Otrokovice – Mladá Boleslav 5:7 (kon.) | Bohemians – Sparta 5:4 (kon.) | Ostrava – Chodov 4:3 (2:0 po s.n.)
Střešovice – Vítkovice 5:4 (kon.)
PSN Tatran Střešovice
5:4 (2:3, 2:0, 1:1) Stav série: 1:2
1. SC TEMPISH Vítkovice
cz Sobota 09.03.2019, 19:00 • STODOLA Arena Střešovice • Play-off LiveSport Superligy florbalu CZ • Štvrťfinále

Je tomu tak! Ačkoliv Vítkovice předvedly ještě jeden ostrý výpad na Michala Rebra, míček za brankovou čáru nedostaly a jednogólový náskok tak nakonec Tatran udržel. Ode mě je to dnes již vše a přeji Vám hezký zbytek víkendu.

Střely na branku ve druhé třetině: 4:9

Nejlepší hráči utkání:
    Tatran Teka Střešovice – Filip Langer
    1. SC TEMPISH Vítkovice – Lukáš Souček (20:57:46)

59:54
    Vypadá to, že prázdnou branku Vítkovic nevyužije ani jedna strana a série se tak prodlouží.

59:27
    Marek Beneš jen těsně minul prázdnou klec!

58:49
    Domácí hráči brání ze všech sil, až Michal Rebro musel na svém těle ucítit několik tvrdých plácnutí florbalkou.

58:03
    Až nyní zase odbíhá a Vítkovice mají opět muže navíc.

57:43
    Rebro se točí jak pouťový kolotoč, ale zatím vše pokryl. Souček mezitím musí zpět do klece.

57:07
    A Lukáš Souček zůstává na střídačce! Vítkovice jdou hrát vabank!

57:07
    Oddechový čas pro hosty.

57:07
    Nahození Tatranu z první jen přelétlo Součkovo klec.

56:42
    Na Rebrovu klec nalítla smršť modrých dresů Vítkovic, Tatran ale dokázal míček vyhodit až do pravého rohu hostí.
    55:38 Filip LANGER - 5:4

55:38
    Tatran právě vstřelil branku!
    Ale do vedení jdou opět Pražané! Milan Meliš téměř z úrovně vítkovické branky přihrál doprostřed půlky na FILIPA LANGERA, který prudkou dělovkou poslal míček do odkrytého kusu Součkovy klece! Asistence: Milan Meliš.

52:36
    Adam Delong mohl posunout vedení v zápase opět na stranu hostí. Obtěžoval Adama Tlapáka tak důkladně, že kdyby získal míček, měl by na čepeli tutovku.

51:31
    Tatran zahazuje nebezpečně mnoho šancí, což je také stálo vedení. Naposled Jonáš Kreysa nezpracoval nahození Martina Mühlfaita a míček skončil za velké libosti hostující lavičky v autu.
    49:48 Josef RÝPAR - 4:4

49:48
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A JOSEF RÝPAR proměnuje! Dlouho si míček tahal, vlastně až do samotného brankoviště. Pak ale stahovačkou dostal míček a Rebra do protipohybu a prázdnou branku už trefil bez potíží.

49:48
    Uvidíme trestné střílení! Vítkovice byly faulovány a Josef Rýpar bude moci srovnat stav!

47:48
    Další důležitý a hlavně přesný zákrok maskou od Michala Rebra posílá míček za jeho branku!

46:58
    Hra teď na chvíli ožila, když Lukáš Souček musel ukázat pár zákroků ze svého repertoáru, následován svými hráči v poli. Nakonec ale Slezané vše zvládli.

45:22
    Tomáš Sladký v dobré příležitosti trefil dezorientovaného Rebra do masky.

44:55
    Hra se na chvíli dostala na půlicí čáru, tam jí ale zastavila série hvizdů od sudích.

