Chrudim – Vlašim 2:1 (kon.) | Sokolov – Znojmo 2:2 (kon.) | Třinec – Žižkov 4:0 (kon.)
Vítkovice – Brno 2:4 (kon.)
FK Baník Sokolov
2:2 (1:1)
1. SC Znojmo
cz Sobota 11.05.2019, 10:15 • Stadion FK Baník Sokolov, Sokolov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 28. kolo

To je ode mě z dnešního utkání vše, děkuji za sledování a na počtenou! (12:18:00)

Je za námi zajímavé utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, které přineslo remízu 2:2. Díky tomuto výsledku je Znojmo alespoň pro dnešek o bod na 14. místě, které je poslední nesestupové. Sokolov remizoval po druhé za sebou, dnes byl ve všem lepší. Ale to zakončení! To dělalo domácím velké potíže, v první lize by takový zápas skočil úplně jinak.

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 9:3. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:28.

90+7

90+7
    Ofsajd zastavil postupujícího Vávru, více se už dnes nestane.

90+6
    Bílí odkopávají míč daleko od své poloviny, na poslední chvíli zažehnali tutovku Sokolova.

90+5
    Žlutou kartu dostává Jan Mudra (1. SC Znojmo FK).

90+5
    Domácí se pokusili o zakončení nůžkami, neúspěšně. Buček opět protahuje rozehrávku.

90+4
    Tlak Sokolova stále narůstá, rohový kop z levé strany.

90+4
    Na zemi chvíli ležel Buček, ale bolest rychle rozchodil. Znojmo zřejmě už jen zdržuje.

90+3
    Buček se musel vytáhnout proti vysoké hlavičce, roh se opakuje.

90+2
    Sokolov chce v posledních minutách strhnout vítězství na svou stranu, je tu rohový kop.

90+1
    Šest minut nastavuje hlavní arbitr Ginzel!

90
    Buček sice míč proti domácímu útočníkovi nezasáhl, ale pomohla mu obrana.

89
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází David Machalík, přichází Oleksij Čereda.

88
    Liener mohl přihrávat dalším spoluhráčům ve vápně, jenže míč ztratil, a tak rozehraje Buček.

87
    Teď se na míč ale hosté dostanu po ostrém zákroku domácího hráče.

86
    Zdá se, jako by Znojmo bránilo remízu, brání na své polovině, do útoku se nežene.

85
    Stále útočí Sokolov, i on by chtěl mít pohodlnější náskok na sestupové pozice.

84
    Centrovaný míč málem překvapil Dvořáka, ten si s ním na poslední chvíli poradil. Rohový kop pro Znojmo.

83
    Liener se dopustil útočného faulu, Znojmo byť nutně potřebuje tři body, tak se nedostává do šancí.

82
    Příliš dlouhý byl centr na Štípka, ten na něj nedosáhl, a tak jsou u míče hráči Znojma.

81
    Na zemi leží Mudra, nicméně rozhodčí Ginzel hru nepřerušuje.

80
    Sokolov na chvíli zavřel hosty v jejich šestnáctce, a získal další rohový kop.

80
    Dnešní utkání sleduje 380 diváků.

79
    Teprve teď se pokračuje ve hře, určitě se budou tyto minuty nastavovat.

78
    Sokolov už vyčerpal všechny možnosti střídání, domácí brankář se to snaží rozchodit.

77
    Po srážce leží na zemi dva domácí hráči, je to brankář Dvořák a Čihák.

76
    Míč se dokroutil jen k připraveným rukám Bučka, Znojmo jde do protiútoku.

75
    Opět faul Znojma, ten znamená volný kop Sokolova.

74
    Žlutou kartu dostává Michal Hlavatý (FK Baník Sokolov).

74
    Na druhé straně i příležitost Znojma, ale vidíme další žlutou kartu, tentokrát pro domácí.

73
    Další gólová šance, za obranou se zjevil jeden z útočníků Sokolova, nehlídaný mohl hlavičkou usměrnit míč za Bučka. Ale pálil mimo!

72
    Žlutou kartu dostává Filip Maksić (1. SC Znojmo FK).

71
    Souboj o míč dopadl lépe pro hosty, ti rozehrají od svého brankáře.

70
    Žlutou kartu dostává Ondřej Ševčík (FK Baník Sokolov).

69
    Žlutou kartu dostává David Machalík (1. SC Znojmo FK).

