DC United – New England 2:2 (kon.) | Houston – Los Angeles FC 1:3 (kon.) | LA Galaxy – San Jose 1:3 (kon.)
LA Galaxy
1:3 (1:0)
San Jose Earthquakes
cz Sobota 13.07.2019, 05:10 • Dignity Health Sports Park (Los Angeles) • MLS

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 05:00.

Přeji vám krásné sobotní ráno při sledování textového přenosu zápasu mezi LA Galaxy a San Jose Earthquakes. MLS pokračuje dalšími zápasy a začátek našeho duelu je naplánován na 5:00. Přeji vám příjemnou zábavu!

SAN JOSE EARTHQUAKES

San Jose se právě s Los Angeles Galaxy utkalo zhruba před čtrnácti dny a zvítězilo na domácí půdě poměrně vysoko 3:0. V tabulce se nyní pohybuje na šestém místě v Západní konferenci a jeho náskok na pozice zaručující play off činí 2 body. V minulém týdnu sehrálo San Jose dva zápasy s bilancí jedné výhry a jedné prohry. Nejprve prohrálo na půdě Minnesoty 1:3 a následně zvítězilo se Salt Lake 1:0. Nejlepším střelcem tohoto celku je Chris Wondolowski, který letos vsítil osm branek.

LA GALAXY

Los Angeles Galaxy má na svém kontě 34 bodů z devatenácti duelů a patří mu druhé místo v Západní konferenci, hned za svým městským rivalem Los Angeles FC. Před týdnem LA zvítězilo doma 2:0 s Torontem, takže si napravilo reputaci z již zmiňovaného duelu se San Jose. Nejvíce branek má na svém kontě Zlatan Ibrahimovič, slavný švédský fotbalista se v letošní sezoně trefil třináctkrát.

LA Galaxy: Bingham – Feltscher, Steres, González, Skjelvik – Corona, dos Santos – Efrain Álvarez, Favio Álvarez, Antuna – Ibrahimovič
    Náhradníci: Lampson – Romney, Araujo, E. Boateng, S. Carrasco, Zubak, Cuello

San Jose Earthquakes: Vega – Thompson, Kashia, Jungwirth, López – Judson, Yueill – Espinoza, Eriksson, Qazaishvili – Wondolowski
    Náhradníci: Tarbell – Cummings, Salinas, Lima, Marie, Calvillo, Hoesen

Rozhodčí: Saghafi – Rottersman, Brown.

1

1
    Úvodní výkop měli na starosti domácí fotbalisté, kteří postupují vpřed postupnou kombinací.

2
    Do zajímavé střelecké možnosti se už už dostával Antuna. Ibrahimovičova přihrávka na něj skoro vyšla.

2
    Tým LA Galaxy právě vstřelil branku!
    Už ve druhé minutě máme zde první branku. Domácí si vytvořili rohový kop, který Jonathan dos Santos krásně zakroutil na přední tyč. Těsně před rukavicemi brankáře se dostal k míči obránce ROLF FELTSCHER a důrazně tak dopravil balón do sítě. 1:0. Asistence: Jonathan dos Santos.
    2. ROLF FELTSCHER - 1:0

4
    Úvod zápasu je velmi rychlý. Hosté se hned po inkasovaní vydali na opačnou stranu, aby domácím zatopili.

5
    Standardní situace pro San Jose je na světě.

6
    Eriksson pěkně dostal míč až k zadní tyči, avšak Wondolowski si nedokázal pohlídat ofsajdové postavení.

7
    Žlutou kartu dostává Tommy Thompson (San Jose Earthquakes).

8
    Los Angeles zrychlilo postupný útok, ale nyní už opět kombinuje okolo půlící čáry. Zatím jsou domácí lepší v zakládání útoků.

9
    Do pokutového území přišel centr z levé strany, na který však Zlatan Ibrahimovič nestačil dosáhnout. Balón propadl do zámezí a nyní se bude odkopávat od brány Vegy.

10
    Espinoza se uvolnil na pravé straně, ale jeho následný přízemní centr dokázal domácí stoper González bez větších potíží odvrátit.

