Columbus – Montreal 2:1 (kon.) | Philadelphia – Chicago Fire 2:0 (kon.) | Toronto – Houston 1:3 (kon.)
Kansas City – Dallas 0:2 (kon.) | Colorado Rapids – New York City 1:2 (kon.) | Real Salt Lake – Minnesota 1:1 (kon.)
Vancouver – San Jose 1:3 (kon.) | Atlanta United – DC United 2:0 (kon.)
Vancouver Whitecaps FC
1:3 (1:2)
San Jose Earthquakes
cz Nedeľa 21.07.2019, 04:00 • BC Place (Vancouver) • MLS

Utkání je u konce a končí naprosto zaslouženou výhrou San Jose. Už dle statistik je jasné, že Vancouver šanci na body neměl. V osmé minutě se sice trefil stoper Henry, ale poté už stříleli branky jen hosté. Qazaishvili odpověděl v 16. minutě a o necelých dvacet minut později poslal hosty do vedení Wondolowski. Druhý poločas si už hosté zkušeně hlídali a v 79. minutě přidali třetí branku zásluhou Erikssona. Vancouver se na žádný tlak nezmohl a zůstává poslední v Západní konferenci.

Z mé strany je to vše. Na počtenou! (06:08:17)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 1:11. Střely mimo: 5:9. Rohy: 1:11. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 16:12.

90+5

90+5
    Rozhodčí ještě na závěr zápasu musel uklidnit emoce na obou stranách. Málem se na hrací ploše strhla mela.

90+4
    Žlutou kartu dostává Paul Marie (San Jose Earthquakes).

90+3
    Tento zápas se už jen dohrává. Momentálně se hraje u půlící čáry a domácí se zatím k žádnému závěrečnému náporu nemají.

90+1
    Žlutou kartu dostává Theo Bair (Vancouver Whitecaps FC).

90+1
    Čtvrtý rozhodčí oznámil, že nastavovat se bude 5 minut.

90+1
    Pro nadýchaný míč si ale došel Vega a stáhl si jej do svých rukavic.

90
    Adnan si vymohl faul a domácí tým bude rozehrávat standardní situaci z celkem příhodné pozice.

89
    Vega si trochu zahrál s nervy fanoušků hostů a svou rozehrávku pořádně okořenil. O chvíli později byl Bair faulován u postranní čáry. Domácí rozehráli na krátko.

87
    San Jose stále kontroluje hru a nic nenasvědčuje tomu, že by si z Vancouveru nemělo odvézt tři body.

86
    Salinas se zapojil do kombinace a vyslal do pokutového území ideální centr. Hlavu spoluhráče ale nenašel, jelikož podpora útoku scházela.

84
    Hosté se drží na balónu a za okamžik se budou snažit o přidání dalšího gólu, protože rozjíždějí zajímavou akci po pravé straně.

84
    Žlutou kartu dostává Yordy Reyna (Vancouver Whitecaps FC).

83
    Střídání v týmu San Jose: ze hřiště odchází Cristian Espinoza, přichází Paul Marie.

82
    Střídání v týmu San Jose: ze hřiště odchází Valeri Qazaishvili, přichází Shea Salinas.

81
    Vancouver se snažil osmělit, ale střela Ericeho se do prostoru brány nevešla.
    79. Magnus ERIKSSON - 1:3

79
    Tým San Jose právě vstřelil branku!
    Celý stadion utichl, jelikož hosté přidávají zřejmě pojišťovací branku. MAGNUS ERIKSSON si vyčkal na přesnou přihrávku Espinozy a s přehledem uklidil míč k bližší tyči. Gól ještě potvrdil videorozhodčí. 1:3. Asistence: Cristian Espinoza.

77
    Qazaishvili si po vzoru Arjena Robbena navedl míč ze strany do středu a placírkou mířil na zadní tyč. Crépeau nyní zachránil svůj tým, neboť vytasil důležitý a zároveň skvělý zákrok.

76
    Střídání v týmu Vancouver Whitecaps FC: ze hřiště odchází Fredy Montero, přichází Theo Bair.

75
    Ardáiz dostal od hráčů San Jose až moc prostoru a pořádně vystrašil Vegu. Z hranice vápna vypálil levou nohou těsně nad horní tyč.

