Ne – Jičín 14:5 (kon.) | Chodov – Panthers 5:0 (kon.) | Vítkovice – Bohemians 8:3 (kon.)
Ostrava – Střešovice 4:3 (3:1 po s.n.)
Ne
14:5 (5:3, 4:1, 5:1) Stav série: 2:0
Finance Novák FBK Jičín
cz Nedeľa 03.03.2019, 11:00 • SH Jižní Město • Play- off Extraligy žen CZ • Štvrťfinále

Dnešní zápas je u konce a domácí Tigers vítězí naprosto jednoznačně 14:5. Jičín svému soupeři vzdoroval pouze v první třetině, po které byl náskok domácích pouze dvougólový. Další dvě třetiny ale Jižní Město naprosto ovládlo. Série se tak do Jičína bude stěhovat za stavu 2:0 pro Tigers.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (12:54:32)

59:48
    Vyloučení v týmu KM automatik FBK Jičín (Markéta Kosová – 2 min., Hrubost).

59:13
    Zápas se nám přehoupl do poslední minuty a domácí florbalistky se snaží vstřelit ještě jednu branku.

57:47
    Ivanti Tigers právě vstřelilo branku!
    Krásná souhra KATEŘINY KOVAŘÍKOVÉ a Venduly Beránkové. Druhá jmenovaná proběhla na útočnou polovinu a křižným pasem našla na zadní tyči dobře postavenou Kovaříkovou. Ta neměla problém zasunout míček do brány a zapisuje druhý gól v krátkém čase.
    Asistence: Vendula Beránková.

57:00
    Do konce zápasu nám zbývají pouhé tři minuty. Otázkou už pouze zůstává, na jakém skóre se to dnes zastaví.

55:50
    O chvilku později už se skóre přeci jenom mění. Lucia Jelínková našla pěknou přihrávkou za obranu KATEŘINU KOVAŘÍKOVOU, která si s touto situací poradila s přehledem.
    Asistence: Lucia Jelínková.

55:19
    Další šance na změnu skóre. Tentokrát se pěknou kličkou uvolnila Lucia Jelínková a donutila Veroniku Samkovou k výbornému zákroku.

54:22
    Petra Šebestová našla na středu hřiště dobře postavenou Adélu Polívkovou. Ta se svou střelou neuspěla, jelikož trefila první clonící hráčku.

52:45
    O osudu dnešního zápasu je nejspíše rozhodnuto. O korekci výsledku se snažila Anet Jarolímová, která předběhla všechny soupeřky a bekhendem jednoruč vyslala hodně nebezpečnou střelu. Karli vyráží.

51:11
    Přesně s vypršením trestu hostujících hráček se poprvé v zápase prosazuje ELIŠKA CHUDÁ, která se dostala k míčku po přihrávce Ivety Hyršlová. Prvně jmenovaná se trefila naprosto přesně.
    Asistence: Iveta Hyršlová.

50:00
    Domácí florbalistky mohly využít přesilovou hru. Jenže to by musela Lucie Řezáčová z první trefit úplně odkrytou branku. Stav se tak nemění.

49:11
    Vyloučení v týmu KM automatik FBK Jičín (Nikola Mrázková – 2 min., Špatné střídání).

48:42
    Jičín je sice na útočné polovině, ale jeho snaha je bezzubá.

46:48

46:44
    Sledujeme slabší pasáž hry, ve které se ani jeden z týmů téměř k ničemu nedostává.

44:48
    Vyloučení v týmu Ivanti Tigers FK Jižní Město (Michaela Šulanová – 2 min., Nedovolené vrážení).

44:34
    Další hezká kombinace domácích florbalistek. Po přihrávce Dagmar Suré zkoušela svou střelu z první Lucie Řezáčová. Samková se však stihla přesunout a další gól za svá záda nepustila.

42:44
    Ještě v téže minutě tu máme jedenáctý gól domácích. Po kombinaci Elišky Chudé s DOMINIKOU KUBIŠOVOU se raduje druhá jmenovaná.
    Asistence: Eliška Chudá.

42:12
    Jičín právě vstřelil branku! Po necelé minutě ale přichází korekce skóre. Střelu Kristýny Bachmaierové dokázala dorazit do branky dnes dvougólová ANET JAROLÍMOVÁ.
    Asistence: Kristýna Bachmaierová.

