Chorvátsko – Austrália 2:1 (kon.) | Čína – Belgicko 4:0 (kon.) | Srbsko – Španielsko 3:2 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Srbsko
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Španielsko
cz Pondelok 15.04.2019, 20:00 • Ledena dvorana Pionir, Bělehrad • Majstrovstvá sveta - 2. Divízia, sk. A • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý večer všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání MS 2.A divize mezi Srbskem a Španělskem. Duel startuje ve 20 hodin.

Španělsko

Španělsko odehrálo na turnaji čtyři duely. Postupně dokázalo porazit Čínu a Belgii. Následně však nezvládlo své duely s Austrálií a Chorvatskem. Na vedoucí Austrálii už Španělé ztrácí tři body a s postupem do vyšší divize se tak musí rozloučit. Dnes budou hrát alespoň o druhou konečnou příčku.

Srbsko

Naopak Srbsko stále živí své naděje na postup do vyšší divize. Srbové totiž na turnaji dokázali porazit Chorvatsko, Čínu i Belgii. S vedoucí Austrálií si však Srbsko připsalo těsnou porážku 3:2. Pokud chce Srbsko postoupit, musí dnes zvítězit a spoléhat na to, že Austrálie neuspěje v souboji s Chorvatskem.

6. Čína 0 bodů

Srbsko: Ranković (Mitić) – Bosković, Crnogorać, Luković, Ilić, Podunavać, Anić,Novaković, Sabados – Vucurević, Sretović, Brkusanin – Djumić, Dragović, Kerezović – Kastel, Popravka, Lestarić – Dragutinović, Zwick, Baraćkov

Španělsko: Alcaine (Gonzalez) – Torres, Ubieto, Kortabbitarte, Betrran, Vicente, Garcia – Carbonell, Burgos, Rubio – Munoz, Gonzalez, Fuentes – Granell, Zaballa, Boronat – Pantoja, Martinez, Arraras – Lausen.

00:01

02:06
    Španělsko hraje aktivněji, sledujeme jeho útočné akce, zatím ale domácí brankář zasahovat proti výraznější šanci nemusel.

02:46
    Ranković po střele Burgose vykopl kotouč betonem mimo branku.

03:10
    Momentálně se hraje spíše ve středním pásmu, optickou převahu má Španělsko. To však na výraznější šanci rovněž čeká.

03:45
    Sretović byl volný před brankou, ale kotouč nezpracoval.

04:10
    Srbsko právě střelilo branku!
    Domácí celek se dostává do vedení, ránou z bezprostřední blízkosti se prosazuje španělskou obranou nepokrytý ALEKSA LUKOVIĆ. On spíše nahodil kotouč na branku a španělskému brankáři puk propadl k překvapení všech až do brány. Asistence: Marko Brkusanin a Stefan Ilić.
    04:10 Aleksa LUKOVIĆ - 1:0

05:18
    Španělsko se sice pokouší rychle vyrovnat, ale kazí rozehrávky ve středním pásmu. Z toho těží Srbsko.

05:51
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

06:30
    Srbsko rozehrává od své branky, Anič čeká na přihrávku, ovšem nedostal ji, následně se rychle do útoku dostali jeho spoluhráči. Popravka pálil nepřesně.

07:46
    Hraje se zejména o nadvládu ve středním pásmu, Španělsko se pokouší usadit na útočné třetině, Kortabitarte svou individuální akci nedokončil, ve střední třetině přišel o puk.

08:33
    Pavle Podunavać to nemyslel vůbec špatně, jeho akci dobrým zákrokem zastavil brankář Španělska.

09:15
    Ranković musel zasahovat po rychlé akci hostujícího celku, zakončoval z ostré pozice Rubio.

09:34
    Po delší době je přerušená hra, icing. Buly v útočném pásmu Srbska.

10:00
    Andrej Zwick byl volný před brankou, dostal se k němu kotouč, ale jeho projektil kryje gólman.

10:20
    Ranković přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Španělsko se nyní usadilo v útočném pásmu.

10:54
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, mírnou převahu má Srbsko, střelecky je duel vyrovnaný 5:5.

12:03
    Ranković musel za svou branku pro kotouč, a tak rozehrál akci svého celku. Puk nakonec skončil u obránce Španělska Alexe Torrese.

12:36
    Pavel Popravka se propracoval do střelecké pozice, jeho akci chyběl větší důraz v zakončení.

13:32
    Domácí hráči nyní jeli dva na jednoho, ale finální přihrávka postrádala přesnost. Následně se směr hry rychle otáčí. Bleskovou protiakci nedokázali hráči Španělska zakončit.

14:27
    Alcaine musel zasahovat a dokázal si poradit se střelou, kterou vyslal z dobré pozice Marko Brkusanin.

14:50
    Španělsko se pokoušelo o bleskovou akci, ovšem obrana domácího celku dokázala dobře zareagovat a dokázala se vrátit včas.

