Admira Wacker Mödling – St. Pölten 3:2 (kon.) | Austria – Rheindorf Altach 1:3 (kon.) | Hartberg – Wolfsberger 1:1 (kon.)
Linz – Wacker 2:0 (kon.) | Mattersburg – Rapid Viedeň 2:1 (kon.) | Salzburg – Sturm Graz 0:0 (kon.)
TSV Hartberg
1:1 (0:1)
RZ Pellets Wolfsberger AC
cz Nedeľa 10.03.2019, 17:00Rakúska Bundesliga • 21. kolo

Vítám všechny fanoušky fotbalu u online přenosu z nejvyšší rakouské soutěže. V rámci 21. kola se utkají TSV Hartberg a RZ Pellets Wolfsberger AC. Komentářem vás provede Milan Šplíchal, začínáme v 17:00.

RZ PELLETS WOLFSBERGER AC
    Hosté se po dvaceti odehraných zápasech nachází na pátém místě tabulky. Mohli být ale daleko výše, kdyby je nedostihla špatná forma. Wolfsberger z posledních šesti zápasů nezvítězil, zapsal čtyři remízy a dvě porážky.

TSV HARTBERG
    Domácí celek se po dvaceti kolech nachází na osmém místě tabulky. Ani Hartberg nemá formu, z posledních šesti zápasů zapsal pouhé tři body za tři remízy a stejný počet proher.

2
    Domácí měli k dispozici přímý kop, který byl zakončen hlavičkou, jenže Schubert mířil vedle.

3
    Domácí kombinují s míčem na vlastní polovině.

4
    Hosté to zkoušeli po levé straně, ale jejich útok zachytila pozorná domácí obrana.

5
    Špatná rozehrávka Hartbergu znamená míč pro RZ Pellets.

6
    Stoprocentní šanci spálil Koita! Útočník hostů byl sám před brankářem, ale mířil nepochopitelně vedle!
    6.

7
    A je to právě Koita, kdo dostává první žlutou kartu, a to za ostrý faul.

8
    Domácí zatím s rozvahou kombinují na polovině hřiště. Snaží se odkrýt prostory pro nabíhající krajní hráče.

9
    Friesenbichler je dalším hráčem, který dostává žlutou kartu. Fotbalista Wolfsbergeru se provinil hrubým šlapákem na polovině hřiště.

10
    Hostům se sice povedlo zakončit po centru z hloubi pole, jenže rozhodčí musel pískat – ofsajd.

12
    Domácí napadají rozehrávku soupeře, ale ti si se vším poradili a pokračují vstříc brance Hartbergu.

13
    Dobrou práci odvedl Sollbauer, který nepustil útočníka domácích do šance a vytlačil jej z vápna. Nakonec to pro hosty dopadlo dobře, budou rozehrávat.

14
    Ritzmaier se dostal kousek za vápnem do dobré pozice a neváhal. Jeho projektil byl velmi přesný, jenže Swete předvedl skvělý zákrok! Hosté budou mít alespoň roh.

15
    Z rohového kopu se neurodilo pro branku Hartbergu nic nebezpečného.

16
    Swete vypomohl svému týmu s rozehrávkou.

16
    Fotbalisté Hartbergu se dostali rychlým brejkem až k centru, jenže ten ve vápně všechny přeletěl. U míče hosté.

17
    Schmitz z levé strany odcentroval, ale Friesenbichlerovi chyběl nějaký metřík k tomu, aby ohrozil branku soupeře. Míč mají domácí.

18
    Domácí kombinují na vlastní polovině.

19
    Další slušná příležitost hostů. Po centru z levé strany se dostal ke střele Ritzmaier, jenže trefil pouze Sweteho!

20
    Fotbalisté Hartbergu povětšinu času, kdy drží míč, si přihrávají na vlastní polovině.

21
    Hosté měli k dispozici další rychlý brejk, se kterým ovšem znovu naložili špatně. Skóre se nemění.

22
    Sollbauer fauloval nějakých patnáct metrů od vápna. Pro domácí se naskytla příležitost skórovat, jenže pozorná obrana Wolfsbergeru poslala míč na roh.

23
    Exekuce rohového kopu se ujal Kainz. Jeho míč se snesl do vápna, kde se ke střele dostal Rasswalder, jenže v dobré pozici přestřelil!

