Chorvátsko – Austrália 2:1 (kon.) | Čína – Belgicko 4:0 (kon.) | Srbsko – Španielsko 3:2 (2:1 po s.n.)
koniec
Chorvátsko
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Austrálie
cz Pondelok 15.04.2019, 13:00 • Ledena dvorana Pionir, Bělehrad • Majstrovstvá sveta - 2. Divízia, sk. A • 5. kolo
Predzápasové kurzy
   
  Nejlepším hráčem Chorvatska v utkání byl vyhlášen brankář Shaone Morrisson, který se podílel na obou gólech svého týmu. Na australské straně byl vyhlášen Wehebe Darge. (15:17:26)
   
  Střely na branku – 45:39 (12:11. 20:12, 13:16)
   
  Všechny góly dnes padly už v prvních čtyřiceti minutách. Chorvatsko poslal už po 31 sekundách utkání do vedení Shaone Morrisonn. Za Austrálii srovnal ve 33. minutě Josef Rezek, ovšem na konci druhé části se ve vlastním oslabení prosadil Dominik Kanaet. Ve třetí části se Australané dlouho nemohli dostat do nějakého tlaku. Ten přišel až v závěru a Chorvaté k němu soupeři pomohli dvěma vyloučeními. Tojice hráčů v čele s brankářem Rosandićem však nejtěsnější náskok uhájila a po závěrečné siréně tak vypukla radost hokejistů mužstva z Balkánu.
   
  Je konec! Chorvaté v závěru přestáli i dvojnásobné oslabení a vítězstvím 2:1 si ještě udrželi naději na titul šampiónů Divize IIA. Navíc už vědí, že neskončí hůře než druzí. Teď budou s napětím čekat na večerní utkání mezi Srbskem a Španělskem, v němž potřebují srbské zaváhání. Australané jsou smutní. Postup měli ve svých rukách, ale požadovaný výsledek, kterým byl zisk alespoň dvou bodů, dnes uhrát nedokázali.
   
  Konec zápasu.
   
  60:00
  Vyloučení v týmu Chorvatsko (Shaone Morrisonn – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
   
  59:39
  Obrovská šance Wehebeho Dargeho, který z levého kruhu trefil boční síťku poloodkryté chorvatské klece!
   
  59:31
  Ránu Armstronga z osy vyrazil Rosandić!
   
  59:00
  Nápor Australanů teď utnul brankář Rosandić. Ten puk zalehl a přerušil hru. Austrálie zatím neodvolala brankáře.
   
  58:30
  Další komplikace pro Chorvatsko! Shaone Morrisonn je vyloučen za nedovolené bránění.
   
  58:19
  Tak ne. Rozhodčí se ještě poradili a nakonec je za zdržování hry vyloučen Dominic Rene Canić – respektive trest je pro hráčskou lavici. Australané si berou time-out. Dostávají velkou šanci na srovnání!
   
  58:19
  Hráči Austrálie teď byli až příliš důrazní. Pískáno je postavení útočícího hráče v brankovišti.
   
  58:01
  Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
   
  57:40
  A zase rychlý přechod Chorvatska dopředu. Jankovič přenechal do tandemu Zanoškimu, jehož střela našla připravenou lapačku brankáře Kimlina.
   
  56:39
  Navíc přišel rychlý protiútok Chorvatska! Ten táhl po levém křídle kapitán Marko Tadić, který puk předkládal spoluhráčům mezi kruhy. Luka Jarcov a Marko Sakić však Kimlina nepřekonali. Brankář tak ještě drží Austrálii ve hře!
   
  55:48
  Chorvaté se teď ubránili za cenu vyhození. Bylo ale tak šikovné, že nehrozil icing
   
  54:50
  Přichází čas, kdy už Australané musejí vrhnout všechny síly do útoku. Potřebují alespoň vyrovnat a pak rozhodnout v prodloužení nebo nájezdech. Vyhrát ale samozřejmě musejí také Chorvaté. Jen to jim dá šanci na vítězství v turnaji.
   
  54:37
  Haselhurst vyvezl puk až za chorvatskou branku a Austrálie je už kompletní.
   
  54:07
  Australané vyhráli buly a osvobodili se.

  Martin Augustin

  Góly a asistencie: 1. Morrisonn (Zanoški), 39. Kanaet (Morrisonn, Vedlin) – 33. Rezek (Todd, Malloy)


  Chorvátsko: Rosandić (Hergešić Adamović) – Vedlin (A), Tadić (C), Srketić, Morrisonn, Kegalj, Smolec, Kramarić – Ficur, Zanoški, Kanaet – Sakić, Janković, L. Jarcov – Mikulić, Novak, Mirić (A) – Paulovič, Novotny, F. Jarcov – Canić.
  Austrálie: Kimlin (Smart) – Woodman (A), McMahon, Haselhurst, Carpenter, Lindsay, Boyle, Malloy, Clare – Darge, Armstrong, Powell (C) – Rezek, Todd (A), Funes – Taylor, Virjassov, Webster – Kubara, Wong, Baclig.

  Rozhodca: Sterkens (NED) – Kavanagh (GBR), Perduv (SRB)

  Diváci: 79