16:00
    Obrázek hry je stále stejný. Srbsko hraje aktivněji, snaží se něco vymyslet v útočné třetině, má ovšem problémy s přesností zakončení.

16:42
    Marko Sretović byl dlouhou na ledě, dostal hru sice do útočného pásma, ovšem vypálit na branku nedokázal. Spíše puk nahodil na branku a šel střídat.

17:24
    Do šance se dostalo také Španělsko, rána Garcii byla zblokovaná.

17:47
    Hosté se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

18:00
    Jeden ze Srbských hráčů si sjel před branku, dostal se do střelecké pozice, ale jeho projektil zastavil Alcaine.

18:33
    Oriol Boronat to zkoušel individuálně, jeho projektil byl nepřesný.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

19:14
    Španělský gólman nechtěl rozehrávat, a tak raději přerušil hru.

19:27
    Ranković překazil španělskou radost. Velkou šanci měl Rubio, jenže tváří v tvář nedokázal překonat brankáře soupeře.

19:52
    Vyloučení v týmu Srbsko (Stefan Ilić – 2 min., držení).

20:00

Srbsko vede po první třetině v tomto posledním zápase MS druhé divize skupiny A o jednu branku. Pokud vyhraje, tak postoupí do první divize skupiny B.

20:01

20:01
    Španělsko otevře druhou třetinu přesilovou hrou.

20:20
    Srbská čtveřice okamžitě vyhazuje.

20:50
    Ranković své spoluhráče nyní podržel, připsal si dva dobré zákroky, následně jeho kolegové vyhodili.

21:24
    Srbsko pravděpodobně toto oslabení dokázal zvládnout.

21:52

22:43
    Alcaine neudržel kotouč, domácí chtěli dorážet. Proto jej španělští beci vyhodili přes všechny čáry.

23:00
    Tři minuty ze druhé třetiny jsou pryč, sledujeme aktivní hru Srbska.

23:43
    Patrick Fuentes se dostal do dobré pozice, ale vypálit na branku nedokázal.

23:52
    Španělsko se dostalo do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

24:42
    Burgos hledal spoluhráče postaveného před brankou, domácí gólman zasahovat nemusel.

25:10
    Další španělská rána končí mimo branku, kotouč pálil ke vzdálenější tyčce, ale minul branku.

25:38
    Z ničeho nic se do šance dostalo Srbsko, puk tak tak dokázal Alcaine vyrazit.

25:55
    Zakázané uvolnění znamená, že se hra vrací před branku Srbska.

26:03
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Je srovnáno na 1:1. Srbsko nedokázalo vyhodit kotouč, a tak se k němu před brankou dostal neobsazený GASTON GONZALEZ. Jeho rána zapadla do odkryté části branky. Asistence: Guillermo Betran.
    26:03 Gaston GONZALEZ - 1:1

27:33
    Hra se nyní přenáší ze strany na stranu, na výraznější šanci momentálně čekáme.

27:50
    Sledujeme klidnější pasáž hry, následně kryje kotouč brankář Srbska.

28:45
    Hra je přerušená. Srbsko by nyní potřebovalo nějakým způsobem narušit aktivní španělskou hru.

28:53
    Alcaine nechtěl rozehrávat a riskovat komplikace před svou brankou, puk raději ukryl do rukavice.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, stav je momentálně vyrovnaný.

30:15
    Betran rozehrává od své branky, puk získal domácí celek, jenže vypálit na branku ze střední vzdálenosti nedokázal.

31:00
    Hraje se spíše před brankou Španělska, které se nyní musí bránit tlaku soupeře. Kastel pálil nepřesně.

32:50
    Domácí fanoušci vytváří zápasu dobrou atmosféru, sledujeme srbskou aktivní hru, Alcaine musí být pozorný. Baráčkov pálil nepřesně.

33:30
    Munoz vedl akci svého celku, ale vystřelit nedokázal. Následně domácí zahráli jen na icing.

33:53
    Španělský gólman rozehrává od své branky, sledujeme aktivní hru, mnoho šancí k vidění není, střeleckých možností není mnoho.

34:40
    Sretović pálil z první, ránu mu nesedla a následný pokus už snadno vyrazil brankář.

35:13
    Španělský tým se dostal k rychlé protiakci, ale kotouč získal na poslední chvíli obránce.

35:50
    Kvalitu hokeje hodně kazí zbytečně velké množství chyb na obou stranách.

36:06
    Ranković kryje kotouč, hra je přerušená. Buly před jeho brankou.

37:15
    Rubio pálil z dobré pozice, jeho projektil do horní části branky kryje gólman Srbska.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:30
    Marko Brkusanin to zkoušel individuálně, ale vypálit nedokázal.

39:00
    Španělsko se nyní dostalo do střelecké pozice, ale Zaballa nepřesně vypálil.

39:14
    Vyloučení v týmu Srbsko (Stefan Bosković – 2 min., podrážení).

39:24
    Španělskou ránu od jednoho z beků od modré čáry kryje domácí brankář. Fanoušci mu následně zatleskali.