12
    Valeri Qazaishvili si nádherně navedl míč na pravou nohu a vypálil směrem na zadní tyč. Tu sice o pár centimetrů minul, ale postaral se o první vzruch před Binghamovou svatyní.
    12. Qazaishvili minul o kousek zadní tyč

13
    Z následného rohu San Jose nic nevytěžilo. Provinilo se také ofsajdem. Rozehrávky se tak ujímá Galaxy.

15
    Ibrahimovič si naváděl balón do palebné pozice středem, ale nakonec nevystřelil. Nyní už je u míče San Jose.

17
    Hosté vyzkoušeli několik náběhů za obranu, které však nevyšly úplně dokonale. Při tom druhém stál útočník Wondolowski opět v ofsajdu.

18
    Wondolowski tentokrát postupoval dopředu po pravé straně a při snaze přihrát, byla jeho pobídka zablokována. San Jose tak bude mít k dispozici rohový kop.

19
    K parádní střele z velké dálky se dostal Espinoza. Vypálil zhruba z dvaadvaceti metrů a domácí brankář měl velké problémy s vyražením míče do bezpečných pozic.

21
    Jakoby hosté v těchto chvílích hry přebrali iniciativu tohoto zápasu. V posledních deseti minutách se o vzruch stará jen San Jose.

22
    Dlouhé přenesení hry nepropadlo až ke kopačkám levého záložníka Qazaishviliho. Autové vhazování pro LA.

22
    Antuna se dostal k rychlému sprintu na levé straně a byl tvrdě, ale čistě, zastaven Kashiou.

23
    Z nepřehledné situace u rohového kopu se dostal k hlavičce Feltscher a zřejmě trefil břevno hostující brány. Pravý obránce Los Angeles si málem připsal svůj druhý gól v dnešním duelu.

25
    Ve vápně domácích teď přistály dva nebezpečné přízemní centry z levé strany. Galaxy ale veškeré nebezpečí zatím stačilo odvrátit.

27
    Hostující celek zase trochu vyčkal s rozehrávkou a v současné době rozhodně nikam nespěchá. Snaží se být co nejpřesnější.

28
    Qazaishvili pěkným centrem vyzval Wondolowského k zakončení, ale nakonec tento vzruch nebyl hostům platný. Již potřetí v dnešním zápase se mával útočníkovi San Jose ofsajd.

29
    Eriksson si všiml na zadní tyči volného spoluhráče, ale přihrávku nenamířil úplně přesně.

30
    Zatím největší problémy mají dnes hosté s ofsajdem. Tentokrát byl odmáván také záložníkovi Yueillovi.

31
    Žlutou kartu dostává Joe Corona (LA Galaxy).

32
    Žlutou kartu dostává Jorgen Skjelvik (LA Galaxy).

33
    Dva ostřejší zákroky za zasloužené žluté karty nám předvedli domácí hráči. Stále platí, že hosté jsou pohyblivější, ale na vyrovnávací branku zatím čekají.

34
    Espinozova sražená přihrávka nadělala domácímu brankáři pořádné potíže. Musel jít na zem a pohotově vyrazit míč.

35
    Qazaishvili si opět navedl míč na střed a pokusil se o technickou ránu k tyči. Tento pokus mu ale nevyšel a brankář Bingham neměl problém s tím, aby lapil míč do rukavic.

36
    Na trávníku zůstal ležet jeden z domácích hráčů s bolestivou grimasou.

38
    Stále se nehraje. Na hřiště jsou přivolaní zdravotníci.

39
    Espinoza předvedl těsně před vápnem skvělou zasekávačku, kterou se zbavil jednoho obránce a poté levačkou zamířil na přední tyč, kterou o chlup minul.

41
    Galaxy se po delší době dostalo na polovinu San Jose, ale zatím pouze drží míč na kopačkách.

43
    Ibrahimovič si hledal ve vápně ideální pozici, ale spoluhráči jej nenašli. Největší hvězda domácího celku toho dneska zatím moc nepředvedla.

44
    Hosté opět drží míč a zřejmě podniknou jednu z posledních akcí prvního poločasu.

45+1
    Nad rámec úvodních pětačtyřiceti minut se budou ještě nastavovat minuty tři.

45+2
    Espinoza je velmi vidět, ale efektivní zatím moc není. Nyní se pokoušel o křížnou přihrávku, kterou na poslední chvíli dokázal zastavit domácí obránce Skjelvik.

