Charleroi – Eupen 2:0 (kon.) | Beerschot – Oostende 1:2 (kon.) | Sint-Truiden – Westerlo 2:1 (kon.)
KFCO Beerschot Wilrijk
1:2 (0:1)
KV Oostende
cz Sobota 18.05.2019, 20:00 • Olympisch Stadion • Belgická Jupiler Pro League • O Evropskou ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Belgická liga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi KFCO Beerschot Wilrijk a KV Oostende.

Fotbalisté Beerschotu se po devíti odehraných zápasech nacházejí na samotném chvostu skupiny A, tedy na šesté pozici. Wilrijk má nyní na svém kontě pouze osm bodů, avšak manko na čtvrtý Eupen je pouze tříbodové. Beerschot se z devíti utkání radoval z vítězství ve dvou případech, avšak hned pět zápasů skončilo porážkou. Právě v minulém kole Beerschot pocítil hořkost porážky, stalo se tak právě na hřišti zmiňovaného Eupenu, který dokázal zvítězit poměrem 1:0. Beerschot má vůbec nejhorší obranu v celé skupině, ta totiž z devíti utkání inkasovala hned sedmnáct branek, což není dobrá vizitka.

KV Oostende

Na opačné straně stojí hráči Oostende, kterým pro změnu patří pátá pozice, což rovněž není žádná sláva. Oostende má na svém kontě devět bodů, náskok na dnešního soupeře je tak pouze jednobodový. Hostující tým tohoto zápasu se rovněž radoval pouze dvakrát z vítězství, navíc forma z posledních zápasů není vůbec dobrá. Oostende už celkem dlouhou dobu čeká na vítězství, v minulém kole sehrálo vyrovnané utkání proti druhému Truidenu, přičemž si oba celky rozdělily po bodu. Oostende má podobné skóre, avšak o něco lepším dojmem se jeví obrana, která inkasovala o tři branky méně.

KFCO Beerschot Wilrijk: Vanhamel – Mboko, Pryčyněnko, Bourdin, Grisez – Dom, van Hyfte – Vanzeir, De Keersmaecker, Tissoudali – Placca.
    Náhradníci: Nolle – Bughridze, De Mets, Messoudi, Hoffer, D. Montiel, Simons.

KV Oostende: Ondoa – Faes, Nastić, Bataille, De Bock – Vandendriessche, Milović – F. Sakala, Nkaka, De Sutter – Marquet.
    Náhradníci: T. De Bie, Dutoit – Jonckheere, Ndenbe, Nouri.

Rozhodčí: D'hondt – Senecaut, Cremers.

1

2
    Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.

3
    Následně se k pokutovému území dostalo Oostende, avšak Marquet se k žádnému zakončení nedostal.

4
    Beerschot nyní pracoval s míčem na vlastní polovině, přičemž rozjel celkem zdlouhavou kombinaci.

5
    Hosté zasáhli čistým způsobem, což vedlo k rychlému protiútoku, který včasným zákrokem přerušil domácí Mboko.

6
    Beerschot zkoušel polovysokou nabídkou oslovit volného Tissoudaliho, ten pro změnu sklepával pod sebe na kolegu.

7
    Jenomže Oostende si i v tomto případě pomohlo čistým způsobem, což nyní vede k rychlému protiútoku hostů.

8
    O autové vhazování se z pravé strany postaral hostující Faes, který si pro spolupráci vybral kolegu Miloviće.

9
    Následně se k míči dostal také hostující brankář Ondoa, jehož dalekonosný odkop zaplul pouze na kopačku Doma.

9
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Oostende to zkoušelo středem hrací plochy, přičemž se do pokutového území dostal FASHION SAKAL, jehož zakončení hlavou bylo natolik důrazné, že ho domácí brankář Vanhamel nedokázal vyrazit před sebe.
    9. Fashion SAKALA - 0:1

10
    Domácí to opět zkoušeli přes levou stranu, přičemž Fessou narazil do Fese. Na řadu přijde další autové vhazování.

11
    Nyní to bude mít domácí celek hodně složité, bude muset dotahovat jednobrankové manko.

12
    Téměř ihned po rozehrávce se k míči dostal domácí Mboko, který u postranní čáry narazil na aktivního De Bocka.

13
    Domácí se ani v tomto případě nedostali vůbec daleko, naopak je u středového kruhu zradila další nepřesnost.

14
    De Sutter nastartoval své nohy, načež se dostal až k hranici pokutového území, avšak centr na spoluhráče úplně přetáhl.

15
    Grisezovi se ještě podařilo zastavit míč před postranní čárou, jeho celek se chystá k jeho vyvezení do bezpečí.

16
    Odraz míče nakonec hrálo do karet Beerschotu, konkrétněji se o rozehrávku od své branky postaral Vanhamel, který to zkoušel po zemi.

17
    Nyní sledujeme pasáž plnou nepřesností, k odkopu od své branky se pro změnu staví hostující brankář.

18
    Ondoa si dával s provedením odkopu celkem dost načas, nakonec to zkoušel ke středovému kruhu, kde uspěl Nkaka.

19
    Oostende se dostalo s míčem na pravou stranu, kde se do zakončení dostal Marquet, jenž pálil pouze doprostřed branky.

