Eichstatt – Hertha 1:5 (kon.) | Osnabrück – Lipsko 2:3 (kon.) | Mannheim – Frankfurt 3:5 (kon.)
Chemnitzer – Hamburger 2:2 (5:6 po pen.) | Wiesbaden – Kolín nad Rýnom 3:3 (2:3 po pen.)
koniec po penal. (2:3)
Wehen Wiesbaden
3:3 (0:2)
1. FC Kolín nad Rýnom
cz Nedeľa 11.08.2019, 18:30 • Brita-Arena, Wiesbaden • DFB-Pokal • 1. kolo

Velké fotbalové drama končí až po penaltovém rozstřelu postupem favorita, který celý zápas tahal za delší konec provazu. První půlhodinu sice kolínští Kozlové prospali, ale před přestávkou dvakrát udeřili. Ze 3. ligy postupující Wiesbaden dokázal rovněž slepenými góly rychle srovnat a navzdory řadě šancí a velké převaze Kolína dovést zápas do prodloužení.
    Také v něm hosté šli do vedení zásluhou Schauba, chybné postavení brankáře však potrestal Kyereh a zápas před vyprodaným hledištěm vrcholil rozstřelem, v němž zářili oba brankáři. Ten domácí chytil přece jen o jednu penaltu méně a tak Wehen Wiesbaden opouští „DFB Pokal “se vztyčenou hlavou. (21:20:49)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 8:8. Střely mimo: 5:9. Rohy: 4:11. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 23:19.

VERSTRAETE proměňuje rozhodující penaltu

5. séria
    2:3
    Biger Verstraete v klíčové chvíli suverénně proměňuje a po velkých peripetiích posílá Kolín nad Rýnem do dalšího kola.

5. séria
    2:2
    Ajani musel dát a po řadě domácích nezdarů nezaváhal.
    Hectorovu penaltu chytá Watkowiak

4. séria
    1:2
    K neúspěšným střelcům se přidal i hostující kapitán Hector. Mizerně kopnutý pokus vyráží Watkowiak.

4. séria
    1:2
    Potřetí za sebou domácí neuspěli. Kyereh mířil k tyči, Horn tam byl včas.

3. séria
    1:2
    Modesteho střelu k tyči vytahuje fantastickým zákrokem Watkowiak.
    Horn vychytal pokutový kop Guthörla

3. séria
    1:2
    Ani Guthörl se neprosadil, další skvělý zákrok Timo Horna!

2. séria
    1:2
    Kainz posílá hosty do vedení, přestože Watkowiak opět vystihl směr.

2. séria
    1:1
    Gökhan Gül neproměňuje, Horn chytá.

1. séria
    1:1
    Terodde rovněž mířil k tyči, Watkowiak vystihl směr, ale na umístěnou střelu nedosáhl.

1. séria
    1:0
    Polský kapitán Wehenu Sebastian Mrowca se trefuje zlehka k tyči, brankář skákal na opačnou stranu.

Střílení penalt začíná.

Stejně jako v normální hrací době, i v prodloužení se nováčkovi druhé ligy z Hesenska podařilo stáhnout náskok nováčka nejvyšší soutěže a zápas dospěl k penaltovému rozstřelu.