St. Louis – Boston sk 1:5 (kon.)
St. Louis Blues
1:5 (0:1, 0:0, 1:4) Stav série: 3:3
Boston Bruins
Pondelok 10.06.2019, 02:25 • Enterprise Center, St. Louis • Play-off NHL • Finále

Hokejisti Bostonu Bruins vyhrali šiesty finálový zápas play-off NHL na ľade St. Louis Blues 5:1 a vyrovnali sériu na 3:3. Siedmy zápas sa bude hrať v Bostone v noci zo stredy na štvrtok o 02:00 SEČ. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc alebo dobré ráno. (04:58:02)

59:43
    Vylúčenie v tíme St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., údery).

59:39
    St. Louis síce prehrávajú, ale fanúšikovia skandujú "Let´s go, Blues". Po následnom prerušení je tu šarvátka.

59:07
    Stretnutie sa už iba dohráva, obom táborom je jasné, že dnes sa budú tešiť hokejisti Bostonu.

58:01
    Dve minúty pred koncom tohto stretnutia je jasné, že séria sa bude sťahovať do Bostonu, kde sa rozhodne o tom, kto získa v tejto sezóne Stanley Cup. Čaká nás siedmy zápas.
    57:41 Zdeno Chára (BOS) - 1:5

57:41
    Boston dal gól!
    Na druhý pokus to už slovenskému kapitánovi Bruins vyšlo. ZDENO CHÁRA poslal puk oblúčikom z vlastnej tretiny do prázdnej brány St. Louis Blues.

57:29
    Zdeno Chára chcel skórovať do prázdnej brány, jeho pokus zastavil Colton Parayko.

57:01
    Colton Parayko prudko nahodil od modrej čiary, puk na bránu Raska neprešiel a k dorážke sa nedostal Brayden Schenn.

56:18
    Vyhodenie smerovalo tesne vedľa brány Blues, vzápätí minul Sean Kuraly.

55:59
    Jordan Binnington na striedačke, St. Louis hrá so šiestimi mužmi.

55:38
    Charlie McAvoy okamžite zastavil puk smerujúci do tretiny Bruins, jeho rozohrávka nebola presná. Icing z toho ale nebol.

54:59
    Boston drží puk v útočnom pásme, Jordan Binnington tak nemôže opustiť svoju bránku, aj keby to Berubé tak chcel.
    54:06 David Pastrňák (BOS) - 1:4

54:06
    Sean Kuraly získal puk na zadnom mantineli, prihral na Marchanda, ten ešte posunul na DAVIDA PASTRŇÁKA, ktorý si položil brankára a strieľa štvrtý gól Bruins.

53:53
    Zdeno Chára udržal pásmo a Noel Acciari pálil z uhlu. Jordan Binnington sa nenechal nachytať.

53:16
    Alexander Steen najskôr zakončením z kruhu netrafil bránku, potom pálil do Raska od modrej čiary obranca Colton Parayko.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 53. R. O'Reilly (Pietrangelo, Perron) – 9. Marchand (Pastrňák, Krug), 43. Carlo (DeBrusk), 51. Kuhlman (Krejčí), 55. Pastrňák (Marchand, Kuraly), 58. Chára

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Thomas, Bozak, Maroon – Steen (A), Sundqvist, Blais.
    Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, J. Moore – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Kuhlman, Krejčí (A), DeBrusk – Heinen, Coyle, Ma. Johansson – Acciari, Kuraly, Nordström.