25
    Opět si velmi dobře v osobním souboji počínal Sollbauer, který nedal prostor útočníkům soupeře. Míč pro hosty.

26
    Velmi dobrou pozici ke skórování měli hosté. Přímý kop zhruba ze třiceti metrů rozehrál Schmitz, jenže signál Wolfsbergeru nevyšel tak, jak by si představoval.
    26.

27
    Swete vypomáhá svému týmu s rozehrávkou.

28
    Hosté se k balonu dostali záhy, konkrétně to byl Schmitz, jehož centr odvrátila obrana soupeře.

29
    Další centr do vápna domácího mužstva. Liendl sice nenašel v pokutovém území svého spoluhráče, ale dokázal alespoň vybojovat rohový kop.

30
    Další krásný fotbalový okamžik! Po rohu se míč odrazil za hranici vápna, kde to z dálky zkusil Leitgeb, nedal! Následně se Swete vytáhl proti Friesenbichlerovi, jehož hlavičku vyškrábl na roh!

31
    Drtivý tlak hostů stále nekončí vedoucí brankou. Roh byl povedený, nicméně jej nakonec s problémy domácí odvrátili.
    31.

32
    Swete opět v akci. Tentokrát si doběhl pro centrovaný míč, takže si obrana Hartbergu může odpočinout.

33
    Na druhé straně se do rychlého protiútoku řítil Schubert, jenže jeho střelu na roh vyrazil Kofler! Z něj se nic nebezpečného neurodilo.

34
    Neuvěřitelné, co obě mužstva nepromění! Nyní se k míči ve vápně jen těsně nedostal Huber, pokud by jej získal, neměl by nejspíše problém trefit defacto prázdnou branku!

35
    Ritzmaierův centr byl sražen do zámezí. Další rohový kop pro hosty.

36
    Wolfsberger právě vstřelili branku!
    CHRISTOPHER WERNITZNIG posílá nádhernou střelou hosty do vedení! Záložník Wolfsbergeru napřáhl nějakých deset metrů za vápnem a nádherně zavěsil!
    36. Christopher WERNITZNIG - 0:1

37
    Tlak hostů byl v posledních minutách opravdu drtivý, takže byla otázka času, kdy obrana Hartbergu kapituluje. Domácí by měli vrhnout síly do útoku.

39
    Hosté měli další rohový kop. Tentokrát se pískal útočný faul, míč pro domácí.

40
    Hosté spálili opět několik velkých šancí. Nejprve skvěle zasáhl Swete proti střele z hranice vápna, následně Koita centroval z levé strany, ale další střela hostů byla sražená!

41
    Swete vypomohl svému celku s rozehrávkou.

43
    Domácí tým měl k dispozici rohový kop, jenže s nim nedokázal naložit dobře. Navíc to vypadá, že si při výskoku ublížil Schubert.

44
    Domácí fotbalisté drží míč na vlastní polovině.

45
    Rozhodčí nastavil první poločas o jednu minutu.

45+1
    Třetí žlutá karta v zápase a třetí pro hosty. Tentokráte byl potrestán Schmitz.

45+1

Je za námi první poločas, spokojenější půjdou do šaten hosté. Ti vedou zásluhou krásné branky, kterou vsítil Wernitznig, poměrem 1:0. Nutno dodat, že fotbalisté Wolfsbergeru jsou lepší ve všech ohledech a během první půle spálili velké množství šancí.

Držení míče: 53 % – 47 %
    Střely: 4 – 20
    Střely na branku: 0 – 11
    Rohové kopy: 3 – 5

46

46
    Střídání v týmu TSV Hartberg: ze hřiště odchází Peter Tschernegg, přichází Christoph Kröpfl.

47
    Kofler byl napadán při rozehrávce, takže míč poslal do zámezí. Aut pro domácí.

48
    Kofler si vyběhl proti míči, který mířil za obranu hostů. Druhý poločas je zatím od obou celků s mnohem menším nasazením.

49
    Hosté zahrozili. Centr do vápna z pravé strany dokázal hlavičkovat Gollner. Gól z toho nebyl.

50
    S míčem na polovině hřiště jsou domácí fotbalisté.

51
    Domácí fotbalisté se dostali k centru z pravé strany, balon však doletěl do rukavic brankáře Wolfsbergeru. Ten rozehrává do pole.

