Buffalo – Pittsburgh 0:5 (kon.) | NY Islanders – Montreal 2:1 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:5 (kon.)
Ottawa – St. Louis 2:0 (kon.) | Detroit – Tampa Bay 4:5 (kon.) | Minnesota – Dallas 1:4 (kon.)
Winnipeg – Boston 4:3 (kon.) | Arizona – Anaheim 6:1 (kon.) | San Jose – Florida 2:4 (kon.)
LA Kings – Nashville 1:3 (kon.)
New York Islanders
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Montreal Canadiens
cz Piatok 15.03.2019, 00:00 • Barclays Center, New York • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek noci. (02:48:29)

Ztráty: 16:13

Zápas je u konce, New York Islanders nakonec doma dokázali porazit Montreal těsným výsledkem 2:1. Domácí si vítězství zaslouží, protože byli po celý zápas aktivnější a hosty nad vodou držel zejména dnes opravdu mimořádně skvělý Carey Price. V první třetině žádná branka nepadla, ve druhé se rychle do vedení dostali domácí díky brance Adama Pelecha. Do šaten se ale nakonec šlo znovu za nerozhodného stavu, protože těsně před koncem třetiny vyrovnal ranou od modré obránce Jordie Benn. Ve třetí třetině jak Greiss, tak Price několikrát podrželi svá mužstva a už se zdálo, že vše směřuje k prodloužení. Ale k němu nakonec nedošlo, protože v 58. minutě rozhodl o vítězství Islanders po ukázkově zakončeném přečíslení dva na jednoho Anders Lee.

59:43
    Hosté jsou v útočném pásmu, ale zatím nemají prostor na střelu.

59:17
    Price už je na střídačce a hosté to zkouší v šesti.

58:46
    Montreal už mířil dopředu a Price na střídačku, ale musel se vrátit, protože jeho spoluhráči ztratili puk.
    57:03 Anders LEE - 2:1

57:03
    Islanders právě vstřelili branku!
    Barzal získal v obranném pásmu puk a okamžitě ujížděl do brejku. Nakonec z toho bylo přečíslení dva na jednoho, Barzal si počkal na to, až mu najede ANDERS LEE, předložil mu puk a kapitán Islanders dost možná vstřelil vítězný gól. Asistence: Mathew Barzal.

56:53
    Jonathan Drouin posílal z pravé strany puk na slepo před branku, tam ale spoluhráč nenašel.

55:36
    Adam Pelech střílel nebezpečně z mezikruží, ale jeho rána nakonec na branku neprošla.

54:54
    Další ze série rychlých zákroků lapačkou předvedl Price. Vhazovat se bude po jeho pravici.

54:36
    Price zachytil nahození, ale už neměl komu rozehrát, takže Islanders alespoň získali vhazování v útočném pásmu.

53:42
    Rychlou střelu od levého mantinelu vyslal Kulak, ale tento pokus nemohl Greisse vystrašit, ten předvedl jistý zákrok lapačkou.

52:39
    Barzal se chtěl natlačit i s pukem před branku a zaskočit Priceho, to se mu ale nepovedlo, obránci Canadiens mu to znemožnili.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:42
    Price si tentokrát připsal snadnější zákrok, na střelu Nelsona z levé strany dobře viděl a puk chytil do své lapačky.

50:22
    Hosté jen prodloužili kotouč do útočného pásma a kompletně střídají své síly na ledě.

49:57
    Lee se dostal ke střele, ale puku se do cesty postavil obránce Montrealu Shea Weber.

48:50
    Domácí si rychle vypracovali velkou šanci, hlavně dorážka, kterou měl na svědomí Anthony Beauvillier, byla hodně nebezpečná. Ale Price se překonat nenechal.

48:27

48:13
    Z pravého kruhu po rychlé kombinaci vystřelil z první Domi, trefil ale jen před sebou blokujícího Pelecha.

47:30
    Montrealu se přechod do pásma nepovedl, píská se ofsajd.

47:05
    Islanders se povedlo vyhodit puk a stihnou také kompletně vystřídat.

46:27
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Andrew Ladd – 2 min., podrážení).

45:38
    Jesperi Kotkaniemi na poslední chvíli zasáhl ve vzduchu hokejkou kotouč, jinak už by do úniku jel Valtteri Filppula.

