Čile – Uruguaj 0:1 (kon.) | Ekvádor – Japonsko 1:1 (kon.)
1:1 (1:1)
Japonsko
cz Utorok 25.06.2019, 01:00Copa América • Skupina C

Toto je v tuto chvíli ode mě vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. (03:01:58)

Utkání končí smutně pro obě strany, protože ani jeden tým nepostupuje dál. Třetí místo ve skupině nakonec patří Japonsku, jenomže to je nejhorším týme na třetím místě, takže nepostupuje.
    V 15. minutě zápasu otevřel brankový účet Nakadžima, který trefil odkrytou branku a na chvilku nasměroval Japonce do čtvrtfinále. Jejich postupové sny ukončil v 35. minutě Mena, kterému míč spadl pře brankou přímo na nohu a on ho už v pohodě usměrnil do branky.V závěru dokonce Japonsko vstřelilo branku díky Nakadžimovi, ale ta byla pro ofsajd neuznána. Japonci dnes byli lepší, avšak je zradila produktivita, protože šancí měli minimálně na pět gólů.

90+7

90+5
    Rozhodčí nastavuje ještě 1 minutu navíc.

90+4
    Japonci se už radovali, ale branku vlastně nevstřelili. Na penaltovém puntíku byl sám proti brankáři Kubo, ale trefil pouze nohy brankáře. Odtud se to odrazilo k Nakadžimovi, který už míč do branky poslal, jenomže tomu předcházel ofsajd. Branka neplatí.

90+3
    V tuto chvíli je postupová matematika jasná. Kdo vyhraje, tak postoupí. Když nevyhraje nikdo, tak postup spadne do kapsy Paraguay.

90+2
    Po levé straně proletěl Preciado a dostal hezký míč do vápna. Následně se ocitl sám proti brankáři, ale jeho střela na zadní tyč skončila těsně vedle branky.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Maeda po průnikové přihrávce se ocitl sám ped brankářem, ale jeho střela trefila Domingueze pouze do nohy.

89
    Žlutou kartu dostává Andrés Chicaiza (Ekvádor).

88
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Ko Itakura, přichází Dajzen Maeda.

86
    Nakadžima mohl být dnes již dvougólový střelec, když po nahrávce na levou stranu vápna vystřelil mezi nohy protihráče, ale výborný Dominguez jeho střelu pohotově chytil.

85
    Po pravé straně se do vápna chtěl dostat Abe, ale pak narazil na Ramireze, který ho dál nepustil a míč mu sebral.

83
    Žlutou kartu dostává Antonio Valencia (Ekvádor).

83
    Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Romario Ibarra, přichází Antonio Valencia.
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Kodži Mijoši, přichází Hiroki Abe.

81
    Nepovedenou přihrávku předvedl ve středu hřiště Itakura, čímž daroval míč soupeři.

80
    Kubo dloubáčkem hledal ve vápně nabíhajícího Uedu, jeho přihrávku však ukryl do rukavic ekvádorský brankář.

78
    Levou nohou vystřelil za vápnem Ekvádorec Ibarra. Jeho střela nakonec skončila vedle levé tyče ekvádorské branky.

77
    Na hranici vápna byl u míče Kubo a už mohl vystřelit, ale udělal si ještě jednu kličku, což už bylo špatně a o míč přišel.

76
    Po chybě Ekvádoru ve středu hřiště se dopředu hrnul Nakadžima, jenomže pak přišla špatná přihrávka. U míče je pět Ekvádor.

75
    Šibasaki fauloval soupeře na polovině hřiště. Ekvádor bude rozehrávat z místa přestupku.

74
    Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Ángel Mena, přichází Andrés Chicaiza.

73
    Dlouhý nákop Ekvádoru z vlastní poloviny mířil na Ibarru. Tam ale byl připravený Tomijasu a míč si vzal pro sebe.

72
    Žlutou kartu dostává Robert Arboleda (Ekvádor).

71
    Zprava si na střed s míčem naběhl Mena a hledal Valenciu ve vápně, jenomže nahrávka mu nesedla a míč skončil mimo hřiště.

