USA – Veľká Británia 6:3 (kon.) | Švajčiarsko – Nórsko 4:1 (kon.) | Nemecko – Slovensko sk 3:2 (kon.)
Rusko – Taliansko 10:0 (kon.)
koniec
Švajčiarsko
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Nórsko
Streda 15.05.2019, 16:15Majstrovstvá sveta • Skupina B
Predzápasové kurzy
   
  59:24
  Sven Andrighetto poslal krásnu prihrávku na pravý kruh, Grégory Hofmann vystrelil z prvej k žrdi, kde zasiahol Henrik Holm.
   
  58:35
  Vylúčenie v tíme Nórsko (Niklas Roest – 2 min., sekanie).
  58:04 Tobias Lindström (NOR) - 4:1
   
  58:04
  Nórsko dalo gól!
  Leonardo Genoni si čisté konto neudrží, pretože Romain Loeffel predviedol veľkú chybu v rozohrávke. Alexander Reichenberg puk získal a TOBIAS LINDSTRÖM v individuálnom nájazde trafil pomedzi betóny švajčiarskeho gólmana.
  56:02 Andres Ambühl (SUI) - 4:0
   
  56:02
  Švajčiarsko dalo gól!
  Joël Genazzi mal nesmierne veľa priestoru na ľavom kruhu. Poslal prudký pokus, ktorý ešte tečoval ANDRES AMBUHL a prekonal Holma. Zásah platí aj po "Coach´s challenge". Christoph Bertschy bol v kontakte s Holom, no až po tom, ako puk prešiel za čiaru.
   
  54:21
  Tobias Lindström poslal dobrú bombu z ľavej strany. Leonardo Genoni puk nezachytil, vyrazil však pokus o dorážku.
   
  53:35
  Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Roman Josi – 2 min., sekanie).
   
  51:23
  Vylúčenie v tíme Nórsko (Alexander Bonsaksen – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel). Trest odpyká Sondre Olden.
  49:01 Grégory Hofmann (SUI) - 3:0
   
  49:01
  Švajčiarsko dalo gól!
  Lino Martschini vystihol obrovskú chybu v rozohrávke Nórska, ktorú v strednom pásme predviedol Mathis Olimb. Švajčiar potiahol do akcie dvoch proti jednému a GRÉGORY HOFMANN usmernil puk povedľa Holma od odkrytej časti bránky.
   
  48:19
  Nico Hischier poslal geniálnu prihrávku cez os ihriska na pravý kruh. Michael Fora mal stopercentnú šancu, Holma zachránila konštrukcia brány.
   
  46:03
  Mathis Olimb dostal krásnu prihrávku spoza brány, puk netrafil a veľkú šancu nevyužil.
  45:46 Tobias Lindström (NOR)
   
  44:58
  Tobias Lindström po buly naviezol puk pred bránkovisko. Leonardo Genoni jeho pokus vyrazil, dorážka išla vedľa.
  44:14 Vincent Praplan (SUI)
   
  44:14
  Vincent Praplan mohol navýšiť skóre, nakoľko ho parádne našiel Kevin Fiala. Prvý menovaný Švajčiar bol sám pred bránou, Holma zachránilo brvno.
   
  41:22
  Švajčiarsko sa od začiatku tretiny drží v útočnom pásme. Kevin Fiala predviedol krásnu kľučku a snažil sa to zodvihnúť nad lapačku, Holm uspel.
  36:32
   
  35:49
  Simon Moser poslal puk pred bránu, Andres Ambühl mohol streliť svoj 21. gól v kariére na MS. Henrik Holm výborne vykryl priestor, a tak sa švajčiarsky útočník druhýkrát v dnešnom zápase nepresadil.
   
  30:27
  Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Andres Ambühl – 2 min., podrazenie).
   
  28:03
  Vylúčenie v tíme Nórsko (Andreas Martinsen – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel). Trest odpyká Sondre Olden.
   
  24:40
  Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Michael Fora – 2 min., hákovanie).
  20:34 Nico Hischier (SUI) - 2:0
   
  20:34
  Švajčiarsko dalo gól!
  NICO HISCHIER sa zapisuje tiež do streleckej listiny. Mladá hviezda NHL si potiahla puk k žrdi po tom, ako naznačil, že pôjde poza bránu. Holm spravil pohyb, Hischier sa vrátil a dotlačil puk popod betón.
   
  17:29
  Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Nico Hischier – 2 min., sekanie).
   
  16:57
  Philipp Kurashev a Lino Martschini strieľali zľava nepresne. Švajčiarsko ostalo v ofenzíve, druhý menovaný útočník zazvonil na žrď.
   
  16:13
  Vylúčenie v tíme Nórsko (Christian Bull – 2 min., nedovolené bránenie).
   
  15:44
  Sven Andrighetto mal dve šance. Prvou zblízka nasmeroval puk do Holma, v druhej pálil spomedzi kruhov do jeho lapačky.
  15:23 Martin Röymark (NOR)
   
  14:28
  Raphael Diaz poslal puk pred bránkovisko, Vincent Praplan ho za Holma nedostal ani na dvakrát.
   
  13:59
  Leonardo Genoni predviedol ďalší skvelý zákrok. Martin Röymark síce netrafil puk ideálne, aj tak mal výbornú pozíciu po chybnej rozohrávke Švajčiarska. Na bránkovisku našiel pravý betón.
   
  13:23
  Mathias Trettenes sa dostal z krídla cez dvoch súperov až do zakončenia, Leonardo Genoni pokryl bližšiu žrď a zmaril dosť dobrú šancu.
   
  08:33
  Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Romain Loeffel – 2 min., sekanie).
   
  08:31
  Jonas Holös poslal puk o mantinel a ten sa odrazil do jazdy spoluhráčovi. Alexander Reichenberg razom išiel takmer sám na bránu, Leonardo Genoni sa blysol zákrokom.
   
  07:11
  Sven Andrighetto poslal sprava pred bránkovisko prudkú prihrávku, Gaëtan Haas zblízka nedostal puk za dobre postaveného Holma.
  05:30 Andres Ambühl (SUI) - 1:0
   
  05:30
  Švajčiarsko dalo gól!
  ANDRES AMBÜHL obdržal krásnu prihrávku pred bránu, kde ho našiel Christoph Bertschy. Kapitán Davosu bol úplne voľný, položil si Holma a krásnym blafákom otvára skóre.

  Matej Kubove

  Góly a asistencie: 6. Ambühl (Bertschy, Loeffel), 21. Hischier (Fiala), 50. Hofmann (Martschini), 57. Ambühl (Genazzi, S. Moser) – 59. Lindström (Reichenberg)


  Švajčiarsko: Genoni (Mayer) – Y. Weber, Josi (A), Loeffel, Genazzi, Diaz (C), Frick, Fora – Praplan, Hischier, Fiala – Hofmann, Kurashev, Martschini – Scherwey, Haas, Andrighetto – S. Moser (A), Bertschy, Ambühl – Rod.
  Nórsko: Holm (Haukeland) – Holös (C), Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul – Olden, M. Olimb (A), P. Thoresen (A) – Trettenes, Haga, Valkvae Olsen – Reichenberg, Lindström, Martinsen – Röymark, K. Forsberg, Roest.