41:24
    A máme tu desátou branku, o kterou se pěknou a přesnou střelou od pravého mantinelu postarala LUCIA JELÍNKOVÁ.
    Asistence: Kateřina Kovaříková.

40:51
    Na druhé straně zkoušela své štěstí Iveta Hyršlová. Střela však byla sražena do rohu.

40:21
    Markéta Gabrielová se v úvodu poslední periody vytočila z rohu a pokusila se ohrozit domácí branku. Její pokus byl ale velmi nepřesný.

40:01

Je za námi druhá třetina dnešního čtvrtfinále a Jižní Město navýšilo svůj náskok na rozdíl pěti branek. Domácí florbalistky přebraly otěže utkání a několika rychlými slepenými góly zaslouženě odskočilo. Uvidíme, zda Jičín dokáže dnešní zápas alespoň zdramatizovat.

40:00

39:50
    Teď se mohlo měnit skóre na obou stranách. Nejprve se na straně Jičínu neprosadila v dobrém útoku Gabriela Žůrková. Na druhé straně poté přišlo přečíslení čtyř hráček na samotnou gólmanku, ale jedna z domácích trestuhodně netrefila míček před úplně prázdnou brankou.

38:55
    Tigers stále kombinují na útočné polovině. Ale ve finální fázi je vždy zradila přihrávka a na gól s pořadovým číslem deset tak stále čekají.

37:09
    Jičín právě vstřelil branku! Hosté snižují poměrně se štěstím. Nahození KRISTÝNY BACHMAIEROVÉ téměř z poloviny hřiště propadlo domácí brankářce a skončilo v síti. Bachmaierová zapisuje svou druhou branku.
    Asistence: Anet Jarolímová.

36:12
    Vypadá to, že domácí florbalistky zařadily vyšší rychlostní stupeň a sází teď jednu branku za druhou. Přihrávku od Nikoly Hermannové na střed hřiště s přehledem proměnila IVETA HYRŠLOVÁ, která tak zaznamenala hattrick.
    Asistence: Nikola Hermannová.

35:09
    Krásná střela v podání LUCIE ŘEZÁČOVÉ. Ta se prosazuje krásnou střelou z otočky přesně do pravého horního rohu. I pro Řezáčovou jde o její dnešní druhou branku.
    Asistence: Petra Šebestová.

34:27
    Po delší době se Jičín dostal na útočnou polovinu. Jenže domácí florbalistky se dokázaly vrátit v dostatečném počtu a šanci zhatit.

33:22
    Teď se jim to ale vůbec nepovedlo a Tigers odskakují na rozdíl čtyř branek. Lucia Jelínková nechala vyniknout Samkovou. K dorážce se ale dostala VENDULA BERÁNKOVÁ, která už nedala Samkové žádnou šanci. Beránková si připisuje také svou dnešní druhou branku.

32:02
    Ve druhé třetině jsou domácí hráčky zatím daleko lepším týmem. Obrana Jičínu ale působí v prostřední části kompaktně a většinu střel Tigers zblokuje.

31:29

30:55
    Pěkný zákrok si připisuje Veronika Samková a drží svůj tým relativně na dostřel.

29:57
    Jako první se v přesilové hře pokoušela o střelu Nikola Hermannová. Její pokus byl zblokován. Nicméně domácí pokračují s míčkem na svých hokejkách.

29:29
    Vyloučení v týmu KM automatik FBK Jičín (Nikola Kuchařová – 2 min., Sekání).

28:00
    Karli se vrhla pod nohy jedné z jičínských florbalistek a končí celé jejich útočné snažení.

27:09
    Tigers opět kombinují na útočné polovině a motají hostujícím hráčkám hlavu. Jenže střelecký pokus domácích končí pouze na obránkyni Jičína a ten se tak osvobozuje.

25:32
    Jičín se s problémy dostal z vlastní poloviny, ale nakonec se přece jenom dostal ke střele. Jenže ta ani k domácí gólmance nedoletěla.

24:23
    Poprvé v zápase vedou domácí florbalistky o tři branky. IVETA HYRŠLOVÁ se dnes prosazuje podruhé, když přízemní střelou prostřelila jičínskou brankářku.

23:22
    Obrovská příležitost ke snížení. Po srážce dvou domácích hráček šel Jičín do přečíslení dvou na jednu. Přihrávku Kosové ale nedokázala její spoluhráčka proměnit. Kosová poté ještě dorážela, leč neúspěšně.

