zbývá z přesilovky CSKA, Sparťané opět vyhazují kotouč.

26:02
    Spartě se v oslabení podařilo vyhodit kotouč z vlastního pásma a může si dovolit prostřídat.

25:53
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Brůna – 2 min., nedovolené bránění).

25:15
    Teď se však hraje v pásmu Moskvy a Dornjanu se musí mít na pozoru.

24:20
    Ruský celek se opět dostal do obranného pásma Pražanů, střely CSKA ale zatím obětaví obránci blokují.

23:09
    Skvělá střela MATYÁŠE POTŮČKA zaplula do pravého horního rohu Dornjanovy klece, kde rozvlnila síť. Sparťané se tak opět dostávají na rozdíl jedné branky. Asistence: František David.

22:43
    CSKA se opět dostalo před Dlouhého, kde se ale kombinace Rusů zastavila.

21:27
    Vstup do druhé části hry se Rusům vyvedl lépe, než Spartě. Čeští hráči sice tlačili v pásmu Moskvy, z protiútoku se ale prosazuje ALEKSANDR LECHKOV. Asistence: Daniil Grigorev, Artem Duda.

20:50
    V útočném pásmu je nyní Sparta, střela Horáčka ale končí pouze na jednom z obránců CSKA.

20:03
    Do útoku se ihned dostává CSKA, Sparta ale úvodní akci třetiny likviduje.

20:01

Hráči i sudí jsou na ledové ploše, druhé perioda může začít.

Prví třetina finálového duelu mezi Moskvou a Spartou je již minulostí, po nadějném vstupu do utkání Pražané inkasovali tři branky a ve zbývajících čtyřiceti minutách budou muset dohnat jednobrankové manko.
    Zásahy brankářů: 3-16

Další třetina začne přibližně v 15:00.

20:00

19:30
    Poslední půlminuta úvodní třetiny je tu, kotouč je v držení CSKA.

18:17
    Pražané se po delší době usadili v pásmu CSKA, ruský celek však dokázal útok Sparťanů odrazit.

17:37
    Další souboj o puk v rohu kluziště, Spartě se ale po odrazu puku o mantinel povedlo kotouč vyhodit.

16:48
    Moskva se dostává opět do útoku, Dlouhý je znovu připraven.

16:17
    Dlouhému se ale povedlo pokus jednoho z Rusů zneškodnit, hra se přerušuje.

16:10
    Makarov nyní ve středním pásmu odstavil jednoho z Pražanů a CSKA může zaútočit.

15:27
    Sparta se pokouší o srovnání, dopředu se hnal Červenka.

14:25
    Moskva otáčí dosavadní vývoj zápasu, po skvělém otočení kolem dvou hráčů Sparty se povedlo ARTEMU DUDOVI zasunout kotouč mezi betony Jana Dlouhého. Asistence: Daniil Grigorev.

13:58
    Dlouhý opět v akci, kotouč byl před jeho brankou hned několikrát tečován, maskovanému hráči Sparty se ale povedlo puk lapit včas.

13:30
    Dlouhý si opět šáhl na kotouč, nyní jeho lapačka likvidovala pokus z levého kruhu.

12:04
    Nyní už ale Dlouhý proti střele CSKA zakročit nedokázal. KIRILOVI DOLČENKOVI se povedlo kotouč trefit přesně do levého horního rohu branky a Moskva tak srovnává skóre zápasu. Asistence: Kiril Volkov.

11:50
    I přes prohrané vhazování se hráčům CSKA podařilo dostat do zakočení, Dlouhý ale dokázal pokus jednoho z Rusů zneškodnit.

11:23
    Rusové se opět nasunuli do pásma Sparty, Pražané jsou donuceni vyhodit až na zakázané uvolnění.

09:27
    Moskva rovněž trestá faul soupeře, Dudovu střelu dorazil za záda Dlouhého PAVEL VOLOVLIKOV. Asistence: Artem Duda a Daniil Grigorev.

08:40
    Nyní už je CSKA nasunuto v pásmu soupeře a kombinuje.

