Jablonec – Slovácko 6:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Opava 4:1 (kon.) | Slavia – Sigma Olomouc 1:0 (kon.)
FK Jablonec
6:0 (1:0)
1.FC Slovácko
cz Nedeľa 28.07.2019, 16:30 • Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou • Česká FORTUNA:LIGA • 3. kolo

S konstatováním, že Jablonec deklasoval Slovácko 6:0, se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. (18:31:14)

Utkání, které až do 70. minuty bylo takřka vyrovnané, končí naprostou fotbalovou katastrofou pro hostující Slovácko. To nakonec schytalo kanára a domů se bude vracet s prachbídnou náladou. Vždyť ještě dvacet minut před koncem mohli fotbalisté z Uherského Hradiště živit šanci na body.

90+2

90+1
    Jablonec právě vstřelil branku!
    Slovácká katastrofa nekončí. Svůj druhý gól v zápase dává JAN SÝKORA, který podobně jako v prvním případě přehodil nešťastného Trmala. Velmi krutý závěr pro hostující tým.

88
    Slovácko to dozadu totálně zabalilo. Tomáš Pilík teď výborně vyřešil situaci dva a dva, když vybídl ke skórování JANA CHRAMOSTU a ten už to měl opravdu jednoduché.

86
    Tak to už je kruté. Slovácko inkasuje již počtvrté z kopačky MILOŠE KRATOCHVÍLA, kterému naservíroval gólovou libůstku Libor Holík.

86
    Jugasova hlavička zamířila vedle.

85
    Pilík teď výborně zklidnil hru a dokázal ještě připravit dobrou střeleckou pozici Chramostovi. Ten vyslal na Trmala pořádnou dělovku a jen skvělý zákrok gólmana Slovácka zamezil dalšímu gólu.

83
    Krobův centr až k Chramostovi nedoputoval.

81
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Tomáš Pilík.

80
    Hellebrand se hned uvedl střelou vysoko nad Hrubého klec.

80
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Vlastimil Daníček, přichází Patrik Hellebrand.

78
    Hráči Slovácka pokračují v sympatickém výkonu a rozhodně se nevzdávají.

77
    Chramosta začíná svůj pobyt na hřišti ofsajdem.

75
    Havlíkova přízemní jedovka jen těsně minula zadní tyč, i Hrubý se natahoval marně.

75
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Jan Chramosta.

72
    Matoušek sklepával dlouhý nákop pod sebe, našel však jen Vlastimila Daníčka.

71
    Tohle už je pro Slovácko trochu kruté! Malou chvilinku po Krobově gólů střílí svou první trefu v jabloneckém dresu také JAN SÝKORA, který své sólo vstříc bráně zakončil krásným lobem přes Trmala.

69
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Lukáš Sadílek.

69
    Tak to je debut z říše snů! Matoušek v pokutovém území nabil míč JANU KROBOVI a ten nadvakrát procpal míč z bezprostřední blízkosti do sítě! Po minutě na hřišti slaví první trefu v jabloneckém dresu.

68
    Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Rafael Acosta, přichází Jan Krob.

65
    Doležal vybojoval míč na půli hřiště, ale Jablonecké zastavilo v cestě vpřed drobné nedorozumění.

64
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Tomáš Zajíc, přichází Ondřej Šašinka.

63
    Sýkora si v souboji se Šimkem pomohl faulem.

61
    Acosta se probil vápnem až k přihrávce, kterou zajímavou šanci pokazil.

Dnešní utkání sleduje 2 681 diváků.

58
    Šimko měl na kopačce vyrovnání, jeho ránu však přizvedl Břečka, a tak Hrubý nemusel zasahovat.

56
    Navrátil povalil Acostu, a Jablonec tak bude moci postupovat s míčem vpřed.

55
    Šimko si pohlídal za svými zády naběhnutého Acostu a odvrátil před ním míč do autu.

54
    Žlutou kartu dostává Michal Kadlec (1.FC Slovácko).

51
    Rozehrávka od rohového praporku proskákala vápnem až k Jugasovi, jenže ten v obrovské šanci nesrovnal dobře svá mířidla.

