Buffalo – Pittsburgh 0:5 (kon.) | NY Islanders – Montreal 2:1 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:5 (kon.)
Ottawa – St. Louis 2:0 (kon.) | Detroit – Tampa Bay 4:5 (kon.) | Minnesota – Dallas 1:4 (kon.)
Winnipeg – Boston 4:3 (kon.) | Arizona – Anaheim 6:1 (kon.) | San Jose – Florida 2:4 (kon.)
LA Kings – Nashville 1:3 (kon.)
Winnipeg Jets
4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Boston Bruins
cz Piatok 15.03.2019, 01:05 • Bell MTS Place, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Winnipeg Jets a Boston Bruins.

Domácí tým je v tuto chvíli na prvním místě Centrální divize, když vybojoval 84 bodů a má jednobodový náskok na Nashville. Dnes se pokusí přerušit dvouzápasové čekání na výhru, mužstvu se nevydařil duel ve Washingtonu a ani doma proti San Jose. Tento zápas byl pro Winnipeg hodně smolný, neboť po gólech Coppa, Littlea, Connora a Perreaulta směřoval do prodloužení, necelé čtyři sekundy před koncem však skóroval hostující Pavelski a Winnipeg padl 4:5.

Kyle Connor 53 (27+26)

Hosté jsou v Atlantické divizi na druhém místě s 93 body a na vedoucí Tampu Bay ztrácí propastných 17 bodů! Na třetí Toronto má naopak náskok čtyř bodů. I Boston má za sebou dvě porážky v řadě, a to na ledě Pittsburghu 2:4 a v Columbusu dokonce 4:7. Za hosty se dvakrát gólově prosadil Marchand a jednou Bergeron s Wagnerem. Bylo to ale málo.

Jaroslav Halák (BOS) úspěšnost 92,38%, průměr 2,32

Zápas v Bell MTS Place začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba týmy jsou již na ledě, máme za sebou i hymny, zápas může začít.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Trouba, Beaulieu, Niku, Chiarot, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler (C), Scheifele (A), Laine – Ehlers, K. Hayes, Connor – Little (A), Lowry, B. Tanev – Roslovic, Copp, Perreault.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, J. Moore, Kampfer, Clifton – Backes (A), Bergeron (A), Marchand – Coyle, Krejčí, Heinen – Wagner, Frederic, Nordström – Carey, Acciari, Kuraly.

Rozhodčí: Watson, Chmielewski – Barton, Cormier.

00:01

00:33
    Hosté v prvním útočném výpadu, za Winnipeg akci odvracel Myers.

01:08
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do rychlého vedení! Boston neuspěl se svou akcí, zleva se neprosadil Acciari, vznikl tak prostor pro kontr, po akci a přihrávce skrz pásmo pálil Laine, jeho ránu Rask vyrazil pouze na hůl BLAKEA WHEELERA a ten zblízka hravě doklepl za brankovou čáru. Asistence: Patrik Laine, Mark Scheifele.
    01:08 Blake WHEELER - 1:0

02:18
    Mohlo být bleskově srovnáno, neboť nadvakrát se do zakončení nacpal Frederic, jenže Hellebuyck jeho první střelu vyrazil betony a ten druhý v podobě obloučku zase vyrážečkou.

03:20
    Začalo se ve velkém tempu, hra se přelévá ze strany na stranu a jak Hellebuyck, tak i na druhé straně Rask si musí dávat obrovský pozor.

03:40
    Poprvé se vylučuje, přesilovku si zahraje hostující Boston. Dvě minuty za hákování dostal Mark Scheifele.

04:22
    Přesilovka hostům zatím nejde, Winnipeg snadno vyhazuje z vlastního pásma. Nyní si dokonce musí Boston dávat pozor na signalizované postavení mimo hru.

04:59
    Z levé strany pálil Krejčí, trefil však pouze vnější konstrukci Hellebuyckovy branky.

05:40
    Winnipeg v oslabení odolal, už zase hraje v plném počtu.

06:04
    Rask teď vůbec nevěděl, kde má puk, ve svém brankovišti se otáčel a hledal jej, nakonec si mohl oddechnout, Wheelerovo zakončení z nulového úhlu za jeho brankovou čárou neskončilo.

06:56
    Opět poletoval puk okolo Raskova brankoviště, Winnipeg se snaží přidat druhý úspěch.

07:50
    Urputný souboj o puk v pásmu domácích, Boston se ovšem nemůže probít do lepší pozice – Chiarot za domácí bojoval jako lev.