75
    Střídání v týmu San Jose Earthquakes: ze hřiště odchází Chris Wondolowski, přichází Danny Hoesen.

74
    Domácí celek reklamoval odpískání pokutového kopu na kapitána Ericeho. Těžko říct, jestli tam k nějakému zásadnímu provinění došlo.

73
    Qazaishvili si naložil až moc velké sousto a snažil se přejít přes tři protihráče. Je tak pochopitelné, že k žádné ráně se nedostal.

72
    Vypadá to, že Vancouver dnes může udeřit jen ze standardních situací. Jednu takovou teď zakončoval opět Henry, ale netrefil se mezi tři tyče.

71
    Žlutou kartu dostává Nick Lima (San Jose Earthquakes).

70
    Yueill dostal míč na kopačku proti noze, ale s touto příležitostí vůbec nenaložil dobře. Bránu přestřelil o hodně čísel.

70
    Střídání v týmu Vancouver Whitecaps FC: ze hřiště odchází Russell Teibert, přichází Felipe.

68
    Hosté vedou sice jen o gól, ale herně to vypadá, že zápas absolutně kontrolují. Vancouver nám toho kromě jediné gólové situace moc nepředvedl.

67
    Opět se nám připomněl Qazaishvili, jenž si našel propadlý centr a pravačkou si navedl míč ke střele. Rána se mu moc nepovedla, ale situace to rozhodně byla zajímavá.

66
    Henry musel být na malý okamžik ošetřován, ale zdá se, že bude v pořádku pokračovat.

64
    Do rychlé protiakce se sice pustili domácí, ale o míč záhy přišli.

63
    Svou další branku v dnešním zápase mohl přidat Wondolowski. Přetažený centr Erikssona si našel na zadní tyči Lima, který jej vrátil na malé vápno. Wondolowski nastavil hlavu a těsně minul zadní tyč.

62
    Střídání v týmu Vancouver Whitecaps FC: ze hřiště odchází Lass, přichází Joaquín Ardáiz.

61
    Na pořadu dne je další rohový kop hostů. Za malý okamžik sáhne domácí kouč ke svému prvnímu střídání.

60
    Po delší době se balón dostal až k bráně San Jose. Vega si však nohama poradil a dokázal míč odkopnout co nejdále.

59
    Adnan se z pozice levého beka pustil do útočení, ale při snaze obhodit si Thompsona si pomohl rukou.

57
    Limův centr mířil do malého vápna, kde se k zakončení dostal střední záložník Eriksson. Svou ránu ale nenamířil ideálně a bránu minul.

56
    Henry dokázal využít své výškové převahy a hlavou míč odvrátil. Vancouver se ale opět nedostal ani za půlící čáru.

55
    O pár sekund později uvidíme další rohový kop hostů, kteří jsou teď v pokutovém území Vancouveru doslova zaparkovaní.

54
    Pro roh si ale došel brankář Crépeau. Následně chtěl zrychlit akci přesným výkopem.

53
    Espinoza vyslal tvrdou ránu zhruba z třiceti metrů. Jelikož byla tečována, tak se bude za malý okamžik kopat od rohového praporku.

51
    Wondolowski kombinoval s Erikssonem, ale při snaze zakončit si oba dali přednost. San Jose je ale i v úvodu druhé půle aktivnějším mužstvem.

50
    Po rohovém kopu hostujícího týmu se vytvořil před bránou Vancouveru velký závar. Domácí se ale přece ubránili.

49
    Thompson se drží za hlavu, neboť ví, že nyní měl po střele z pravé strany velkou šanci na skórování. Obrana domácích vůbec nebyla konsolidovaná.

48
    Adnan své autové vhazování zrychlil a Vancouver to momentálně zkouší kombinací středem hřiště.

47
    Reyna si naběhl na dlouhou přihrávku, ale stoper Jungwirth byl v danou chvíli pohotovější a zakopl míč do zámezí.

46

Skončil nám první poločas, ve kterém jsme viděli tři branky. Hned v osmé minutě šli do vedení domácí zásluhou stopera se slavným příjmením Henry. Pak už však přebrali iniciativu hráči San Jose a dokázali překlopit stav na svou stranu. O dvě následující branky se postaral Qazaishvili a do šaten se jde za stavu 1:2. Zůstaňte s námi, za pár minut budeme pokračovat.

45+2

45+2
    Hosté rozjíždí ještě jednu akci. Zkouší to po pravé straně a zapojují Thompsona.

45+1
    V prvním poločase se budou nad rámec základních 45 minut nastavovat minuty dvě.