44:44
    Greiss šikovně zastavil kotouč za brankou a založil tím vlastně další akci svého týmu.

42:50
    Nebezpečně z blízka zakončoval bekhendem Josh Bailey, ale o kousek přestřelil branku Montrealu.

42:13
    Greiss předvedl jistý zákrok proti střele Artturiho Lehkonena. Zatím německý brankář ve třetí třetině moc práce neměl.

41:39
    Po zakázaném uvolnění se znovu bude vhazovat před brankou Montrealu.

41:28
    Kotouč skončil ukrytý pod tělem Webera, hra je přerušena.

40:50
    Anthony Beauvillier získal v útočném pásmu puk, pak se s ním rychle vytočil do střelecké pozice, ale Priceho nepřekonal.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 2:00.

Druhá třetina je za námi, Islanders hrají doma s Montrealem nerozhodně 1:1. Newyorčané měli výborný vstup do druhé třetiny, rychle se dostali do vedení díky Adamu Pelechovi, který jinak skvělého Priceho překonal z mezikruží. Montreal se dočkal vyrovnání až na sklonku třetiny, od modré čáry se trefil obránce Jordie Benn. Vyrovnané utkání bude muset rozlousknout třetí třetina, případně pak prodloužení a nájezdy.

40:00

39:36
    Vyhozený puk Montrealu směřoval přímo na branku, takže se nepíská zakázané uvolnění.

39:13
    Ještě jeden zákrok ve druhé třetině musel předvést Carey Price. Rozhodně se zatím dnes nenudí a svůj tým drží skvělými zákroky.

38:43
    Josh Bailey před Pricem tečoval kotouč, brankář Montrealu se ale nenechal zaskočit a puk chytil.
    38:10 Jordie BENN - 1:1

38:10
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno na 1:1! První střela JORDIEHO BENNA ještě gólová nebyla, ale pak dostal obránce Canadiens ještě jednu šanci a kotouč zaplul až do sítě. Asistence: Paul Byron, Christian Folin.

37:08
    Jeff Petry se rychle vrátil a znemožnil Nelsonovi z pravé strany lépe zakončit.

36:31
    Casey Cizikas nebezpečně vystřelil z pravého kruhu, ale Price si z jeho pokusem poradil a zastavil poté i dorážky.

35:54
    Matt Martin díky tvrdému, ale čistému zákroku, získal za brankou Montrealu kotouč, ale z jeho akce nakonec nic nebylo.

34:56
    Jeff Petry ještě udržel kotouč v útočném pásmu, ale ten pak stejně za malou chvíli získali domácí.

33:40
    Ke střele se dostal Anthony Beauvillier, ale jeho ránu zablokoval v cestě na branku Victor Mete.

33:13
    Těsně před brankou kotouč tečoval Casey Cizikas, ale puk nakonec o malý kousek minul Priceho branku.

32:04
    Thomas Greiss předvedl vynikající zákrok, když vychytal Andrewa Shawa střílejícího z mezikruží.

31:38
    Barzal z pravé strany posílal puk před branku, ale tam dobře zapracoval Andrew Shaw a puk posunul do bezpečí.

31:26
    Tentokrát je to pro změnu zakázané uvolnění Isalnders.

31:11
    Montrealu se nepovedl přechod modré čáry, píská se ofsajd.

30:48
    Hosté jen nahodili kotouč do pásma a tím vlastně puk odevzdali Islanders.

28:50

28:43
    Tlak Islanders pokračovat, než ho Price zastavil dalším skvělým zákrokem.

28:27
    Anders Lee měl další obrovskou šanci, ale z blízka Priceho nepřekonal, ten předvedl parádní zákrok.

28:01
    Nate Thompson zablokoval střelu Islanders, ti ale dál drží útočné pásmo.

26:50
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Brett Kulak – 2 min., vysoká hůl).

26:16
    Jonathan Drouin dostal skvělou přihrávku na levou stranu, ale Greiss se neuvěřitelně rychle stihl přesunout a zasáhl.

26:03
    Domácí mužstvo poslalo kotouč na zakázané uvolnění.

25:54
    Thomas Greiss si povyjel až kousek za své brankoviště a pak předvedl další úspěšný zákrok a kotouč si poté ponechal u sebe.

25:11
    Anthony Beauvillier vypálil z pravé strany, ale Price nakonec nemusel zasahovat, protože to bylo těsně vedle.