69
    Tvrdá hra Znojma je potrestána faulem a další standardní situací Sokolova, ze které lze ohrozit branku.

67
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Daniel Novák, přichází Jan Kosak.
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Daniel Stropek, přichází Jan Mejdr.

67
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Alex Kuffour, přichází Jakub Teplý.

66
    Rozehráli jej na krátko. Výsledná hlavička mířila nad branku.

66
    Rohový kop pro Západočechy, promění i tento v branku?

65
    Connerova rána tři tyče nenašla, mířila daleko od branky, kterou střeží Dvořák.

65
    Hra začíná být konečně více zajímavá, jeden útok střídá druhý.

64
    Kuffour se probil do stoprocentní šance, jenže tváří v tvář Dvořákovi neuspěl!

62
    Sokolov právě vstřelil branku!
    To bylo skvělé střídání, ERIK LIENER byl na hřišti sotva tři minuty a po rohovém kopu usměrnil míč za Bučka. 2:2!

61
    To byla gólová šance, hlavička z bezprostřední blízkosti končí za brankou Znojma!

60
    Znojemští na poslední chvíli zažehnali téměř jistou branku! Sokolov pokračuje v tlaku.

60
    Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Vojtěch Machek, přichází Erik Liener.

59
    Sokolovští rozehrávají odzadu, až od Čiháka. Nakonec se propracovali až k rohovému kopu.

58
    Znojemští teď sklepli míč ve vápně k Dvořákovi, ten bez problému jej chytil.

57
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Van-Dave Harmon, přichází Dženis Beganović.

57
    Střela mířila nad branku, Buček rozehraje od ní rozehraje.

56
    Přímý kop pro Baník, jak s ním naloží?

55
    Žlutou kartu dostává Andrew Benjamin Conner (1. SC Znojmo FK).

54
    Znojmo právě vstřelilo branku!
    Hosté jsou v euforii! A je to opět gól ze standardky, na brankové čáře dorazil míč do branky IGOR CUKOVIĆ.

53
    Jakákoliv dobře vypadají akce je ukončena nepřesností, to teď mohou změnit hosté. Kuffour pro ně vybojoval roh.

51
    Nepřesný centr Sokolova končí v zámezí, opět vidíme typicky českou házenou.

50
    Vidíme spoustu soubojů o míč, ani jeden z týmů se dlouho na míči neudrží.

49
    Conner opět procházel obranou, jeho střela byla zblokována přítomnými obránci.

48
    Vypadá to, že bude pokračovat. Znojemští nakopávají míč dopředu.

48
    Dobře trefený míč, který se zakroutil těsně nad tyčku, při zákroku se možná zranil Buček.

47
    Přímý kop blízko vápna pro Sokolov, prosadí se z této standardky?

46
    První jsou u míče domácí, kteří se hned vrhají do útoku.

46
    Sokolov hraje se Znojmem po poločase 1:1

Druhý poločas začne přibližně v 11:18.

Je za námi první poločas, po kterém je stav nerozhodný 1:1. Domácí vstoupili do zápasu lépe, ale jako první inkasovali, když se hlavou prosadil Tomáš Cihlář. Ten samý hráč si pak srazil do sítě skákavý míč Sokolova. Jak dopadne druhá půle? Který z týmů urve tři body pro sebe? Sledujte s námi druhý poločas...

45+2

45+2
    Žlutou kartu dostává Vojtěch Machek (FK Baník Sokolov).

45+2
    Ale pozor, to vypadalo na zásah do obličeje znojemského hráče!

45+1
    Jednu minutu nastavil hlavní rozhodčí Ginzel.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu, u míče jsou hosté, Conner se málem probil přes tři hráče Sokolova, nakonec byl právě on faulován.

44
    Ofsajd teď na poslední chvíli zastavil gólovou šanci Znojma, Harmon by šel sám na branku.

44
    Na krátko rozehraný roh nebyl nebezpečný, míč spadl Bučkovi přímo do rukavic.

43
    Novák jen tak tak stihl míč, a jeho spoluhráči získali roh.

42
    Míč se opět dostal do zámezí, dlouhý aut si vyzkouší hosté.

41
    Hlavičkový souboj dopadl lépe pro domácí, ti postupují dopředu. Jejich postup je zastaven faulem Vávry.

40
    Rohový kop pro Znojmo, dokáže vsítit branku v posledních minutách?

39
    Poslední minuty první půle nenabízí rychlé tempo, jeden vysoký míč střídá druhý. Vracíme se do házené...

38
    Znojemští drží míč, domácí jim jej nemohou sebrat, Až teď se k němu dostanou po faulu Harmona.

37
    Žlutí teď ustáli perné chvilky v blízkosti jejich vápna, naštěstí pro ně se bude odkopávat od Dvořákovy branky.