50
    Doležal se vrací na hřiště s obvázanou hlavou a hned se zapojuje do hry.

49
    Doležal opustil hřiště s malou tržnou ránou, ale snad by mu v pokračování nemělo nic zabránit.

48
    Tak pozor! Doležal si teď přivodil nějaké zranění ve vzdušném souboji s Daníčkem. Snad to nebude nic vážného.

47
    Doležal teď skoro vystihl Hofmannovu rozehrávku a moc nechybělo k tomu, aby pádil sám na bránu.

46
    Matoušek přistižen v ofsajdu.

46

Velmi zajímavý první poločas je minulostí. Ve vedení je od 5. minuty Jablonec, za který se prosadil Martin Doležal. Slovácko si své největší momenty schovalo na závěr půle, nicméně ani jedna z příležitostí Moravanů gólem neskončila. Uvidíme, jak to bude vypadat ve druhém poločase, který by měl začít přibližně v 17:31.

45+1

45
    Petržela, Havlík a Navrátil hezky kombinovali v blízkosti pokutového území Jablonce, avšak malá nepřesnost je připravila o velkou šanci.

43
    Pohlednou pasáž zápasu ukončil faul Havlíka na Doležala.

42
    Sledujeme velmi výživný závěr poločasu! Matoušek teď po rohu hostů postupoval s míčem přes celé hřiště, aby připravil gólovou pozici pro Acostu. Jeho rána levačkou jen těsně minula prostor mezi třemi tyčemi.

41
    Reinberkův centr z levé strany lízl hlavou Kalabiška a Hrubý měl co dělat, aby konečky prstů vyrazil míč alespoň na roh.

40
    Po Břečkově faulu v blízkosti šestnáctky Jablonce zahrávali hosté volný přímý kop. Exekuce se ujal Havlík, který orazítkoval břevno!

39
    Žlutou kartu dostává Tomáš Břečka (FK Jablonec).

38
    Tutovka Slovácka! Hrubý prodloužil nebezpečný centr z levé strany jen k Šimkovi, ten ale nedokázal zamířit do poloprázdné brány. Obrovská škoda pro hosty!

36
    Navrátilův pokus zpoza vápna přišel až po hvizdu hlavního arbitra, který odpískal hostům útočný faul.

34
    Doležal faulovaný na půlce hřiště, pokračovat budou zelenobílí.

33
    Matoušek v šestnáctce posunul míč Doležalovi a ten zakončil. Bohužel pro domácí byl však velmi natěsno bráněný, což mu znemožnilo kvalitnější ránu.

31
    Prodloužený míč od Doležala sklepával Kratochvíl do běhu Matouškovi, ten se ale vydal na opačnou stranu, než bylo potřeba.

30
    Petržela se dosti krkolomně dostal až ke střele z hranice malého vápna, nicméně vyprášil jen Hrubého rukavice.

28
    Havlíkův centr těsně před Hofmannem odvrátil Břečka.

27
    Zmatky v jablonecké defenzivě vyřešil Jugas odkopem na tribunu.

26
    Hra je teď plná nepřesností.

24
    Ze standardky se sice neurodilo, Slovácko však akci dohrálo a po dalším centru nakonec zakončoval Hofmann. Jeho hlavička mířila těsně vedle.

23
    Acosta teď zbytečným zákrokem daroval hostům zajímavou standardní situaci.

22
    Rozhodčí teď trochu nešetrně neponechal Slovácku výhodu a trochu tím rozvířil vášně.

21
    Kadlec se v hlavičkovém souboji nenechal předskočit Doležalem.

20
    Jugas teď trochu zaváhal při rozehrávce, balón se však pro hostujícího Zajíce neodrazil příhodně.

18
    Skvělá defenzivní práce Kratochvíla. Jablonecký záložník vybíhal za nastartovaným Navrátilem se znatelným mankem, avšak rychle ho smazal a připsal si úspěšný obranný zákrok.

17
    Holíkův centr doplachtil až k Matouškovi, ten se však ve vápně tísnil s hostujícím bekem, což mu nakonec znemožnilo přesnější zakončení.

16
    Tempo hry po úvodní čtvrthodině trochu opadlo. Zatímco Jablonec nikam spěchat nemusí, Slovácko doslova vyčkává na brejky.

