USA – Veľká Británia 6:3 (kon.) | Švajčiarsko – Nórsko 4:1 (kon.) | Nemecko – Slovensko sk 3:2 (kon.)
Rusko – Taliansko 10:0 (kon.)
Rusko
10:0 (4:0, 4:0, 2:0)
Taliansko
Streda 15.05.2019, 20:15Majstrovstvá sveta • Skupina B

Rusko splnilo úlohu megafavorita a pohodlne získali tri body. Taliani síce v tretej tretine trochu zatlačili, ale inak to bola exhibícia podčiarknutá prvou desiatkou na šampionáte. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (22:21:32)

59:57
    Vylúčenie v tíme Taliansko (Alex Trivellato – 2 min., držanie).

59:36
    Alexander Ovečkin znova na ľavom kruhu, opäť pálil z prvej tesne vedľa troch žrdí.

59:09
    Alexander Barabanov obdržal krásnu prihrávku pred bránu, v páde zakončil tesne vedľa. Bola to však veľká šanca.

58:22
    Pekná rýchla ruská akcia priniesla strelu Ovečkina z ľavého kruhu, kapitán Washingtonu Capitals zakončil vedľa.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty zápasu.

57:09
    Angelo Miceli predviedol peknú kľučku vedľa brány, puk mu ušiel za ňu, vytlačil sa zo streleckej pozície. Vzápätí prišla bomba od modrej, tesne vedľa troch žrdí.

56:41
    Ruskí hráči sa znova točia v útočnom pásme, aktuálne sa im nedarí zakončovať. Podľa všetkého sa už o to ani veľmi nesnažia.

55:39
    Malkin predviedol výbornú individuálnu akciu, v poslednej chvíli bol vytlačený za bránu, kde už nevymyslel nič.

54:56
    Rusi sa takmer minútu zdržali v útočnom pásme, všetko to bolo pri mantineloch. Zakončenie neprišlo.

54:08
    Prudké nahodenie od modrej čiary netečoval nik z hokejistov v bielych talianskych dresoch, puk skončil vedľa.

53:27
    Taliani sú naozaj aktívni, držia puk v útočnej tretine a neviem, či je to tým, že Rusi podcenili súpera, alebo outsider hrá naozaj tak dobre, no favorit má problémy.

52:28
    Vladislav Gavrikov voľný medzi kruhmi. Dostal puk, švihom vystrelil nad bránu De Filippa.

51:25
    Po chybe v rozohrávke Ruska prišla ďalšia šanca, po prihrávke pred bránkovisko sa blysol Andrej Vasilevskij.
    51:09

51:09
    Sean McMonagle bol z ničoho nič v dobrej pozícii, trafil tesne vedľa. Puk sa ešte dostal pred ruskú bránu a Armin Hofer ho chcel pretlačiť do siete, zakončil tesne vedľa. Veľké šance Talianov pokračovali, Diego Kostner trafil brvno.

50:31
    Prudké nahodenie od modrej čiary nemusel riešiť Andrej Vasilevskij, puk išiel vedľa troch žrdí.

Nie je to na dlho, môžeme pokračovať v hre.

V ľade je diera, ktorej sa musia povenovať rozhodcovia. Verme, že to nebude na dlho.

49:53
    Kaprizov si zľava naviezol puk do streleckej pozície, namieril iba do lapačky De Filippa.

49:34
    Orlov strieľal od modrej čiary, puk cez val hráčov pred bránou neprešiel na De Filippa.

48:54
    Hra sa teraz prerušuje veľmi málo až vôbec. Rusko sa už exhibične snaží robiť si srandu z obrany Talianska.

47:59
    Taliansko sa chvíľu snažilo držať puk v útočnom pásme, opäť táto aktivita nejako dlho netrvala.

47:19
    Zakázané uvoľnenie Talianska.

46:13
    Tlak ruských hráčov pokračuje. Prihrávka pred bránu tentoraz zakončená nebola, De Filippo zasahovať nemusel.
    45:27 Jevgenij Dadonov (RUS) - 10:0

45:27
    Rusko dalo gól!
    JEVGENIJ DADONOV prihral na ľavý kruh Kovaľčukovi, jeho strela bol zrazená, no spomínaný Dadonov dorazil do prázdnej časti brány. Máme tu prvú desiatku na MS!
    44:51 Nikita Kučerov (RUS) - 9:0

44:51
    NIKITA KUČEROV bol síce medzi kruhmi, ale strieľal cez obrancu a z diaľky. Puk vyletel popod Gandera, De Filippo lapačkou nezasiahol kus čiernej gumy.