45+3

Skončil nám první poločas, který nám nabídl zatím jedinou branku již ve druhé minutě. Na rohový kop dos Santose si naskočil Feltscher, ale ze strany domácího celku to vlastně bylo vše. Od desáté minuty jsou nebezpečnější hosté, ale také oni velmi těžce pronikají až ke gólovým šancím. Druhá polovina prvního poločasu už moc fotbalové krásy nenabídla. Snad tomu bude ve druhé půli jinak. Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut, tak zůstaňte s námi!

46

46
    Corona se po souboji s protihráčem ocitl na zemi a vybojoval pro svůj tým standardní situaci.

47
    Hosté se ale dokázali ubránit a také se dostali do brejkové situace, kterou však nedotáhli do konce.

48
    López nádhernou přihrávkou vzduchem vybídl Wondolowského, jenž se snažil domácího brankáře přehodit lobem. Zakončení se mu sice docela povedlo, ale šlo o metr vedle, než si útočník hostů přál.
    48. Wondolowski skórovat nedokázal

49
    San Jose zachytilo začátek poločasu opět v poměrně velkém tempu. Uvidíme, jestli se hostujícímu celku podaří v brzké době zaslouženě srovnat stav.

50
    Zlatan Ibrahimovič udržel míč na hrací ploše a rychlou přihrávkou uvolnil Favia Álvareze, který však uklouzl na trávě.

51
    Dalekonosná rána Espinozy pořádně vystrašila domácího brankáře Binghama.

52
    Do další zajímavé palebné pozice se dostal díky rychlé kličce Qazaishvili. Bingham jeho ránu pouze vyrazil před sebe a o zbytek se postaral obránce González, jenž zakopl balón do zámezí.

53
    Tečovaná střela nadělala hostujícímu brankáři pořádné problémy. LA Galaxy si tak vybojovalo rohový kop.

55
    Ibrahimovič čekal za bukem až přízemní centr propadne. To se však nakonec nestalo a San Jose se krátkému náporu Galaxy v pohodě ubránilo.

56
    Žlutou kartu dostává Judson (San Jose Earthquakes).

57
    Hosté už jsou na polovině domácího týmu a pokoušejí se o postupnou kombinaci. LA se zatáhlo a čeká, co soupeř provede.

58
    Další obrovská možnost hostujícího týmu končí dalším neúspěchem! Přihrávka propadla velkým vápnem ke Qazaishvilimu, který ještě dokázal uvolnit na levé straně Lópeze. Levý obránce San Jose byl sice v úhlu, ale z této možnosti rozhodně skórovat šlo. Bingham se zaskvěl.

60
    Hosté stále drží míč na kopačkách a přihrávají si okolo půlící čáry.

61
    Tým San Jose právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno, a to naprosto zaslouženě. VALERI QAZAISHVILI se dostal ke střele ze střední vzdálenosti a nádherně svým tvrdým pokusem k tyči svou střelu umístil. Bingham se tentokrát natahoval marně. 1:1. Asistence: Jackson Yueill.
    61. VALERI QAZAISHVILI - 1:1

62
    Střídání v týmu San Jose Earthquakes: ze hřiště odchází Chris Wondolowski, přichází Danny Hoesen.
    Střídání v týmu San Jose Earthquakes: ze hřiště odchází Tommy Thompson, přichází Nick Lima.

64
    Během chvíle dokázali hosté stav otočit. Čerstvý DANNY HOESEN si počkal na hranici malého vápna na Qazaishviliho přihrávku a nastavil placírku, kterou poslal míč za záda Binghama. Los Angeles se teda rozhodně nevyplatila pasivita. 1:2. Asistence: Valeri Qazaishvili.
    64. DANNY HOESEN - 1:2

65
    Střídání v týmu LA Galaxy: ze hřiště odchází Uriel Antuna, přichází Emil Cuello.

67
    Domácí se už vydali dopředu, ale zatím nic kloudného nevymysleli.

68
    Žlutou kartu dostává Marcos López (San Jose Earthquakes).

69
    Střídání v týmu LA Galaxy: ze hřiště odchází Favio Álvarez, přichází Emmanuel Boateng.

71
    Střídání v týmu San Jose Earthquakes: ze hřiště odchází Marcos López, přichází Shea Salinas.

72
    Hra byla nyní často rozkouskovaná. Teď se pokračuje držením míče na polovině hřiště, a to konkrétně San Jose drží balón.