69
    Z levé strany odcentroval do vápna Sugioka. Jeho centr si na dlouhou nohu našel ve vápně A. Ueda, ale jeho zakončení bylo vysoko nad branku.

68
    Kubo udržel ve středu hřiště na zádech dva hráče a přesně nahrál do vápna na Uedu. Ten ve skluzu zakončoval pouze do rukavic Domingueze.

67
    K míči se postavil Nakadžima a rychlým centrem našel ve vápně Uedu. Ten hlavičkoval pouze do rukavic Domingueze. Jinak by to byla jasná branka.

66
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Šindži Okazaki, přichází Ajase Ueda.

65
    Kubo byl faulovaný. Japonci budou rozehrávat z nějakých 30 metrů.

64
    Ramirez hledal dlouhou nahrávkou po zemi Valenciu, ale toho zradilo zpracování a o míč přišel.

63
    Na levé straně byl s míčem Nakadžima a hledal vpředu nabíhajícího Okazakiho, ale ten ho vůbec nepochopil a jejich myšlenky se nestřetly. U míče Ekvádor.

62
    Velasco dostal míč na pravou stranu a nacentroval do vápna. Tam na zadní tyči našel Preciada, který hlavičkoval pouze nad branku Japonska.

61
    Šibasaki hned poslal hezkou nahrávku dopředu na Sugioku, jenomže ten si v souboji pomohl rukou.

60
    Šibasaki má obvázanou hlavu a je zpět na hřiště.

59
    Ekvádorci nyní kombinují na polovině hřiště.

58
    Šibasaki je mimo hřiště, hra může pokračovat.

57
    Po jednom ze vzdušných soubojů je na zemi Šibasaki, který se drží za hlavu.

56
    Aktuální statistiky střel na branku: 3:3

54
    Valencia hezky prostrkával mí na nabíhajícího Minu, který byl už ve střelecké pozici, ale také byl v ofsajdu, čehož si rozhodčí všiml a odpískal.

53
    Útočného faulu se dopustil Sugioka, rozehrávat bude Ekvádor z vlastní poloviny.

52
    Valencia dostal míč asi pět metrů pře vápnem a šel do vápna, jenomže si míč moc předkopl a obrana Japonska ho o míč obrala.

51
    Mena rozehrál Velascem a opět hledal centrem Minu, ten se tentokrát k hlavičce dostal, ale míč skončil nad brankou.

50
    Roh pro Ekvádor.

49
    Dluhý míč po lajně posílal dopředu Iwata, ale bohužel pro něho míč už byl v autu, takže míč pro Ekvádor.

48
    Míč si vzal Mena a posílal ho někam na penaltový puntík. Tam ale o kousek prohrál svůj souboj Mena, takže u míče jsou Japonci.

47

46
    Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Jhegson Méndez, přichází Ayrton Preciado.

46

Druhý poločas začne přibližně v 2:03.

V úvodu poločasu byli lepší Ekvádorci, jenomže pak přebrali otěže zápasu Japonci a v 15. minutě vstřelil první branku zápasu do odkryté branky Nakadžima. Po vstřelené brance se Japonci stáhli, takže mohli tvořit Ekvádorci. To se jim vyplatilo v 35. minutě, kdy uklidil míč do branky Mena a vyrovnal tak na poločasové skóre 1:1. Jedinou kartu zápasu dostal zatím v 31. minutě Japonec Tojasu.

45
    Nakadžima posílal centr na přední tyč, ale tam si to pohlídal Ramirez, který míč odhlavičkoval.

45
    Ramirez fauloval Kubu. Japonsko bude mít na závěr poločasu přímý kop z pravé strany.

44
    Dlouhý míč dopředu posílal Šibasaki, jenomže i tento míč dokázal odhlavičkovat do bezpečí Mina.

42
    Ekvádorci měli standardní situaci z velké dálky. Míč si postavil Mendez a následně ho poslal do vápna na Minu. Ten ho hlavou nahrál na Valenciu, který další hlavičkou přehlavičkoval branku.

40
    Po hezké kombinaci na půlce běžel sám na branku Nakadžima. Jenomže se rozhodl lobovat brankáře už před vápnem, což se mu v plné rychlosti nepovedlo a míč skončil nad brankou.