35
    Glaser si řekl o přihrávku, domácí stále kombinují na své polovině.

34
    Sokolov chtěl zaskočit obranu Znojma rychlou rozehrávkou, to se mu nepovedlo. Následuje jen odkop od branky Bučka.

33
    Domácí kapitán Glaser nasadil "jesličky" jednomu z hostí, následně Sokolov s míčem nic nevymyslel.

33
    Centr byl přetažený, domácí začnou až od svého brankáře.

32
    Rohový kop pro Baník, dokáže opět zahrozit?

31
    Buček vyběhl velmi daleko z branky, aby odkopl míč před Vávrou.

30
    Znojemští dobře zatlačili na sokolovskou obranu, míč zatím ještě nezískali.

29
    A mohli i právě teď! Míč se skoro zakroutil do branky, chybělo jen pár centimetrů!

29
    Další nebezpečná standardka pro Sokolov, z podobné pozice už domácí skórovali.

28
    Tomáš Cihlář je hlavní postavou prvního poločasu, nejprve dostal žlutou kartu, pak dal branku a i zavinil vlastní gól.

26
    Domácí vyrovnávají s pomocí hostujícího obránce! Skákavý míč ve vápně doklepl za Bučka střelec předchozí branky Tomáš Cihlář. 1:1!

26
    Další faul Znojma znamená volný kop pro Sokolov blízko vápna hostí, jak s ním naloží?

25
    Ani Znojmu se rohový kop nevydařil, navíc začínají od svého brankáře.

24
    Dobrý zákrok teď vytáhl Jakub Dvořák proti střele Kuffoura, obránci míč uklidili na roh.

23
    Nakonec centrovaný míč našel jen rukavice Bučka, ten odkopl míč daleko na polovinu domácích.

22
    Sokolov pokračuje v dobré aktivitě, rozhodně je v první půli lepším týmem. Teď má další standardku, přímý kop.

21
    Ne, ani tato standardní situace nebude smrtící. Domácí jsou ale stále na míči.

20
    A vybojoval rohový kop, ze kterého lze skórovat.

19
    To je opravdu překvapivá branka, Sokolov se z toho musí rychle oklepat.

18
    To je gól! Hosté se zničehonic usadili ve vápně domácích, a hlavou se pod břevno prosadil TOMÁŠ CIHLÁŘ. 0:1!

17
    To samé dělají i znojemští fotbalisté, jenže chybí přesnost, a tak jsou u míče domácí. A opět z toho bylo zakončení, které jen prověřilo Bučka.

16
    Ondřej Ševčík raději přihrál zpět ke svému brankáři, nechtěl riskovat ztrátu míče.

15
    15 minut za námi. Zatím jsme viděli pár šancí Sokolova, žádnou ze strany Znojma. A domácí ukazují, že jsou ve větší pohodě než hosté.

14
    Přihrávka na Mudru nebyla přesná, Sokolov bude zahrávat autové vhazování.

13
    Hra se více otevírá, na protiútok Sokolova odpovídají i hosté.

12
    Velká šance Sokolova, která brankou nekončí! Zakončení šlo jen doprostřed branky, a tak neměl znojemský brankář s touto střelou problém.

10
    Nakonec to zkusili domácí napřímo, Buček v klidu tento přízemní pokus chytá.

9
    Znojmo zabrzdil útočný faul, domácí s rozehrávkou příliš nepospíchají. Ginzel citlivě pak ponechal výhodu, pro změnu další faul Znojma. Sokolovští rozehrají přímý kop.

8
    Nakonec pokračuje ve hře, která započne odkopem Bučka.

7
    Helísek vhodil míč do hry, vzápětí o něj znojemští přišli. To nevypadá dobře, Štípek (Sokolov) se jen těžko zvedá z trávníku.

6
    Úvodní minuty připomínají typicky českou "házenou". Jeden vzdušný souboj za druhým, po jednom takovém Baník zakončil. Jenže byl připraven i hostující Buček.