44:24
    Dmitrij Orlov potiahol akciu svojho tímu, pred bránkoviskom súpera chcel ešte prihrať, zastavil ho ofsajd.

43:51
    Michail Grigorenko sa dostal do dobrej pozície pred bránkovisko, v skvelej možnosti De Filippa neprekonal.

42:56
    Momentálne sa hrá hore-dole, čo je dosť prekvapujúce konštatovanie. Zakončenia na žiadnu bránu neprichádzajú.

42:04
    Taliani sa držia v útočnom pásme, všetko je to pri mantineloch. Na bránu Ruska neprichádzajú žiadne puky.

41:19
    Taliani sa dostali do útočného pásma, tam sa nezdržali dlho a Rusi sú už opäť pred bránou De Filippa.

40:38
    Prvýkrát v tomto zápase sa stalo, že by ruskí hráči po pár sekundách hry v tretine nestrelili gól. Aj tak sa držia v útočnom pásme. V záverečnej perióde pôjde o to, či uvidíme desiatku.

40:01

Rusko pokračuje v kanonáde, v druhej tretine strelilo rovnako štyri góly, ako v tej prvej a dnes je výrazne možné, že padne prvá desiatka na MS 2019, ktorá už bola niekoľkokrát atakovaná. Tretia tretina sa začne zhruba o 21:50.

40:00

39:45
    Malkin si našiel odrazený puk na pravom kruhu, kde mal málo priestoru, no aj tak stihol vystreliť. De Filippo sa včas premiestnil.

39:29
    Taliansko hrá s piatimi hráčmi.

38:58
    Rusi si ďalej posúvajú puk v útočnej tretine, tentoraz je to bez zakončení na bránu De Filippa.

38:14
    Ovečkin mohol z ľavého kruhu strieľať, ešte prihrával pred bránu, kde dvojica jeho spoluhráčov puk usmerniť nedokázala.

37:29
    Vylúčenie v tíme Taliansko (Stefano Marchetti – 2 min., sekanie).

37:21
    Po talianskej akcii sa znova dostali do brejku Rusi, Nikita Kučerov tentoraz v samostatnom nájazde neuspel, namieril tesne vedľa.

36:41
    Rusko hrá s piatimi hráčmi.
    36:25 Michail Grigorenko (RUS) - 8:0

36:25
    "Zborná" sa zapisuje do streleckej listiny aj v oslabení. MICHAIL GRIGORENKO bol po skvelej práci Barabanova sám pred bránou, De Filippo bol na tento pokus prikrátky.

35:19
    Taliansko sa síce rozostavilo v útočnom pásme, kde aj dobre kombinovali, no nakoniec Rusko vyhadzuje puk cez všetky čiary.

34:41
    Vylúčenie v tíme Rusko (Arťom Anisimov – 2 min., podrazenie).

34:26
    Rusko pokračuje v útočnom pásme, avšak súper puk získal a Marco Insam, potiahol puk dopredu a zakončil do Vasiljevskeho.
    33:41 Jevgenij Dadonov (RUS) - 7:0

33:41
    Nikita Kučerov bol sám pri bráne, no ešte prihral pod seba a úplne voľný JEVGENIJ DADONOV v exhibičnej akcii prestrelil až do siete.

32:59
    Jevgenij Malkin pálil z prvej z pravého kruhu, De Filippo si bližšeiu žrď pokryl veľmi dobre.

32:41
    Vylúčenie v tíme Taliansko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Joachim Ramoser.

32:18
    Raphael Andergassen čakal na prihrávku pred bránu, ktorú aj dostal. Okamžite k nemu pribehol obranca a zablokoval ho.

31:39
    Strelu sprava vyrazil De Filippo vedľa seba, pred prázdnou bránou nedokázal doraziť Alexander Barabanov.

31:24
    Po krásnej akcii celej ruskej formácie bol sám pred bránou Talianov Nikita Gusev, jeho blafák vystihol De Filippo.