08:08
    Sparťanům se povedlo vyhrát důležité vhazování před Dlouhým a následně vyhodit kotouč až k Dornjanovi.

08:07
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Menzel – 2 min., nedovolené bránění).

07:50
    Červenkovi se povedlo prostrčit kotouč do pásma CSKA, Sparta tak může přidat další branku.

06:59
    Pražanům se přeci jen povedlo proměnit přesilovou hru, Jančankův faul potrestal DAVID STRAKA. Asistence: Josef Broš a Andrej Adamec.

06:34
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jančanka – 2 min., podrážení).

06:34
    CSKA v plném počtu, záhy se ale na straně Moskvy vylučuje znovu.

06:02
    Dornjanu svírá kotouč v náruči a hra se přerušuje.

05:17
    CSKA se po šťouchanici za Dornjanem podařilo vyhodit kotouč až do pásma hostů celku.

04:37
    Sparta rozjíždí úvodní akci přesilovky zpoza Dlouhého.

04:33
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Volovlikov – 2 min., příliš mnoho hráčů).

03:55
    Český zástupce ve finále se sice před malou chvílí radoval z branky, nyní se musí Sparta bránit tlaku CSKA.

03:11
    Po vhazování před Dlouhým se Sparta dostala do útoku, neproduktivnější hráč Pražanů, JOSEF BROŠ, dokázal po Strakově vybídnutí překonat Dornjana. Asistence: David Straka.

03:02
    Dlouhý si připisuje další zákrok, hra bude pokračovat po vhazování.

02:30
    Paninovi se podařilo přerušit rozehrávku Sparty, Pražané ale kotouč získali zpět a uhání na Dornjana.

02:05
    Nyní jsou aktivnějšími hráči Sparty, kteří se usadili před brankou CSKA.

01:26
    Grigorev nyní kombinuje v rohu kluziště, Sparta záhy puk vyváží až před Dornjana.

00:58
    Vhazování před Dlouhým se podařilo vyhrát Rusům, kteří se usazují v pásmu Sparty.

00:40
    Dornjanu si nyní poprvé šáhl na kotouč, CSKA rozjíždí novou akci od své klece.

00:03
    Úvodní buly finálového duelu vyhrálo CSKA, to se však o malou chvíli později dostalo do ofsajdu.

00:01

Hlasatel nyní ve WERK ARENĚ hlásí soupisky obou celků, za chvíli si hráči i diváci pod Javorovým prohlédnou videomapping a vyslechnou státní hymny obou týmů.

Hráči již nastoupili k předzápasovému rozbruslení, hráči CSKA odehrají dnešní utkání v červených dresech, Sparta nastoupí v dresech bílých.

CSKA Moskva: Dornjanu (Novožilov) – Makejev, Borisenko, Duda, Birjukov, Barabuša, Vanin, Volkov, Levitskij – Lechkov, Panin, Dolčenkov, Gimbatov, Volovlikov, Panferov, Jančanka, Sredin, Makarov, Kazarov, Dejev, Grigorev.

HC Sparta Praha: Dlouhý (Hrabal) – Adamec, Ducháč, Horáček, Tomov, Brůna, Ludvík, David, Menzel, Theimer – Straka, Potůček, Vitouch, Senčák, Zembol, Bareš, Červenka, Höll, Broš, Pražák.

Rozhodčí: Trombik – Klimek, Tomis.

Livestream z finálového utkání můžete sledovat na odkaze: Livestream WERK ARENA

Pražané se již jednou do finále President Cupu podívali, bylo to v ročníku 2016/17, kdy nestačili na Lokomotiv Jaroslavl. Je tak jasné, že se Spartě podaří svůj nejlepší výsledek minimálně zopakovat, v základní skupině ale prohráli s CSKA vysoko 1:9. Podaří se hráčům Sparty přenést přes tuto prohru a vylepší tak své dosavadní maximum v turnaji?

Cesta turnajem:

Sparťané vstoupili do turnaje o něco lépe, než jeho dnešní finálový soupeř, v úvodním utkání porazili Rigu 5:2 (1:2, 2:1, 2:1).

