Toronto Raptors
105:106 (28:34, 56:62, 78:84) Stav série: 3:2
Golden State Warriors
cz Utorok 11.06.2019, 03:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NBA • Finále

Šestý zápas na půdě GS je na programu v noci ze čtvrtka na pátek od 3:00! To už je z tohoto utkání vše. Na počtenou! (05:52:08)
    Warriors žijí především díky skvělým výkonům Stephena Curryho a Klaye Thompsona.

Nejvíce bodů: Kawhi Leonard 26 – Stephen Curry 31
    Nejvíce doskoků: Kawhi Leonard 12 – Draymond Green 10
    Nejvíce asistencí: Kawhi Leonard a Kyle Lowry 6 – Draymond Green 8

Golden State Warriors žijí! Neskutečně dramatický pátý duel v Torontu vyhráli o jediný bod a snižují stav série na 2:3! Zápas přinesl hned několik zvratů. Hosté, kteří nastoupili i s Kevinem Durantem, od začátku výtečně stříleli a drželi se ve vedení. Na začátku druhé čtvrtiny si však Durant obnovil zranění a musel odstoupit. I z tohoto šoku se však Warriors oklepali a v průběhu třetí čtvrtiny vedli i o 14 bodů. Pak začali Raptors skóre stahovat a v závěrečném dějství spustili nápor, který dirigoval Kawhi Leonard. Ten zaznamenal 10 bodů v řadě, což znamenalo obrat na až na 103:97 a už to vypadalo, že po utkání vypuknou v Scotiabank Areně i jejím okolí obrovské oslavy. Ty však úřadující šampióni odvrátili třemi trojkami (2x Thompson, Curry) a stále tak mohou žít sen o vítězném hattricku.

Konec zápasu. (105:106)

48:00
    Kyle Lowry se nestal hrdinou! Z rohu netrefil poslední střelu. (105:106)

47:44
    Cousins ale udělal útočný faul! VanVleeta odclonil od Curryho nedovoleným způsobem. (105:106)

47:38
    Hosté teď budou chtít asi maximálně využít čas pro útok. (105:106)

47:29
    Ještě kontrola situace u videa, ale to byla jen formalita. (105:106)

47:29
    Lowry se prosadil přes Cousinse a domácí tedy snižují na rozdíl jediného bodu. (105:106)

47:27
    Draymond Green přešlápl na obranou polovinu. To je tedy ztráta pro hosty! (103:106)

47:15
    Gasol neuspěl přes Cousinse! (103:106)

47:03
    Oddechový čas pro Raptors. Zápas rozhodne až koncovka. Je to obrovské drama! (103:106)

47:03
    Z levé strany se trefuje za tři body Klay Thompson! Hosté dnes nechtějí končit sezónu! (103:106)