31:19
    Simon Kostner v dobrej pozícii nenašiel pre puk cestu do siete, po dlhšom čase musel zasahovať Andrej Vasilevskij.

30:44
    Rusko sa drží v útočnom pásme, snaží sa prihrávkami dostať sa až do zakončenia.

29:29
    Taliansko sa v druhej tretine dostáva prakticky priebežne do útočnej tretiny, tam vždy o puk príde v súbojoch pri mantineli bez toho, aby zakončili.

28:50
    Jevgenij Dadonov sa prekľučkoval až pred bránkovisko, kde ho našiel Malkin, položil si De Filippa, lenže pred odkrytou časťou brány zakončil vedľa.

28:33
    Jevgenij Malkin potiahl akciu Ruska do útočného pásma, prihrávka do druhej vlny nevyšla podľa jeho predstáv.

27:44
    Dmitrij Orlov to vyskúšal z takmer nemožného uhlu, prudký pokus sprava zastavil pri bližšej žrdi Marco De Filippo Roia.

27:19
    Nikita Zajcev ťažil z výbornej práci spoluhráčov, sprava pálil švihom cez otvorený priestor len tesne vedľa.

26:43
    Nikita Gusev dlho váhal za bránou, potom prihral na Alexandra Ovečkina. Ten sa pri spracovaní vyhnal z dobrej pozície sám.
    26:03 Iľja Kovaľčuk (RUS) - 6:0

26:03
    Ruské hviezdy si takmer minúty posúvali puk medzi sebou, z hráčov Talianska si robil kuželky, až si to na ľavom kruhu prichystal kapitán IĽJA KOVAĽČUK a švihom trafil ponad lapačku do rohu brány.

25:19
    Michail Sergačov poslal bombu od modrej čiary, ktorú obetavo zrazil Jan Pavlu. Ostáva ležať na ľade, pukom dostal priamo do tváre. Veľmi nepríjemný moment. Niečo ako minule Ďaloga, lenže toto bola priama rana a nie tečovaná.

24:45
    Taliansko znova prešlo dopredu, teraz je pomerne aktívne. Všetky jej akcie končia niekoľko sekúnd po prekročení modrej čiary.

23:56
    Taliani sa na chvíľu dostali do útočnej tretiny, po prihrávke pred bránu Vasiljevski nemusel zasahovať, strela neprišla.

23:17
    Orlov našiel v ľavom kruhu Ovečkina, jeho strela z prvej smerovala vedľa priestoru troch žrdí.

22:31
    Dmitrij Orlov získal puk po nahodení od modrej čiary, vyviezol ho do útočnej tretiny, kde sa Rusi znova usadili.

21:57
    Malkin dostal prihrávku pred bránkovisko, puk nedostal cez obrancu pred sebou. Nový brankár Talianska zatiaľ nezasahoval.

21:25
    Rusko ovláda puk aj naďalej, tentoraz ho drží v strednom pásme a postupne sa náhli dopredu.

20:18
    Striedanie v tíme Taliansko: z ihriska odchádza Andreas Bernard, prichádza Marco De Filippo Roia.
    20:18 Jevgenij Kuzněcov (RUS) - 5:0

20:18
    Do druhej tretiny majú Rusi gólovo ešte rýchlejší štart, ako do tej prvej. JEVGENIJ KUZNETSOV sa dostal do samostatného nájazdu a blafákom vykúpla Bernarda.

20:01

Strely: 18 – 5
    Buly: 9 – 5

Rusko potvrdzuje úlohu jednoznačného favorita a štyrmi gólmi kráča za tromi povinnými bodmi. Celý čas sú lepším a aktívnejším tímom, Taliani mali len jednu poriadnu šancu, z ktorej trafili žrď. Druhá tretina sa začne zhruba o 21:01.

20:00
    19:53 Michail Sergačov (RUS)

19:53
    Michail Sergačov poslal od modrej čiary poriadnu bombu, ktorá skončila v bráne, lenže Gusev jasne stál v bránkovisku a navyše znemožnil zákrok Bernardovi. Zásah preto neplatí.

19:32
    Rusi to stále skúšajú, piaty gól chcú pridať pred prestávkou. Taliani majú kolotoč zadarmo.

