Simona Halepová
Simona Halepová (7)
2
6 6
Sobota 13.07.2019, 15:08 • Centrálny kurt, All England Club, Londýn (GBR) • Wimbledon - ženy - Wimbledon (tráva) • Finále
    0:2; 2:6 - Simona Halepová

2:6
    GEM, SET, ZÁPAS Simona Halepová! Rumunská tenistka sa stáva novou víťazkou Wimbledonu! Čistou hrou pri chybe súperky ukončila toto finálové stretnutie a môže sa tak radovať zo svojho prvého trimfu na Wimbledone vo svojej kariére. Halepová zvíťazila v druhom sete rovnakým pomerom, ako v tom prvom – 6:2!
    0:1; 2:5; 0-40 - Simona Halepová

0-40
    Simona Halepová získava tri mečbaly!

2:5
    A ten už využíva! Rumunská tenistka vyhráva v druhom sete 5:2 a po krátkej prestávke bude podávať na víťazstvo v tomto zápase a tak na svoj prvý titul na Wimbledone!

40-A
    Simona Halepová získava po skvelej obrane druhý brejkbal!

40-A
    Serena Williamsová zahrala úder do pásky a tak jej dnešná súperka získava brejkbal!

2:4
    Simona Halepová napokon túto možnosť využíva, úspešne brejk potvrdila a vyhráva v druhom sete 4:2! No, pomaly to vyzerá, že Serena Williamsová toto finále prehrá, ale ešte nepredbiehajme.

2:3
    Serena Williamsová nezvládla situáciu na sieti po druhom podaní a tak stráca toto svoje podanie! Simona Halepová vyhráva v druhom sete 3:2 a čaká ju servis na potvrdenie brejku. V prípade úspešnej realizácie ju to výrazne posunie k zisku prvého grandslamu na Wimbledone.

15-40
    Víťazkou tejto výmeny sa stáva Halepová, ktorá tak získava dva brejkbaly!

2:2
    Rumunka ukončila tento gem čistou hrou a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2! Zatiaľ si teda obe tenistky držia svoje podania v tejto sade hry.

2:1
    Ďalší nepresný return od Rumunky, takže Serena Williamsová vyhráva v druhom sete 2:1 a stalo sa tak čistou hrou!

1:1
    Nevynútená chyba Williamsovej ukončila tento gem, Simona Halepová vyrovnáva na 1:1 v druhom sete!

30-40
    Aut z rakety americkej tenistky, takže tu máme gembal pre Rumunku.

1:0
    Ten je pre ňu veľmi dôležitý a vstupuje doň napokon úspešne. Serena Williamsová sa po chybe súperky ujíma vedenia 1:0 v druhom sete!
    0:1; 2:6 - Simona Halepová

2:6
    Na druhý pokus však už bola Simona Halepová úspešná a získava tak prvý set tohto finálového stretnutia v pomere 6:2! Rumunka jasne v úvodnom sete dominovala, hrala lepšie a nestratila ani jedno svoje podanie. To skúsená Američanka stratila dve podania a tak ju čaká v druhom sete náročná úloha.
    0:0; 2:5; 15-40 - Simona Halepová

15-40
    Tvrdá hra americkej tenistky neprináša želané ovocie, Simona Halepová získava dva setbaly!

2:5
    Serena Williamsová musela na záver tejto hry cez druhé podanie, čo však zvládla a v prvom sete sa zatiaľ udržala. Znižuje jeho stav na 2:5, Simona Halepová ho však bude môcť svojim úspešným servisom ukončiť!

1:5
    Náročnú výmenu Rumunka zvládla, gembal napokon využíva a vyhráva v prvom sete 5:1! Serena Williamsová bude musieť po necelých 20 minútach podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry.

A-40
    Serena Williamsová získava svoj prvý brejkbal v tomto zápase a stalo sa tak po ďalšom presnom returne po servise súperky.

1:4
    Serena Williamsová získava svoj prvý gem v tomto zápase čistou hrou, čím znižuje stav v prvom sete na 1:4 z jej pohľadu!

0:4
    Rumunka ukončila tento gem esom a tak úspešne potvrdila aj tento brejk! Simona Halepová vyhráva v prvom sete 4:0, Serena Williamsová je vo veľmi ťažkej situácii.

30-40
    Loptu získava Williamsová.

0:3
    A aj ten sa jej podarilo využiť! Simona Halepová vytiahla presný return a berie aj druhý servis svojej dnešnej súperky, čím sa ujíma vedenia 3:0 v prvom sete!

30-40
    Bekhend americkej tenistky putuje za základnú čiaru a tak Simona Halepová získava svoj druhý brejkbal v tomto zápase!

0:2
    Úspešným forhendom ukončila Simona Halepová tento gem, čistou hrou sa jej tak podarilo úspešne brejk potvrdiť a ujíma sa vedenia 2:0 v prvom sete!

0:1
    Áno! Simona Halepová dostala súperku pod tlak a víťazným úderom ukončila prvý gem, v ktorom vzala svojej súperke podanie a ujíma sa tak vedenia 1:0 v prvom sete!

30-40
    Serena Williamsová zahrala svoj bekhend len do pásky a tak hneď v úvode stretnutia tu máme brejkbal pre rumunskú tenistku. Podarí sa jej ho využiť?