08:36
    Marchand přiklepl na Bergerona, ten ani nadvakrát nedokázal puk usměrnit na Hellebuyckovu branku. Nyní už domácí zakládají protiakci.

09:27
    Boston neuspěl ani s nahozením vysokým obloučkem, z rohu rozehrál za domácí Dmitrij Kulikov.

10:10
    Po nepřesné přihrávce domácích se do brejku dostal Wagner, snažil se natlačit do dobrého úhlu pro střelu, ale ani tentokrát na Hellebuycka nevyzrál.

10:30
    Přesilovku si teď zahrají domácí hokejisté, dvě minuty za držení totiž obdržel bostonský Noel Acciari.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:13
    Po přihrávce na střed pálil z první Scheifele, mířil ale nad.

11:24
    Nyní je už ale přesilovka využitá a je to 2:0. Domácí se vrátili do útočného pásma, zleva našel Laine před brankou najíždějícího MARKA SCHEIFELEHO a ten pouze sklepl puk za přemisťujícího se Raska. Asistence: Patrik Laine, Blake Wheeler.
    11:24 Mark SCHEIFELE - 2:0

12:34
    Domácí jsou v laufu a opět se tlačí před Raska. Toho nyní ranou od modré vystrašil Myers.

13:08
    Kulikova teď vychytal Rask, domácí obránce si sjel až před brankoviště.

14:34
    Na Raska to létá ze všech směrů a úhlů, nyní toho mnoho neviděl, když na něj pálil Niku, puk prolétl těsně vedle jeho branky.

15:03
    Je to vytrvalý tlak domácích hokejistů, Boston neví, kam dřív skočit.

15:32
    Po dlouhé době se hosté vydali na útočný výpad, Marchand to však měl na levé straně trochu na dlouhou hůl a skončil za brankou.

16:46
    Od pravého mantinelu nahazoval Copp, u branky ještě Raska otravoval Perreault, tohle však gólem neskončilo.

17:23
    Bruins právě vstřelili branku!
    Na druhé straně už ale gól padl a je sníženo. Po kombinaci si mezi kruhy najel CHARLIE MCAVOY a švihem o Hellebuyckovu tyčku upravil na 2:1. Gólman Winnipegu se neúspěšně snažil o zákrok vyrážečkou, hosté jsou zpátky ve hře. Asistence: David Krejčí.
    17:23 Charlie MCAVOY - 2:1

18:34
    Boston rázem ožil, z pravého kruhu teď pálil Wagner. Trefil Hellebuyckův postoj, ten svým zákrokem přerušil hru.

19:15
    Trouba si za vlastní brankou tělem odstavil Heinena a okolo Hellebuycka rozjel akci Winnipegu. Ta skončila neúspěchem na útočné modré čáře.

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla velice svižný a akční hokej. Domácí měli do zápasu povedený vstup a už ve druhé minutě se ujali vedení, když po brejku pálil Laine, jeho ránu Rask vyrazil před sebe a Blake Wheeler snadno doklepl za brankovou čáru. Ve 12. minutě to bylo už o dvě branky, přesilovku využil Mark Scheifele a s hosty to nevypadalo dobře. Ti se ale dokázali zvednout, dostat se do šancí a v 18. minutě se dočkali i snížení, když se po Krejčího pasu prosadil Charlie McAvoy. Do kabin se tak odešlo za těsného stavu 2:1 pro domácí tým.

20:32
    Marchand se sice dokázal uvolnit od Kulikova, jeho následná střela však Hellebuycka nepřekvapila.

21:47
    Boston vstoupil do druhé třetiny v aktivnějším duchu, zatím ovšem nemůže najít recept na přesnější zakončení.

22:09
    A tak málem na druhé straně skóroval Trouba. Po Hayesově přisunutí se opřel do puku a jeho rána zazvonila o Raskovu pravou tyčku!
    22:09 Trouba trefil Raskovu tyčku

23:27
    Přečíslení hostů zakončil svižnou ranou Moore, trefil však pouze nohy bránícího hráče. Hellebuyck tak zasahovat nemusel.

24:49
    Wheeler dostal puk z vlastního pásma, ukončil tak další neúspěšný pokus Bostonu o srovnání skóre.

25:28
    Nevyšlo to ani Heinenovi. Ten si po rychlém přechodu najel do zakončení, švih z levé strany však Sami Niku srazil do ochranné sítě.

26:51
    Gól měl na holi domácí Tanev, dostal přihrávku na pravý kruh a pálil z první, Rask se ale zvládl bleskově přemístit a velkou šanci domácích srazil do rohu.

