Mladá Boleslav – Zlín 3:0 (kon.)
FK Mladá Boleslav
3:0 (0:0)
FC Zlín
cz Piatok 24.05.2019, 18:00 • Adidas Aréna, Mladá Boleslav • FORTUNA:LIGA - Skupina o Evropskou ligu • Finále

Ode mě to z Mladé Boleslavi vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou. (20:02:41)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 10:7. Rohy: 10:2.

Je tomu tak, Mladá Boleslav po velkém obratu vítězí 3:0 a bude hrát o účast v Evropské lize! Do druhé půle vstoupili domácí dobře a v 52. minutě je poslal z penalty do vedení Komličenko. Středočeši poté i nadále pokračovali v aktivní hře a odměnou jim byla branka Přikryla, která se nakonec ukázal jako postupová. V závěru zápasu ještě pojistil výhru Weberových svěřenců Ladra, jenž využil chyby v rozehrávce Zlína. Hosté ještě chtěli v nastavení poslat zápas do prodloužení, avšak to se jim nepovedlo, a sezona pro ně tak končí lehkým zklamáním.

90+6

90+5
    Zlín měl na závěr ještě rohový kop, na který se vydal i brankář Rakovan. Ani on a ani nikdo ve žlutém se k hlavičce nedostal a vypadá to, že Boleslav už má postup v kapse.

90+4
    Ladrův centr našel Přikryla, jenže ještě posunul míč na Takácse. Ten vypálil zpoza šestnáctky z první a jeho pokus zamířil nad bránu.

90+3
    Následný roh už rozehráli modro-bílí na krátkou vzdálenost a nyní se snaží udržet balon na polovině svého soupeře.

90+2
    Matějovský se protáhl po pravé straně a poté hledal sbíhajícího Přikryla. K tomu se sice míč nedostal, ovšem Bačo si ho málem srazil do vlastní brány.

90+1
    Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
    89. Tomáš LADRA - 3:0

89
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Boleslav vede už 3:0 a je blízko vítězství a postupu! Rakovan špatně rozehrál a po nahrávce Takácse se do šance dostal TOMÁŠ LADRA, jenž si hostujícího gólmana obehrál a poté poslal balon do prázdné brány.

89
    Výborně to udělal Ladra, jenž potáhl míč středem hřiště a poté se nechal faulovat Jiráčkem. Boleslav už s rozehrávkou nijak zvlášť nespěchá.

88
    Hostům už moc času na zvrat nezbývá a nyní musí vrhnout všechny své síly do útoku. Dočkají se tolik potřebné branky?

87
    Jiráček ve středu hřiště nedovoleně atakoval Takácse a Boleslav bude moct v klidu rozehrávat.

86
    Žlutou kartu dostává Ondřej Bačo (FC Fastav Zlín).

85
    Dobrou práci v defenzivě odvedl střídající Takács, jenž se stačil vrátit s Poznarem a poté ho i dokázal odzbrojit.

84
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Muris Mešanović, přichází Ladislav Takács.

84
    Zlín mohl udeřit z rohového kopu, avšak Šeda vyběhl z brány a Bartošákův centr vyboxoval mimo pokutové území.

83
    Z pravé strany nabízel balon do šestnáctky domácích Hronek, nicméně jeho přízemní pas zblokoval jeden z obránců Středočechů.

Jáchym Tůma

Góly: 52. Komličenko (pen.), 77. Přikryl (Fulnek), 89. Ladra (Takács)

Karty:   68. P. Buchta (ZLN), 86. Bačo (ZLN)

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka (46. Ladra), Hájek, Jugas, Fulnek – Wiesner, Hubínek, Bucha (46. Matějovský), Přikryl (C) – Mesanović (84. Takács), Komličenko.
    Náhradníci: Stejskal – Tatajev, Mareš, Takács, Matějovský, Mašek, Ladra.

FC Zlín: Rakovan – Li. Holík, Bačo, P. Buchta, Gajić – Džafić (65. Hronek), Hlinka, Podio (81. Vyhnal), Jiráček (C), Čanturišvili (70. Bartošák) – Poznar.
    Náhradníci: S. Dostál – Bartošák, Matejov, Vyhnal, Hronek, Železník, Cedidla.

Rozhodca: Jiří Houdek – Petr Caletka, Michal Novák

Diváci: 3063
    17.05.2019
    Zlín - Mladá Boleslav 3:1

Góly: 41. Poznar (pen.), 46. Jiráček, 65. Poznar (Podio) – 53. Mesanović (Křapka)

Karty:   27. Čanturišvili (ZLN) – 61. Mesanović (MBL), 90+3. Jugas (MBL)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:5. Fauly: 9:18.