David Pastrňák (BOS) 0+0, 2 střel, čas na ledě 16:25

Petr Mrázek (CAR) 60 minut, 23 zákroků, 4 góly, 85,2 %

2. Tuukka Rask (BOS) 29 zák., 2 góly, 93,5%

Střely na branku – 28:31 (8:10, 10:15, 10:6)
    Zblokované střely – 11:10
    Vyhraná vhazování – 28:31
    Trestné minuty – 6:10
    Hity – 25:27

Ve třetí třetině Bruins smetli Carolinu čtyřmi góly a připisují si tak první vítězství v sérii! Hosté, kteří hráli 40 minut výborně, doplatili na začátku třetí dvacetiminutovky na nedisciplinovanost. Domácí Boston využil během 28 sekund dvě přesilovky a otočil skóre z 1:2 na 3:2. Nejprve dorážel po Marchandově střele Marcus Johansson a poté opět Marchand vyzval ke skórování Patriceho Bergerona. Inkasované góly hosty poznamenaly a už nebyli tak nebezpeční. V závěru to chtěli Canes zkusit bez brankáře, ovšem hra vabank se jim nevyplatila, když puk, který vypálil ve středním pásmu Carlo, tečoval bruslí Charlie Coyle a po další teči od hráče Caroliny skončil kotouč až v prázdné brance. O pouhých 11 sekund později pak pečetil skóre ze samostatného úniku Chris Wagner.

59:32
    Fanoušci Bostonu jsou na nohou a již slaví první vítězství v sérii!

59:01
    Máme tu už poslední minutu zápasu.
    57:58 Chris WAGNER - 5:2

57:58
    Bruins právě vstřelili branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Teräväinen namazal kotouč CHRISOVI WAGNEROVI, který se díky tomu dostal do samostatného úniku. Zvolil forhendovou kličku a pod levým betonem Mrázka prostrčil puk do branky – 5:2. Bez asistence.
    57:47 Charlie COYLE - 4:2

57:47
    Domácí trestají hru Caroliny bez gólmana! Brandon Carlo se dostal ke kotouči ve středním pásmu a chtěl ho poslat do odkryté branky. Trefil brusle spoluhráče CHARLIEHO COYLA, poté puk tečoval i hráč hostí a ten se následně doklouzal do opuštění klece. I kdyby ji minul, tak by se pravděpodobně jednalo o technický gól, protože Coyla, který se snažil kotouč dobruslit, chytil za dres Aho. Asistence: Brandon Carlo a Sean Kuraly.

57:31
    Branka hostí je už prázdná!

57:22
    Nahození Calvina de Haana od modré čáry Rask dobře viděl a přidržel puk v lapačce.

56:20
    Hurikánům se už krátí čas, stále je to ale hratelné. Stačí jediný gól.
    55:50 Zákrok Mrázka proti Wagnerovi.

55:50
    Petr Mrázek ještě udržel hosty ve hře! Nordström našel od zadního mantinelu před brankou nepokrytého Chrise Wagnera, který zamířil do připraveného brankáře Caroliny!

54:35
    Domácí se už zatahují do defenzivy a čekají na svého soupeře. Je to Carolina, která musí hrát.

54:02
    Kotouč byl sražen do ochranné sítě za brankou Bostonu. Šest minut před koncem je tu reklamní přestávka.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 3. Kampfer (Ma. Johansson), 43. Ma. Johansson (Marchand, Krejčí), 43. Bergeron (Marchand, DeBrusk), 58. Coyle (Carlo, Kuraly), 58. Wagner – 4. Aho (Svečnikov, J. Staal), 30. McKegg (Martinook, Ferland)

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Clifton, Chára (C), Carlo, Krug, Kampfer, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Backes (A), Krejčí, DeBrusk – Heinen, Coyle, Ma. Johansson – Wagner, Kuraly, Nordström.
    Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – D. Hamilton, Slavin, Faulk (A), Pesce, de Haan, H. Fleury – Williams (C), J. Staal (A), Niederreiter – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – B. McGinn, Wallmark, Foegele – Ferland, McKegg, Martinook.

Diváci: 17 565