43:31
    Michal Rebro teď musel zasáhnout proti míčku, který padal ze vzduchu. Usměrnil ho do rohu.

43:05
    Situace se za dvě minuty příliš nezměnila. Pořád se hraje u Rebra a pořád z toho nic není.

41:04
    A když už se Ondřej Vítovec snažil rozehrát akci, trefil jen vítkovickou čepel a od ní se míček odrazil do autu.

40:25
    Kombinuje se opět na krátko před Rebrem.

40:01
    Buly získává Tatran.

40:01

Jdeme na poslední třetinu!

Počet střel ve druhé třetině: 10:5.

V prostředním dějství jsme viděli dvě důležité branky domácího celku, díky kterému je o krok blíže prodloužení série! Nejprve hezkým klepnutím využil přihrávku Filipa Langera Marek Beneš a poté, v poslední minutě, se ze samostatné akce prosadil Pavel Sládeček.

40:00
    39:23 Pavel SLÁDEČEK - 4:3

39:23
    Téměř půl minuty před koncem jde Tatran opět do vedení! PAVEL SLÁDEČEK se sám procpal přes celou půlku skrz asi tři hráče, než bekhendem překvapil Lukáše Součka, který ani nestačil zareagovat! Bez asistence.

39:10
    Filip Ullmann ukázal sílu, když jednou rukou poslal soupeře k zemi jak pytel hrušek.

37:10
    Oba týmy předvádějí dobrou defenzivní hru. Když jeden člověk zachybuje, zbytek formace mu okamžitě přichází na pomoc.

Dnešní utkání sleduje 260 diváků.

35:30
    Hra se zbrkle a bez větších momentů šoupe po celém hřišti.

33:32
    Dalibor Švéda trefuje jen Součkovo dlaň. Od ní jde míček zpět do pole.

33:10
    Hosté dopřávají Rebrovi jen krátké momenty volna. Tatran je opět slabším týmem.

31:20
    Nyní ale už musel Michal Rebro zasáhnout a zákrok to byl pohledný.

30:57
    Opět se hraje okolo Rebra, nic z toho ale nebylo.

27:36
    Vítkovice mohli opět jít vedení! Nahození Jiřího Besty tečoval Hájek jen Rebrovi do podpaží. Než ale gólman zjistil, kde míček má, vítkovičtí mu ho vypíchli a mohli dorážet. Smolně pro ně, dostali míček jen za mantinel.

26:40
    Na palubovce to začíná vřít. Jonáš Kreysa zůstal viset po zákroku Josefa Rýpara přes mantinel jak špinavé prádlo.

26:26
    Matěj Černý z dobré pozice minul domácí klec o hodně.
    25:17 Marek BENEŠ - 3:3

25:17
    A máme opět srovnáno! Filip Langer z půlicí čáry dostal míček na čepel MARKA BENEŠE, který míček jen nasměroval nad Součkovo rameno! Asistence: Filip Langer.

23:00
    Hra je opět vedena v pomalém tempu, týmy hrají takticky a většinou zezadu.

21:51
    Tatran tlačí na Vítkovice, míček se ale stěhuje po celém hřišti.

20:12
    Jakub Kolísko zkraje třetiny prověřuje pozornost Lukáše Součka. Jeho ruce stále fungují.

20:01
    Buly vyhrál Tatran, ale musel si míček držet zuby nehty.

20:01

První třetina přinesla hodně gólů, ale nakonec je o jednu branku spokojenější hostující celek. Jako první se sice prosadil domácí Langer, hostům se ale povedlo během sedmašedesáti sekund otočit skóre a nakonec museli dotahovat pražané. To napravil přesnou trefou Milan Meliš, hosté ale v závěru opět uzmuli vedení, když Tomáš Sladký stál na konci naprostého rozebrání Střešovic.

Střely v první třetině: 15:6.

