Táborsko – Sokolov 0:1 (kon.) | Znojmo – Vítkovice 0:3 (kon.) | Pardubice – Hr. Králové 0:0 (kon.)
Č. Budějovice – Varnsdorf 3:0 (kon.) | Ústí n. L. – Jihlava 2:3 (kon.) | Brno – Třinec 5:0 (kon.)
Prostějov – Chrudim 0:0 (kon.) | Žižkov – Vlašim 2:0 (kon.)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
2:3 (0:3)
FC Vysočina Jihlava
cz Sobota 18.05.2019, 15:00 • Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 29. kolo

Arma začala hrát příliš pozdě, zápas dokázala proto pouze zdramatizovat. Po tří brankách Lukáše Zoubeleho v úvodním dějství se za domácí trefil do černého Lukáš Matějka a z pokutového kopu také Dominik Šup.

Cenu původně pro nejlepšího hráče zápasu dnes paradoxně převezme trenér FK Ústí nad Labem Aleš Křeček.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (16:56:06)

:
    Pozápasové statistiky:

Branky:
    84. Matějka, 87. Šup z penalty – 21., 29. a 41. Zoubele.
    ŽK: 67. Chlumecký, 86. Tijani, 90+3. Preisler (všichni JIH).
    Střely na branku: 6:7 (2:5).
    Střely mimo branku: 6:2 (2:1).
    Rohové kopy: 5:4 (2:3).
    Ofsajdy: 2:3 (1:1).
    Fauly: 13:16 (8:5).

90+3
    Konec zápasu po nastavení přesně tří minut ve druhé půli.

90+3
    Youba Drame měl na noze vyrovnání, stačilo míč pouze dobře zpracovat.

90+3
    Žlutou kartu za zdržování hry uviděl Dominik Preisler (JIH).

90+1
    Hlavní rozhodčí nastaví tři minuty.

90
    Youba Drame připravil gólovou přihrávku Lukáši Matějkovi, druhý zmiňovaný minul.

88
    Ofsajd Jihlavy (na ofsajdy 2:3).

88
    Domácí ožili, standardní situaci domácích z obranné poloviny zahraje Marián Tvrdoň.

87
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Ještě není konec! DOMINIK ŠUP proměnil pokutový kop k pravé tyči!

86
    Mohamed Tijani (JIH) obdržel žlutou kartu.

86
    Byla nařízena penalta po faulu na Vojtěcha Braka.

85
    Youba Drame z pravé strany mířil pod břevno, Luděk Vejmola vyrazil míč na roh.

84
    LUKÁŠ MATĚJKA se zasloužil o čestný gól Army, když zblízka prostřelil Luďka Vejmolu.

80
    Poslední střídání. Za potlesku domácích i deseti fanoušků Jihlavy opouští trávník autor tří branek exústecký Lukáš Zoubele, kterého nahradí Martin Pavlík.

Dnešní utkání sleduje 576 diváků včetně deseti příznivců Jihlavy.

78
    Dominik Preisler po přihrávce Lukáše Zoubeleho ozkoušel pevnost břevna!

77
    Václav Prošek hlavičkoval po centru Lukáše Matějky těsně vedle.

76
    U postranní čáry faulován Dominik Šup.

75
    Podruhé střídá Jihlava. Jiřího Klímu nahradí Lamin Jawo.

74
    Lukáš Vaculík míří na ošetření za postranní čáru.

72
    Lukáš Vaculík zůstal ležet na hrací ploše, přispěchali lékaři.

70
    Radim Kučera také střídá. Trávník opouští Jan Javůrek, opačným směrem putuje Dominik Preisler.

68
    Ani z rohového kopu domácí bránu neohrozili.

67
    První žlutá karta v zápase, za faul ji uviděl Martin Chlumecký (JIH).

66
    Jan Javůrek z dálky nepřekonal Mariána Tvrdoně.

65
    Domácím nelze upřít snahu, hosté ale mají utkání pod kontrolou.

63
    Trestný kop budou kopat domácí přibližně z třiceti metrů.

60
    Poslední změna v sestavě domácích. Marka Krátkého střídá Youba Drame.

59
    Na hrací ploše zůstal ležet Václav Prošek, hra přerušena.

55
    Dělovka Matěje Valenty nemířila mezi tři tyče.

52
    Střelecký pokus Pavla Šulce zblokován obranou domácích.

51
    Lukáš Zoubele hlavičkoval vedle.

50
    Jiří Klíma z levé strany trefil bližší tyč!

47
    V ofsajdovém postavení také hosté (na ofsajdy 2:2).

47
    Ofsajd Army (na ofsajdy 2:1).

46
    Druhý poločas rozehrál Jiří Klíma.

46
    Dvě střídání připravil o přestávce realizační tým FK Ústí nad Labem. Daniela Procházku nahradí Václav Prošek, příležitost místo Daniela Richtera dostane Dominik Šup.

46

První poločas byl v režii Lukáše Zoubeleho, který třemi přesnými zásahy stanovil současný stav, přitom do vedení mohli jít domácí. V šestnácté minutě Lukáš Matějka nezužitkoval brejk, o tři minuty později spálil stejný hráč tutovku. Ve 45. minutě ještě orazítkoval Marek Krátký břevno, ale na aktuálním skóre 0:3 to nic nemění.

