Beerschot – Charleroi 0:3 (kon.) | Oostende – Westerlo 0:3 (kon.) | Waasland-Beveren – Cercle Bruggy 2:1 (kon.)
Waregem – Kortrijk 0:5 (kon.) | Saint Gilloise – Mouscron 3:3 (kon.)
koniec
Waasland-Beveren
2:1 (0:1)
Cercle Bruggy KSV
cz Sobota 11.05.2019, 20:00 • Freethiel Stadion, Beveren • Belgická Jupiler Pro League • O Evropskou ligu
Predzápasové kurzy
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.
   
  Cercle Bruggy KSV

  Minimálně v letošní sezóně méně úspěšnější tým z města Bruggy rozehrál po základní části boj o Evropskou ligu ve skupině B, kde mohl alespoň ze začátku pomýšlet skutečně na účast v evropské soutěži. Poslední tři porážky ale definitivně uhasily jakékoliv podobné šance města ze západu Belgie. V jednom z posledních utkání sezóny tak už svěřenci trenéra Guyota hrají pouze o konečné umístění.

  Forma v posledních 5 utkáních: 2-0-3
  Cercle Bruggy – St. Gillose 2:3
  Waregem – Cercle Bruggy 6:2
  Cercle Bruggy – Kortrijk 1:2
  Cercle Bruggy – Waasland-Beveren 3:2
  Mouscron – Cercle Bruggy 2:3
   
  Waasland-Beveren

  Domácí tým z Beverenu se nachází v totožné situaci. Se svým dnešním soupeřem má dokonce totožnou bodovou bilanci, v osmém kole tak bude svádět přímý souboj s Bruggami o lepší umístění na konci letošní sezóny. Beveren bude také bez pochyb chtít navázat na předchozí dvě vítězství na domácím pažitu.

  Forma v posledních 5 utkáních: 2-0-3
  Kortrijk – Waasland-Beveren 2:1
  Waasland-Beveren – St. Gillose 3:2
  Waasland-Beveren – Mouscron 2:1
  Cercle Bruggy – Waasland-Beveren 3:2
  St. Gillose – Waasland-Beveren 5:1
   
  Úvodní sestavy:

  Waasland-Beveren: Swolfs – Moren (C), Caufriez, Vukotić, Foulon – Lulič, Vanzo, Keita, Ampomah – Boljević, Forte.
  Náhradníci: Debaty – Andrijašević, Badibanga, Gamboa, Bizimana, Massop, Miloševič, Schryvers.

  Cercle Bruggy KSV: Van Damme – Lambot (C), Ueda, Delacourt – Palun, Marega, De Belder, Mercier, Etienne – Tormin, Bruno.
  Náhradníci: Nardi – Decostere, Koné, Hazard, Vanhoutte, Bongiovanni, Alioui.

  Rozhodčí: Put.
   
  1
  Utkání právě začalo.
   
  2
  Hosté se jako první dostali do šance z pravé strany útočné poloviny, rychlý centr ale skončil pouze na kopačkách soupeře.
   
  3
  Po rychlém kontru domácích jsou v držení balónu opět hosté.
   
  4
  Beveren začíná být na míči o něco aktivnějším mužstvem a z toho všeho plyne první rohový kop utkání pro domácí hráče.
   
  5
  Rohový kop ale doletěl po teči soupeře až na vhazování na druhou stranu hřiště.
   
  6
  Beveren se opět ujal míče po chvilkovém výpadu soupeře a již vymýšlí, jak najít cestu do pokutového území.
   
  7
  Domácí kombinovali před pokutovým územím soupeře, Bruggy se ale díky aktivnímu napadání ujali míče a směřují s ním kupředu.
   
  8
  Beveren si při bránění počínal neméně dobře a soupeře zastavil krátce před polovinou hřiště. Domácí publikum žene své hráče znovu dopředu.
   
  9
  A ti se i díky tomu dostali k dobré střele z hranice pokutového území, ta však skončila mimo tři tyče Van Dammeho svatyně.
   