14
    Reinberk natáhl ke střele z velké dálky, jeho povedenému pokusu však přece jen scházela trocha přesnosti.

13
    Přetažený centr Šimka z levé strany posunul Acosta raději na rohový kop.

11
    Acosta přešel v souboji jeden na jednoho přes svého protivníka a svůj průnik zakončil přízemní střelou do rukavic Trmala.

10
    Doležal se opět prosadil ve vzduchu, tentokrát však nedokázal své tělo zkoordinovat tak, aby mohl zakončovat na bránu.

9
    Stopeři Slovácka teď velmi nejistě uklízeli Acostův centr, který mířil k Doležalovi. Vypomoci musel brankář Trmal.

8
    Další nadýchaný centr Holíka z pravé strany přizvedl těsně před číhajícím Matouškem Michal Kadlec.

7
    Trmal teď sebral míč na hranici vápna a domácí dosti rozhořčeně gestikulovali směrem k sudímu, že se tak stalo mimo šestnáctku. Hlavní arbitr zůstává v klidu.

5
    Tak tohle je pro Jablonec vůbec ten nejlepší možný scénář úvodu utkání. Holíkův centr z pravé strany doplachtil na hlavu MARTINA DOLEŽALA a domácí zabiják s přehledem uklidil míč do sítě.

4
    Hübschmanův nadýchaný oblouček, který se snášel k bráně, pořádně vyděsil Trmala. Hostující gólman posunul míč za sebe, kde ho uklidil na další roh Šimko.

3
    Kratochvílův přetažený centr nenašel nikoho z Jabloneckých.

3
    Domácí v rohu hřiště vybojovali první rohový kop zápasu.

2
    Zajíc po lajně pádil za přihrávkou, ale míč už na hrací ploše nezastihl.

1
    Výkop obstarali hráči Slovácka, kteří vstupují do zápasu pozvolnou kombinací.

1

FK Jablonec: V. Hrubý – Li. Holík, Jugas, Břečka, Sýkora – Hübschman (C), Považanec – Kratochvíl, Matoušek, R. Acosta – Doležal.
    Náhradníci: Hanuš – T. Pilík, Plechatý, Krob, Chramosta, Fábry.

1.FC Slovácko: Trmal – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Šimko – V. Daníček (C) – M. Petržela, Navrátil, Havlík, Kalabiška – Zajíc.
    Náhradníci: Porcal – Vasiljev, Hellebrand, J. Krejčí, O. Šašinka, Divíšek, Sadílek.

Rozhodčí: Rejžek – Kotalík, Pečenka.

FK Jablonec
    Jablonec jde do zápasu se Slováckem po výhře nad Bohemians a prohře na Spartě. Další nepříjemnost navíc svěřenci Petra Rady zažili v týdnu, kdy po logisticky náročné cestě prohráli na půdě arménského Jerevanu v předkole Evropské ligy. Je tedy otázkou, v jaké formě se Severočeši, po nepovedené návštěvě Zakavkazska, představí na ligovém poli.

1. FC Slovácko
    Slovácko má za sebou poměrně turbulentní vstup do ligové soutěže. Jejich premiéra v aktuálním ročníku měla až snové parametry, když svěřenci Michala Svědíka vyloupili pražskou Letnou. Minulý týden však na domácím pažitu nestačilo Slovácko na nováčka z Českých Budějovic, a tak se Moravané usadili v našlapaném středu tabulky.

V poutavém utkání třetího kola Fortuna ligy na sebe narazí dva tříbodové týmy – Jablonec a Slovácko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Jan Kousal

Góly: 5. Doležal (Li. Holík), 69. Krob, 71. Sýkora (Matoušek), 86. Kratochvíl (Li. Holík), 88. Chramosta (T. Pilík), 90+1. Sýkora (Chramosta)

Karty:   39. Břečka (JAB) – 54. Mich. Kadlec (SLO)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:5.
    FK Jablonec: V. Hrubý – Li. Holík, Jugas, Břečka, Sýkora – Hübschman (C), Považanec – Kratochvíl, Matoušek (81. T. Pilík), R. Acosta (68. Krob) – Doležal (75. Chramosta).

1.FC Slovácko: Trmal – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Šimko – V. Daníček (C) (80. Hellebrand) – M. Petržela (69. Sadílek), Navrátil, Havlík, Kalabiška – Zajíc (64. O. Šašinka).

Rozhodca: Rejžek – Kotalík, Pečenka

Diváci: 2 681