39
    Po inkasované brance jsou opět aktivnější Japonci, i když nyní mají míč pouze na půlce.

38
    Rohový kop zahrával Nakadžima, ale jeho centr skončil pouze na hlavě Ekvádorce Miny.

37
    Na pravé straně se uvolnil Mijoši a ve vápně našel Kubu, ten bez váhání vystřelil. Jeho střelu vyrazil Dominguez na roh.
    35. Ángel MENA - 1:1

35
    Ekvádor právě vstřelil branku!
    Po centru od vápna z pravé strany se ke střele dostal Arboleda, ale jeho pokus ještě Kawašima vyrazil, ale pouze na nohu ANGELA MENY, který míč v klidu poslal do sítě – 1:1.

35
    Centr z rohu od Meny přistál pouze na hlavě jednoho z Japonských stoperů.

34
    Rohový kop pro Ekvádor.

33
    Na levé straně se o kličku pokusil Ramirez, ale ta se mu hrubě nepovedla, takže na míči Japonci.

32
    Dlouhý míč dopředu opět posílal Mina, ale tentokrát ho Sugioka nepodskočil.

31
    Žlutou kartu dostává Takehiro Tomijasu (Japonsko).

30
    Mena si udělal kličku na hranici vápna a nacentroval do šestnáctky. Jeho centr hledal Valenciu, ale zastavil ho Ueda.

28
    Nakonec Mina od půlky poslal dlouhý míč vpřed. U brankové čáry ho ještě dostihl Mena a nacentroval před branku. Tam se odrazil až před Ibarru, který ale z blízkosti netrefil ani branku.

27
    Ekvádorci nyní kombinují na polovině hřiště a čekají na nějakou šanci.

25
    Po zmatku se za vápnem k míči dostal Tomijasu a vystřelil. Jeho střela skončila pouze na břiše Miny, který jeho pokus zablokoval.

24
    Mijoši si opět narovnal míč na středu na levou nohu a hledal nějakou kolmou nahrávku. Tentokrát ale trefil pouze nohu Miny, takže o míč přišel.

22
    Ekvádorec Arboleda posílal za obranu soupeře zajímavý centr, jenomže byl moc dlouhý, takže na něho Valencia nestačil.

20
    Teď se chvilku nehrálo, protože na zemi ležel Valencia. Ten už je ale na nohou, takže se může pokračovat.

19
    Míč do levé strany dostal Sugioka, jenomže k němu vystartoval Velasco a míč mu sebral.

17
    Rozhodčí ještě branku kontroloval u videa a branku definitivně potvrdil.
    15. Šoja NAKADŽIMA - 0:1

15
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    SHOYA NAKADŽIMA vyslal chytrou nahrávkou dopředu Okozakiho, ten ale nedal a trefil pouze brankáře. Od brankáře se míč odrazil zpět a Nakadžima trefil míč o břevno přímo do branky – 0:1

13
    Ve středu hřiště obešel pár hráčů Mijoši a následně nahrál Kubovi, který vystřelil pouze nad branku Ekvádoru.

12
    Kousek za vápnem dostal míč Valencia a hned se otočil a vystřelil. jeho tvrdá střela skončila vysoko nad brankou.

11
    Roh zahrával Nakajima, ale centr se mu moc nepovedl. Hledal ostrým balonem někoho na zadní tyči, ale tam byla připravená obrana Ekvádoru.

11
    Roh pro Japonsko.

10
    Japonci nyní uklidnili hru, když chvilku kombinují na polovině hřiště.

8
    Japonec Mojoši dostal míč na středu hřiště, udělal dva kroky a vystřelil. Jeho střela kousek za vápnem ale žádné problémy Dominguezovi nenadělala.

