Pardubice – Třinec 4:0 (kon.) | Prostějov – Č. Budějovice 0:1 (kon.) | Vítkovice – Hr. Králové 0:0 (kon.)
koniec
FK Pardubice
4:0 (2:0)
FK Fotbal Třinec
cz Sobota 09.03.2019, 10:15 • Stadion Pod Vinicí, Pardubice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 18. kolo
Predzápasové kurzy
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.
   
  Vítejte u online přenosu ze zápasu 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi týmy FK Pardubice a FK Fotbal Třinec. Zápas na pardubickém Stadionu Pod Vinicí začíná v 10:15.
   
  Pardubice jsou po sedmnácti odehraných kolech na šesté pozici v tabulce druhé ligy. Na svém kontě mají 27 bodů se skóre 28:19. V posledních zápasech se jim ale příliš nedaří, v soutěžních utkáních zvítězili jen jednou z posledních pěti střetnutí.

  V zimním přestupovém období se událo pár změn v kádru. Jakub Klímu si stáhla z hostování Mladá Boleslav, do Liberce přestoupil Milan Knobloch. Tým východočechů opustil také Roman Kašiar s Lukášem Kühnelem Naopak do FK Pardubice se vrátil na hostování z Plzně Roman Piroch. Rovněž byl dotažen přestup Martina Tomla z Mladé Boleslavi. Mezi svěřence trenérů Jiřího Krejčího a Jaroslava Novotného se rovněž přidali dva hráči z Koreje – Jubyeong Park a Sanghyeok Lee.

  V posledním utkání Pardubice jely na půdu Varnsdorfu, kde se odehrálo bojovné utkání, které skončilo bezbrankovou remízou.
   
  Třinec je v tabulce na jedenáctém místě a má náskok sedm bodů na předposlední Táborsko, rozhodně tedy ještě není zachráněný, má 20 bodů a skóre 17:21.

  V zimní přestávce z týmu Třince jak odešli, tak přišli čtyři hráči. Smlouvy vypršely Michalu Mravcovi, Mikku Reintamovi a Karlu Hejnému, do Brna odešel Šimon Šumbera. Druhým směrem z Brna putoval na hostování David Gáž, rovněž na zapůjčku přišel Lukáš Lupták ze slovenské Trnavy. Další dvě akvizice jsou Erik Šula a Lukáš Hapal.

  Ani Třinec nedokázal v prvním jarním kole zvítězit. Narazil totiž na Ústí nad Labem, které skórovalo dvakrát už v prvních dvaceti minutách a tím rozhodlo zápas. Na konečných 1:2 z pohledu Třince upravoval René Dedič.
   
  Úvodní sestavy:

  FK Pardubice: Letáček – Prosek, Šejvl, Piroch, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík, Solil, Tischler, A. Fousek – Petráň.
  Náhradníci: Šmíd – Kopřiva, Toml, Zukal, Kovář, Sokol, P. Černý.

  FK Fotbal Třinec: Adamuška – Lupták, Šuľa, Bedecs (C), Janoščín – Omasta, R. Vaněk I., Weber, Janošík – Hapal, Dedič.
  Náhradníci: Bárta – Cienciala, Buchvaldek, Klec, Demjan, Schwendt, Gáč.

  Rozhodčí: Vojkovský – Šimáček, Vaňkát.
   
  Rozhodčí Jakub Vojkovský už přivedl všech 22 aktérů dnešního utkání na hrací plochu. Pardubice nastoupí v tradiční červenobílé kombinaci, hosté z Třince hrají celí v černém.
   
  1
  Utkání právě začalo.
   
  1
  Pardubický útok po pravé straně končí odkopem od branky hostů.
   
  2
  Jiří Piroch odvrátil dlouhý míč z řad hráčů Třince do zámezí. Autové vhazování pro hosty, kteří nyní drží balón ve své moci.
   
  3
  Proti přihrávce protihráče vyběhl domácí brankář, Jiří Letáček. Domácí celek nyní rozjíždí útok po levé straně hřiště.
   
  3
  Tomáš Čelůstka si na levé straně vyměnil míč s Fouskem a odcentroval do pokutového území. Míč zablokoval jeden z obránců, následuje roh.
   
  4
  Mužík si zpracoval autové vhazování na prsa, jeho přihrávka zpět na Jana Proska nebyla přesná.
   
  5
  Znovu byl v akci Mužík. Ten se na pravém křídle dostal přes svého strážce, jeho centr poté přeletěl branku Jiřího Adamušky.
   