44
    Do protiakce se na druhé straně vydávají domácí. Kromě vedoucí branky ale zatím nejsou vůbec nebezpeční.

43
    Judsonova tvrdá ráně z velké dálky byla tentokrát pro brankáře Crépeaua pochoutkou.

42
    Další útočnou akci hostů zastavil zdvižený praporek pomezního sudího. Odmáván byl ofsajd a odkopávat bude gólman Vancouveru.

40
    Ke střele z voleje se dostal Qazaishvili. Bránu ale tentokrát zhruba o metr přestřelil.

38
    Už se však pokračuje ve hře a balón mají na kopačkách hosté.

37
    Cummings musí se svou rozehrávkou počkat, neboť hlavní rozhodčí z nějakého důvodu komunikuje s videorozhodčím.

36
    Na druhé straně hlavičkoval osamocený Montero těsně mimo tři tyče. Vega si rapidně mohl oddechnout.
    34. Chris WONDOLOWSKI - 1:2

34
    Máme zde další branku a hosté po zásluze překlápějí stav na svou stranu. Qazaishvili se zpoza šestnáctky opřel do míče a jeho pokus zazvonil o tyč. Poté se nešťastníkem stal brankář Crépeau, od jehož zad se míč odrazil do brány. Ještě před postupem za brankovou čáru se balónu dotkl CHRIS WONDOLOWSKI a branka bude připsána zřejmě jemu. 1:2.

32
    Žlutou kartu dostává Judson (San Jose Earthquakes).

32
    Hosté se už i s míčem dostali na polovinu soupeře a snaží se něco vymyslet.

30
    Montero se snažil o zpracování míče, ale nepovedlo se mu to úplně dokonale. Kdyby přebral balón lépe, mohl postupovat sám na bránu.

29
    Utkání je už v prvním poločase poměrně vypjaté. Viděli jsme už několik tvrdších zákroků.

28
    Hosté se pokoušeli o rychlou kombinaci, která ale nevyšla úplně dokonale. Balón skončil v zámezí.

27
    Tentokrát měl zdravotní problémy Teibert. Také on však bude bez následků pokračovat.

26
    Fantastický zákrok předvedl Crépeau! Domácí obrana doslova na levé straně otevřela dveře a Espinoza mohl v pohodě odcentrovat. Míč si našel Qazaishvili a pohotově vystřelil. Brankář se ale zaskvěl.

25
    Eriksson se snažil zabojovat o míč, ale měl k němu daleko. Nyní se hraje převážně u bližší postranní čáry a ani jednomu celku se nedaří roztáhnout hru do stran.

24
    Adnan už se zvedl a měl by za malý okamžik po menším ošetření pokračovat ve hře.

23
    Jeden z domácích hráčů zůstal po kontaktu s Espinozou ležet na zemi. Uvidíme, jestli bude nakonec vše v pořádku.

21
    S rozehrávkou musel hostujícímu týmu vypomoct i brankář Vega. V posledních minutách je San Jose rozhodně častěji na balónu.

19
    Espinoza vyslal z dobrých pětadvaceti metrů tvrdý projektil se kterým měl Crépeau plné ruce práce. Domácí brankář teď svůj celek zachránil.

18
    San Jose tato branka rozhodně nabudila. Favorit zápasu je zpátky ve hře poměrně rychle.
    16. Valeri QAZAISHVILI - 1:1

16
    Hosté vzápětí vyrovnávají! Espinoza vyslal z hranice vápna přízemní centr, který brankář Crépeau vyrazil pouze před sebe. Dorážející VALERI QAZAISHVILI už měl snadnou práci a dopravil míč do opuštěné brány. 1:1. Asistence: Chris Wondolowski.

16
    Adnan byl hlavním rozhodčím vrácen o pár metrů zpět. Za chvíli rozehraje autové vhazování. Vancouver se nyní snaží hru co nejvíce krájet.

15
    Vypadá to, že hosté se po nepovedeném začátku osmělili a snaží se tlačit více k bráně Vancouveru.

14
    Cummingsova hlavička pořádně prověřila pozornost brankáře Crépeaua. Měl štěstí, že balón letěl do středu brány.

13
    Erice si nepříliš šikovně pomohl faulem. Standardní situaci tentokrát budou mít k dispozici hostující hráči.

12
    Thompson se snažil rozjet útočnou akci na pravé straně, jenže hostům v tomto utkání zatím chybí pohyb.

11
    Domácí tým pokračuje v útočení. Na druhé straně se ale k odraženému míči dostal Wondolowski, jehož zpětná přihrávka nebyla vůbec přesná.