27:42
    Od modré teď střílel Myers, jeden z obránců jeho golfák srazil mimo branku.

28:45
    Tempo nám trochu pokleslo, není to taková jízda jako v první třetině, stále je ale na co koukat.

29:24
    Chára pouze nahodil do útočného pásma, domácí se pro tuto chvíli ubránili.

30:00
    Další akce Bostonu už ale končí gólem a je srovnáno. Hostům se vyplatil důraz před brankovištěm, kam se přesunul útok, který začal pravou stranou. Nejprve se o zakončení pokoušel Acciari, toho Hellebuyck zvládl vychytat, ale na dorážku JOAKIMA NORDSTRÖMA u tyčky už byl krátký – 2:2. Asistence: Noel Acciari, Sean Kuraly.
    30:00 Joakim NORDSTRÖM - 2:2

30:48
    Hosté opět v útoku, do zakončení se cpal Krejčí, nyní však byl Hellebuyck na místě a úspěšným zákrokem přerušil hru.

31:52
    Zprava se do útočného pásma nahrnul Wagner, cpal se před branku, neustál však těsné bránění Bena Chiarota a společně pak v pádu posunuli Hellebuyckovu branku.

32:52
    Rychlý přechod Winnipegu do útočného pásma byl přerušen hvizdem čárového sudího, Ehlers se vystavil do postavení mimo hru.

33:02
    Zprava pálil Myers, Rasko dokázal prudký pokus vyrazit a dopředu už jdou zase hosté.

33:15
    Na střídačku domácích se doslova překulil Little, ten v souboji u mantinelu schytal od Backese loket do obličeje, zákrok rozhodčím utekl.

33:41
    Teď se už ale vylučovalo a domácí si dají přesilovku. Dvě minuty za sekání dostal Brad Marchand.

34:02
    Winnipeg byl kousíček od opětovného vedení, Laine svým pokusem zazvonil na Raskovu tyčku, puk se pak odrazil mimo centrum dění.

35:08
    A další tyčka! Mezi obránci se prosmýkl Laine a zprava překonal Raska, kterého zachránila dobře postavená branka. Druhá skorotrefa od finského útočníka za krátkou dobu.
    35:08 Laine a jeho druhá tyčka v krátkém časovém úseku

35:41
    Je po přesilovce, Marchand se už vrátil z trestné lavice na led.

36:49
    Tuhý souboj o puk v pásmu domácích, ti se u mantinelu snaží dostat hru do pro ně bezpečnějších míst.

37:26
    Krejčí přenechal puk Careymu, ten však přes obránce nevymyslel nic, co by mělo ohrozit Hellebuycka.

38:26
    U své pravé tyčky musel Rask přikrýt puk, už se u něj totiž objevil Tanev a snažil se o dorážku.

38:49
    Už byli v útoku zase hosté, zpětná přihrávka na modrou čáru však byla sražena a Chára se musel pro puk vrátit až takřka k Raskovi.

39:31
    Málem tu byl gól do šatny, neboť středem si před Hellebuycka najel Nordström a natahoval se po Acciariho přihrávce od pravého mantinelu. Jeho sklepnutí skončilo těsně vedle.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a o vítězi není vůbec rozhodnuto. Velký nápor Bostonu přinesl nejen střeleckou převahu hostů, ale také jednu branku a srovnání stavu. To se událo na konci 30. minuty, kdy před brankovištěm ukázal důraz Joakim Nordström a povedlo se mu dostrkat puk za Hellebuyckova záda. Přesto mohli jít do šaten domácí s vedením, dvakrát byl blízko Laine, oba jeho pokusy se však zastavily o tyčku Raskovy branky. Stav je tedy 2:2 a o drama je tak postaráno.

40:45
    Úvod třetí třetiny je opatrný, ve hře je hodně.

41:49
    No chtělo by to více tempa, to je bez diskuse.

43:20
    Zakázané uvolnění hostů, hra se po krátké pauzičce vrátí před Raska.

43:59
    Kulikov nyní velice pomohl svému brankáři, když se obětavě položil to Backesovy dělovky a srazil ji. Už je na střídačce a ránu musí cítit ještě teď.

45:18
    Ke střele se naopak nedostal Frederic, i když měl na pravé straně docela dost prostoru, puk se mu trochu zamotal.

46:31
    Trouba se snažil prokličkovat okolo vlastní branky a vyvézt puk ven z pásma, jenže o puk přišel a nabídl tak Acciarimu šanci na střelu. Tu Hellebuyck srazil a napravil tak Troubovo zaváhání.

