Nitra – Trenčín 2:3 (po pr.) | Košice – Poprad 2:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:1 (0:0, 1:0, 1:1) Stav série: 1:0
HC Sparta Praha
cz Pondelok 11.03.2019, 17:00 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy (CZ) • Predkolo

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit hned zítra znovu na počtenou. (19:42:28)

První zápas je za námi. Vítkovičtí se těsnou výhrou dostali do vedení i v sérii, a vedou 1:0 na zápasy. Po bezbrankové první třetině se do vedení dostali domácí, když se Guman rozjel do pásma a propálil Machovského. Hostům se podařilo srovnat ve třetí třetině aktivně hrajícím Rouskem a mohlo se začít od nuly. Oba týmy toužily strhnout vedení na svou stranu, ale podařilo se to domácímu Tyborovi, který dorazil střelu Romana. Hosté před koncem zkusili i hru bez brankáře, ale srovnat se jim už nepodařilo, a tak 5 739 diváků zde v Ostravar aréně vidělo první výhru a důležitý krok k úspěchu domácího mužstva.

Celkem – 25:37

Po odpískání se u mantinelu strhla menší šarvátka, ale ta se obejde bez trestů.

59:58
    Vítkovičtí vyhráli důležité vhazování a puk míří k mantinelu.

59:54
    Za vystřelení puku mimo hrací plochu je ještě potrestán domácí Lev.

59:44
    Lev posloužil Bartošákovi jako záložní gólman, sparťané se ne a ne trefit za Bartošáka.

59:27
    Puk končí v lapačce Bartošáka, hosté dosáhli mety, kterou potřebovali. Vhazuje se u domácí branky.

59:21
    Machovský míří na střídačku!!

59:17
    Také hostující trenéři si vybírají oddechový čas.

59:17
    Vítkovice se vydaly za pukem k Machovskému, je z toho ale ofsajd.

58:54
    Puk míří do útočného pásma domácích, ti ale zůstávají na svých pozicích.

58:32
    Hosté nahazují puky do pásma, kde jej dojíždějí a snaží se uchytit v pásmu.

58:21
    Kotouč končí na zakázaném uvolnění hostů.

58:05
    Dej se dostával se spoluhráči do pásma, ale lehkou střelou Machovského nerozhodil.

57:56
    Klimek zavezl kotouč podél mantinelu do pásma, ale neměl dost prostoru na přihrávku.

57:37
    Domácím se nepovedlo dostat se do pásma, je pískán ofsajd.

Monika Baloghová

Góly a asistencie: 31. Guman, 53. Tybor (O. Roman) – 47. Rousek (Košťálek, Blain)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrabal, Trška, Výtisk (A), Mrázek, Šidlík, D. Krenželok, Černý – Olesz (C), Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Szturc (A), Poletín, Guman – Kucsera, Š. Stránský, Schleiss.
    HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Kalina, Blain, Piskáček (C), T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Košťálek, T. Voráček – Smejkal, Sill, Černoch – Klimek, J. Hlinka, Roberts Bukarts – Jarůšek, Pech (A), Kudrna – Beran, Klíma, Rousek.

Rozhodca: Hodek, Kika – Ondráček, Špůr

Diváci: 5 739