10
    Domácí jsou úvodní brankou povzbuzení. Stejný fakt platí také o fanoušcích.
    8. Doneil HENRY - 1:0

8
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Vancouver jde hned na začátku utkání do vedení. DONEIL HENRY si našel v pokutovém území centr, který byl do vápna poslán z velké vzdálenosti. Obrana San Jose si nepočínala dobře a nechala stoperovi domácích hodně prostoru k zakončení pravou nohou k tyči. 1:0.

6
    Crépeau musel do svých rukavic lapit přízemní centr z levé strany v podání Qazaishviliho.

5
    Reyna byl ve středu pole popotažen za dres a sudí tento prohřešek viděl. Kopat budou domácí.

4
    Rohový kop ale nebyl kopnut ideálně a hosté se osvobodili dalekým odkopem.

3
    Za obranou se v náběhu zjevil Montero a svůj následný centr posílal do pokutového území. Vancouver za malou chvíli bude kopat roh.

2
    Utkání začalo v poměrně vysokém tempu. Vancouver se hned od začátku odhodlal ke střele z velké vzdálenosti.

1

Vancouver Whitecaps FC: Crépeau – Nerwinski, Godoy, Henry, Adnan – Hwang In-Beom, Erice – Lass, Reyna, Teibert – Montero
    Náhradníci: MacMath – Felipe, Cornelius, Rose, Venuto, Bair, Ardáiz

San Jose Earthquakes: Vega – Thompson, Cummings, Jungwirth, Lima – Judson, Yueill – Espinoza, Eriksson, Qazaishvili – Wondolowski
    Náhradníci: Tarbell – Affolter, Marie, Salinas, Calvillo, Fernandes, Hoesen

Rozhodčí: Petrescu – Dunn, Facchini.

VANCOUVER WHITECAPS FC

Vancouver se dívá na své soupeře ze spodních pater ligy. Momentálně je třetím nejhorším týmem MLS a v Západní konferenci mu patří poslední místo. Vancouver odehrál 22 zápasů a získal v nich pouhých 20 bodů, současná ztráta na play off je tak už devítibodová. Z posledních pěti duelů uhrál 3 body za 3 remízy a v minulém kole schytal debakl na půdě Los Angeles FC v poměru 1:6. Nejlepším střelcem týmu je Fredy Montero, jenž vsítil 6 branek.

SAN JOSE EARTHQUAKES

Fotbalisté ze San Jose zatím můžou tuto sezonu považovat za povedenou. Momentálně jim se ziskem 31 bodů z dvaceti zápasů patří pátá příčka v Západní konferenci a ztráta na čtvrtou Minnesotu činí pouhé dva body. Svěřenci argentinského kouče Almeydy mají v posledních týdnech velmi dobrou formu, jelikož zvládli vítězně čtyři z posledních pěti utkání. Naposledy vyhráli na půdě LA Galaxy 3:1. Nejlepším střelcem tohoto celku je osmigólový útočník Chris Wondolowski.

Přeji vám krásné a zároveň brzké nedělní ráno. Fotbalová MLS pokračuje dalšími zápasy a my v tomto textovém přenosu budeme společně sledovat utkání mezi celky Vancouver Whitecaps FC a San Jose Earthquakes. Zápas začíná krátce po čtvrté hodině ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Daniel Fekets

Góly: 8. Henry – 16. Qazaishvili (Wondolowski), 34. Wondolowski, 79. Eriksson (Espinoza)

Karty:   84. Reyna (VWC), 90+1. Bair (VWC) – 32. Judson (SAJ), 71. Lima (SAJ), 90+4. Marie (SAJ)

Vancouver Whitecaps FC: Crépeau – Nerwinski, Godoy, Henry, Adnan – Hwang In-Beom, Erice – Lass (62. Ardáiz), Reyna, Teibert (70. Felipe) – Montero (76. Bair)

San Jose Earthquakes: Vega – Thompson, Cummings, Jungwirth, Lima – Judson, Yueill – Espinoza (83. Marie), Eriksson, Qazaishvili (82. Salinas) – Wondolowski (75. Hoesen)

Rozhodca: Petrescu – Dunn, Facchini