24:28
    Střela Shawa taktéž z pravé strany mířila nejspíš vedle, ale i tak Greiss pro jistotu puk chytil do lapačky.

24:07
    Tomáš Tatar dostal ideální přihrávku na pravý kruh, ale slovenský útočník netrefil kotouč dobře a Greisse nepřekonal.

23:41
    Po zakázaném uvolnění Islanders se hra vrátí před Greisse.

23:09
    Znovu musel Thomas Greiss do akce a opět uspěl. Kotouč nejprve vyrazil před sebe a pak rychle zalehl.

22:45
    Greiss si musel dávat pozor na nahození z levé strany z velkého úhlu.
    21:20 Adam PELECH - 1:0

21:20
    Domácí si vynutili na začátku druhé třetiny tlak a ten nyní využívají gólově a otevírají skóre utkání. Price nejprve předvedl dobrý zákrok, ale k dorážce se dostal z levé strany ADAM PELECH, a ten už kanadského brankáře dokázal překonat. Asistence: Anthony Beauvillier.

20:52
    Nebezpečná rána Islanders od modré čáry byla nakonec sražena mimo branku, takže Price zasahovat nemusel.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 1:02.

První třetina je za námi a i když se hrál poměrně atraktivní hokej, branka v ní nepadla, takže Islanders hrají doma s Montrealem stále 0:0. Domácí byli zejména v úvodu lepším týmem, ale ze svého tlaku nevytěžili nic, jen Barzal trefil tyčku. Poté si oba týmy také zahrály přesilovku, ale ani v ní neudeřily. V závěru třetiny si šance vytvořil i Montreal, ale Greiss, stejně jako na druhé straně Price, byl bezchybný.

20:00

19:53
    Jeff Petry vystřelil od modré a jen těsně vedle branky puk tečoval Jonathan Drouin.

19:33
    Montreal dobře ubránil střední pásmo, nepustil k ničemu domácí, a sám nyní může ještě zaútočit.

18:25
    Greiss nahození z levé strany posunul do rohu, tam budou jako první jeho spoluhráči.

17:44
    Na druhé straně nemusel zasahovat ani Price, protože Weber předvedl úspěšný blok.

17:25
    Islanders získali kotouč v obranném pásmu, Greiss nemusel zasahovat.

16:04
    Nick Leddy zavezl kotouč do útočného pásma a nakonec sám také zakončil. Jeho rána ovšem nebyla přesná.

15:00
    Devon Toews vypálil nebezpečně z pravé strany z rychlé jízdy. Price si opravdu hodně povyjel a kotouč ho trefil do chráničů.

14:14
    Po rychlém brejku Islanders předal Eberle kotouč na pravé kruh Leemu, jeho ránu ale dokázal chytit Price.

13:14
    Domi se nakonec nedostal k dorážce, to měl Greiss štěstí, protože nebyl v ideálním postavení.

12:28
    A je tu komerční pauza.

12:28
    Od modré čáry nebezpečně vystřelil Nick Leddy, Price si kotouč našel a zastavil.

12:21

11:59
    Anthony Beauvillier se dostal do zakončení, ale nepřišel si na Priceho, který předvedl proti jeho zakončení z pravého kruhu skvělý zákrok lapačkou.

11:27
    Přesilovka se zatím Islanders moc nedaří, nedokáží se vůbec usadit v útočném pásmu.

10:23

10:21
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Andrew Shaw – 2 min., držení).

10:06
    Tentokrát od modré čáry vystřelil Petry, ale jeho ránu zablokoval Casey Cizikas.

09:42
    Domácí poté vyhodili a Montreal se zatím nedostal zpět do pásma.

09:17
    Shea Weber tvrdě vystřelil od modré čáry, ale Thomas Greiss dobře viděl a zasáhl vyrážečkou.

08:23
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., nedovolené bránění).

07:01
    Nelson byl v útočném pásmu příliš brzy, takže je to ofsajd domácích.

06:40
    Montrealu se píská ofsajd a máme tu první komerční pauzu zápasu.

05:44
    Barzal nahrál na modrou Pelechovi. Po jeho střele se právě mladík Mathew Barzal dostal k dorážce a z blízka trefil tyčku!

05:10
    Jeff Petry jen nahodil kotouč za branku a všichni jeho spoluhráči mezitím střídali.