20:00
    19:10 Tomáš SLADKÝ - 2:3

19:10
    A Vítkovice se dostávají opět do vedení! Jan Jastřembský a Adam Delong si kompletně rozebrali celou pětici domácích a přesným „ťukecem" připravili TOMÁŠI SLADKÉMU laskominku v podobě prázdné klece Tatranu! Asistence: Adam Delong

18:55
    Nyní přesunul hru za Součka, ale ztrácí míček.

18:36
    Tatran opět v klidu kombinuje u své branky.

17:50
    Marek Beneš mohl využít zaváhání Vítkovic v rozehrávce. Zamířil ale nad levý růžek Součkovo klece.

17:05
    Vyrovnání opět nakoplo celou Stodolu. Jak týmy na hřišti, tak domácí kotel.
    15:47 Milan MELIŠ - 2:2

15:47
    Přesto máme opět srovnáno! MILAN MELIŠ vymýšlel půl metru za půlicí čáru, jak rozehrát situaci, než se rozhodl to vzít na sebe a zaparkoval míček přesně za Součkovo pravou tyčí! Asistence: Adam Tlapák.

15:19
    Filip Langer z osy brankoviště trefuje jen gólmana.

14:30
    Tatran je najednou ten, kdo tahá za kratší konec provazu. Vítkovice jsou více aktivní.
    13:35 Marek BRÄUER - 1:2

13:35
    A hosté se dostávají do vedení! Střelu Lukáše Hájka vyrazil Michal Rebro helmou přesně na čepel MARKA BRÄUERA a ten se mu odvděčil střelou nad levé rameno! Asistence: Lukáš Hájek.
    12:12 Jan ŠEBESTA - 1:1

12:12
    Tak toto si Michal Rebro za rámeček nedá! Jiří Besta z vlastního levého rohu poslal dalekou přihrávku přes celé hřiště, až na JANA ŠEBESTU, který jen ťukl do míčku a ten prošel Rebrovi za záda. Jestli jsem psal, že Tatran nechce dát Vítkovicím výhodu z chyby, tak nepokrytí Šebesty byla jedna z nich! Asistence: Jiří Besta.

10:34
    Teď ale měly obrovskou příležitost srovnat! Po zákroku Rebra se míček odrazil před brankou, která byla najednou prázdná. Než se ale k míčku dostal někdo ze Slezanů, bylo po akci.

10:10
    Vítkovice se po chvíli opět dostaly na dosah Rebra, gólman ale žádnou práci neměl.

09:05
    Marek Beneš mohl zvýšit náskok na dvě branky, jeho teč ale šla za branku Součka!

07:26

07:00
    Meliš se snažil přihrát na dobře postaveného Kolíska, míček ale poslal za něj.

06:45
    Ta ale i díky pozornému Součkovi nepřichází.

06:20
    Pražané kombinují na půlicí čáře a čekají na příležitost.

05:26
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Jan Jastřembský – 2 min., Sekání).

05:11
    Utkání je zatím celkem pomalé. Domácí vědí, o co se hraje a nechtějí dát Vítkovicím výhodu z vlastních chyb.

03:46
    Marek Beneš byl v dobré pozici zastaven rozhodčím.

02:40
    Hosté okamžitě tlačí hru před Michala Rebra, který ale příliš zasahovat nemusí. Jeho tým kontroluje míček.
    01:50 Filip LANGER - 1:0

01:50
    Naopak Tatran ze svého prvního útoku skóruje! Marek Beneš zpoza branky Vítkovic našel dobře postaveného FILIPA LANGERA a ten se nemýlil! Asistence: Marek Beneš.

01:11
    Vítkovice se snažily dostat před Rebra sérií vysokých obloučků, moc se jim to ale nepovedlo.

00:01
    První buly vyhrávají hosté a kombinují u své branky.

00:01

Čas vypršel, už zbývá jen na pokřiky a představení line-upů. Můžeme jít na to!