Fauly: 8:5.

Druhý poločas začne přibližně v 16:01 hod.

45+1
    První poločas skončil po nastavení sedmi sekund.

45
    Daniel Richter zprava prověřil pozornost hostujícího gólmana.

45
    Domácím štěstí nepřeje, Marek Krátký z brejku nastřelil břevno!

43
    Centr Michala Šimečka lapil do náruče Luděk Vejmola

41
    Jihlava právě vstřelila branku!
    Protiútok Jihlavy končí gólem, když Pavel Šulc ze středu nalezl na levé straně LUKÁŠE ZOUBELEHO, který zkompletoval svou tvrdou ránou hattrick.

40
    Domácí kombinují v blízkosti středové čáry, hosté pozorně brání.

37
    Jan Javůrek byl příliš důrazný a za hranicí pravidel zastavil při rozehrávce Mariána Tvrdoně. Domácí si oddechli, že Jan Cihlář vytasil píšťalku a přerušil možné zakončení dotírajícího levého záložníka Jihlavy.

34
    Lukáš Vaculík obstará třetí rohový kop hostů.

31
    Jan Javůrek fauloval Michala Bílka ve středovém kruhu.

29
    Ústecký rodák, zkušený fotbalový útočník a nejlepší střelec Jihlavy (11 gólů) se znovu prosazuje. Po centru Jana Javůrka neměl LUKÁŠ ZOUBELE těžkou práci a prostřelil Mariána Tvrdoně.

26
    Vyložená příležitost Jihlavy, Marián Tvrdoň chytil jasný gól! Filip Novotný servíroval do velkého vápna balón Lukáši Zoubelemu, který mohl být slavný. Střelec první branky si vylámal zuby na severočeském brankáři.

26
    Jihlava bude zahrávat druhý roh.

24
    Průběh zápasu mohl být jiný, kdyby se prosadil v devatenácté minutě Lukáš Matějka, avšak opět se potvrdilo nepsané pravidlo "nedáš – dostaneš". Domácí nyní působí jako opaření, inkasovaná branka přišla z čistého nebe.

21
    Hosté jdou do vedení! Defenziva Army zcela pozapomněla na LUKÁŠE ZOUBELEHO, který si z pravé strany doslova pohrál s Mariánem Tvrdoněm. Brankář Ústí nad Labem byl bez šance.

21
    Jan Javůrek centroval před bránu soupeře na zcela volného Pavla Šulce, který trefil z bezprostřední blízkosti Mariána Tvrdoně. Gól by ale neplatil pro ofsajd Vysočiny (na ofsajdy 1:1).

20
    Zahrozila nebezpečně také Jihlava. Pokus Filipa Novotného vyrazil Marián Tvrdoň na roh.

19
    Tutová šance Army! Michal Bílek předložil z pravé strany gólovou přihrávku Lukáši Matějkovi, který před Luďkem Vejmolou minul odkrytou bránu!

18
    Roh si zopakují domácí z druhé strany, pro změnu Michal Šimeček.

17
    První rohový kop bere na sebe Michal Bílek.

16
    Lukáš Matějka se řítil sám proti Luďkovi Vejmolovi, nenabral ale dostatečnou rychlost a stopeři Jihlavy se zmocnili míče.

15
    Daniel Procházka se po levé straně hrnul do protiútoku, nakonec se ale z ničeho nic zastavil.

14
    Marián Tvrdoň před napadajícím Jiřím Klímou znejistil, avšak po klopýtnutí nakonec skákající míč chytil.

11
    Michal Šimeček fauloval na ofenzivní části hrací plochy kapitána Lukáše Vaculíka, což neuniklo Janu Cihlářovi.

10
    Jakub Petr z ostrého úhlu nemířil přesně, směr balónu změnil i silný vítr.

10
    Ofsajd Ústí nad Labem (na ofsajdy 1:0).

8
    Trenér Army nabádá hlasitě své svěřence, aby napadali rozehrávku hostů ještě níže. Fotbalisté z Vysočiny na první vážnější brankovou příležitost čekají.

7
    Daniel Richter to myslel s přihrávkou za obranu Jihlavy na Lukáše Matějku dobře, druhý jmenovaný měl ale míč na dlouhou nohu.

6
    Centr Michala Bílka skončil vedle brány Luďka Vejmoly.

5
    Mohamed Tijani si počínal nedovoleně v souboji s Danielem Richterem, standardní situace ve prospěch domácích přibližně z třiceti metrů.

5
    Pas Jiřího Pimpary na Daniela Procházku byl příliš dlouhý.

3
    Daniel Procházka faulován těsně za půlicí čárou.

2
    Zápas začal z obou stran velmi opatrně.

1
    O úvodní výkop se postaral Lukáš Matějka.

1

Před samotným utkáním bude domácímu trenérovi Aleši Křečkovi předána cena za vítězství v kategorii "Trenér měsíce dubna 2019".

Arma nastupuje v bílomodré barvě dresů, Jihlava se představí v dresech žlutobílých. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu černou.