52
    Krásnou střelou za vápnem se nyní prezentoval Liendl! Jeho pokus dokázal domácí gólman vyrazit na roh!

53
    Hosté měli zmíněný rohový kop, jenže se z něj nic nebezpečného pro branku Hartbergu neurodilo.

54
    Další velká šance hostů. Liendl centroval z levé strany, jenže Friesenbichler hlavičkoval vedle!

54
    Ritzmaier je čtvrtým hráčem hostů, který je oceněn za svůj faul žlutou kartou.

55
    Máme za sebou deset minut druhé půle, která nabídla poměrně dobrý fotbal. Více než půlhodina nás ještě čeká, dokáží domácí srovnat?

55
    Kainz dostává žlutou kartu za svůj faul na polovině hřiště.

56
    Velmi špatná dvouminutovka pro Ritzmaiera. Záložník Wolfsbergeru obdržel za svůj další faul v krátkém rozmezí druhou žlutou kartu, což znamená jediné – vyloučení! Hosté dohrávají o deseti.

57
    Žlutou kartu dostává Michael Liendl (RZ Pellets Wolfsberger AC).

58
    Domácím se naskytla skvělá výhoda, více než půlhodiny budou hrát proti oslabenému soupeři. Dokáží "přesilovku" využít?

59
    Hartburg se dostal k rohovému kopu. Centr mířil do vápna, jenže první u něj byl brankář Kofler, který jej snadno chytil.

60
    Rozhodčí píská další faul na polovině hřiště. Začíná se poměrně jiskřit.

61
    Střídání v týmu TSV Hartberg: ze hřiště odchází Michael Blauensteiner, přichází Zakaria Sanogo.

62
    Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Sekou Koita, přichází Sven Sprangler.

63
    Hra se začíná kouskovat, což samozřejmě hostům naprosto vyhovuje. Domácí se navíc provinili útočným faulem, takže vykopávat bude brankář Kofler.

64
    Hosté podnikli rychlý brejk, který byl ovšem ubráněn. S míčem vstříc brance soupeře tak spěchají domácí.

65
    Těm se však naopak nepovedl dlouhý nákop, takže balon stejně končí na kopačkách Wolfsbergeru.

66
    Skvělá práce Koflera. Brankář hostů znovu dokázal zachytit centr směřující do vápna. Ještě předtím však dokázal Rajko Rep nastřelit břevno!

66
    Hartberg právě vstřelil branku!
    A je srovnáno. Neskutečná chyba Koflera, který nedokázal trefit míč směřující na něj, předběhl ho RAJKO REP, jemuž nedělalo problém do prázdné branky dopravil balon – 1:1!
    66. Rajko REP - 1:1

67
    Domácí opět směřují kupředu, vstřelená branka jim zřejmě dodala hodně sebevědomí.

68
    S míčem na vlastní polovině kombinují hosté.

69
    Nepřesná přihrávka hostů směřuje k brankáři Swetemu, ten rychle rozehrává na kopačky spoluhráčů. Hartberg bude chtít oslabenému soupeři vstřelit druhou branku!

70
    Cancola si teď neporozuměl se svými spoluhráči, což mělo za následek, že domácí ztrácejí míč.

71
    Domácí pronikli do vápna soupeře, do zakončení se nakonec dostal Kainz z levé strany, jehož ránu musel zlikvidovat Kofler!

72
    Do vápna Wolfsbergeru mířil další míč, jenže tentokrát si s ním obrana hostů dokázala poradit. Vypadá to na rychlý brejk...

73
    ... ne, z brejku nic nebude. Cancola jej utnul faulem, takže obdržel žlutou kartu.

74
    Dalším hráčem, který dostává žlutou kartu je za simulaci Sanogo.

75
    Se žlutými kartami se doslova roztrhl pytel. Za svůj faul ji vidí i Huber.

76
    Po delší době se do dobré příležitosti dostali hosté. Centr z hloubi pole hlavičkoval Gollner, jenže byl v ofsajdu. Rozehrávat budou domácí.

77
    Rasswalder se dostal do vápna ze strany, nakonec odcentroval, ale jeho prudký pas byl sražen na rohový kop.

78
    Míč z rohového kopu mířil na přední tyč, jenže obrana Wolfsbergeru jej dokázala odvrátit.

78
    Střídání v týmu TSV Hartberg: ze hřiště odchází Fabian Schubert, přichází Dario Tadić.

79
    Vypadalo to, že se hosté dostanou k rychlému brejku, jenže Swete skvěle přečetl situaci a včasným výběhem zachránil svůj celek.

