Juventus – Amsterdam 1:2 (kon.) | Barcelona – Manchester United 3:0 (kon.)
3:0 (2:0)
Manchester United
Utorok 16.04.2019, 21:00 • Camp Nou (Barcelona) • Liga majstrov • Štvrťfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z odvetného zápasu štvrťfinále Ligy majstrov medzi domácim celkom FC Barcelona a hosťujúcim Manchestrom United. Stretnutie sa Nou Campe začne o 21:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

V úvodnom stretnutí sme sledovali stretnutie, v ktorom mala navrch Barcelona. Väčšinu času diktovala tempo hry a postarala sa aj o jediný gól stretnutie. Suárezovej strele však dopomohol do bránky domáci Shaw. Barcelona si teda odviezla z Old Traffordu jednogólový náskok, na ktorý bude chcieť doma rozhodne nadviazať a preniknúť medzi kvarteto najlepších.

Cez víkend odohral Manchester United doma ďalší zápas. V Premier League sa mu do cesty postavil West Ham. Londýnsky celok dokázali červení diabli zdolať 2:1 a v tabuľke sa dostali na dočasné 5. miesto so ziskom 64 bodov a skóre 63:44.

Barcelona v sobotu cestovala do Huescy, kde sme však Blaguranas vôbec nevideli v plnej zostave. Tréner Ernesto Valverde nechal oddychovať niektorých kľúčových hráčov ako Suárez, Messi, Piqué a v zápase dostali príležitosť menej často hrajúci futbalisti. Barcelona remízovala napokon na pôde Huescy 0:0 a udržala si bez problémov líderskú pozíciu v tabuľke La Ligy, kde má momentálne na konte 74 bodov a absolútne dominantné skóre 81:31.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets, Arthur – Messi (C), L. Suárez, Coutinho.
    Náhradníci: Cillessen – N. Semedo, O. Dembèlé, Malcom, Arturo Vidal, Umtiti, Aleñá.

Manchester United: de Gea – P. Jones, Lindelöf, Smalling, Young (C) – McTominay, Fred, P. Pogba – Lingard, Rashford, Martial.
    Náhradníci: Romero – Alexis Sánchez, Mata, R. Lukaku, Pereira, Dalot, N. Matić.

Rozhodca: Felix Brych – Borsch, Lupp (všetci GER).

Hráči z útrob štadióna vychádzajú na trávnik. Barcelona v tradičných červeno-modrých dresoch a hostia z Manchestru v slaboružových.

1

1
    Úvodným výkopom zahrali toto štvrťfinálové odvetné stretnutie futbalisti Manchestru United.

1
    Marcus Rashford si nepríjemne zabehol poza barcelonských obrancov a podarilo sa mu aj zakončiť. Lopta však smerovala ponad bránku.

2
    Faul si pýtal na útočnej polovici Luis Suárez, ale zákrok Smallinga bol jednoznačne čistý. Pri lopte opäť hostia.

3
    Fred sa dopustil nedovoleným zákrokom voči protihráčovi a loptu môžu rozohrávať barcelonskí futbalisti.

4
    Rashford vybiehal dopredu po pravej strane ihriska. Podarilo sa mu pre svoj tím vybojovať rohový kop. Zahrával ho Young, lopta šla iba na Suáreza.

5
    Zakončenie spoza šestnástky od Paula Pogbu nebolo obzvlášť dôrazné a značne mu chýbala aj presnosť.

6
    Martial si prevzal Pogbovu prihrávku na ľavej strane. Následne sa pokúsil o strelu, ktorú ter Stegen bezpečne zlikvidoval.

7
    Jordi Alba smeroval dopredu po ľavej strane ihriska, no rozhodol sa prihrať späť dozadu. Barcelona sa zatiaľ v úvodných minútach nikam neponáhľa.

10
    Barcelona zahrávala rohový kop, ktorí si futbalisti Manchestur bezpečne postrážili.

11
    Messi posielal loptu do pokutového územia a Rakitić tam bol zasiahnutý jedným protihráčom. Hlavný rozhodca posudzuje situáciu cez systém Var.

