Dánsko – USA 1:7 (kon.) | Lotyšsko – Rusko 1:3 (kon.) | Kanada – Nemecko 8:1 (kon.)
Taliansko – Nórsko 1:7 (kon.) | Veľká Británia – Slovensko sk 1:7 (kon.) | Švédsko – Švajčiarsko 4:3 (kon.)
Lotyšsko
1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
Rusko
Sobota 18.05.2019, 12:15 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava, Slovensko • Majstrovstvá sveta • Skupina B

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok soboty. (14:40:33)

Rusi prvýkrát na turnaji prehrali prvú tretinu, tromi gólmi v druhej tretine ale otočili výsledok a zápas potom v podstate kontrolovali. Lotyši sa v tretej tretine snažili ešte aspoň o zníženie, svoje šance ale nedokázali využiť a napriek sympatickému výkonu tak prehrali 1:3. Šance Lotyšov na postup do štvrťfinále sú tak po tejto prehre už len teoretické. Na postup musia vyhrať oba zápasy (proti Švédsku a Nórsku) a súčasne dúfať, že Švédi vo zvyšných zápasoch neuspejú. Rusi si už zaistili postup do štvrťfinále a vedú bratislavskú skupinu.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 16:10 (27:33)

Najlepší hráči zápasu:

Lotyšsko – Teodors Blugers
    Rusko – Dmitrij Orlov

59:44
    Kulda vyhodil puk z vlastnej tretiny a Rusi si prihrávajú vo vlastnej tretine. Zdá sa, že oba tímy sú spokojné s výsledkom tohto zápasu.

59:07
    53 sekúnd pred koncom je asi po lotyšských nádejách na bod. Merzlikins sa vracia do bránky.

59:07
    Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Uvis Balinskis – 2 min., podrazenie).

58:56
    Lotyši nahadzujú na ruskú bránku jeden puk za druhým, nikto však pred Vasilevským necloní a ruský brankár puky hravo vyráža.

58:26
    Kučerov mohol rozhodnúť, pretože išiel sám po ľavom krídle na prázdnu bránku. Na útočnej modrej mu ale puk odskočil a nechal ho za sebou.

58:14
    Merzlikins odchádza z bránky. Lotyši hrajú v šestici!

57:36
    Sotnieksova tvrdá strela od modrej zaskočila Vasilevského, ktorému vypadla z lapačky. Našťastie pre Rusov pri ňom nebol žiaden Lotyš, ktorý by dorazil puk do odkrytej bránky.

57:15
    Kuznecov si vymenil puk s Ovečkinom a kapitán Washingtonu Capitals napokon strieľal z vrcholu pravého kruhu, ale zase bez úspechu. Merzlikins strelu Ovečkina bez problémov chytil.

56:38
    Lotyši stále cítia šancu na bod. Cibuļskisovo nahodenie od modrej Vasilevskij vôbec nevidel a mal poriadne šťastie, že skončilo mimo jeho bránku.

56:11
    Na opačnej strane zrazil Kučerov Dārziņšovu strelu priamo k Vasilevskému. Najproduktívnejší hráč turnaja a základnej časti NHL predvádza skvelú prácu i v obrane.

55:37
    Andronov si narazil puk v strednom pásme s Kovaľčukom, pri prechode do lotyšskej tretiny mu ale puk vypichol Marenis.

55:23
    Lotyši sa stále snažia niečo s výsledkom urobiť, znovu sa ale pri prechode cez útočnú modrú previnili ofsajdom.

55:10
    Kučerov peknou zadovkou prihral Zajcevovi, ktorý minul Merzlikinsovu bránku.

54:55
    Teraz si všetci mysleli, že sa bude pískať ruské zakázané uvoľnenie, rozhodcovia ale nič nesignalizovali. Rusi sa k puku dostali ako prví, hneď ho ale v lotyšskom pásme stratili.

54:00
    Strely na bránku v 3. tretine: 10:7

Michal Sadlek

Góly a asistencie: 11. Cibuļskis (Indrašis) – 21. Orlov (Kovaľčuk, S. Plotnikov), 24. N. Gusev (Dadonov, Kučerov), 33. Kučerov (Anisimov)

Lotyšsko: Merzlikins (40.–41. Gudlevskis) – Cibuļskis, Kulda, Sotnieks (A), Zile, Balinskis, Jaks, Dzierkals – Balcers, Blugers, Keninš – Dārziņš (C), Meija, Indrašis – Roberts Bukarts (A), Bičevskis, Rihards Bukarts – Gegeris, Batna, Marenis.
    Rusko: Vasilevskij (Georgijev) – Nesterov, Sergačov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov, Telegin – Dadonov (A), Malkin, Grigorenko – Barabanov, Kuzněcov (A), Ovečkin – Kučerov, Anisimov, N. Gusev – S. Plotnikov, Andronov, Kovaľčuk (C).

Rozhodca: Hribik (ČR), Sidorenko (Biel.) – Goljak (Biel.), Oliver (USA)

Diváci: 9 084