80
    Hosté malinko zazmatkovali při rozehrávce, čehož se snažil využít Wernitznig, jenže jeho pokus dokázal Swete chytit.

81
    Hosté se při své akci dostali do ofsajdu, takže u míče teď budou domácí. Ti mají něco přes deset minut (s nastavením), aby dokázali otočit vývoj skóre proti oslabenému soupeři.

82
    Přímý kop ze slušné vzdálenosti měli k dispozici hosté. Liendl poslal míč do vápna, kde však hlavičkoval Gollner mimo.

83
    S míčem na kopačkách kombinují domácí, a to na vlastní polovině.

84
    Hosté se brání i za cenu odkopnutí míče na polovinu hřiště. Stejně jako v tomto případě.

84
    Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Kevin Friesenbichler, přichází Saša Jovanović.

85
    Tadić sklepl míč pro svého spoluhráče, jenže nejblíže k němu měl Kofler, který ho dokázal odvrátit z pokutového území Wolfsbergeru.

86
    Kainz rozehrával rohový kop. Míč se z jeho kopačky snášel do vápna, kde však příliš problémů soupeři nenadělal, obrana hostů zagunfovala a odvrátila balon mimo.

87
    Následně se dokonce hosté dostali do brejkové situaci, kterou však nedokázali využít. Kvůli přihrávce do ofsajdu navíc bylo pískáno, míč pro domácí.

88
    Další rohový kop pro domácí hráče, které diváci bouřlivě podporují. Míč se sice snášel do vápna, jenže první u něj byl brankář Kofler.

89
    Centr z pravé strany znovu zlikvidoval brankář Kofler. Hrají hosté.

90
    Rozhodčí nastavil druhou půli o tři minuty.

90+2
    Domácí fotbalisté dlouho obléhali branku soupeře, ale zmohli se pouze na nepřesnou střelu Fleckera.

90+3

Je konec. Máme za sebou velmi zajímavé utkání, které nabídlo spoustu šancí, karet, neobvyklých gólů a festival spálených šancí! Pojďme postupně.

První poločas byl naprosto v režii hostů. Ti svého soka mačkali, dokázali dvacetkrát (!) vystřelit, ale ujala se až dalekonosná rána, kterou vyslal ve 36. minutě Wernitznig.

Druhá půle začala v obdobném duchu jako skončila ta první. Hosté byli aktivnější a vypadalo to, že přidají klíčovou druhou trefu. Jenže v 56. minutě se nechal po dvou žlutých kartách během pár desítek sekund vyloučit Ritzmaier. Domácí tak měli více než půlhodinovou výhodu. Tu zužitkoval v 66. minutě Rep, který využil zaváhání brankáře Koflera. Jelikož další gól nepadl, oba týmy získávají po bodu.

Věřím tomu, že s tímto výsledkem nebude spokojený ani jeden tým. Hosté měli po skvělé první půli určitě na to, aby zvítězili, dost možná i vyšším rozdílem. Domácí zase mohli zužitkovat více než třicetiminutovou přesilovku lépe.

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 3:15.
    Střely mimo: 4:5.
    Rohy: 7:7.
    Ofsajdy: 0:4.
    Fauly: 14:13.

Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek neděle! (18:55:20)

Milan Šplíchal

Góly: 66. Rep – 36. Wernitznig

Karty:   55. Kainz (HBG), 73. Cancola (HBG), 74. Sanogo (HBG), 75. Huber (HBG) – 7. Koita (WAC), 9. Friesenbichler (WAC), 45+1. Schmitz (WAC), 54. Ritzmaier (WAC), 57. Liendl (WAC)   56. Ritzmaier (WAC)

Střely na branku: 3:15. Střely mimo: 4:5. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 14:13.
    TSV Hartberg: Swete – Blauensteiner (61. Sanogo), Huber, Siegl, Rasswalder – Kainz, Cancola, Tschernegg (46. Kröpfl) – Flecker, Rep, Schubert (78. Tadić).
    Náhradníci: Sallinger – Kröpfl, Rotter, Sittsam, Sanogo, Tadić, Skenderović.

RZ Pellets Wolfsberger AC: Kofler – Novak, Sollbauer, Gollner, Schmitz – Wernitznig, Liendl, Leitgeb, Ritzmaier – Koita (62. Sprangler), Friesenbichler (84. Jovanović).
    Náhradníci: Dobnik – Jovanović, Kigbu, Schmid, Nutz, Sprangler, Steiger.