20
    Vanhamel urychleně rozehrával od své branky, přičemž se jeho celek bleskově dostal na druhou stranu.

21
    Mám za sebou úvodní dvacetiminutovku, jenž nám nabídla jedinou branku, o kterou se postaral hostující záložník Sakala.

22
    Na útočnou polovinu se dostával domácí Tissoudali, který si ale neporozuměl s jedním ze spoluhráčů.

23
    Do pokutového území Oostende připlachtil jeden z mnoha centrů, avšak ve vzduchu si ho dokázal najít Bataille.

24
    Beerschot je v posledních minutách aktivnější, nyní si díky aktivitě zajistil zisk rohového kopu.

24
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Tom De Sutter, přichází Amin Nouri.

29
    Oostende se na delší dobu usadilo na polovině soupeře, avšak po kratší kombinaci přišla na řadu nepřesnost.

30
    Faes ještě dokázal zastihnout míč na hrací ploše, navíc poté vybojoval volný kop od vlastní šestnáctky.

31
    Po delší době jsme se dočkali zakončení. Vanzeir si navedl míč na pravou nohu, avšak poté minul branku soupeře.

32
    Následovalo další zakončení v podání domácích, avšak ani v tomto případě se nejednalo o přesný projektil.

33
    Aktivní pojetí hry v podání Beerschotu přineslo zisk rohového kopu. Vanzeir centroval do malého vápna, kde se podařilo zakročit Ondoovi.

34
    Domácí ještě dostali možnost vhazovat z levé strany, o což se postaral sám obránce Grisez.

35
    Až nyní mohlo Oostende konečně uklidnit hru, jenomže napadání Vanzeira přineslo zablokování pasu za cenu autového vhazování.

36
    Beerschot se dokázal vypořádat s napadajícím smečky protihráčů, v tuto chvíli je u hracího předmětu van Hyfte.

37
    Bataille rozehrával volný kop kousek od středového kruhu, v tomto případě raději zvolil rozehrávku nakrátko po zemi.

38
    Oostende se už delší dobu nedostalo k pokutovému území soupeře, nepovedlo se to ani při tomto ataku středem hřiště.

39
    Přetahovanou o hrací předmět nakonec lépe zvládl hostující Sakala, který okamžitě našel na levém křídle kolegu De Bocka.

40
    První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.

43
    Momentálně byla hra přerušena, neboť na zemi zůstal jeden z hostujících hráčů, který si nakonec vyžádal ošetření zranění.

44
    Na nic vážného to nakonec nevypadlo, už se pokračuje ve hře. Mezitím Pryčyněnko přihrával na pravou stranu, kde se nacházel Mboko.

45
    První poločas bude nastaven o jednu minutu.

45+1
    Žlutou kartu dostává Aristote Nkaka (KV Oostende).

45+1

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se hned v úvodu postaral hostující Sakala, což byla doposud jediná trefa. Beerschot byl po této brance aktivnějším celkem, dokonce si vypracoval několik nadějných šancí, avšak ani jedna neskončila kýženým vyrovnáním. Oostende se postupem času stáhlo do defenzivní činnosti, která zatím slaví úspěch. Doufejme, že druhý poločas bude o něco málo atraktivnější.

46

47
    Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou střežit jednobrankový náskok.

48
    Hned v úvodu druhého poločasu to Oostende zkoušelo po levém křídle, přičemž se Nouri daleko s míčem nedostal.

49
    Beerschot Wilrijk postupným atakem přešel až na druhou polovinu, kde začal kombinovat, což vedlo k napadání v podání soupeře.

50
    Útočnou snahu domácích překazil praporek pomezního, jednalo se totiž o ofsajdové postavení.

51
    Úvodní minuty druhého poločasu zatím přinášejí celkem poklidný průběh, neboť domácí hráči stále pracují s balónem.

52
    Žlutou kartu dostává Denis Pryčyněnko (KFCO Beerschot Wilrijk).

53
    Následoval střelecký pokus, který opět minul branku Ondoi. Hostující brankář bude moci rozehrávat od branky.

54
    Oostende se zcela evidentně nikam nežene, naopak si obrana hostujícího celku hned několikrát vyměnila balón.

55
    Balón se přesunul až do malého vápna, kam byl vytlačen hostující Bataille, který přeci jenom nakopával na prvou stranu.

56
    Na pravou stranu si pokoušel naběhnout hostující Nkaka, který to zkoušel levou nohou, jenž vyprodukovala zakončení vedle branky.

57
    Střídání v týmu KFCO Beerschot Wilrijk: ze hřiště odchází Tarik Tissoudali, přichází Erwin Hoffer.

58
    Až nyní se domácí hráči dostali k souvislejšímu držení hracího předmětu, se kterým přešli na levou stranu, kde došlo k faulu.