  10
  Bruggy s rozehrávkou nikam nespěchaly a zvolili opatrný útok po levé straně hřiště. Domácí bez potíží všechny potíže uhasili včas.
   
  12
  Už to vypadalo, že se hosté po rychlé protiakci soupeře poženou do přečíslení, na levé straně ale velmi pohotově zasáhl Foulon, který zamezil možná úniku do gólovky soupeře.
   
  14
  Hra začíná nabírat na tempu z obou stran, vyložené brankové příležitosti se však diváci v Beverenu prozatím nedočkali.
   
  16
  Bruggy se má slova pokusily vyvrátit o pár okamžiků později nebýt zvednutého praporku čárového sudího, který zaznamenal ofsajdové postavení.
   
  18
  Domácí výběr na druhé straně dostal k dispozici rohový kop, žádné velké nebezpečí z něj ale nevyplynulo.
   
  20
  Ani jednomu z týmů se nedaří udržet míč na svých kopačkách po delší časový úsek, domácí se tuto nepříznivou statistiku pokusili zlomit překvapivou a rychlou přihrávkou do pokutového území, míč se však dostal až za čáru mimo tři tyče.
   
  21
  Bruggám dnes rozehrávka vázne a ne jinak tomu bylo i tentokrát. Úplně zbytečná ztráta na polovině hřiště dostala nakonec do šance Ampomaha, ghanský křídelník ale pálil z první vysoko nad branku.
   
  22
  Domácí i tak zůstávají po pár chvílích v držení míče, prozatím s ním ale kombinují pouze na polovině hřiště.
   
  23
  Svižný centr Pauluna téměř od rohového praporku našel pouze hlavu soupeře v pokutovém území, domácí stoper bez potíží uklízí míč do zámezí.
   
  24
  Ueda absolutně nevěděl co s míčem, a tak jej pouze odevzdal soupeři nákopem až za polovinu hřiště.
   
  25
  Keita vyzkoušel pozornost obrany na druhé straně bleskovým přechodem do útoku a rychlým centrem, který ale nenašel žádného z jeho spoluhráčů.
   
  26
  Beveren drží míč na polovině hřiště a hledá cestu za svým prvním gólem, obrana soupeře je zatím pozorná.
   
  27
  Vanzo se pokusil nakonec vypálit z poněkud nečekaného prostoru, čímž chtěl i zaskočit brankáře soupeře, jeho mířidla ale poslala balón mimo branku.
   
  28
  Bruggy se se svou rozehrávkou znovu nikam neženou, domácí zároveň vysunují i na své poměry napadání velmi vysoko.
   
  29
  Forte nesmírně blízko první brance zápasu! Na přesný centr Boljeviče ale scházelo kanonýrovi domácích pár centimetrů, aby jej dokázal doklepnout do brány.
   
  30
  Hosté se snad poprvé za celý průběh zápasu usazují na delší čas na území soupeře, kde operují zejména na práv straně hřiště.
   
  31
  De Belder se nakonec z celé situace snažil vytěžit rychlou průnikovou přihrávku, nerozuměl si však se svým adresátem, který směřoval svůj pohyb na druhou stranu oproti míči.
   
  32
  Beveren se znovu ujímá míče a míří s ním napříč své první brance v utkání.
   
  33
  Podražení soupeře ze strany Etienna sneslo parametry žlutého kartónku, sudí Put ale prozatím celou situaci řeší pouze domluvou.
   
  34
  Na druhé straně fauloval nepříjemně Keita, i tentokrát se celá situace obchází bez karetního trestu.
   
  35
  Bruggy se snaží uklidnit tempo hry na své útočné polovině, napadání soupeře jim ale dělá nemalé potíže.
   
  36
  Nakonec se však hosté dostali do situace, ze které vytěžili velmi slibnou standardní situace z hranice pokutového území. Asi největší šance na skórování z dosavadního průběhu utkání.
   
