Chaves – Nacional 4:1 (kon.) | Marítimo – Tondela 2:0 (kon.) | Braga – Benfica 1:4 (kon.)
Boavista – Moreirense 3:1 (kon.)
Boavista FC
3:1 (1:0)
Moreirense FC
cz Nedeľa 28.04.2019, 21:00 • Estádio do Bessa Século XXI, Porto (kapacita: 28.263 diváků) • Primeira Liga • 31. kolo

S konstatováním, že Boavista Porto skolila Moreirense FC doma 3:1 a zapisuje do bojů o záchranu důležité tři body, se s Vámi loučí a příjemný vstup do nového pracovního týdne přeje Tomáš Lysý. (23:10:59)

Červené karty: 0-0.

První poločas příliš fotbalové krásy nenabídl, snad jen na dva momenty. Nejprve přímý volný kop Rafaela, který rozezvučel břevno, a pak krásný signál domácích z rohu, po kterém dal branku Nwankwo Obiora.

Ve druhém poločasu zahrála Boavista precizně z defenzívy a Moreirense se jen obtížně dostávalo ke střelbám na branku, natož ke gólovým příležitostem. Když v 81. minutě trefil Gustavo znovu břevno, tak se míč odrazil k Yusuphu Njiemu, jenž si pohlídal při střele ofsajd a dorazil míč do prázdné branky. O pět minut později navíc z přímého volného kopu hlavičkoval domácí Federico Falcone pod břevno a o třech bodech pro Boavistu bylo jasno. Nic na tom nezměnil ani závěr, kdy ve třetí minutě nastavení propadl míč po rohu hostí na malé vápno k Rafiku Hallichemu a ten jej napálil do sítě – 3:1.

90+4
    90+3. Rafik HALLICHE - 3:1

90+3
    Moreirense právě vstřelilo branku!
    Tak nakonec se to nepodaří. Míč centrovaný na zadní tyč propadl přes dva domácí hráče a jednoho hosta na RAFIKA HALLICHEHO, který se po žluté kartě před čtyřmi minutami nyní zapisuje do statistik i lepším písmem – opřel se z malého vápna do míče a nedal brankáři šanci.

90+2
    Zda se to povede nebo ne, uvidíme ještě po tomto rohu hostí, zřejmě posledním v utkání.

90+1
    Boavista jednoznačně hlídá svůj náskok a nyní chce splnit poslední dílčí cíl dnešního zápasu. Získat čisté konto pro Rafu Bacaliho, svého gólmana.

90
    Ve druhém poločasu se budou hrát tři minuty nad rámec základní hrací doby.

89
    Poslední střídání také v domácím dresu. Gustavo Silva, který dnes hrál velice dobře a jedna z jeho střel rozezvučela břevno, střídá a na jeho místo nastupuje Perdigao.

89
    A žlutou kartičku vyfasuje také hráč hostí. Moreirense nepobylo v útoku dlouho ataké Rafik Halliche ukázal, že umí takticky zastavit útok soupeře. Sáhl po Rafa Costovi, kterého doslova odhodil na zem.

88
    Střelec první branky domácích Nwankwo Obiora dostává za taktický faul při útoku Moreirense žlutou kartu.
    86. Federico FALCONE - 3:0

86
    Boavista právě vstřelila branku!
    Přímý volný kop z pravé strany poblíž lajny zatočil Alberto Bueno přímo do vápna, kde si nejlépe vyskočil FEDERICO FALCONE. Útočník Boavisty po dvou minutách na placu dává gól, hlavičkou se trefuje pod horní tyčku.

85
    Zápas se už bude patrně jen dohrávat. Boavista je blízko třem důležitým bodům znamenajícím záchranu na zhruba 70%.

84
    Hrdina poslední chvíle Yusupha Njie střídá a na zbytek zápasu si místo něj zahraje Federico Falcone.

82
    Zároveň je třeba při brance pochválit Mateuse, že se nezapojil do hry a po odraženém míči nešel, protože on byl, na rozdíl od Njieho, v době střely v ofsajdu.
    81. Yusupha NJIE - 2:0

81
    Portský klub míří za záchranou. Již střela Gustava si zasloužila gól, ale po nápřahu z dvaceti metrů orazítkoval záložník Boavisty jen břevno. Jenže míč se odrazil přesně na dobíhajícího YUSUPHU NJIEHO, jenž už měl snadnou úlohu a míč doklepl do volné klece, jelikož Macedo se při snaze o zastavení Gustavovy střely prolétl vzduchem.