  6
  Právě brankář Třince si nyní poradil s tlakem Michala Petráně a rozehrál.
   
  6
  Prudká přihrávka Dediče z pravé strany nenašla nikoho v černých dresech. Pardubice jdou do protiútoku.
   
  7
  Martin Janošík u levé postranní čáry doslova přejel Jana Proska. Rozhodčí píská do píšťalky, zatím se to obejde jen s napomenutím.
   
  8
  Čelůstkův centr nadělal brankáři problémy! Míč totiž proletěl celým pokutovým územím až na brankáře, který vyboxoval nad sebe a až poté balón dostal do svých rukavic.
   
  9
  Michal Petráň jen tak tak udržel míč na hrací ploše po průnikové přihrávce od Mužíka. Následně vyslal prudký centr, se kterým si obrana poradila.
   
  10
  Další akce Pardubic vedle přes Petráně. Ten si tentokrát zpracoval míč zády a otočil se s ním. Jeho dalekonosná střela nebezpečná nebyla.
   
  12
  Hra se nyní trochu uklidnila a míč se pohybuje především ve středu hřiště. Třinečtí se nyní pokoušeli o útok po levé straně, ten úspěšný nebyl.
   
  13
  Emil Tischler měl v úmyslu průnikovou přihrávku na Adama Fouska, ta ale úspěšná nebyla. Fousek byl totiž lehce přidržen obráncem, rozhodčí však zůstává klidný.
   
  14
  Nákop Janoščina končí za protilehlou tribunou a tak budou domácí fotbalisté rozehrávat aut.
   
  15
  Pardubicím nyní nevyšla rozehrávka ideálně. Solil nedosáhl na míč a jen ho tečoval za postranní čáru.
   
  16
  Slibný protiútok Pardubic vedl Petráň. Ten mohl vyslat do úniku Fouska, ale neučinil tak. To udělal až o pár momentů poté, když Adam Fousek neměl tolik prostoru. I tak se dostal ke střele, kterou zastavil obránce. Roh pro Pardubice.
   
  16
  Centr Ladislava Mužíka od rohového praporku končí v rukavicích Jiřího Adamušky.
   
  17
  Parádní přihrávku na Fouska nyní vymyslel domácí kapitán, Jan Jeřábek. Fousek si potom obehrál obránce a odcentroval jen za branku Třince.
   
  19
  Jiří Letáček nyní skvěle vyběhl proti protihráči, kterým byl Lukáš Hapal. Domácí brankář měl k míči blíže a tak jej ve skluzu vyboxoval alespoň na aut.
   
  20
  Richard Vaněk (FK Fotbal Třinec) nyní ošklivě fauloval na útočné polovině Emila Tischlera a zaslouženě za to vidí žlutou kartu.
   
  21
  Šejvl odvrátil přihrávku mířenou na Reného Dediče. Michal Petráň byl následně faulován Erikem Šulou.
   
  23
  Dedič si v pokutovém území nedokázal zpracovat vysokou přihrávku, míč se od něj pouze odrazil do zámezí.
   
  24
  Ladislav Mužík se na pravé straně odtrhl od protihráče a odcentroval, Prosek ale nebyl v pozici pro zakončení. Mužík se poté přesunul zpět na pravou stranu a po přihrávce vystřelil, jeho tečovaný pokus lapil Adamuška.
   
  28
  Po ruce jednoho z obránců centroval do pokutového území Tomáš Čelůstka. Míč se odrazil od jednoho z obránců jen těsně nad branku.
   
  28
  Následující rohový kop znovu rozehrával Čelůstka a znovu našel obránce. Erik Šula hlavičkoval jen těsně vedle branky. Další roh pro Pardubice.
   
  29
  Solilova přihrávka, mířená na Mužíka, byla až příliš prudká a domácí pravé křídlo tedy nemělo šanci se dostat k míči. Od vlastní branky nyní rozehrávají hosté.
   
