Breda – Zwolle 0:0 (kon.) | Den Haag – Willem II 6:2 (kon.) | Excelsior – Alkmaar 4:2 (kon.)
Emmen – Groningen 1:0 (kon.) | Graafschap – Amsterdam 1:4 (kon.) | Eindhoven – Heracles 3:1 (kon.)
Sittard – Feyenoord 1:4 (kon.) | Utrecht – Heerenveen 3:1 (kon.) | Venlo – Arnhem 1:3 (kon.)
BV De Graafschap
1:4 (1:2)
Ajax Amsterdam
cz Streda 15.05.2019, 19:30 • Stadion De Vijverberg (Doetinchem) • Holandská Eredivisie • 33. kolo
    89. Dušan TADIĆ - 1:4

89
    Ajax právě vstřelil branku!
    Ajax přidává v samém závěru zápasu čtvrtý zásah! DUŠAN TADIĆ si obhodil na levé straně pokutového území bránícího Tutuarimu, poté mohl ještě nabízet míč před prázdnou branku Zijachovi, ale zvolil prudkou ránu k přední tyči a udělal skvěle. Bertrams si sice na míč sáhl, ale nestačil ho už vyrazit.
    69. Dušan TADIĆ - 1:3

69
    Balon si na značku pokutového kopu postavil DUŠAN TADIĆ. Zkušený třicetiletý útočník zamířil nechytatelně do levého horního rohu domácí branky. Nigel Bertrams si vybral opačnou stranu.
    45. Nicolás TAGLIAFICO - 1:2

45
    Také Ajax se ještě před přestávkou dostal ke slovu. Tadić motal obránce na hranici pokutového území, poté předal míč Zijachovi, který prošel a balonem až ke koncové čáře. Přihrávkou zpět přesně do pohybu našel NICOLÁSE TAGLIAFICA a ten již z blízkosti poslal balon do sítě.
    42. Youssef El Jebli - 1:1

42
    Graafschap právě vstřelil branku!
    De Graafschap ještě do poločasu srovnává stav! Domácí se dostali po dlouhých minutách v obraně na útočnou polovinu a ihned udeřili. Po parádní Vetově přihrávce do pokutového území se prosadil kolem obránce YOUSSEF EL JEBLI, který překonal Onanu střelou k přední tyči.
    39. Lasse SCHÖNE - 0:1

39
    Fantastická trefa a Ajax vede! Po faulu na Daleyho Blinda si postavil míč na místo přestupku LASSE SCHÖNE. Dvaatřicetiletý Dán z ideální pozice před vápnem zakroutil míč přes obrannou zeď parádně k levé tyči. Bertrams byl bez větší šance zasáhnout.