39:40
    Srbsko vyhazuje.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jedinou branku. Střelecky je aktivnější Srbsko, jenže Španělsko dokázalo díky ráně Gastona Gonzaleze vyrovnat. Drama vrcholí, brzy začne třetí třetina.

40:01

40:01
    Třetí třetina právě začala.

40:42
    Adrian Ubieto se propracoval do střelecké pozice, ale jeho projektil byl zblokovaný.

41:17

41:32
    Hraje se spíše ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do střeleckých pozic.

42:01
    Vhazovat se bude před brankou Alcainea. Španělský brankář tak musí být pozorný.

42:33
    Hra je nyní hodně kouskovaná, vyložené šance momentálně k vidění nejsou.

44:37
    Španělsko se musí bránit aktivní hře soupeře, sledujeme rychlý hokej. Vucurević pálil od modré čáry nepřesně.

45:25
    Burgos špatně rozehrál, toho využil domácí Podunavać, jenže jeho rána nebyla dostatečně přesná.

46:02
    Vyloučení v týmu Srbsko (Ugljesa Novaković – 2 min., vražení na hrazení).

46:34
    Španělsko se dostává do vedení, odražený kotouč v přesilovce poslal za domácího brankáře ORIOL RUBIO. Asistence: Alejandro Carbonell a Patrick Fuentes.
    46:34 Oriol RUBIO - 1:2

48:34
    Španělsko se dostalo do vedení a nyní domácí celek všechny síly vkládá ve snahu o vyrovnání.

49:10
    Marko Sretović se dostal do útočného pásma, ovšem na branku vypálit nedokázal, dobře ho tísnil obránce.

49:43
    Vyloučení v týmu Španělsko (Alejandro Carbonell – 2 min., podrážení).

50:30
    Srbsko se sice propracovalo v přesilovce stabilně do útočného pásma, ovšem zakončení jsou nepřesná.

50:50
    Španělsko vyhazuje přes všechny čáry, polovinu oslabení zvládlo.

51:10
    Domácí tým se dostal do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

51:43

52:00
    Srbsko přesilovku proměnit nedokázalo, z jeho pohledu čas rychle ubíhá.

53:01
    Vyloučení v týmu Španělsko (Jose Ignacio Vicente – 2 min., podrážení).

53:22
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu, což vyhovuje Španělsku.

54:00
    Ivan Anić dostal kotouč do útočného pásma, ovšem vypálit na branku Alcainea nedokázal.

54:21
    Srbsko hraje aktivněji, ovšem čeká na výraznější šance.

54:40
    Ránu od modré čáry dokázal brankář Španělska vyrazit. Následně puk dostali jeho spoluhráči do bezpečí.

55:16
    Dostávánme se do finální fáze třetí třetině, domácí Srbsko stále prohrává o jednu branku.

55:50
    Nechybělo mnoho a Oriol Borat se dostal ke střele před prázdnou brankou.

56:05
    Alcaine přerušuje hru, buly před jeho brankou.

56:51
    Další přerušení hru španělským brankářem. Drama vrcholí.

57:07
    Srbští fanoušci se snaží všemi možnými způsoby dotlačit své oblíbence ke vstřelení branky.

57:40
    Španělsko nyní hraje takticky dobře, snaží se držet hru co nejdál od své branky. V rámci této snahy však odehrálo na icing.

57:46
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině. Obrovskou šanci domácí nyní neproměnili.

58:20
    Srbsko hraje bez brankáře.

58:35
    Icing Španělska.

59:00
    Poslední minuta, Srbsko nastěhované v útočném pásmu.

59:22
    Španělsko se tak tak brání.

59:32
    STEFAN BOSKOVIĆ dává gól! Zápas půjde do prodloužení a naděje domácích na postup do První divize žije! Rána od modré čáry byla přesná.
    59:32 Stefan BOSKOVIĆ - 2:2

60:00

Pokud vyhraje tento zápas Srbsko, postupuje, pokus prohraje, budou slavit hráči Chorvatska.

60:01

60:06
    Hraje se tři na tři.

60:23
    Španělský brankář byl bez hokejky, ale domácí toho nedokázali využít.

60:47
    Dragovič rozehrává od své branky, následnou ránu vyrazil brankář. Na druhé straně se skvěle předvedl gólman Srbska.

61:30
    Španělsko je aktivnější.

62:00
    Fanoušci už se radovali, ale Alcaine udržel kotouč před čárou.

62:24
    Španělsko rozehrává od své branky, diváci bučí.

62:48
    Srbsko se tak moc snaží až dělá hodně zbytečné chyby, to hraje do karet Španělsku.

63:31
    Kerezović byl poněkud atakovaný soupeřem, sudí nechává hru plynout.

63:48
    Buly před brankou Srbska.

64:00
    Poslední minuta prodloužení.

64:50
    Zdá se, že tento dramatický duel rozhodnou nájezdy. Buly ve středním pásmu.