Bayern – Wolfsburg 6:0 (kon.) | Dortmund – Stuttgart 3:1 (kon.) | Freiburg – Hertha 2:1 (kon.)
Lipsko – Augsburg 0:0 (kon.) | Mainz – Mönchengladbach 0:1 (kon.)
Borussia Dortmund
3:1 (0:0)
VfB Stuttgart
cz Sobota 09.03.2019, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Nemecká Bundesliga • 25. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:31:34)

Držení míče: 75 % : 25 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 3:5. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 6:10.

Je konec! Dortmund dnes zvítězil na domácí půdě 3:1 proti Stuttgartu. První vážnější šance jsme se dočkali až ve 32. minutě, kterou měl hostující González, ale ten jí neproměnil. Ve 42. minutě nebezpečně vypálil Guerreiro, ovšem Zieler i přes nejistý zákrok nakonec dokázal vyrazit míč mimo svou svatyni. V 60. minutě získal Dortmund pokutový kop, který proměnil Reus. Ovšem v 71. minutě srovnal po standardce Kempf. V 84. minutě ale poslal domácí zpět do vedení Alcácar a v 90+2. minutě potvrdil výhru domácích Pulisic.

90+4
    90+2. Christian PULISIC - 3:1

90+2
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Witsel to udělal na levé straně excelentně, když se dostal přes dva hráče a posléze posunul míč na Götzeho, který ho přiťukl CHRISTIANU PULISICOVI a ten zakončil k pravé tyči. Dortmund tak jde do vedení 3:1 a v tomto zápase vítězí. Asistence: Mario Götze.

90+2
    Balón sice propadl do pokutového území Dortmundu, ale Bürki byl připraven.

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90+1
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Thomas Delaney.

90
    Nyní se hosté dopustili faulu.

89
    Dortmund se snaží držet míč na svých kopačkách a posléze získal autové vhazování.

88
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Emiliano Insúa, přichází Mario Gómez.

88
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Dan-Axel Zagadou.

87
    A nakonec se hosté dostali do zakončení, ale to skončilo vedle brány.

86
    Witsel se dopustil faulu, za který uviděl žlutou kartu a Stuttgart má opět standardní situaci.
    84. Paco ALCÁCER - 2:1

84
    Domácí jdou zpět do vedení! Centr z levé strany letěl do vápna, kde se míč odrazil k Reusovi, který ho vrátil do ohně, kde se nakonec k balónu dostal PACO ALCÁCER, který zakončil precizně do levé šibenice! Asistence: Pulisic.

83
    Pulisic získal autové vhazování na pravé straně a dál to zkouší pomalou kombinací.

81
    Stuttgart už je v hlubokém bránění a nenechává se Dortmund dostat do nějaké šance.

Michal Raška

Góly: 62. Reus (pen.), 84. Alcácer (Pulisic), 90+2. Pulisic (M. Götze) – 71. Kempf (G. Castro)

Karty:   69. Reus (DOR), 70. M. Wolf (DOR), 86. Witsel (DOR) – 57. Zuber (STU), 68. Emiliano Insúa (STU)

Borussia Dortmund: Bürki – M. Wolf (88. Zagadou), A. Diallo, Akanji, Hakimí – Witsel – Sancho, M. Götze, Reus (C), Guerreiro (79. Pulisic) – Alcácer (90+1. Delaney).
    Náhradníci: Hitz – Schmelzer, Balerdi, Zagadou, Bruun Larsen, Delaney, Pulisic.

VfB Stuttgart: Zieler – Beck (C), Kabak, Pavard, Kempf, Emiliano Insúa (88. Mario Gómez) – Esswein, Ascacibar, G. Castro, Zuber (70. Donis) – N. González (74. Gentner).
    Náhradníci: Grahl – Baumgartl, Gentner, Aogo, Didavi, Mario Gómez, Donis.

Rozhodca: Benjamin Cortus – Florian Badstübner, Thomas Stein