7
    Mijoši se uvolnil ve středu hřiště a hledal kolmou nahrávkou Okozakiho. Jenomže jeho nahrávku zachytil Mina.

6
    Ekvádorci jsou nastěhovaní na útočné polovině. Uvidíme, co předvedou.

5
    Rohový kop zahrával Mena, ale ani tento centr nikoho ve žlutém nenašel.

4
    Přímý kop byl zahrán do vápna, kde míč odhlavičkoval na roh Ueda, ale přitom málem trefil vlastní branku.

3
    Orejuela byl faulován. Ekvádor má k dispozici přímý kop z velké dálky.

2
    Ekvádorci kombinují na polovině hrací plochy.

1

Ekvádor: Alexander Domínguez – Velasco, A. Mina, Arboleda, Ramírez – Mena, Orejuela, Gruezo, Méndez, Romario Ibarra – E. Valencia.
    Náhradníci: P. Ortíz, Banguera – Arreaga, B Caicedo, Chicaiza, Carcés, Intriago, Preciado, Quinteros, A. Valencia.

Japonsko: Kawašima – Iwata, N. Ueda, Tomijasu, Sugioka – Mijoši, Šibasaki, Itakura, Nakadžima – Okazaki, Kubo.
    Náhradníci: Kodžima, K. Osako – Nakajama, Suga, Tacuta, Abe, Watanabe, Macumoto, Hara, Ito, A. Ueda, Maeda.

Rozhodčí: Valenzuela (VEN) – Murillo (VEN), Correa (BRA).

Poslední vzájemná utkání:
    2006 Japonsko VS. Ekvádor 1:0

Japonsko:
    Japonci na úvod turnaje prohráli s Chile 4:0. Ve druhém zápase urvali bod za remízu 2:2, když se dvakrát prosadil Miyoshi (25. a 59. minuta). Stejně jako Ekvádor, tak i Japonsko potřebuje k postupu zvítězit. Aktuálně jsou na 3. místě skupiny C s jedním bodem a skóre 2:6. Pravděpodobně největší hvězdou Japonska je Shinji Okazaki hrající za anglický Leicester. Okazaki za Leicester odehrál letos 21 zápasů, ale branku nevstřelil.
    Poslední 3 zápasy:
    Uruguay VS. Japonsko 2:2
    Japonsko VS. Chile 0:4
    Japonsko VS. Salvador 2:0

Ekvádor:
    Fotbalisté Ekvádoru prohráli oba dosavadní zápasy na šampionátu. Nejdříve prohráli 4:0 s Uruguayí. Následně nestačili na Chile 2:1, když jedinou branku vstřelil Enner Valencia z penalty. Největší hvězdou týmu by měl být obránce Antonio Valencia z Manchesteru United, který ale poslední zápas neodehrál. V každém zápase dostal někdo červenou kartu. V prvním utkání to byl ve 24. minutě Quinteros. Ve druhém zápase to byl v 89. minutě Achilier.
    Ekvádor VS. Chile 1:2
    Uruguay VS. Ekvádor 4:0
    Mexiko VS. Ekvádor 3:2

Zdravím všechny fanoušky Copa América. V posledním skupinovém zápase se utkají týmy Ekvádoru a Japonska. Oba týmy jsou ve skupině C, ve které se ještě nachází Chile a Uruguay.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Ondřej Černý

Góly: 35. Mena – 15. Nakadžima

Karty:   72. Arboleda (ECU), 83. A. Valencia (ECU), 89. Chicaiza (ECU) – 31. Tomijasu (JPN)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 11:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:15.
    Ekvádor: Alexander Domínguez – Velasco, A. Mina, Arboleda, Ramírez – Gruezo – Mena (74. Chicaiza), Orejuela, Méndez (46. Preciado), Romario Ibarra (83. A. Valencia) – E. Valencia.
    Náhradníci: P. Ortíz, Banguera – Carcés, A. Valencia, Quinteros, B Caicedo, Chicaiza, Intriago, Preciado, Arreaga.

Japonsko: Kawašima – Iwata, N. Ueda, Tomijasu, Sugioka – Mijoši (83. Abe), Šibasaki, Itakura (88. Maeda), Nakadžima – Okazaki (66. A. Ueda), Kubo.
    Náhradníci: K. Osako, Kodžima – A. Ueda, Nakajama, Ito, Suga, Hara, Abe, Tacuta, Watanabe, Maeda, Macumoto.

Rozhodca: Valenzuela (VEN) – Murillo (VEN), Correa (BRA)