  37
  Cercle Brugge právě vstřelilo branku!
  Výstavní rána XAVIERA MERCIERA na vzdálenější tyč a je to 1:0 pro hosty! Zadák Brugg se s ranou příliš nerozpakoval a s nádhernou elegancí nedal Swolfsovi žádnou šanci zasáhnout.
  37. Xavier Mercier - 0:1.
   
  38
  Domácí se ale inkasovanou brankou nenechávají zaskočit a ihned se ženou do útoku. Obrana soupeře je však i po euforii ze vstřelené branky pozorná.
   
  39
  Do slibné šance se tlačil v pokutovém území Lulič, bez podpory spoluhráčů ale neměl proti přesile příliš nadějí na úspěch.
   
  40
  Hosté pouze odstavují balón daleko od své branky a nepřidělávají si zbytečné starosti.
   
  41
  Beveren se ale následně opět velmi rychlou kombinací protlačil až před branku, odkud se nepodařilo trefit prostor tří tyčí Fortemu.
   
  42
  Tormin předvedl skvěle načasovaný skluz a zastavil Vanza v rychlém postupu do pokutového území z levé strany hřiště.
   
  43
  Marega si dnes již poněkolikáté pokusil o konstruktivní rozehrávku ze středu pole, bez dobrého náběhu spoluhráčů ale přichází jeho myšlenky vniveč.
   
  44
  Hosté se zmocnili míče a snaží se jej držet na svých kopačkách. Přijít o vedení před koncem poločasu by samozřejmě mohlo mít negativní vliv na psychiku při vstupu do druhé části zápasu.
   
  45
  Domácí se ale i tak dostali s míčem až do malého vápna, tam si ale nejrychleji po odrazu našel kulatý předmět brankář Van Damme.
   
  45+1
  I první a možná poslední minuta nastavení přinesla velmi slibnou šanci domácího výběru, rána z hranice pokutového území ale skončila vysoko nad.
   
  45+1
  První poločas skončil.
   
  První půle mezi Beverenem a Cercle Bruggami nenabídla příliš fotbalové krásy ani vyložených šancí, přesto se našla výjimka potvrzující pravidlo v podobě nádherně zahrané standardní situace z kopačky Xaviera Merciera, který se tak zároveň postaral o prozatím jedinou branku utkání.
   
  Druhý poločas začne přibližně ve 21:02.
   
  46
  Začal druhý poločas.
   
  46
  Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Maximiliano Caufriez, přichází Jur Schryvers.
   
  47
  Vstup do druhé části zápasu je poněkud, vlažný, domácí pouze kombinují na své vlastní polovině.
   
  48
  Marega zasáhl proti centru soupeře a odklidil míč do bezpečí na autové vhazování.
   
  49
  Bruggy oproti první půli vysunuli napadání a domácím to způsobuje nemalé potíže, v držení míče však nadále zůstávají právě oni.
   
  50
  Centrovaný míč Beverenu z pravé strany hřiště schytal na vzdálenější části pokutového území pravý bek soupeře a ihned s ním vyráží směrem kupředu.
   
  51
  Etienne dohrál tvrdě Vanza ve středu pole, což se záložníkovi Beverenu příliš nelíbilo. Celý zákrok byl ale v mezích pravidel a hra tak pokračuje.
   
  52
  Bruggy se drží na míči, nedaří se s ním však dostat blíže do pokutového území, odkud by mohli vsítit svou druhou branku zápasu.
   
  53
  Van Damme naopak musel předvést velkou dávku svých brankářských schopností a vyrazit pozemní dělovku alespoň na rohový kop.
   
  54
  Vedle pokutového území zůstává ležet po nepříjemném střetu na zeleném pažitu Vukotič. Zdá se ale, že stoper domácích bude v pořádku.
   
  55
  Střídání v týmu Cercle Bruggy KSV: ze hřiště odchází Guevin Tormin, přichází Isaac Koné.
   
  56
  Beveren se žene za vyrovnáním, nedaří se mu ale prostoupit před dobře zformovanou obranu soupeře. Naposledy ztroskotala akce domácích na levé straně nedorozuměním vlastních hráčů.
   