18:37
    Vladislav Gavrikov bol úplne voľný na pravom kruhu pri bráne, jeho švih sa v dobrej šanci za Bernarda nedostal.

18:14
    Rusi točia súpera v jeho pásme ako počas presilovky. Pokus sprava poslal Bernard vysoko do vzduchu, puk spadol znova na ruské hokejky.

17:24
    Michail Grigorenko zakončoval sprava vysoko nad, puk do ochrannej siete zrazili hokejky talianskych hokejistov.

16:45
    Anthony Bardaro sa krásne dostal cez dvoch obrancov na pravom kruhu k strelu, pokus k žrdi zastavil Andrej Vasilevskij.
    16:14 Alexandr Ovečkin (RUS) - 4:0

16:14
    ALEXANDER OVEČKIN strieľa svoj prvý gól v kariére na bratislavskom ľade! Obdržal nádhernú prihrávku do ľavého kruhu a famózne nasmeroval puk medzi vinkel a plece Bernarda. Fantázia!

15:26
    Momentálne sa Rusi síce poľahky dostávajú cez modrú čiaru, no už asi tretíkrát po sebe si prihrali nepresne.

14:29
    Taliansko sa po dlhšom čase posunulo do útočnej tretiny, v nej o puk poľahky prišlo.

13:42
    Iľja Kovaľčuk vystrelil z prvej z ľavého kruhu, bombu k žrdi znova vytesňuje brankár Andreas Bernard.
    13:15 Jevgenij Kuzněcov (RUS) - 3:0

13:15
    Alexander Barabanov potiahol puk popri mantineli za bránu, nečakane prihral pred ňu a voľný JEVGENIJ KUZNĚCOV z prvej trafil nad rameno Bernarda.

12:49
    Nikita Gusev obdržal parádnu prihrávku pred bránkovisko, z prvej nasmeroval puk priamo do dobre postaveného Bernarda.

12:31
    Prihrávka spoza brány pred ňu ruským hokejistom nevyšla, tí aj tak ostali v ofenzíve.

11:56
    Arťom Anisimov zblízka strieľal do horných poschodí brány, gólman Bernard si tieto priestory pokryl.

11:21
    Marco Rosa sa takmer zapísal do streleckej listiny. Po prihrávke pred bránkovisko usmernil puk do žrde.

10:55
    Prečíslenie dvoch na jedného z pohľadu ruského tímu pokazila zlá prihrávka. Favorit aj tak ostáva v útočnom pásme.

10:15
    Malkin sa fantasticky uvoľnil na modrej, švihom vystrelil vedľa priestoru troch žrdí.

09:22
    Alexander Barabanov obdržal krásnu prihrávku pred bránkovisko, kde bol úplne sám. Backhandom mieril k žrdi, opäť fantasticky zasiahol Bernard.

09:10
    Rusi sa s pukom nebezpečne pohybovali pred bránou Bernarda, potom vpred prešli talianski hráči. Boli iba za bránou.
    08:30 Dinar Chafizullin (RUS) - 2:0

08:30
    Nahodenie z ľavého kruhu bolo tečované vedľa. Rusi ale dostali puk medzi kruhy a nepostrážený DINAR CHAFIZULLIN švihom precedil pod pazuchu Bernarda.

07:39
    Jevgenij Dadonov sa snažil tečovať dobré nahodenie od modrej čiary, puk nedostal za Bernarda. Zdá sa, že dnes to bude v jeho osobe obrovská prekážka pre Rusov.

07:02
    Ofenzívnu akciu Ruska zastavil ofsajd, nasleduje reklamná prestávka.

06:32
    Taliansko malo v závere presilovky tlak, taktiež po jej skončení, ale gól takmer padol na opačnej strane. Alexander Barabanov išiel sám do nájazdu, skvelý Bernard.

06:21

05:18
    Ruskí hráči sa bránia veľmi dobre, dokonca Bernard v snahe rozohrať napádaný Kučerovom. Taliansky gólman to zvládol.

04:21
    Vylúčenie v tíme Rusko (Alexander Barabanov – 2 min., hákovanie).

03:41
    Taliansko hrá v plnom počte.