  30
  Lupták přihrával do mezery mezi Šejvlem a Čelůstkou, první jmenovaný ale vystihl úmysl a odvrátil nebezpečí.
   
  31
  Po centru z pravé strany se do zakončení prodral Dedič, ten poslal míč jen vedle pravé tyče.
   
  32
  Tischler skvěle vyslal po křídle Fouska. Jeho přízemní centr do pokutového území odvrátil obránce na roh.
   
  33
  Obrovská šance Pardubic! Tischler na Petráně nepřihrál úplně ideálně. Domácí útočník se ale i tak dostal k míči a tváří v tvář proti Adamuškovi selhal! Nutno podotknout, že zakončoval svou slabší, levou nohou.
  33. Petráňova šance
   
  35
  Fousek se na levé straně už po několikáté dostal přes obránce a odcentroval, ani nyní nenašel nikoho v červenobílých dresech.
   
  36
  René Dedič vyslal do pokutového území centr z pravé strany, nikhoo ze svých spoluhráčů ale nenašel.
   
  38
  Pardubice právě vstřelily branku!
  Je tu první branka utkání! Domácí využívají své herní převahy a dostávají se do vedení. Adam Fousek odcentroval z levé strany. TOMÁŠ SOLIL si naběhl a parádní rybičkou zakončil!
  38. Tomáš SOLIL - 1:0
   
  39
  Michal Petráň (FK Pardubice) šlapákem fauloval protihráče a vidí za to žlutou kartu.
   
  40
  Adam Fousek (FK Pardubice) a Imrich Bedecs (FK Fotbal Třinec) se dostali před rozehráním volného kopu do konfliktu a oba aktéři za to obdrželi žlutou kartu.
   
  42
  Kapitán Třince se nyní ocitl na zemi v bolestech. Už je ale v pořádku a hra tak může pokračovat.
   
  43
  Adam Fousek se pokoušel prostrčit míč na Čelůstku, neúspěšně.
   
  44
  Jeřábkova přihrávka na levé křídlo nebyla přesná. Nyní budou rozehrávat hosté, protože Solil zalehl protihráče.
   
  45
  Pardubice právě vstřelily branku!
  Už je to o dvě branky! Adam Fousek vystřelil, brankář vyrazil. S míčem byl potom na malém vápně jeden z obránců, který chtěl odkopnout míč. Trefil ale jen EMILA TISCHLERA, od kterého zapadl míč do sítě!
  45. Emil TISCHLER - 2:0
   
  45+1
  První poločas skončil.
   
  První poločas je u konce. Herní převahu měli po většinu první části hry domácí fotbalisté. První šanci měl po půlhodině hry Michal Petráň, ten ale levačkou brankáře nepřekonal. Domácí se ale dvakrát prosadili v závěru poločasu. Nejdříve skvělou hlavičkou poslal Pardubice do vedení Tomáš Solil, o gól do šatny se poněkud šťastně postaral Emil Tischler. Pardubice tak před druhou půlkou vedou nad Třincem 2:0.
   
  46
  Začal druhý poločas.
   
  47
  Jiří Letáček zůstal po střetu s René Dedičem ležet na hrací ploše. Třinecký útočník už se omlouvá a Letáček je na nohou.
   
  48
  Dedič vystřelil z velké dálky, míč byl tečován a v klidu si pro něj vyběhl Jiří Letáček.
   
  49
  Emil Tischler s Tomášem Solilem obraly o míč obránce. Přihrávku poté dostal Adam Fousek, který zpoza vápna zakončoval k pravé tyči. Adamuška měl co dělat, aby střelu vytěsnil alespoň na roh.
   
  51
  Po faulu na polovině hřiště se Pardubičtí stěhují k pokutovému území Třince. Bude rozehrávat Tomáš Čelůstka.
   
  51
  Pardubice právě vstřelily branku!
  Čelůstka odcentroval od poloviny hřiště a našel hlavu JANA JEŘÁBKA. Ten tečoval míč směrem na branku a jelikož Adamuška vyběhl z branky, tak se domácí dostávají do tříbrankového vedení!
  51. Jan JEŘÁBEK - 3:0
   
  54
  Domácí šli v pěti hráčích do rychlého protiútoku. Ten vedl Adam Fousek, který chtěl vzduchem přihrát na pravou stranu na Mužíka, obránce zasáhl včas.
   
  55
  Po rychlém přechodu hostů a tečované střele Dediče bude Třinec kopat roh.
   
  56
  Richard Vaněk si sedl na hrací plochu a vypadá to, že nebude moci pokračovat.
   
  57
  Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Richard Vaněk I., přichází Michal Klec.
   
  59
  Odkop Jiřího Letáčka od své branky skončil v zámezí. Míč tedy mají ve své moci fotbalisté Třince.
   
  60
  Petráň hlavou zpracoval míč pro Adama Fouska, ten už si tak dobře nepočínal. Po druhém doteku mu utekl balón za brankovou čáru.
   