  57
  Tempo hry lehce upadlo. Míč se zdržuje ve středu pole, ani jedno z mužstev jej ale nedokáže na delší čas udržet ve své moci.
   
  58
  Bruggy se i tak z ničeho nic ocitli v rychlé akci, na jejímž konci celou situaci pokazil střelec jediné branky zápasu Mercier centrem do území nikoho.
   
  59
  Palun zastavil na pravé straně hřiště postup soupeře pouze za cenu nedovoleného zákroku. Beveren bude zahrávat zkrácený rohový kop.
   
  60
  Útočný faul Luliče zastavil velmi slibně se rozvíjející akci domácích.
   
  61
  Beveren však nadále zůstává nezpochybnitelně aktivnějším mužstvem, nedaří se mu ale dostat do jakékoliv vyložené šance, ze které by vytěžil srovnávací branku.
   
  62
  Na trávníku nyní zůstává ležet De Belder. Do jisté míry se samozřejmě může jednat o natahování času, to bychom ale možná hráči Brugg vzhledem k jeho přetrvávajícím problémům křivdili.
   
  63
  Nakonec z toho vzešel velmi nepříjemný, lidové řečeno, koňár do stehna. Hráč hostí je ale i přes bolest připraven pokračovat ve hře.
   
  64
  Hosté sportovně odevzdávají míč soupeři. Beveren tak začíná až od svého vlastního brankáře s další akcí.
   
  65
  V pokutovém území hostí došlo k pochybnému kontaktu dvou hráčů, hlavní rozhodčí Put nechává celou situaci bez povšimnutí.
   
  66
  Beveren nadále pokračuje v obléhání obranného valu hostí. Dále však také platí, že se mu jej nedaří překonat.
   
  67
  Taktický faul Koného sbírá další vteřinky pro hosty.
   
  68
  Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Karlo Lulič, přichází Franko Andrijašević.
   
  69
  Střídání v týmu Cercle Bruggy KSV: ze hřiště odchází Dylan De Belder, přichází Kylian Hazard.
   
  70
  Beveren začíná stupňovat svůj tlak, příležitost na skórování přichází tentokrát z rohového kopu.
   
  71
  Ani ten ale brankáři Van Dammemu příliš starostí nenadělal a bez větších potíží jej schoval v rukavicích.
   
  72
  Na zeleném pažitu tentokrát zůstává ležet Foulon po nepříjemném zásahu soupeře do obličeje.
   
  73
  Waasland právě vstřelil branku!
  A zahraný míč z následné standardky končí zásluhou FLORIANA VANZA až za zády Van Dammeho na zadní tyči za brankovou čarou. Domácí tak téměř z ničeho nic srovnávají stav zápasu a závěr duelu ještě slibuje pořádné drama.
  73. Floriano Vanzo - 1:1.
   
  74
  Bruggám se samozřejmě inkasovaná branka nepozdává a snaží se vedení vzít rychle zpět.
   
  75
  Dobrou příležitost jim v tomhle směru nabízí rohový kop, ke kterému se hosté dopracovali.
   
  76
  Z něj ale nic nevytěžili a naopak schytává první žlutou kartu jeden z bratří Hazardů Kylian.
   
  77
  Do konce zápasu schází přibližně čtvrt hodinka a začíná tomu odpovídat děj na hřišti. Začíná se přiostřovat a obě mužstva se snaží svrhnout vedení na svou stranu.
   
  78
  Etienne se dostal do slovního konfliktu s jedním hráčem z řad domácích, hlavní sudí Put řeší celou situaci domluvou pro oba aktéry.
   
  79
  Bruggy se zásluhou Bruna dostávají k rohovému kopu. Před ním ale ještě dojde ke střídání.
   
  80
  Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Aleksandar Boljević, přichází Beni Badibanga.
   