47:29
    Nepovedená rozehrávka Winnipegu, puk doklouzal na zakázané uvolnění a hra se tak přemístí před Hellebuycka.

47:38
    Vhazovalo se sice před brankou domácích, ti se však bleskově dostali do protiútoku, středem se do pásma dostal Scheifele, přihrál na najíždějícího JACOBA TROUBU a ten, i když už byl blízko Raska, povedlo se mu puk procpat za jeho záda. Asistence: Mark Scheifele.
    47:38 Jacob TROUBA - 3:2

48:59
    Vstřelená branka nalila domácím nové síly a opět se tak hráči Winnipegu natlačili před Raska. Touží po pojistce na svůj těsný náskok.

49:51
    Na druhé straně zakončoval přes obránce McAvoy, sražený puk skončil v rohu kluziště.

50:44
    Za svou brankou zastavil puk Hellebuyck a pomohl svým spoluhráčům k založení útoku.

51:18
    Boston se velice rychle vrátil do útočného pásma a ke střele se dostal Backes. Hellebuyck je ale v těchto chvílích mužem na svém místě a jistým zákrokem uklidnil spoluhráče.

52:09
    Za svou brankou rozjíždí akci domácí Connor, Winnipeg se nyní snaží co nejvíce držet puk a nepouštět soupeře do tlaku.

53:02
    Už je to o dvě branky. Domácí se dostali do útočného pásma a z rohu dokázali dostat hru do lepších míst pro střelu. Poté navíc hostující Heinen nechtěně přikopl puk na hůl NIKOLAJE EHLERSE a ten ranou z první prostřelil Raska. Bez asistence.
    53:02 Nikolaj EHLERS - 4:2

54:23
    Po levé straně se do útočného pásma chtěl probít Lowry, byl však zastaven čistým hitem.

55:02
    Další výpad domácích. Wheeler si na levé straně počkal na hráče z druhé vlny, přihrál na Chiarota, tomu se ale při golfáku svezl puk z hole a místo tvrdé rány přišla slaboučká střela.

55:52
    Nahození na Hellebuycka, puk se ale vzápětí ocitl v rohu.

56:21
    Bergeron se u tyčky snažil o dorážku nahození od modré čáry, nevyšlo mu to ale podle jeho představ. Puk skončil za brankou Winnipegu, domácí jdou do protiakce.

57:04
    A pozor, máme tu drama. Krejčí přihrál na modrou čáru, odkud ihned vypálil Chára, jehož vysokou střelu sklepl za Hellebuycka pohotový CHARLIE COYLE. Domácí reklamovali hru vysokou holí, po krátké kontrole u videa však byl gól uznán a je to 4:3. Asistence: Zdeno Chára, David Krejčí.
    57:04 Charlie COYLE - 4:3

58:10
    Winnipeg pouze nahazuje do útočného pásma, snaží se hru řídit tak, aby hosté nemohli odvolat gólmana.

58:25
    Rask už je ale na střídačce a začala tak power-play Bostonu.

59:12
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude po Hellebuyckově pravici.

59:12
    Boston si před buly bere oddechový čas, ten přijde vhod i domácím.

59:34
    Winnipeg teď prováhal možnost vyhodit z pásma, Boston tak má ještě šanci zabojovat o srovnání skóre.

Utkání je u konce a my mohli sledovat drama až do posledních okamžiků. Ve třetí třetině se dlouho hrálo bez branek, oba gólmani se překonávali, což platilo až do 48. minuty. V té vyhráli domácí buly ve svém pásmu a po bleskovém přesunu skóroval Jacob Trouba. V 54. minutě navíc přidal svou trefu Nikolaj Ehlers a vypadalo to, že Winnipeg v poklidu dokráčí k výhře. Jenže na začátku 58. minuty snížil po Chárově střele Charlie Coyle a zařídil zápletku. Následovalo Raskovo odvolání a závar v pásmu Winnipegu. Další gól už ale nepadl, domácí uhájili výhru a po dvou porážkách si zase připsali dva body. Naopak Boston svou sérii porážek natáhl na tři zápasy.

Utkání sledovalo 15 321 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:50:15)

Aleš Pur

Góly a asistencie: 2. Wheeler (Laine, Scheifele), 12. Scheifele (Laine, Wheeler), 48. Trouba (Scheifele), 54. Ehlers – 18. McAvoy (Krejčí), 30. Nordström (Acciari, Kuraly), 58. Coyle (Chára, Krejčí)

Rozhodca: Watson, Chmielewski – Barton, Cormier

Diváci: 15 321