Žilina – Michalovce 4:1 (kon.)
Mountfield HK
0:5 (0:2, 0:1, 0:2) Stav série: 0:2
HC Kometa Brno
cz Utorok 19.03.2019, 19:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Generali play off Tipsport extraligy (CZ) • Štvrťfinále

S pohledem na brněnský kotel, který si plnými doušky užívá výhru svých hokejistů a zpívá oslavné chorály, se s vámi dnes loučím. Přeji příjemný zbytek pracovního týdne a u dalších on-line přenosů z hokejového play off se těším na počtenou! (21:59:51)

Nejlepšími hráči jsou zvoleni brněnský brankář, který vychytal čisté konto, Marek Čiliak a mladý hradecký útočník Matěj Chalupa.

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 12 (38)
    Brno – 8 (24)

Šedesát minut uplynulo, Kometa má svou druhou výhru již definitivně potvrzenou! Stejně jako včera, také dnes vykročila za vítězstvím už v první třetině, po které vedla 2:0. Na rozdíl od prvního duelu ale tentokrát nedovolili Východočechům ani jednu branku, naopak sami ještě další tři vstřelili. Trefou z 59. minuty stvrdili druhý bod v sérii pohodlnou výhrou 5:0 a už se můžou těšit na domácí mače, v nichž budou moci celé čtvrtfinále dokonce ukončit. Nebudeme ale předbíhat, protože Mountfield má teď dva dny na regeneraci a sesbírání nových sil.

59:57
    Zřejmě nedočká. Čiliak totiž vyrazil další střelu a poté puk vylétl do středního pásma.

59:37
    Hradec ještě rozjíždí útok zpoza své brány. Dočká se alespoň četné branky?

59:03
    Po icingu se bude vhazovat před Markem Čiliakem, to ale hostům vůbec nevadí. Necelou minutu před, můžeme říci, koncem, mají totiž téměř jistotu, že dnes vyhrají.
    58:23 Tomáš VONDRÁČEK - 0:5
    Zdroj: Hokejka TV

58:23
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brněnští stále nemají dost, necelé dvě minuty před třetí sirénou završují pověstné bůro! TOMÁŠ VONDRÁČEK si nenápadně najel na vrchol pravého kruhu a slušnou bombou poslal kotouč přesně do protějšího vinglu – 0:5. Asistence: Jan Hruška, Jakub Orsava.

57:55
    A už se hráči Komety vymotali do palebné pozice, konkrétně Zbyněk Michálek provětral Maxwellovu ránu od modré.

57:28
    Brno bojuje o puk v útočném pásmu, hraje se teď kolem mantinelů.

56:58
    To na druhé straně se ještě v oslabení dostal k ráně zblízka Leoš Čermák, napálil však jenom Maxwella. A Kometa je po této akci už v pěti.

56:31
    Tomáš Linhart se dostal konečně ke střele, zlomil při ní ale hokejku. Když se nedaří, tak se zkrátka nedaří.

56:00
    A ni ta se ale dál než k modré čáře nedostala, Kometa si svůj náskok zkušeně hlídá i v oslabení.

55:40
    A znovu musí Richard Nedomlel až ke svému brankáři, aby rozehrál další akci.

55:15
    Ani oni se ale nedokáží udržet v útoku, puk už dvakrát letěl až k Maxwellovi.

54:45
    Vyrovnaný počet hráčů nevydržel dlouho. Jakub Orsava jde pykat za podrážení a přesilovku teď mají zase domácí.

Klára Petrásková

Góly a asistencie: 6. Orsava (Hruška, M. Erat), 16. Hruška (Štencel, M. Erat), 34. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 50. Mueller (Z. Michálek), 59. Vondráček (Hruška, Orsava)

Mountfield HK: Maxwell (J. Pavelka) – Zámorský, Linhart (A), Nedomlel, Cibuļskis, F. Pavlík, Graňák (C), Štindl – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Rákos (A).
    HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec (A), Baranka, Štencel, Gulaši, Z. Michálek, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – M. Erat, Hruška, Orsava – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – Köhler, Kusko, Mallet.

Rozhodca: Hradil, Hejduk – Pešek, Hynek