Riga FC – Dundalk 0:0 (4:5 po pen.) | Štokholm – Ararat-Armenia 3:1 (kon.) | Karabach – Partizani Tirana 2:0 (kon.)
Rosenborg – Linfield 4:0 (kon.) | Razgrad – Ferencvároš 2:3 (kon.) | Kluž – Astana 3:1 (kon.)
Gliwice – Borisov 1:2 (kon.) | Maribor – Valur 2:0 (kon.) | Sutjeska – Slovan Bratislava sk 1:1 (3:2 po pen.)
Celtic – FK Sarajevo 2:1 (kon.)
Piast Gliwice
1:2 (1:0)
BATE Borisov
cz Streda 17.07.2019, 20:00 • Městský stadion, Gliwice • Liga majstrov (predkolá) • 1. predkolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (21:53:52)

Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 1:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 10:10.

Je dobojováno! Gliwice šly do odvety s mírnou výhodou, kterou navýšily v jednadvacáté minutě zásluhou gólové hlavičky Jakuba Czerwińského. Běloruský mistr byl v ofenzivě bezzubý a pomohl mu až zbytečný faul slovenského gólmana Placha z 81. minuty, který vedl k proměněné penaltě střídajícího Moukama. Do prodloužení se ale nešlo, neboť po dalším domácím faulu ze standardky udeřil Zachar Volkov. Piast během pár minut dobře rozehraný zápas kompletně ztratil a musí se smířit s účastí ve druhém předkole Evropské ligy. Borisov se naopak může těšit na další boje o Ligu mistrů.

90+3

90+2
    Povedlo se to až nyní, kdy do vápna přiletěl solidní centr z pravého křídla. Piotr Parzyszek na něj navázal pouze hodně nepřesným hlavičkovým pokusem.

90+1
    Dva inkasované góly s domácími hráči pochopitelně hodně zatřásly. Gliwicím se nedaří dostat s balónem do blízkosti Čičkanovy brány.

90
    Nad rámec druhého poločasu jsou přidány tři minuty, ve kterých polský šampión potřebuje dvakrát skórovat.

89
    Poprvé v zápase se na place objevil hostující realizační tým. Ošetřovaný hráč BATE však bude stoprocentně v naprostém pořádku.

87
    Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Jorge Félix, přichází Dani Aquino.
    87. Zachar VOLKOV - 1:2

87
    BATE Borisov právě vstřelil branku!
    Tak to je obrovská rána do vazu polského týmu, který je rázem krůček od vyřazení! Stasevičův centr z levé strany objevil hlavu ZACHARA VOLKOVA, kterého si domácí obrana vůbec nerozebrala. Plach neměl šanci na střelu z bezprostřední blízkosti zareagovat a dostal gól na 1:2.

86
    Moukam hostující hru viditelně oživil. Na levém křídle ho Jorge Félix zastavil jen prostřednictvím faulu. Borisov má k dispozici standardní situaci.

85
    Zničehonic je to klub z Borisova, který disponuje velkou psychickou výhodou a v závěru základní hrací doby najednou cítí šanci na rozhodující obrat.

83
    Střídání v týmu GKS Piast Gliwice: ze hřiště odchází Martin Konczkowski, přichází Gerard Badía.
    82. Hervaine MOUKAM - 1:1

82
    Deset minut před koncem máme zaděláno na obrovské drama! Míč si na penaltový bod postavil HERVAINE MOUKAM, který si počkal na pohyb gólmana a s přehledem uklidil míč ze svého pohledu k pravé tyči.

81
    Žlutou kartu dostává František Plach (GKS Piast Gliwice).

81
    Obrovská šance na vyrovnání! Plach vybíhal proti nákopu a dosti nešikovně rukavicemi zasáhl hlavu Miliće, jenž se dobrým náběhem ocitl za obranou, a pak se ochotně skácel k zemi. Je z toho penalta!

80
    Z nějakých pětadvaceti metrů se do míče opřel Ihar Stasevič, jehož kop dobře postavená zeď zvedla na rohový kop. Po rozehrávce na krátko se hosté museli vrátit až k Čičkanovi.