12
    Hlavný rozhodca rozhodol jednoznačne, penalta pre Barcelonu po tejto situácii nebude nasledovať.
    12.

13
    Suárez sa snažil vybojovať pre svoj tím rohový kop, napokon z toho bude iba odkop od bránky Davida de Geu.

14
    Marcus Rashford predviedol svoj individuálny prienik, ktorý zakončil strelou spoza šestnástky. Ter Stegen si to všetko postrážil.

16
    Barcelona dala gól!
    LIONEL MESSI to urobil presne takým štýlom, akým on vie. Prebehol bližšie k šestnástke a spoza vápna vyslal presne umiestnenú strelu k pravej žrdi.
    16. Lionel Messi (BAR) - 1:0

17
    Je vidieť, že sa Barcelona dostala do oveľa väčšej pohody, než tomu bolo do chvíľ, kedy bolo skóre bezgólové.

19
    Po faule Arthura zahrávali štandardku z oblasti pri stredovom kruhu futbalisti Manchestru United. Karta udelená nebola.

20
    Domáci strieľajú ďalší gól. LIONEL MESSI si prevzal prihrávku za šestnástkou a spoza pokutového územia vypálil netypicky pravačkou a strelu umiestnil popod ruky brankára De Geu, ktorému rozhodne zákrok nevyšiel.
    20. Lionel Messi (BAR) - 2:0

21
    Barcelona pokračuje rozohrávkou na útočnej polovici, hráči United sú veľmi statickí a aj staticky bránia.

22
    Center po ľavej strane posielal Lenglet smerom na nabehnutého Albu. Jemu už prihrávka na Suáreza nevyšla.

23
    Po pravej strane vybehol dopredu obranca Sergi Roberto, ale dostal veľmi nepresný pas. Rozohrávať môže brankár David de Gea.

24
    Piqué posielal dlhý center na opačnú stranu ihriska smerom na Jordiho Albu, ktorý sa dopredu nehrnul a loptu dával dozadu späť.

26
    Rakitić naštartoval útok svojho tímu. Vysunul po ľavej strane Albu, ktorý sa to snažil hrať na Messiho. Jeho zakončenie bolo veľmi nepresné.

27
    Hlavičkové súboje na ľavej strane síce ovládol Jones, ale loptu posúval iba za postrannú čiaru, a tak z toho bude aut pre Barcelonu.

29
    Loptu zo stredu poľa zachytil Lingard a posúval ju ďalej svojim obrancom.

31
    Arthur vyviezol loptu z obrannej polovcie a potom ju presúval Robertovi, ktorý si zabehol za obrancu, ale cez pozorného Younga neprešiel.

32
    Scott McTominay si nedovolene počínal v súboji s Arthurom a lopta musela byť prenechaná domácim futbalistom.

34
    Suárez sa snažil prehodiť loptu do šance Philippemu Coutinhovi, ktorý si už nabiehal tesne poza Smallinga. Na loptu siahol a Barcelona ju získala na svoje kopačky.

35
    Ivan Rakitić si vypýtal nedovolený zákrok po súboji s Fredom. Lionel Messi priamou strelou zahrával tento priamy kop a mieril to ponad de Geovu bránku.

36
    Lindelöf získal pre tím autové vhadzovanie. Červení diabli preniesli hru na Ashleyho Younga, ktorý sa však dlho pri lopte tiež neohrial.

38
    Zatiaľ v zápase neviditeľný Anthony Martial si mal spracovať prihrávku od Freda. Lopta mu však ušla z dohľadu a vhadzovať aut môže Barcelona.

39
    Pozdĺž postrannej čiary dával prihrávku dopredu Young smerom na Rashforda, ktorý posvúval Pogbovi. Jeho delovka však smerovala iba priamo na Ter Stegena.

40
    Prvý polčas sa nám pomaly chýli ku koncu. Barcelona je stále viac a viac sebavedomejšia, pohodlne kráča za postupom do semifinále.

41
    Po dlhom nákope sa mohol do streleckej pozície dostať Luis Suárez. K lopte však dobre vybehol Smalling a pomohol si prihrávkou na de Geu.

42
    V strede poľa sme sledovali ďalší súboj medzi Pogbom a Busquetsom. Nedovoleným zákrokom sa previnil hosťujúci francúzsky záložník Pogba.

43
    Albova prihrávka po ľavej strane smerovala na Suáreza, ku ktorému ihneď pristupoval Lindelöf a odstavil ho od lopty.

