Nitra – Trenčín 4:1 (kon.) | Košice – Poprad 1:2 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Stav série: 2:0
HC Sparta Praha
cz Utorok 12.03.2019, 17:00 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy (CZ) • Predkolo

Z Ostravy je to pro dnešek vše, série se stěhuje do Prahy, pokud nebudete přítomni, zapněte si určitě náš onlajn přenos. Já se s Vámi prozatím loučím a budu se těšit brzy na počtenou. (19:48:56)

Také druhé utkání předkola play-off už zná svého vítěze. Vítkovice po včerejší výhře přidaly další krok do Prahy pojedou s výhodou, která znamená, že jim stačí vyhrát již jen jednou. Dnešní utkání mělo podobný scénář jako jako to včerejší, první třetina se hrála bez branek, druhá část přinesla Spartě vedení po gólu mladíka Rouska, ale domácí, stačili ještě do druhé sirény srovnat Květoněm. Ve třetí třetině dostala hra větší spád, oba týmy chtěly překonat brankáře v opačné brance, ale vítkovičtí chtěli možná o kousíček více a po parádní nahrávce Romana strhl vedení na stranu domácích opět Květoň. Hosté před koncem třetí třetiny odvolali Machovského na střídačku a snažili se najít cestu do vítkovické klece, avšak marně.

59:58
    Hosté se perou o vyrovnání do poslední vteřiny.

59:49
    Dej se mohl vydat na prázdnou branku, ale puk ho neposlechl,.hostující hráč si jej rychle bere pod kontrolu.

59:34
    Kalina pálil od modré, ale na zadní mantinel.

59:17
    Puk ve středním pásmu, hosté rychle couvají.

59:03
    Kalina naznačil střelu, ale jen přihrál před branku.

59:00
    Sparťanští trenéři se berou oddechový čas.

59:00
    Zakázané uvolnění je odpískáno Vítkovicím.

58:55
    Machovský zamířil na střídačku.

58:41
    Dej zdatně narušuje hostující rozehrávku.

58:28
    Domácí předvádějí další útočnou akci, Romanova střela byla ale zblokována do ochranné sítě.

58:05
    Lev skončil v rohu na mantinelu, pořádně si natloukl, ale bude fit.

58:00
    Olesz dostal dobrou přihrávku k mantinelu a mohl tak dostat puk ven z pásma.

57:50
    Dnešní utkání sleduje 7 563 diváků.

Monika Baloghová

Góly a asistencie: 34. D. Květoň (O. Roman, Mrázek), 50. D. Květoň (O. Roman) – 23. Rousek (Klimek, T. Pavelka)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrabal, Trška, Výtisk (A), Mrázek, Šidlík, D. Krenželok, Černý – Olesz (C), Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Szturc (A), Poletín, Guman – Kucsera, Š. Stránský, Schleiss.
    HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Kalina, Blain, Piskáček (C), T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Košťálek, T. Voráček – Smejkal, Sill, Černoch – Klimek, J. Hlinka, Roberts Bukarts – Forman (A), Pech (A), Jarůšek – Kudrna, Klíma, Rousek.

Rozhodca: Hejduk, Mrkva – Svoboda, Lhotský

Diváci: 7 563