59
    Rozehrávku volného kopu si nakonec vzal na starost domácí Vanzeir, jehož střílený centr neproletěl přehuštěným prostorem.

60
    Zpětná přihrávka směřovala až na kopačku hostujícího brankáře, který je v posledních minutách v permanenci.

61
    Bourdin si na levém křídle řekl o přihrávku, po kterém ihned předával na opačnou stranu, kde pro změnu uspěl v souboji Vanzeir.

62
    O poznání nebezpečnější atak táhl Fessou, který dorazil k hranici pokutového území, kde byl čistě obrán o balón.

63
    Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Oostende stále vede o jednu branku. Beerschot Wilrijk se nemůže dostat k žádnému náporu.

64
    Oostende pracovalo s míčem na levé straně, kde došlo k brzké ztrátě, čehož využil napadající Mboko, který se ho ujal.

64
    Tohle bude pro domácí celek hodně složité, prohrává už o dvě branky! Oostende to totiž zkoušelo po pravém křídle, přičemž si o přihrávku na pravou nohu řekl JORDI VANLERBERGHE, jehož zakončení slavilo úspěch.
    64. Jordi VANLERBERGHE - 0:2

69
    Oostende se sice v krátkém časovém sledu radovalo z další branky, avšak tentokráte se jednalo o ofsajdové postavení.

70
    Beerschot si v posledních minutách skutečně zahrává s osudem zápasu, před malým moment mohl prohrávat dokonce o tři branky.

71
    Navíc se do hry domácího celku neustále dostávají nepřesnosti, což jasně dokumentovala nepřesná přihrávka v podání Doma.

72
    Před malým momentem se podařilo zakročit hostujícímu De Bockovi, který nekompromisním způsobem odklidil balón.

73
    Beerschot Wilrijk si i přesto vybojoval autové vhazování z levé strany, Grisez to zkoušel dalekonosně, což se ale vůbec neujalo.

74
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Aristote Nkaka, přichází Michiel Jonckheere.

75
    V tomto případě to vypadalo, že si Ondoa připíše další zákrok, avšak na poslední chvíli zakročil obětavý Nastić.

76
    Beerschot Wilrijk se konečně dostává k sympatickému náporu, ten v tuto chvíli sevřel soupeře k jeho vlastní šestnáctce.

77
    Beerschot Wilrijk nyní musel vyvážet hrací předmět až z vlastní poloviny, nakonec se o to postaral obránce Mboko.

78
    Najednou jsou hosté opět hodně pasivní, čehož před malým momentem mohl využít Grisez, kterého zradil driblink s míčem.

79
    Navíc čistým způsobem dokázal zasáhnout hostující záložník Milović, který si počkal na podporu svých spoluhráčů.

80
    Avšak akce hostujícího celku neměla dlouhého trvání, na hranici pokutového území totiž nepřesně přihrával Marquet.

81
    Do zakončení se natlačil domácí de Mets, který pořádně vystrašil hostujícího brankáře, jenž nakonec vyrážel za cenu rohového kopu.

81
    Messoudi obstaral provedení rohového kopu, který se nebezpečně kroutil do malého vápna, kde v hlavičkovém souboji uspěl Nouri.

81
    Beerschot právě vstřelil branku!
    Až nyní přichází kontaktní branka domácích! Beerschot totiž tak dlouho obléhal pokutové území soupeře, až se nakonec do zakončení dokázal prodrat PIERRE BOURDIN, jenž tvrdým zakončením hlavou překonal brankáře Ondou, jenž byl téměř bez šance.
    81. Pierre BOURDIN - 1:2

82
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Jelle Bataille, přichází Logan Ndenbe.

83
    Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, domácím schází už jen jedna branka. Podaří se jim přeci jenom srovnat stav?

87
    Oostende se bleskovým způsobem pokoušelo natlačit do pokutového území, avšak na hranici kraloval Hoffer, který zasáhl přesvědčivě.

88
    Vanzeir už nezastihl míč na hrací ploše, což pochopitelně vedlo k autovému vhazování soupeře, o což se postaral De Bock.

89
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí stále prohrávají o jednu branku. Dočkáme se vyrovnání?

90
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

90+1
    Oostende hraje koncovku přesně tak, jak mu to vyhovuje. Tedy daleko s míčem od vlastní branky.

90+2
    Fessou se přeci jenom dokázal proháčkovat do zakončení, avšak brankář Ondoa nakonec nemusel zasahovat.

90+3
    Žlutou kartu dostává Fashion Sakala (KV Oostende).

90+3

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Oostende, které svého soupeře porazilo poměrem 2:1. V úvodu druhého poločasu jsme sledovali celou řadu nepřesností, načež se hostující celek dostal do dvoubrankového vedení. To pro Beerschot znamenalo hodně složitý úkol, avšak domácím hráčům se přeci jenom podařilo snížit, avšak na vyrovnání výsledku to nestačilo. Oostende si totiž koncovku utkání dokázalo pohlídat, díky čemuž bere plný počet bodů.

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 15:3. Rohy: 7:0. (21:52:58)