5
    Znojmo se snaží o odpověď, Kuffour zkusil vypálit za hranicí vápna, ale poslal míč vedle branky.

4
    To byla zahozená stoprocentní šance! Domácí útočníci přetlačili v souboji Bučka, ale pak nedokázali trefit odkrytou branku!

3
    První ohrožení branky hostí, domácí získali rohový kop.

3
    Sokolovští se zahnali až k brankáři Jakubu Dvořákovi, ten poslal míč rychle zpátky. Ale opět je pískán faul Znojma.

2
    Ginzel si hned od začátku sjednává pořádek, dlouho jsem neviděl žlutou kartu v první minutě. Sokolov se dostává do protiútoku, další akci založí Jakub Dvořák.

1
    Žlutou kartu dostává Tomáš Cihlář (1. SC Znojmo FK).

1
    Zápas je zahájen! První jsou u míče hosté, a vidíme první nedovolený zákrok od Znojma.

1

Hlavní arbitr Ondřej Ginzel přivádí fotbalisty na trávník stadionu v Sokolově. Domácí jsou ve žlutém, hosté v bílomodré kombinaci.

Ještě jednou vás vítám u online přenosu z FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY! V Sokolově už sedí fanoušci s deštníky, začalo poměrně pršet. Oba týmy za pár minut nastoupí na hrací plochu.

FK Baník Sokolov: Jakub Dvořák I. – A. Čihák, Stropek, O. Ševčík, Jakub Dvořák II. – Glaser (C), Hlavatý, Machek, Štípek – Vávra, Dan. Novák.
    Náhradníci: Belaň – Beránek, Kosak, Mejdr, Voleský, Liener, Ruml. Trenér: Hejret.

1. SC Znojmo FK: Buček (C) – Cihlář, Conner, Cuković, Helísek – Maksić, Machalík, Mudra, Šmehyl – Kuffour, Harmon.
    Náhradníci: Koukal – Čereda, Beganović, Teplý, Hlůže, Dramé. Trenér: Kalvoda.

Rozhodčí: Ginzel – Batík, Kožár.

Sokolov, ač má nejhorší útok v lize (24 branek), tak v posledních třech domácích utkáních prohrál jen jednou. A to se Zbrojovkou Brno, předtím si poradil s Vlašimí a Třincem.

Znojmo po prohraném středečním zápasu s Táborskem odvolalo hlavního kouče Františka Šturmu a jeho asistenta Darka Šuškavčeviče. O den později je nahradili Leoš Kalvoda s Bohumilem Smrčkem, který se k A-týmu posunul od výběru do 18 let.

Poslední vzájemný zápas
    1. SC Znojmo FK 1:2 FK Baník Sokolov (02.11.2018 – F:NL)

Branky: 12. Mudra – 11. Jakub Dvořák II., 82. Voleský

1. SC Znojmo FK: Buček – Helísek, Avdić, Malár, Cihlář (C) – Mudra, Kučera (69. Ambrozek), Lacko, Ordoš, Štrombach – Teplý (76. Brown).
    Náhradníci: Veselý – Krčík, Ambrozek, Hlůže, Šulc, Brown.

FK Baník Sokolov: Jakub Dvořák I. – Beránek (79. Voleský), Stropek, Glaser (C), A. Čihák (46. Liener) – Štípek, Mejdr, Jakub Dvořák II., O. Ševčík – A. Ševčík, Hlavatý (56. Vávra).
    Náhradníci: Belaň – Mišůn, Vávra, Voleský, Liener, Machek, Ruml.

Hezké sobotní dopoledne u FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY! Čeká nás záchranářský souboj mezi Sokolovem a Znojmem. Hostům jde v posledních kolech druhé nejvyšší fotbalové soutěže o všechno, každý bod může mít cenu zlata. Mají stejně bodů jako patnácté Táborsko, jen díky lepšímu skóre, jsou čtrnáctí. Sokolov má poměrně pohodlný náskok pěti bodů, případnou výhrou, by se mohli uklidnit. Znojmo prohrálo pět posledních zápasů, naposledy ve velmi důležitém utkání právě s Táborskem 2:3. Západočeši jen remizovali s Pardubicemi 0:0. Sázkové kanceláře favorizují domácí, k tomuto tipu, se kloním i já. Znojmo je právě teď se Žižkovem největším kandidátem na sestup, dnes musí podat nadstandardní výkon.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.