22:41
    Další útočné snažení Jičínu začíná až v hloubi obranné poloviny. Jejich útok ale neměl příliš dlouhého trvání.

21:35
    Pokus Markéty Kosové domácí brankářka s přehledem chytá a dlouhým výhozem založila rychlý protiútok. Z něj nebylo vůbec nic.

20:49
    O první střelu prostřední části se postaral domácí celek. Od levého mantinelu letěla střela mimo tři tyče.

20:01

Je za námi první třetina druhého čtvrtfinále mezi Tigers a Jičínem. Spokojenější mohou být prozatím domácí florbalistky, které vedou 5:3. Nicméně vždy jejich rychle získané dvougólové vedení Jičín dokázal stáhnout a je favoritovi vyrovnaným soupeřem. Uvidíme, co nám nabídne druhých dvacet minut.

20:00

19:42
    Se závěrem první třetiny přichází pátá branka domácích. Na středu hřiště se dostal míček k VENDULE BERÁNKOVÉ, která svou střelou zápěstím prostřelila Veroniku Samkovou někde mezi rukou a tělem.

19:13

18:47
    Několik tvrdých soubojů bylo teď k vidění v jičínském útočném rohu. Jičín nakonec vybojoval míček na své hokejky.

18:13
    Téměř po minutě přesilovky se Jičín dostává ke střele. Od půlky hřiště vypustila tvrdý projektil Kristýna Bachmaierová. Její přízemní pokus však mířil mimo.

17:25
    Jičín má možnost první přesilové hry v dnešním zápase. Tu začal standardní situací metr od brankoviště. Jenže hostující florbalistky trefily pouze dobře postavenou zeď.

17:13
    Vyloučení v týmu Ivanti Tigers FK Jižní Město (Simona Pálková – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

16:30
    Jičín právě vstřelil branku! A je tu opět snížení. Od levého mantinelu vyslala tvrdou střelu Gabriela Žůrková. Proti této střele předvedla domácí gólmanka výborný zákrok. Jenže míček se odrazil ke KRISTÝNĚ BACHMAIEROVÉ, která ho bekhendem dokázala poslat za její záda.
    Asistence: Gabriela Žůrková.

15:26
    Opět tu máme dvougólové vedení. Tentokrát přesnou přihrávku na hůl od Venduly Beránkové dokázala uklidit do sítě NIKOLA HERMANNOVÁ.

14:40
    Opět před Kristýnou Karli vznikla trma vrma. Domácí gólmanka si ale zjednala respekt a míček podržela.

13:48
    Hodně zajímavá situace hostujících hráček. Od levého mantinelu letěla přihrávka na střed hřiště, kde ji jedna z útočnic jen těsně promáchla.

13:10
    Domácí florbalistky se dostaly na útočnou polovinu poměrně snadno. Tam už ale zafungovala na výbornou domácí obrana, která své soupeřky odzbrojila.

11:55
    Anet Jarolímová se snažila dorážet těsně před brankou. Ruce domácí brankářky ale byly rychlejší.

10:55
    Po hodně bohatých minutách, kdy jsme viděli pět branek, se nám hra trochu uklidnila. Momentálně se ani jeden z týmů nikam nežene.

09:45
    Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou. Hráčky Tigers šly do přečíslení tří na dvě, ale svou šanci nevyužily. Podobná situace přišla na druhé straně. Bohužel pro Jičín se stejným koncem.

08:10
    Jičín měl obrovskou šanci a hned tři hráčky střílely z bezprostřední blízkosti v krátkém časovém sledu. Kristýna Karli ale všem atakům odolala.

07:33
    Jičín právě vstřelil branku! Na druhé straně tak přišel trest a další snížení. Přesnou přihrávku před branku od Karolíny Strejcovské dokázala přetavit v gól ZUZANA SVOBODOVÁ.
    Asistence: Karolína Strejcovská.

07:00
    Domácí florbalistky měly zajímavou standardku těsně před brankovištěm. Nic z ní však nevytěžily.

06:49

06:00
    Tým z Jižního Města hraje svou první přesilovou hru v dnešním utkání. Téměř minutu se držely na polovině svých soupeřek. Nakonec se vinou vlastní chyby dostávají až za svou branku.

04:49
    Vyloučení v týmu KM automatik FBK Jičín (Lucie Paulovičová – 2 min., Nedovolené vrážení).

