Maďarsko – J. Kórea 1:5 (kon.) | Litva – Bielorusko 3:4 (kon.) | Slovinsko – Kazachstan 2:3 (kon.)
Maďarsko
1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Južná Kórea
cz Pondelok 29.04.2019, 08:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. A • 1. kolo

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (10:55:15)

Střely na branku: 21 – 19

Je konec! Jižní Korea zvládla vstup do letošního šampionátu na jedničku a překvapivě poráží Maďarsko vysoko 5:1! Ve třetí části si sice Maďaři vytvořili velký tlak, ale ten zmařil brankou Kisung Kim! O necelou minutu později navíc přidal další zásah Sangwook Kim a o vítězi bylo rozhodnuto! Nutno ale říci, že Maďaři vyrobili velké množství individuálních chyb, které Korejci dokonale potrestali.

59:35
    Kisung Kim napadal rozehrávku Maďarska na modré čáře. Hokejisté v bílém dostali soupeře pod tlak a kontrolují závěrečné sekundy duelu.

59:10
    Vas dostal přihrávku na levý kruh, jenže jeho zakončení bylo nepřesné a brankář Dalton slabou střelu letící po ledě vykopl pravým betonem.

58:28
    Jižní Korea hraje v plném počtu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:14
    Maďarsko sice dopravilo kotouč za brankovou čáru, jenže gól platit nebude! Nagy totiž dosáhl gólu kopnutím!

57:03
    Sarauer si vybruslil na levý kruh, odkud zakončil zápěstím, jenže jeho projektil srazil obránce v bílém dresu mimo tři tyče.

56:30
    Stipsicz se v rohu útočného pásma pustil do přetlačované s jedním z obránců v bílém. Rozhodčí byli u kohoutů hodně rychle a uklidnili situaci.

56:28
    Čong-Jung Lee dostává dvě minuty za sekání a nabízí Maďarsku ještě jednu přesilovku.

55:45
    Maďarsko hraje v plném počtu.

55:08
    An před brankou Maďarska nebezpečně tečoval nahození od mantinelu, jenže kotouč se od jeho hole odrazil mimo tři tyče!

54:30
    Maďaři tentokrát dokázali vyhodit puk za branku Jižní Koreje, jenže nikdo v červeném se nevydal napadat rozehrávku soupeře. Duel se už pouze dohrává.

54:12
    Song dostal nabito na modrou čáru, jenže jeho rána zápěstím si našla cestu do lapačky připraveného brankáře Balizse. Vhazuje se po jeho levici.

53:45
    Jižní Korea si navíc zahraje přesilovku. Janos Vas dostává dvě minuty za sekání.

53:32
    Korejci vyhodili kotouč vysokým obloučkem do středního pásma. Maďaři sice hrají s pukem a tlačí se do útoku, ale o osudu dnešního duelu už je zřejmě jasno.

53:05

Tomáš Kubečka

Góly a asistencie: 16. Hari (Gallo, Stipsicz) – 16. Šin, 22. An (S. Kim), 29. S. Kim (Jeon), 49. K. Kim (An, Kim), 50. S. Kim (An)

Maďarsko: Balizs (Vay) – Stipsicz, Szabo, Sziranyi, Wehrs, Pozsgai, Macaulay, Varga – Erdely, Hari, Gallo – G. Nagy, Sarauer, Sofron – Bartalis, Vas, Bodo – Terbocs, Benk, Magosi, K. Nagy
    Južná Kórea: Dalton (Lee) – Plante, W. Kim, D. Lee, Regan, H. Kim, Song, Čoi – Ahn, K. Kim, S. Kim – Sangwoo Šin, Čo, Sanghoon Šin – Č. Lee, Jeon, J. Park – H. Kim, S. Park, J. Lee, W. Kim

Rozhodca: Garon, Hansen – Constantineau, Hagerstrom