04:35
    Filppula našel na modré čáře Scotta Mayfielda, jeho rána skončila po lehké teči těsně vedle.

04:10
    I na druhé straně se píská ofsajd, tentokrát po spolupráci Eberleho a Barzala.

03:55
    Brendanu Gallagherovi se nepovedlo projít správně přes modrou čáru, je to ofsajd Montrealu.

03:35
    Dvě obrovské šance měl Cal Clutterbuck a mezitím ještě Matt Martin. Islanders nevedou, protože neměli přesnou koncovku a také kvůli výbornému Pricemu.

02:33
    Na druhé straně předvedl přesný zákrok německý brankář ve službách Islanders Thomas Greiss. Vhazovat se bude po jeho pravici.

02:11
    Valtteri Filppula vystřelil z levé strany a měl před sebou poloodkrytou branku. Tu ale nedokázal chytit.

02:00
    Montreal se osvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění a málem poté došlo k bitce mezi Barzalem a Domim.

01:42
    Hosté se ale dlouho vepředu neudrželi a znovu se musí bránit. Price zasáhl proti střele Leeho z mezikruží.

01:24
    Price si připsal první zákrok tohoto utkání a Montreal už vyváží kotouč dopředu.

01:01
    Nelson to měl na pravé straně na bekhend, takže ještě nestřílel, ale poslal puk před branku. Tam se ale ke kotouči nikdo z domácích nedostal.

00:32
    Islanders začali aktivně, hned se usadili v útočném pásmu. Ale brankáře Priceho zatím neohrozili.

00:01

New York Islanders: Greiss (Gibson) – Mayfield, Leddy, Pulock, Pelech, D. Toews, Hickey – Eberle, Barzal, Lee (A) – Beauvillier, B. Nelson, Ladd – Komarov, Filppula, Jo. Bailey (A) – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber (C), Mete, Petry, Kulak, Folin, Jo. Benn – Gallagher (A), Danault, Tatar – A. Shaw, Domi, Byron (A) – Weal, Kotkaniemi, Drouin – Armia, N. Thompson, Lehkonen.

Rozhodčí: Luxmore, Mclsaac – Amell, Devorski.

Vzájemné zápasy

První vzájemný zápas této sezóny mezi těmito kluby vyhrál Montreal na ledě Islanders 4:3 na nájezdy. Canadiens nad Islanders dokázali zvítězit už třikrát v řadě. Na ledě Islanders dokonce Montreal vyhrál osmkrát z posledních devíti utkání.

Montreal čeká nejspíš boj o play-off až do posledního kola, momentálně se pohybuje na hraně postupu. S jednaosmdesáti body se nachází na čtvrtém místě Atlantické divize a na devátém místě Východní konference. Canadiens mají stejný počet bodů jako Columbus, který drží divokou kartu. To je pro Montreal asi jediná cesta do play-off, jelikož na třetí tým divize Toronto ztrácí už osm bodů. Z posledních pěti utkání Montreal vyhrál jen dvakrát, naposledy porazil doma Detroit 3:1. Venku zatím Montreal v této sezoně odehrál pětatřicet utkání, z toho sedmnáctkrát vyhrál, třikrát bral bod a patnáctkrát vůbec nebodoval. Z posledních deseti venkovních utkání Montreal vyhrál jen tři, naposledy prohrál na ledě Anaheimu 2:8.

Islanders se celou sezónu drží v tabulce překvapivě vysoko a suverénně míří do play-off. Aktuálně jsou se sedmdesáti body na pátém místě Východní konference a na druhém místě Metropolitní divize. Islanders se povedlo vyhrát tři z posledních čtyř utkání, naposledy 2:0 doma nad Columbusem. Doma zatím Islanders odehráli v této sezóně šestatřicet utkání, z toho jednadvacetkrát vyhráli, čtyřikrát brali bod a jedenáctkrát vůbec nebodovali. Z posledních pěti domácích utkání ovšem Islanders hned třikrát prohráli.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu základní části NHL mezi týmy New York Islanders a Montreal Canadiens. Zápas se odehraje v Nassau Coliseum v New Yorku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 22. Pelech (Beauvillier), 58. Lee (Barzal) – 39. Jo. Benn (Byron, Folin)

Rozhodca: Luxmore, Mclsaac – Amell, Devorski

Diváci: 13 274