44
    Pogba si pokryl loptu pred Rakitićom a chorvátsky futbalista si v súboji pomohol rukami. Hlavný rozhodca odpískal faul.

45
    Barcelona rozohrala loptu z autového vhadzovani a presunula sa na vlastnú polovicu, kde si hráči prihrávajú.

45+1
    Rozhodcovia k prvému polčasu pridávajú dve minúty. Je to odôvodnené najmä posudzovaním jednej situácie systémom VAR.

45+2
    Tak toto bola obrovská šanca pre Barcelonu! Geniálne to urobil najprv Messi, ktorý vyslal do úniku Albu. Jeho prihrávka smerovala do malého vápna na Sergiho Roberta, ktorý napálil do fantastického de Geu!
    45+2.

45+2

Máme za sebou úvodný polčas, v ktorom jednoznačne dominovala domáca Barcelona. Oba jej góly strelil Lionel Messi. Najprv otvoril skóre v 16. minúte a na 2:0 zvyšoval v priebehu 20. minúty.

46

46
    Cez polčasovú prestávku sa ani jeden z trénerov neodhodlal k zmenám v zostavách. Oba tímy teda pokračujú v pôvodných jedenástkach. Výkop mali domáci futbalisti.

47
    Fred presunul hru na ľavú stranu, kde sa pohyboval Young, ktorý prienikovou prihrávkou našiel Lingarda, ale od neho sme zakončenie nevideli.

48
    Na opačnej strane sme videl protiútok domácich. Suárez posunul loptu na hranicu šestnástky Messimu, ktorý však pálil iba do Smallinga.

49
    Kombinácia v strede poľa nevyšla domácim hráčom. Pri lopte sa ocitol Lingard, ale tiež nie na dlho.

50
    Barcelona sa ani v úvodných minútach druhého polčasu nikam neponáhľa. Hráči kontrolujú situáciu v strede poľa.

51
    Coutinho zahrával rohový kop. Barcelončania zahrávali nakrátko, Messi ponúkal center smerom na Jordiho Albu, lenže pri ňom bol pozorný Fred.

52
    Lionel Messi bol faulovaný pri rohovej zástavke McTominayom. Bol to jednoznačný nedovolený zákrok v podaní škótskeho futbalistu.

53
    Messi bol aj exekútorom nasledujúcej štandardky. Loptu zatočil priamo na bránku a David de Gea si priestor postrážil.

54
    Anthony Martial vybehol dopredu po ľavej strane. Loptu nastrelil do Sergiho Roberta a Manchester United vybojoval rohový kop.

55
    Manchestru United sa nepodarilo ohroziť barcelonskú defenzívu z rohového kopu, hráči pokračujú ďalej, pri lopte Blaugranas.

56
    Coutinho nasmeroval prihrávku na Albu, ktorý ponúkol center do šestnástky. Messiho hlavička skončila priamo v rukách De Geu.

57
    Suárez padal pri predchádzajúcej situácii už na trávnik po malom zákroku Smallinga, no napokon sa penalta nepískala. Šlo o čistý zákrok.

58
    Manchester je v ofenzíve zatiaľ nulový okrem jedinej šance Rashforda ešte z úvodu prvého polčasu.

59
    Luis Suárez si chystal pozíciu na strelu na hranici pokutového územia, no veľmi mu to nevyšlo. Do súboja prišiel Jones, ktorý úspešne zasiahol.

60
    Smalling sa dopredu s loptou nenáhlil a posunul ju do šestnástky brankárovi de Geovi, ktorý rozohrával výkopom na ľavú stranu.

61
    Blaugranas sa dostávajú na rozdiel troch gólov. Vynikajúci dlhý pas si na ľavej strane spracoval Jordi Alba, ktorý posunul loptu pred šestnástku PHILIPPEMU COUTINHOVI, ktorý exportnou strelou prekonal De Geu.
    61. Philippe Coutinho (BAR) - 3:0

63
    Po pravej strane si dopredu nabiehal Sergi Roberto, no napokon prihrávku od Rakitića nedostal.

64
    Center Jordiho Albu smeroval do pokutového územia, v ktorom bol pripravený Lionel Messi, ale k lopte sa nakoniec nedostal.

65
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Anthony Martial, prichádza Diogo Dalot.