72
    Qazaishvili se dostal k dalšímu zajímavému pokusu z hranice šestnáctky. Trefil však pouze před sebou stojícího hráče.

74
    San Jose teď již naplno přebralo iniciativu. Přestože se dostalo do vedení, tak na obrazu hry se de facto od desáté minuty nic nezměnilo. Hra zůstává pod kontrolou outsidera tohoto utkání.

75
    Dlouhá křížná přihrávka Espinozy skončila u stopera Sterese, jenž má nyní možnost míč vyvést.

77
    Bingham nyní opět čaroval. Nejprve vyběhl proti zakončení Hoesena a o pár chvil později střílel z výborné pozice také Espinoza. Bingham svůj celek ještě drží ve hře.

79
    Okénka v obraně Galaxy jsou větší a větší. Qazaishvili na sebe natáhl protihráče a jakmile se mu uvolnila pravá strana, tak tam poslal přihrávku. Espinozův následný pokus Bingham opět dobře vyrazil.

81
    Boateng se však připomněl na druhé straně a snažil se vybídnout nabíhajícího Ibrahimoviče. Vytáhlý Švéd se ale k centru před brankářem Vegou nedostal.

82
    Domácí teď drží míč, ale zatím se jim nedaří dostat až úplně před bránu. San Jose se dobře brání.

83
    Steres si na polovině hřiště pomohl faulem. Tohle hostům vyhovuje, neboť se svou rozehrávkou nemusí spěchat.

85
    Dnešní utkání je zřejmě rozhodnuté! Qazaishvili se protáhl mezi obránci ke střele, kterou Bingham vyrazil před sebe. U dorážky se zjevil úplně nehlídaný JACKSON YUEILL, jehož pumelice pod horní tyč byla nekompromisní. 1:3.
    85. JACKSON YUEILL - 1:3

87
    Uvidíme, jestli domácí ještě něco vymyslí. Zatím se však nemohou dostat k bráně Vegy.

89
    Žlutou kartu dostává Zlatan Ibrahimovič (LA Galaxy).

90
    Střídání v týmu LA Galaxy: ze hřiště odchází Daniel Steres, přichází Dave Romney.

90+1
    Čtvrtý rozhodčí ukázal, že nastavovat se budou ještě 4 minuty.

90+3
    Utkání se už jenom dohrává. Vypadá to, že LA Galaxy už nemá dostatek sil na nějaký závěrečný nápor.

90+4
    Ještě jeden odkop od brány se bude konat těsně před závěrečným hvizdem.

90+4

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 1:16. Střely mimo: 3:9. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 0:7. Fauly: 13:14.

Skončilo nám utkání MLS mezi LA Galaxy a San Jose a už dle statistik si můžete všimnout, že utkání to bylo jednoznačné a tři body jdou do správných rukou. San Jose dokázalo porazil celek z Los Angeles podruhé za posledních 14 dní.

První branku vsítil ve druhé minutě domácí obránce Feltscher, ale ze strany LA to vlastně bylo vše. Od desáté minuty přebrali aktivitu hosté a vytvořili si několik šancí. Ta první byla proměněna až v 61. minutě díky Qazaishvilimu, který byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti. Právě tento muž se výraznou měrou podílel i na druhé brance San Jose, která padla vzápětí a kterou vsítil Hoesen. V 85. minutě pak pečetil výhru hostů záložník Yueill.

Z mé strany je to vše. Doufám, že jste se bavili a těším se na vás zase příště. Na počtenou! (07:13:26)

Daniel Fekets

Góly: 2. Feltscher (Santos) – 61. Qazaishvili (Yueill), 64. Hoesen (Qazaishvili), 85. Yueill

Karty:   31. Corona (GAX), 32. Skjelvik (GAX), 89. Ibrahimovič (GAX) – 7. Thompson (SAJ), 56. Judson (SAJ), 68. López (SAJ)

LA Galaxy: Bingham – Feltscher, Steres (90. Romney), González, Skjelvik – Corona, dos Santos – Efrain Álvarez, Favio Álvarez (69. E. Boateng), Antuna (65. Cuello) – Ibrahimovič

San Jose Earthquakes: Vega – Thompson (62. Lima), Kashia, Jungwirth, López (71. Salinas) – Judson, Yueill – Espinoza, Eriksson, Qazaishvili – Wondolowski (62. Hoesen)

Rozhodca: Saghafi – Rottersman, Brown