04:13
    Ale domácí florbalistky opět odskakují na rozdíl dvou branek. Zatím sledujeme utkání velice bohaté na góly. O ten třetí v hostující brance se postarala pěknou střelou LUCIE ŘEZÁČOVÁ.
    Asistence: Kateřina Pisárová.

03:43
    Jičín právě vstřelil branku! A po další necelé minutě máme sníženo na rozdíl jedné branky. Bývalá reprezentantka ANET JAROLÍMOVÁ se s ničím nemazala a poprvé prostřelila Karli.

02:48
    A přesně po minutě je tu druhý gól domácích. Velkého tlaku využila po pěkné přihrávce Jelínkové IVETA HYRŠLOVÁ. Tigers mají skvělý vstup do utkání:

02:45
    Tigers jsou natlačeny na útočné polovině a točí obranu Jičína. Ten se zatím brání s vypětím všech sil.

01:48
    A tak na druhé straně přichází ihned trest. Z pravé strany se přesně do šibenice trefuje DOMINIKA KUBIŠOVÁ.
    Asistence: Martina Kleinová.

01:18
    Drobná chyba v obraně domácích, po které se dostala do bezprostřední blízkosti ohrožení branky Karolína Strejcovská. Domácí gólmanka však byla pozorná.

00:27
    Jako první se o ohrožení branky pokoušel hostující Jičín. Jenže střela jedné z obránkyň z půlky hřiště letěla mimo.

00:01

Ivanti Tigers FK Jižní Město: Karli (Špačková) – Hermannová, Billá, V. Beránková, Šulanová, Polívková, Kleinová – Surá, Pisárová, Hyršlová – Procházková, Pálková, Řezáčová – Šnajberková, Kubišová, Jelínková – Kovaříková, Šebestová, Chudá.

KM automatik FBK Jičín: Samková – Růžičková, N. Mrázková, Strejcovská, Paulovičová, Kosová – Jarolímová, Chlumská, Žůrková – Smetáková, T. Mrázková, Kuchařová – Svobodová, Gabrielová, Bachmaierová.

Rozhodčí: Beranová, Hejnová.

V dnešním druhém čtvrtfinále play-off Extraligy žen se proti sobě opět postaví Ivanti Tigers FK Jižní Město a KM automatik FBK Jičín.

Úvodní zápas zvládly mnohem lépe favoritky série z Jižního Města. Zvítězily 11:5 a vedou v sérii na čtyři vítězná utkání 1:0. O svém vítězství rozhodly především ve druhé třetině, kterou ovládly v poměru 6:1.

Hlavní zásluhu na vysokém vítězství má především Dominika Kubišová, která si připsala tři branky a ještě jednu navíc připravila. Dva góly vstřelila také Lucie Řezáčová. Za Jičín byla nejproduktivnější hráčkou Anet Jarolímová, která dvakrát skórovala a na jednu branku přihrála.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Aleš Skok

Góly a asistencie: 2. Kubišová (Kleinová), 3. Hyršlová (Jelínková), 5. Řezáčová (Pisárová), 16. Hermannová (V. Beránková), 20. V. Beránková (Jelínková), 25. Hyršlová (V. Beránková), 34. V. Beránková (Jelínková), 36. Řezáčová (Šebestová), 37. Hyršlová (Hermannová), 42. Jelínková (Kovaříková), 43. Kubišová (Chudá), 52. Chudá (Hyršlová), 56. Kovaříková (Jelínková), 58. Kovaříková (V. Beránková) – 4. Jarolímová (Bachmaierová), 8. Svobodová (Strejcovská), 17. Bachmaierová (Žůrková), 38. Bachmaierová (Jarolímová), 43. Jarolímová (Bachmaierová)

Ne: Karli (Špačková) – Hermannová, Billá, V. Beránková, Šulanová, Polívková, Kleinová – Surá, Pisárová, Hyršlová – Procházková, Pálková, Řezáčová – Šnajberková, Kubišová, Jelínková – Kovaříková, Šebestová, Chudá.
    Finance Novák FBK Jičín: Samková – Růžičková, N. Mrázková, Strejcovská, Paulovičová, Kosová – Jarolímová, Chlumská, Žůrková – Smetáková, T. Mrázková, Kuchařová – Svobodová, Gabrielová, Bachmaierová.

Rozhodca: Beranová, Hejnová