  81
  Následný rohový kop příliš neplechy domácímu brankáři nenadrobil, naopak se Beveren dostává do rychlého protiútoku.
   
  82
  Ten vypadal slibně až do poslední chvíle, ve finále ale scházelo to nejdůležitější, střela na branku.
   
  83
  Waasland právě vstřelil branku!
  BENI BADIBANGA mužem okamžiku! Čerstvě vystřídaný hráč se famózně uvolnil mezi dvěma hráči soupeře a následně poslal míč nechytatelně na vzdálenější tyč. Domácí tak otáčejí celý průběh zápasu.
  83. Beni Badibanga - 2:1.
   
  84
  Bruggy už vsází všechno na jednu kartu do útoku. To ale samozřejmě otevírá mezery v obranných řadách.
   
  85
  Neskutečný závar v pokutovém území Beverenu! Obranný val domácích ale nakonec po několika blocích odklidil míč do bezpečí.
   
  86
  Střídání v týmu Cercle Bruggy KSV: ze hřiště odchází Gianni Bruno, přichází Nabil Alioui.
   
  87
  Emoce planou, druhá žlutá karta bude v zápise uvedena u hráče hostí Delacourta. Bereven má navíc k dispozici slibnou standardku.
   
  88
  Domácí se pokusili o překvapivou rozehrávku na krátko, Bruggy ale celý ůmysl rychle přečetly a vyráží do útoku.
   
  89
  Tempo hry už definitivně upadává a přibývá nedovolených zákroků. Bruggy se i tak nevzdávají bodového zisku a nadále útočí.
   
  90
  Bereven nehodlá dát ani kousek z blížícího se zisku tří bodů. Přístup domácích tomu odpovídá v tvrdosti při soubojích.
   
  90+1
  První ze čtyř nastavených minut přinesla pouze kombinace na polovině hřiště na obou stranách.
  90+2. Z ostrého úhlu pálil Mercier.
   
  90+3
  Hra se odehrává u rohového praporku Berevenu, naprosto vyhovující stav pro domácí za současného stavu a konce času do konce zápasu.
   
  90+4
  Domácí naopak ještě útočí a snaží se o vsítění své třetí branky zápasu. Neúspěch v tomto případě ale nebude muset Beveren nejspíš příliš mrzet.
   
  90+4
  Konec zápasu.
   
  Ač to ve velké části druhého poločasu nevypadalo, domácím se nakonec vydařil skvostný obrat ve skóre a všechny tři body tak po dnešku zůstávají v Beverenu.

  Za něj se nejprve prosadil i s velkou dávkou štěstí ze standardní situace Floriano Vanzo, kterého po skvělé individuální akci následoval Beni Badibanga.

  Beveren tak Bruggám v tabulce dvě kola před koncem odskakuje na rozdíl tří bodů a vykročil tak za lepším konečným umístěním na konci sezóny.
   
  Držení míče: 55 % : 45 %.
  Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 8:0. Rohy: 4:3.
   
  Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek sobotního večera. (21:57:04)

  Daniel Gargulák

  Góly: 73. Vanzo, 83. Badibanga – 37. Mercier

  Karty:   76. Hazard (CRB), 87. Delacourt (CRB)


  Držení míče: 55 % : 45 %.
  Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 8:0. Rohy: 4:3.
  Waasland-Beveren: Swolfs – Moren (C), Caufriez (46. Schryvers), Vukotić, Foulon – Lulič (68. Andrijašević), Vanzo, Keita, Ampomah – Boljević (80. Badibanga), Forte.
  Náhradníci: Debaty – Andrijašević, Badibanga, Gamboa, Bizimana, Massop, Miloševič, Schryvers.

  Cercle Bruggy KSV: Van Damme – Lambot (C), Ueda, Delacourt – Palun, Marega, De Belder (69. Hazard), Mercier, Etienne – Tormin (55. Koné), Bruno (86. Alioui).
  Náhradníci: Nardi – Decostere, Koné, Hazard, Vanhoutte, Bongiovanni, Alioui.

  Rozhodca: Put.