Domácí pro dnešní utkání nastoupí v rozestavení 4-2-3-1, hosté sází na rozestavení 4-4-2.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Brak, Pimpara (C), Šimeček – Valenta, M. Bílek – Krátký, D. Richter, D. Procházka – Matějka. Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.
    Náhradníci: Lindr – Janso, Drame, Miskovič, Prošek, Šup, Nágl.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Tlustý, Tijani, Chlumecký, F. Novotný – Petr, Šulc, Vaculík (C), Javůrek – Zoubele, Jiří Klíma. Trenéři: Radim Kučera, Josef Mucha.
    Náhradníci: Veselý – M. Pavlík, Šefčík, Vedral, Preisler, Machuča, Jawo.

Rozhodčí: Cihlář – Hrabovský, Kožár; delegát: M. Svoboda; technický delegát: Poklop.

Arma se dnes bude muset obejít bez svého kapitána Jana Peterky, který obdržel v Hradci Králové v minulém soutěžním kole červenou kartu!

Celá jména sudích a delegátů:

Hlavní rozhodčí:
    Jan Cihlář.
    Asistenti: Jakub Hrabovský, Ondřej Kožár.

Delegát svazu: Miroslav Svoboda.
    Technický delegát: Miroslav Poklop.

Posledních pět zápasů letošního jara obou mužstev:

MFK Vítkovice – FK Ústí nad Labem 1:1 (1:0)
    FK Ústí nad Labem – FK Pardubice 3:1 (2:0)
    FC MAS Táborsko – FK Ústí nad Labem 2:3 (0:0)
    FK Ústí nad Labem – FK Varnsdorf 0:2 (0:0)
    FC Hradec Králové – FK Ústí nad Labem 2:0 (2:0)

FC Vysočina Jihlava – FK Fotbal Třinec 2:1 (1:1)
    MFK Chrudim – FC Vysočina Jihlava 4:3 (0:1)
    FC Vysočina Jihlava – FK Viktoria Žižkov 4:1 (3:0)
    1. SK Prostějov – FC Vysočina Jihlava 1:1 (1:0)
    FC Vysočina Jihlava – SK Dynamo České Budějovice 1:1 (1:1)

Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí mírně favorizují mužstvo FC Vysočina Jihlava.

Červené karty:

FK Ústí nad Labem:
    Michal Leibl, Jiří Lindr, Marián Tvrdoň, Jan Peterka – všichni 1 červená karta.

FC Vysočina Jihlava:
    Dominik Preisler, Till Schumacher (SRN) – oba 1 červená karta.

Žluté karty:

Jiří Miskovič – 7 žlutých karet;
    Michal Bílek, Vojtěch Brak – oba 6 žlutých karet;
    Marek Krátký, Adam Nágl, Michal Leibl, Jan Peterka – všichni 4 žluté karty;
    Jiří Pimpara, Daniel Richter, Lukáš Matějka – všichni 3 žluté karty.

Lukáš Zoubele – 5 žlutých karet;
    Jiří Klíma – 4 žluté karty;
    Ondřej Machuča, German Šlain (EST), Stanislav Klobása, Martin Chlumecký, Mohamed Tijani (Pobřeží Slonoviny), Jakub Petr, Lamin Jawo (Gambie), David Štěpánek – všichni 3 žluté karty.

Porovnání brankářů obou mužstev v soutěži:

Jiří Lindr – 2 nuly z 20 zápasů (1 695 minut); 23 inkasované branky, 1 červená karta;
    Marián Tvrdoň – 2 čistá konta z 10 zápasů (823 minuty); 12 inkasovaných branek; 1 červená karta.

Luděk Vejmola – 5 nul z 22 zápasů; 22 inkasované branky, 2 žluté karty;
    Patrik Vízek – 3 čistá konta ze 4 zápasů; 2 inkasované góly; bez karet;
    Vlastimil Veselý – 1 nula ze 2 zápasů; 1 inkasovaná branka; 1 žlutá karta.

Nejlepší střelci obou celků v lize:

Martin Jindráček*, Daniel Procházka – oba 5 gólů;
    Lukáš Matějka, Michal Bílek – oba 4 góly;
    Daniel Richter, Michal Leibl – oba 3 góly.

4:1 (2:0)
    Branky: 40. a 42. Zoubele, 58. Tlustý, 88. Vaculík z penalty – 63. Šup.
    Rozhodčí: Váňa – Arnošt, Boček.
    Delegát: Mlsna.
    Technický delegát: Brutar.
    ŽK: 51. Šlein, 74. Štěpánek – 66. R. Dvořák.
    Diváci: 1 139.

Letošní bilance obou týmů v soutěži:

28 zápasů: 14 výher, 4 remízy, 10 proher; skóre 37:35, 46 bodů, 5. místo.

28 zápasů: 16 výher, 7 remíz, 5 porážek; skóre 46:25, 55 bodů, 2. místo.

:
    Příjemné netradičně sobotní odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky utkání 29. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ČR. Hráči FK Ústí nad Labem hostí tým FC Vysočina Jihlava.

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 15:00 hod.