Anderlecht – Gent 0:0 (kon.) | Waasland-Beveren – Mouscron 2:1 (kon.)
Waasland-Beveren
2:1 (1:1)
Royal Excel Mouscron
cz Nedeľa 21.04.2019, 20:00 • Freethiel Stadion, Beveren • Belgická Jupiler Pro League • O Evropskou ligu

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 8:11. Střely mimo: 4:8. Rohy: 1:8. (21:50:15)

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Waaslandu-Beveren, který svého soupeře porazil poměrem 2:1. Úvodní minuty druhého poločasu jasně vyzněly pro hostující celek, který si vytvořil několik nadějných šancí, avšak k překonání Debatyho podruhé nedošlo. I když se domácí celek výhradně pouze bránil, tak to byl nakonec právě on, kdo se dostal zpět do vedení. Mouscron měl i po zbytek zápasu výraznou územní převahu, avšak veškeré šance končily daleko od branky.

90+3

90+2
    Jeden z domácích hráčů zahrál rukou, což neuniklo ani rozhodčímu. Následně na zemi skončil Bakić, kterého za cenu žluté karty fauloval Jubitana.

90+1
    Vukotić dokázal včas vystoupit z obranné linie, načež se mu na druhé straně podařilo najít volného spoluhráče.

90
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, ještě musíme počítat s nastaveným časem.

88
    Ani další centrovaná nabídka se neujala, tentokráte totiž zasahoval pozorný Moren. Hosté si v koncovce utkání vytvářejí sympatický nápor.

87
    Ačkoliv měl Vojvoda na pravém křídle hodně času na centr, i přesto si vybral pouze hlavu protihráče. Domácí se zbavili míče razantním odklizením.

86
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Floriano Vanzo, přichází Denzel Jubitana.

83
    Obrannou povinnost si splnil hostující Boya, který navíc našel vedle stojícího kolegu, jenž byl faulován. Royalu nezbývalo nic jiného, než rychle rozehrát.

82
    V krátkém časovém sledu přichází další žlutá karta, tentokráte jí vyfasoval hostující zadák Dussenne.

81
    Žlutou kartu dostává Marko Bakić (Royal Excel Mouscron).

81
    Dussenne celkem dlouho váhal, nakonec si vybral vedle stojícího Antonova, kterému se pro změnu nepodařilo přenést hru na volného forvarda Vojvodu.

80
    Obrana domácích nyní zapomněla na Pierrota, který se navíc dokázal protlačit do zakončení, jenž skončilo na tyči. Přihrávce ale předcházel jasný ofsajd.

79
    Na pořadu dne byl rohový kop pro Excel. Míč směřoval na přední tyči, kde se jako první dostal k centru Vukotić, jenž odvracel zcela na jistotu.

78
    Do palebné pozice se dostal Awoniyi, jehož pohotové zakončení nakonec skončilo kousek vedle branky. Mouscronu dnes není moc přáno, stále totiž prohrává.

77
    Napadající Keita si pomohl tak trochu taktickým zákrokem, kterým zastavil rodící se akci soupeře. Hlavní sudí pochopitelně odpískal faul Waaslandu-Beveren.