Zlín – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | Sparta Praha – Vítkovice 1:5 (kon.)
koniec
HC Sparta Praha
1:5 (0:1, 1:3, 0:1) Stav série: 1:3
HC Vítkovice Ridera
cz Piatok 15.03.2019, 19:00Play-off České pojišťovny (CZ) • Predkolo
Predzápasové kurzy
   
  Ode mě je to už pro dnešek definitivně všechno. Vítkovičtí si ještě užívají děkovačku se svými oblíbenci v hostujícím kotli. Těším se s Vámi někdy na viděnou! (21:38:42)
   
  Oba týmy už nastupují na společnou děkovačku se svými fanoušky. Ta veselejší bude na straně Vítkovic, které dokázali v Praze postoupit do čtvrtfinále play off.
   
  Série končí! Vítkovičtí hokejisté ve třetí třetině si pohlídali své vedení, navíc se jim podařilo pět minut před koncem utkání navýšit skóre zásluhou Jakuba Lva, který stvrdil vítkovickou výhru v celé sérii. Sparťané tak končí stejně jako v minulé sezoně už v předkole play off. Vítkovice naopak jdou do další fáze.
   
  Konec zápasu.
   
  59:53
  Ještě v samotném závěru se do sebe pustili Richard Jarůšek (SPA) a Daniel Krenželok (VIT). Oba kohouti si jdou zchladit horké hlavy na dvě minuty na trestnou.
   
  59:19
  Na opačné straně kluziště to zase zkoušel Andrej Kudrna, který se dokázal vytočit s pukem na pravé straně mantinelu a vystřelit. Bartošák opět bezchybný.
   
  58:48
  Ondřej Roman si držel puk na své hokejce a snažil se obkroužit branku kolem levé strany. Na poslední chvíli ho dokázal přimáčknout na mantinel Forman.
   
  58:03
  V hale se už rozeběhly poslední dvě minuty třetí třetiny, zápasu i celé této série. Vítkovičtí nyní vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, hra se opět přerušuje.
   
  57:19
  Pavelka ještě za pomocí svých spoluhráčů udržel kotouč v útočném pásmu a probil se skrz bránící protihráče. Jeho následná střela skončila zablokovaná.
   
  57:06
  Sparťané vyhráli vhazování v útočném pásmu a Pavelka nahrával na Robertse Bukartse, který si poodstoupil a prudce vypálil. Bartošák jeho ránu okamžitě chytá.
   
  56:33
  Domácí hokejisté už ve zcela ztichlé O2 areně znovu zavítali před vítkovickou branku. Bartošák si zápas užívá, nyní zakročil proti další domácí střele z vrcholu kruhů.
   
  55:21
  Před malou chvílí naskočili vyloučení hráči na led, nyní však se bude hrát znovu ve čtyřech. Jaroslav Hlinka (SPA) i Michal Poletín (VIT) se provinili sekáním.
  54:20 Jakub LEV - 1:5
  Zdroj: Hokejka TV
   
  54:20
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  Troufám si říct, že je definitivně rozhodnuto o tom, kdo postoupí do další fáze letošního play off. Sparťané ztratili kotouč ve středním pásmu, čehož využil útočník JAKUB LEV a poslal kotouč do opuštěné domácí branky. Bez asistence.
   
  53:57
  Domácí jsou usazeni před Patrikem Bartošákem a posílají na něj jednu střelu za druhou. Tomáš Pavelka vystřelil od modré čáry, puk se zastavil v mezikruží.
   
  53:19
  Tak ne. Sedláček opět sprintuje na sparťanskou střídačku a domácí to znovu zkusí se šesti hráči v poli. Bartošák nyní kryje střelu z blízkosti, hra je přerušena.
   
  52:42
  Jakub Sedláček se bude muset do svého pracoviště vrátit. Jeremie Blain (SPA) podrazil ujíždějícího Jakuba Lva a bude pykat dvě minuty na trestné lavici.
   
  52:29
  Jaroslav Hlinka našel svého kolegu u pravé tyčky Bartošákovy branky, který ještě nahrál přesně před branku na Lukáše Pecha, který ale trefil pouze jeho vyrážečku. Velká škoda pro domácí.

  Petr Pavlík

  Góly a asistencie: 37. Jarůšek (Rousek) – 12. Š. Stránský, 23. Kucsera (Trška, P. Zdráhal), 35. Poletín (Szturc, Schleiss), 38. Trška (Dej, Olesz), 55. Lev


  HC Sparta Praha: Machovský (35. J. Sedláček) – Kalina, Blain, Piskáček, T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Košťálek, Delisle – Smejkal, Sill, Černoch – Klimek, J. Hlinka, Roberts Bukarts – Forman, Pech, Kudrna – Jarůšek, Klíma, Rousek.
  HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrabal, Trška, Výtisk, Mrázek, Šidlík, D. Krenželok, Černý – Olesz, Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Szturc, Poletín, Schleiss – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal.

  Rozhodca: Lacina, Šír – Lederer, Lhotský
  Sparta Praha 1 3 Vítkovice
  #1 Pondelok 11.03.2019 • 17:00
  Vítkovice - Sparta Praha 2:1
  #2 Utorok 12.03.2019 • 17:00
  Vítkovice - Sparta Praha 2:1
  #3 Štvrtok 14.03.2019 • 19:00
  Sparta Praha - Vítkovice 4:3
  #4 Piatok 15.03.2019 • 19:00
  Sparta Praha - Vítkovice 1:5