03:29
    Malkin poslal krásnu prihrávku k bráne, kde bol Sergej Andronov. Ten zblízka puk za Bernarda nedostal.

02:57
    Ruskí hráči to znova pekne vykombinovali, pokus sprava smeroval opäť len do Bernarda.

02:14
    Jeden z ruských hráčov bol sám medzi kruhmi, Bernard si pripísal nesmierne dôležitý zákrok.

01:53
    Alexander Ovečkin vystrelil z ľavého kruhu, prudkú strelu nad ľadom zachytil Bernard betónom.

01:41
    Vylúčenie v tíme Taliansko (Ivan Tauferer – 2 min., podrazenie).

01:08
    Rusko sa znova držalo v útočnom pásme, tentoraz z toho nebolo zakončenie. Oba tímy striedajú.
    00:32 Nikita Zajcev (RUS) - 1:0

00:32
    Po zakázanom uvoľnení Talianska prišli dve nahodenie na bránu Bernarda. To druhé si našiel na pravom kruhu NIKITA ZAITSEV a hneď otvára skóre.

00:07
    Rusi vyhrali buly, Taliani prešli po pravej strane dopredu. Nahodenie na bránu zachytil Andrej Vasilevskij.

00:01

Rusko: Vasilevskij (Georgijev) – Nesterov, Sergačov, Orlov, N. Zajcev, Chafizullin, Gavrikov, Zadorov – Malkin, Grigorenko, Dadonov – Ovečkin, Kuzněcov, Barabanov – Anisimov, Kučerov, N. Gusev – Telegin, Andronov, Kovaľčuk – Kaprizov.

Taliansko: Andreas Bernard (De Filippo Roia) – McMonagle, Helfer, Tauferer, L. Zanatta, Trivellato, Pavlu, Hofer, Marchetti – Insam, D. Kostner, Miceli – Ramoser, Bardaro, Rosa – Gander, Andergassen, de Luca – Hochkofler, S. Kostner, Lambacher..

Rusko

Očakáva sa, že obrovská ruská ofenzívna sila rozmetá Taliansko na márne kúsky, desiatka nie je vylúčená. Rusi majú po troch stretnutiach plný počet deviatich bodov, na prvom mieste skupiny B však je Švajčiarsko s lepším skóre, ku ktorému pomohli hlavne výhry 9:0 s Talianskom či 4:0 proti Rakúsku. Každopádne, "zborná" strelila trinásť gólov a dva inkasovala. Postupne porazila 5:2 Nórsko, 5:0 Rakúsko a naposledy 3:0 Česko. Nikita Kučerov nazbieral už šesť bodov (2+4), Alexander Ovečkin sa ešte nepresadil. Rovnako tak ani na MS 2011.

Taliansko

Nováčik by mal podľa papierových predpokladov putovať naspäť do nižšej kategórie, zatiaľ nezískal ani jeden bod a proti Rusku sa to nemá zmeniť. Taliani ešte ako jediný tím nestrelili na tomto šampionáte gól, inkasovali ich dvadsať. Deväť od Švajčiarska, osem im poslali Švédi a tri Lotyši napriek tomu, že excelentný výkon podal brankár Andreas Bernard. Nevyhrali však ani Nóri a Rakúšania, takže pokojne môže o záchrane rozhodovať jediný duel. Po Rusku nastúpi Taliansko s Českom a potom proti spomínanej dvojici v priamych stretnutiach o záchranu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 1. N. Zajcev (N. Gusev, Kučerov), 9. Chafizullin (N. Gusev, Kučerov), 14. Kuzněcov (Barabanov), 17. Ovečkin (Kuzněcov), 21. Kuzněcov (Ovečkin, N. Gusev), 27. Kovaľčuk (Kuzněcov), 34. Dadonov (Kučerov, N. Gusev), 37. Grigorenko (Barabanov), 45. Kučerov (Chafizullin, N. Zajcev), 46. Dadonov (Kovaľčuk)

Taliansko: Andreas Bernard (21. De Filippo Roia) – McMonagle, Helfer, Tauferer, L. Zanatta, Trivellato, Pavlu, Hofer, Marchetti – Insam, D. Kostner, Miceli – Ramoser, Bardaro, Rosa – Gander, Andergassen, de Luca – Hochkofler, S. Kostner, Lambacher.