66
    Lionel Messi si narazil loptu so Suárezom a snažil sa ísť do zakončenia. Cez klbko protihráčov sa mu to však nepodarilo.

67
    Dvojica Alba a Arthur prišla o loptu na útočnej polovici, no iba na chvíľu. Aut budú rozohrávať práve Blaugranas.

68
    Barcelona má stále toto stretnutie pod svojou kontrolou a svojho súpera málokedy púšťa k lopte.

69
    Na útočnej polovici si Rakitić nerozumel s Busquetsom. Do súboja však pribehol Messi a ihneď získal loptu späť pre svoj tím.

70
    Lionel Messi vyrazil dopredu, ale potom o loptu na nejaký okamih domáci prišli. Nedovoleným zákrokom sa prezentoval Fred.

71
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Sergi Roberto, prichádza Nélson Semedo.

72
    Barcelončania si loptu posúvajú medzi sebou a nikam sa neponáhľajú. Vedenie majú pohodlné a jednou nohou už sú v semifinále.

73
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Marcus Rashford, prichádza Romelu Lukaku.

74
    Luis Suárez si prevzal loptu na útočnej polovici, vybehol k šestnástke súpera a spadol na zem. Hlavný rozhodca odpískal jasné Suárezovo filmovanie.

75
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Arthur, prichádza Arturo Vidal.

76
    McTominay po zisku lopty ju ihneď nakopol na Lukakua, ktorý dával na pravú stranu Lingardovi. Jemu už center do šestnástky nevyšiel.

77
    Gerard Piqué upokojil situáciu na vlastnej polovici, posunul Lengletovi a Barcelona zahráva z vlastnej polovice.

77
    Žltú kartu dostáva Luis Suárez (FC Barcelona).

78
    Z pravej strany posielal loptu do šestnástky Lukaku, ale veľmi sa jeho center neohrial.

79
    Spoza pokutového územia napriahol Jesse Lingard. Jeho prudká strela smerovala tesne ponad ter Stegena.

80
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Jesse Lingard, prichádza Alexis Sánchez.

81
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Philippe Coutinho, prichádza Ousmane Dembèlé.

82
    Dembélé sa už stihol dotknúť lopty. Posunul ju však späť na obrancov, keďže sa blaugranas nemajú kam ponáhľať.

83
    Center do krídelných priestorov na pravej strane si Diogo Dalot spracoval, k zakončeniu sa však už prepracovať nevedel.

84
    Ashley Young fauloval na obrannej polovici Luisa Suáreza. Barcelona nezahrávala typickú štandardku, hráči si to rozohrali len nakrátko.

85
    Arturo Vidal sa rozhodol vypáliť spoza pokutového územia. Jeho zakončenie bolo tečované a lopta smerovala mimo.Je z toho rohový kop pre Barcelonu.

86
    Suárezova prihrávka z pravej strany smerovala iba priamo do rúk brankára De Geu.

87
    Aj Manchester United si je zrejme vedomý svojej aktuálnej situácie a že na postup potrebuje tri góly. To sa zdá pri pozornej defenzíve Barcelony už zrejme nemožné.

89
    Semedo posunul loptu na hranicu vápna Luisovi Suárezovi, ktorému sa podarilo vypáliť, no mieril to na hornú sieť bránky.

90
    Alexis Sánchez mal výbornú príležitosť. Dostal sa do hlavičkového zakončenia zvnútra šestnástky a Marc Andre ter Stegen sa musel za loptou poriadne natiahnuť.
    90.

90+1
    Rozhodcovia k druhému polčasu pridávajú dve minúty.
    90+1.

90+2
    Semedo šikovne vybehol po pravej strane ihriska. Presunul hru na Vidala, ktorému už nabiehal Lionel Messi. Jeho strelecké zakončenie smerovalo na De Geove rukavice.

90+2

V priebehu druhého polčasu sa už červeným diablom nepodarilo zareagovať na vynikajúci prvý polčas z pohľadu Barcelony. V 61. minúte ešte zvýšil vedenie domácich Coutinho a Barcelona teda v celkovom súčte za oba zápasy 4:0 zdolala Manchester United a postúpila do semifinále.

Zajtra sú na programe ďalšie dva duely, tešíme sa, že si ich vychutnáte spolu s nami. Ďakujeme za pozornosť. (22:54:01)