Zahajovací line-upy:

Domácí: Michal Rebro; hráči v poli: Adam Tlapák, Pavel Sládeček, Jakub Kolísko, Filip Ullmann, Jonáš Kreysa

Hosté: Lukáš Souček; hráči v poli: Jiří Besta, Josef Rýpar, Adam Delong, Jan Jastřembský, Tomáš Sladký

Oba týmy se rozcvičují a rozehrávají, Stodola je slušně zaplněná, atmosféra bude jistě skvělá. Uvidíme zda se Vítkovicím podaří dnes postoupit „bez ztráty kytičky."

Tatran Teka Střešovice: Mich. Rebro (Fibiger) – Tlapák, Mühlfait, Sádlo, Sládeček, Marek Beneš, Vítovec – Kreysa, Komárek, Langer – Jak. Kolísko, Pixa, Piták – Řezník, Meliš, Švéda – Ullmann.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Gurkovský) – Nehera, Rýpar, Hubálek, Besta – Herblich, Firda, Oborák – Sladký, Jan Šebesta, Řezanina – Černý, Hájek, Bräuer – Jastřembský, Delong.

Rozhodčí: Petr Černý a Jiří Janoušek.

Vzájemné zápasy

14. 10. (9. kolo) Tatran Teka Střešovice – 1. SC TEMPISH Vítkovice 5:6
    24. 2. (26. kolo) 1. SC TEMPISH Vítkovice – Tatran Teka Střešovice 3:2
    2. 3. (1. ČF) 1. SC TEMPISH Vítkovice – Tatran Teka Střešovice 8:3
    3. 3. (2. ČF) 1. SC TEMPISH Vítkovice – Tatran Teka Střešovice 5:2

Nejvíc bodů v letošní sezóně za Vítkovice nasbíral další reprezentant, Adam Delong. Dvacet šest branek a čtyřiadvacet asistencí z něho udělalo jedničku v asistencích a dvojku ve střelbě. V této soutěži ho přeskočil pouze Lukáš Hájek, který má o branku navíc. Z branky pak vše hlídá duo Lukáš Souček (3,82 branky/zápas) a Petr Gurkovský (4,5 branky/zápas).

Tatran Teka Střešovice

Tatranu se na venkovní půdě příliš nedařilo. V úvodním utkání Slezané vyhráli vysokým poměrem 8:3. Ve druhém setkání už rozdíl nebyl tak markantní (5:2), přesto se oba celky stěhují do Prahy za nepříznivého výsledku právě pro metropoli.

Nejlepším hráčem týmu, alespoň co se bodů týče, je jedna z reprezentačních hvězd, mladý Filip Langer. S 25 góly a dvaceti nahrávkami figuruje na všech prvních místech a to i v tabulce střelců, kde ale má konkurenci v podobě Marka Beneše, který nasázel stejný počet branek. Z branky pak vše hlídá Michal Rebro (4,13 branky/zápas) a Tomáš Fibiger (4,89 branky/zápas).

Hezký sobotní večer u florbalu! Ve třetím kole čtvrtfinálových soubojů Tipsport Superligy budeme spolu sledovat utkání Tatran Teka Střešovice a 1. SC TEMPISH Vítkovice!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Marek Baloun

Góly a asistencie: 2. Langer (Marek Beneš), 16. Meliš (Tlapák), 26. Marek Beneš (Langer), 40. Sládeček, 56. Langer (Meliš) – 13. Jan Šebesta (Besta), 14. Bräuer (Hájek), 20. Sladký (Delong), 50. Rýpar (t.s.)

PSN Tatran Střešovice: Mich. Rebro (Fibiger) – Tlapák, Mühlfait, Sádlo, Sládeček, Marek Beneš, Vítovec – Kreysa, Komárek, Langer – Jak. Kolísko, Pixa, Piták – Řezník, Meliš, Švéda – Ullmann.

Rozhodca: Petr Černý a Jiří Janoušek