  61
  Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Lukáš Hapal, přichází Lukáš Buchvaldek.
   
  62
  V posledních minutách se míč pohybuje kolem středové čáry. Domácí se nikam neženou, náskok tří branek jim rozhodně stačí.
   
  63
  Prudká přízemní přihrávka z kopačky Tomáše Webera skončila za postranní čarou na polovině Pardubic.
   
  65
  Petráň předskočil protihráče a vybojoval míč, ten poté nedokázal přihrát na nikoho ze svých spoluhráčů.
   
  66
  Michal Klec si ve vápně domácích píchl míč kolem protihráče, potom mu ho vypíchl Piroch.
   
  66
  Dnešní utkání sleduje 538 diváků.
   
  67
  Pardubice právě vstřelily branku!
  Tohle smrdí debaklem! EMIL TISCHLER si v pokutovém území zpracoval přiklepnutí od protihráče, hodil si míč na levačku a zakončil přesně k levé tyčce!
  67. Emil TISCHLER - 4:0
   
  69
  Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Petráň, přichází Pavel Černý.
   
  70
  Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Martin Janošík, přichází Matěj Schwendt.
   
  72
  Domácím čtyři góly nestačí, pokouší se i o pátou branku. Nyní budou mít šanci díky rohovému kopu z pravé strany.
   
  72
  Jiří Adamuška zažehnal nebezpečí, když centr Čelůstky od rohového praporku vyboxoval daleko od branky hostů.
   
  74
  Domácí byli blízko! Tomáš Čelůstka si naběhl do tandemu a dostal přihrávku od Fouska. Potom chtěl najít v pokutovém území volného Tischlera, před ním ale zasáhl obránce. Následuje další roh.
   
  75
  Po průniku Mužíka z pravé strany odcentroval Adam Fousek, Imrich Bedecs odhlavičkoval. Na polovině hřiště poté ve výskoku Piroch fauloval Dediče.
   
  77
  Dedič si nezpracoval míč ideálně a tak jeho následná přihrávka na pravé křídlo nebyla přesná.
   
  77
  Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Pavel Sokol.
   
  80
  Jeřábek si zkušeně pokryl míč a byl faulován Schwendtem.
   
  82
  Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Ladislav Mužík, přichází Daniel Kovář.
   
  83
  Prosek odcentroval z pravé strany a našel hlavu nejmenšího hráče na hřišti, Pavla Sokola. Ten byl volný, svou hlavičku poslal vedle branky.
   
  85
  Centr Čelůstky z rohu vyboxoval brankář. Domácí nyní kontrolují hru s míčem na kopačkách na útočné polovině.
   
  88
  Daniel Kovář fauloval na útočné polovině a tak hosté z Třince mají možnost jít do útoku.
   
  90
  Slibný protiútok Pardubic neskončil dobře poté, co Čelůstkovi odskočil míč na nerovném terénu.
   
  90
  Hlavní rozhodčí v dnešním utkání nastavuje dvě minuty.
   
  90+1
  Hosté měli výhodu rohového kopu, kterou zažehnal hlavičkou Pavel Sokol.
   
  90+1
  Centr zpoza pokutového území hlavou tečoval nad břevno Jiří Piroch. Další roh pro Třinec.
   
  90+2
  Konec zápasu. (12:02:57)

  David Klier

  Góly: 38. Solil, 45. Tischler, 51. Jeřábek, 67. Tischler

  Karty:   39. Petráň (PCE), 40. A. Fousek (PCE) – 20. R. Vaněk I. (TRI), 40. Bedecs (TRI)


  FK Pardubice: Letáček – Prosek, Šejvl, Piroch, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík (82. Kovář), Solil, Tischler, A. Fousek (77. Sokol) – Petráň (69. P. Černý).
  Náhradníci: Šmíd – Kopřiva, Toml, Zukal, Kovář, Sokol, P. Černý.

  FK Fotbal Třinec: Adamuška – Lupták, Šuľa, Bedecs (C), Janoščín – Omasta, R. Vaněk I. (57. Klec), Weber, Janošík (70. Schwendt) – Hapal (61. Buchvaldek), Dedič.
  Náhradníci: Bárta – Cienciala, Buchvaldek, Klec, Demjan, Schwendt, Gáč.

  Rozhodca: Vojkovský – Šimáček, Vaňkát

  Diváci: 538