Branky a nahrávky: 19. Vitouch (Tomov, Zembol), 21. Broš (Bareš, Straka), 40. Tomov (Broš, Bareš), 45. Straka (Bareš, Tomov), 48. Vitouch (Senčák)

Druhé utkání Sparty skončilo opět výsledkem 5:2 (1:0, 3:0, 1:2), kdy se Pražanům povedlo porazit Vítkovice.

Branky a nahrávky: 1. Broš (Straka), 25. Brůna (Vitouch), 37. Straka (Bareš, Broš), 39. Bareš (Broš, Brůna), 55. Vitouch

Ve třetím utkání základní skupiny se potkal hokejový klub z Prahy potkal právě s ruským CSKA, na který nestačil rozdílem třídy, po šedesáti minutách hry byl stav 1:9 (0:4, 0:3, 1:2).

Branka: 50. Broš

Sparta tak postoupila do play-off z druhé pozice ve skupině Mini WERK ARENA. V semifinále si dokázali Sparťané poradit s Energetiky z Varů, které porazili opět 5:2 (1:0, 3:2, 1:0).

Branky a nahrávky: 8. Zembol (Ducháč, Theimer), 21. Broš (Straka, Bareš), 23. Straka, 25. Zembol (Červenka, Tomov), 51. Vitouch (Červenka, Broš)

CSKA MOSKVA

Trojnásobný vítěz President Cupu se dokázal dostat do finále i letos, podaří se ruskému gigantovi znovu v souboji o turnajovou trofej uspět i v tomto ročníku?

Hráči Moskvy vstoupili do turnaje porážkou 2:4 (0:0, 2:2, 0:2), když nestačili na Vítkovice.

Branky a nahrávky: 25. Makarov (Volovlikov, Grigorev), 31. Lechkov (Sredin, Volovlikov)

Ve druhém utkání základní skupiny si už ale dokázalo CSKA poradit s Rigou 6:2 (4:0, 0:1, 2:1).

Branky a nahrávky: 1. Dolčenkov (Jančanka, Sredin), 5. Sredin, 7. Duda, 18. Gimbatov (TS), 42. Sredin (Jančanka, Gimbatov), 55. Grigorev (Lechkov)

Třetí utkání v Mini WERK ARENĚ nabídlo souboj se Spartou, kterou Rusové rozstříleli 9:1 (4:0, 3:0, 2:1).

Branky a nahrávky: 6. Dolčenkov (Jančanaka, Sredin), 10. Makarov (Dolčenkov), 15. Volovlikov (Lechkov), 16. Makarov (Borisenko), 23. Volovlikov (Makarov, Kaztakov), 29. Barbuša (Dolčenkov), 40. Grigorev (Volovlikov, Lechkov), 49. Makarov (Kazakov), 57. Duda (Grigorev)

I přes jednu porážku se podařilo CSKA vyhrát skupinu Mini WERK ARENA a v semifinále narazili na Lokomotiv Jaroslavl. Utkání ruských celků dospělo až do samostatných nájezdů, kde se CSKA podařilo své soky pokořit.

Rozh. náj. Lechkov

Vážení fanoušci mládežnického hokeje, vítáme Vás u textového on-line přenosu z finálového utkání pátého ročníku prestižního turnaje President Cup HC Oceláři Třinec. Po náročných třech dnech si pozici ve finále vybojovaly celky CSKA Moskva a HC Sparta Praha. Start utkání je plánován na 14:00.

Jakub Kotajny

Góly a asistencie: 10. Volovlikov (Duda, Grigorev), 13. Dolčenkov (Volkov), 15. Duda (Grigorev), 22. Lechkov (Grigorev, Duda), 45. Kazakov (Makarov, Grigorev), 49. Makarov (Kazakov, Panin), 56. Sredin (Dolčenkov), 57. Lechkov – 4. Broš (Straka), 7. Straka (Broš, Adamec), 24. Potůček (David), 39. Pražák (Červenka), 58. Zembol (Tomov, Theimer)

Rozhodca: Trombik – Klimek, Tomis