Ufa – Plzeň 0:1 (kon.) | Austria – Ostrava 2:1 (kon.) | Linz – Sparta Praha 1:0 (kon.)
FK Dinamo Moskva – Liberec 1:0 (kon.) | Ružomberok – Třinec sk 1:0 (kon.) | Vasas – Dunajská Streda sk 2:0 (kon.)
MFK Ružomberok
1:0 (0:0)
FK Třinec
cz Piatok 05.07.2019, 18:30 • Pod Čebraťom, Ružomberok • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Mojžíš, Maslo, Qose, Gál-Andrezly, Takáč, Gerec, Jonec, Čurma, Kostadinov, Hašek
    Náhradníci: Kohár – Kojnok, Brenkus, Mrva, Madleňák, Kružiak, Kudlička

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Kušnír, Bedecs, Vanček, Janoščin – Omasta, Wojnar, Machalík, Hlúpik, Hapal – Kubala
    Náhradníci: Chmel – Samiec, Nieslaník, Šula, Hani, Schwendt, Gáč

Rozhodčí: Nemček – Súkeníková, Bútora.

1

2
    Na stadiónu je otevřená pouze jedna z tribun, v pěkném počasí přišla na přípravu poměrně slušná návštěva. Domácí fotbalisté hrají v bílých dresech, Třinec je celý v červeném.

9
    Domácí Gerec se dostával ve spolupráci s bývalým hráčem Znojma Gálem-Andrezlym do šance, kterou zmařil včasným vyběhnutím třinecký brankář Adamuška.

12
    Ružomberská posila z Bohemians 1905 Filip Hašek se řítil do samostatného nájezdu, jeho ránu však Adamuška vyráží na roh.

15
    Ružomberok nastoupil aktivněji a podle očekávání má nad druholigovým soupeřem v úvodu zápasu výraznou převahu.

19
    Opět se do zakončení dostal domácí Hašek, zpoza šestnáctky těsně přestřelil třineckou bránu.

23
    Adamuška neudržel míč po rohovém kopu Ružomberku, dorážet se snažil Qose, ale na brankové čáře zasáhli proti albánskému záložníkovi v poslední instanci třinečtí zadáci.

30
    Je za námi už půlhodina zápasu, diváci na jediné otevřené tribuně v Ružomberku zatím gól neviděli. Domácí zatím vyslali dvě a hosté jednu střelu na bránu.

31
    Nyní přiletěl na třineckou bránu další nebezpečný projektil, z úhlu jej vyslal Kostadinov. Brankář Adamuška jednou rukou vytahuje míč zpod břevna.

32
    Poprvé vážněji zahrozili hosté. Kmenový hráč Slovácka Machalík vyzkoušel Krajčírikovu pozornost, brankář zasahuje na čáře bezchybně.

38
    Po přímém kopu Třince hlavičkoval Wojnar, domácí gólman opět chytá.

40
    Velmi aktivní Filip Hašek z velkého vápna pěknou střelou o kousek minul třineckou šibenici.

41
    Třinec se revanšoval po postupné kombinaci Vaňkovou střelou, kterou dokázala domácí obrana zablokovat.

43
    Třinečtí fotbalisté jsou před přestávkou pod stálým tlakem účastníka předkola Evropské ligy, ale zatím Adamuška za svá záda žádný míč nepustil.

45

Statistiky první půle:
    Střely na bránu 3:2, střely mimo 6:0, rohy 6:2, fauly 7:9, ofsajdy 1:0.

46

46
    Filip Hašek přepouští o přestávce své místo v sestavě MFK Ružomberok Brenkusovi.

46
    Svatopluk Habanec posílá do hry hned pět nových hráčů, jsou jimi Gáč, Nieslanik, Šuľa, Schwendt a Hani.

55
    I nadále se pod Čebraťom hraje bez branek a po přestávce zatím i bez šancí. Územní převahu má nadále domácí účastník evropského předkola.

58
    Až ve třinácté minutě druhé půle registrujeme první střelecký pokus. Třinecký Vaněk povedenou ranou zpoza velkého vápna těsně přestřelil.

62
    Střídající Brenkus vyslal přímý kop rovnou na bránu a jeho pokusu mnoho nechybělo.

64
    Poprvé po změně stran musel proti přímé, ale spíše propagační střele zasahovat třinecký brankář Adamuška.

65
    Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odcházejí Čurma a Gerec, nastupují Kojnok a Novotný.

68
    Dnešní utkání sleduje 615 diváků.

70
    Po pěkné kombinaci domácích rozezvučel Brenkus tvrdou střelou z 15 metrů břevno. To byla zatím největší šance zápasu.

75
    V domácí sestavě střídá Mojžiše Madleňák.

75
    Na přelomu poslední čtvrthodinky zatím stále bezgólového a nepříliš výživného zápasu vybojoval Ružomberok rohový kop.

76
    Ružomberok právě vstřelil branku!
    Po rohovém kopu domácí konečně prolomili střeleckou smůlu a otevírají skóre. Autorem branky je ONDŘEJ NOVOTNÝ, který hrál na jaře za Vlašim a v létě přišel na Slovensko hostovat z pražské Sparty.

78
    Po gólu následovaly ještě nějaké dohady a tak se dvě minuty čekalo na rozehrání od středového kruhu. Hned poté získávají rohový kop na levé straně fotbalisté Třince.

79
    Dvojnásobné střídání MFK Ružomberok: místo krajánků Qoseho a Kostadinova přicházejí Zsigmund a Ďungel.

81
    Hra se přelévá ze strany na stranu a roh nyní kopou fotbalisté slovenského mužstva.

83
    Hned trojí střídání domácích v závěru zápasů: hřiště opouštějí Jonec, Takáč a Gál-Andrezly, pár minut si zakopou Mrva, Kružliak a Kudlička.

86
    Další střelecký pokus domácích hráčů končí mimo a odkopává se od Adamuškovy brány.

90
    Po rohovém kopu zakončili domácí nepřesně.

90+1
    Hlavní rozhodčí Bystrík Nemček nastavuje dvě minuty.

90+2
    V nastaveném čase to ještě český druholigista zkusil, ale ružomberskou bránu jeden z hostů netrefil.

90+2

Fotbalisté Třince podlehli nejtěsnějším rozdílem třetímu mužstvu uplynulého ročníku slovenské ligy, když jediný gól inkasovali po rohovém kopu čtvrt hodiny před koncem od českého útočníka Ondřeje Novotného.

Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 15:15. (20:25:00)