Senica – Žilina 0:1 (kon.) | Trnava – D. Streda 3:1 (kon.) | ŠKF Sereď – Slovan Bratislava 0:1 (kon.)
Podbrezová – Ružomberok 0:1 (kon.) | Z. Moravce - Vráble – Trenčín 3:1 (kon.) | Michalovce – Nitra 0:0 (kon.)
koniec
FK Železiarne Podbrezová
0:1 (0:0)
MFK Ružomberok
Sobota 23.02.2019, 14:00 • Zelpo Arena, Podbrezová • Fortuna liga • 20. kolo
Predzápasové kurzy: 3.19 3.62 2.12
   
  Podbrezová v prvom polčase napriek hernej prevahe a šanciam skóre neotvorila, a tak domáci pykali, pretože Ružomberok sa v druhom dejstve zlepšil a strelil jediný gól, o ktorý sa postaral Zinedin Mustedanagić. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný víkend. (15:57:20)
   
  90+4
  Koniec zápasu.
   
  90+4
  Žltú kartu dostáva Matúš Macík (MFK Ružomberok).
   
  90+3
  Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Tihomir Kostadinov, prichádza Matúš Kmeť.
   
  90+2
  Victor Olatunji od postrannej čiary neposlal center na spoluhráčov, ale jeho pokus sa zniesol pod brvno, kde vynikajúce zasiahol Matúš Macík. Toto mohol byť ukážkový zásah.
   
  90+1
  Domáci získala rohový kop, po ktorom prišiel protiútok Ružomberka. Tihomir Kostadinov sa od polovice rútil sám na brankára, trafil tesne vedľa brány.
   
  90
  Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Zinedin Mustedanagić, prichádza Štefan Gerec.
   
  89
  Michal Breznaník strelou spred šestnástky trafil prvého hráča súpera. Následne sa Victor Olatunji nepresadil po pase zo stredu poľa, Matúš Macík bez problémov zasiahol.
   
  88
  Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza René Paraj, prichádza Daniel Pavúk.
   
  87
  Filip Halgoš to skúsil z priameho kopu strelou medzi tri žrde, avšak nedal jej žiadnu razanciu ani smer, takže Matúš Macík bez problémov zasiahol.
   
  86
  Michal Breznaník dostal loptu na pravú stranu, poslal center do malého vápna, avšak Ján Maslo situáciu postrážil. Nakoniec Miroslav Viazanko získal priamy kop spred šestnástky.
   
  85
  Filip Halgoš centrom na zadnú žrď získal rohový kop. Jozef Špyrka poslal pas na prvú žrď, tam zasiahol Tihomir Kostadinov a dostal loptu odkopom do bezpečia.
   
  84
  Zinedin Mustedanagić poslal z priameho kopu veľmi pekný pas na prednú žrď, Ismar Tandir v ideálnej pozícii len tesne minul priestor troch žrdí.
   
  83
  Hostia prešli do protiútoku. Center sprava chcel zakončiť nožničkami Kristi Qose, lopta ho minula. Následne práve tento Albánec získava priamy kop vedľa šestnástky Podbrezovej.
   
  82
  Michal Breznaník centrom do šestnástky spoluhráčov nenašiel, vzápätí nepresne prihrával aj mladý Filip Halgoš. Podbrezová ostáva pri vápne hostí.
   
  81
  Podbrezovej sa už kráti čas a nevie sa dostať do šestnástky hostí, kde by dokázala niečo vymyslieť. Uvidíme, či sa to v závere nejako zmení.
   
  80
  Filip Twardzik sa snažil presadiť sa na ľavej strane, kde situáciu zvládol Jozef Špyrka a dokonca získal faul. Rozohrávať bude Martin Vantruba.
   
  79
  Victor Olatunji sa najlepšie zorientoval vo svoje šestnástke, loptu dostal preč. Následný pas späť však prináša ďalší roh, vybojoval ho Zinedin Mustedanagić.
   
  78
  Zinedin Mustedanagić centroval sprava iba k hráčom súpera, následná strela z diaľky bola tečovaná a Ružomberok získal rohový kop.
   
  77
  Žltú kartu dostáva Michal Breznaník (FK Železiarne Podbrezová).
   
  76
  Peter Gál-Andrezly síce hlavičkoval po centri sprava, avšak loptu, ktorú poslal Matej Čurma poslal iba za seba, pretože mu chýbali nejaké centimetre.
   
  75
  Michal Breznaník faulovaný po rýchlom výkope Martina Vantrubu. Podbrezová prešla pred šestnástku a práve Michal Breznaník bol na konci peknej akcie. Jeho krížna strela letela tesne vedľa.
   
  74
  Victor Olatunji sa síce dostal k zakončeniu po centri z priameho kopu, ale nedôrazný pokus do stredu brány bez väčších problémov zastavil Matúš Macík.
   
  73
  Žltú kartu dostáva Kristi Qose (MFK Ružomberok).
   
  72
  Podbrezová sa pokúsila o rýchly protiútok, center doľava skončil mimo hracej plochy a vhadzovať bude môcť obranca Matej Čurma.
   
  71
  MFK Ružomberok získava ďalší priamy kop pri svojej striedačke, tentoraz pred bránu centroval Zinedin Mustedanagić. Jeho lopta sa ale neujala.
   
  70
  Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času. Podbrezová v prvom polčase nevyužila svoje veľké šance, v druhom dejstve sa však hľadá a navyše prehráva.
   
  69
  Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Matej Kochan, prichádza Dalibor Takáč.
   
  69
  Matej Kochan znova na trávniku, tentoraz už pokračovať nebude môcť, a tak musí Ružomberok nútene striedať svojho tvorcu hry.
   
  68
  Peter Gál-Andrezly centroval na zadnú žrď, kde nebol vôbec nik. Lopta teda skončila za bránkovou čiarou. Rozohrávať môže Martin Vantruba.
   
  67
  Podbrezová mohla zahroziť, avšak center na zadnú žrď prečítali obrancovia Ružomberku. Domáci sa nedostali do zakončenia ani po rohovom kope.
   
  66
  Na ihrisku ostáva Matej Kochan, ktorý signalizuje problémy s nohou a potrebuje ošetrenie priamo na hracej ploche. Mal by však byť v poriadku.
   
  65
  Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Lukáš Urbanič, prichádza Filip Halgoš.
   
  65
  Do vápna domácich prileteli dve lopty, obe boli odvrátené, až strieľal iba do Vantrubu z hranice vápna Filip Twardzik.
   
  64
  Matej Kochan poslal loptu do skrumáže tiel, na roh odvrátil René Paraj. Ďalšiu štandardku rozohral tiež bývalý hráč Podbrezovej, opäť to bude roh. Kochan si všetko zopakoval, avšak po rozohrávke na krátko sa lopta do vápna domácich nedostala.
   
  63
  Zinedin Mustedanagić padá pred šestnástkou súpera, kde bol v súboji s ním Miroslav Viazanko. Kapitán Podbrezovej ale hral najskôr loptu, no aj tak sa píska jeho faul.
   
  62
  Filip Twardzik v snahe preniknúť po ľavej strane, tam bol český internacionál faulovaný. Ružomberok rozohral na krátko a začína kombinovať.
   
  61
  Ružomberok v druhom polčase zvýšil ofenzívnu aktivitu a dokázal sa zapísať do streleckej listiny. Podbrezová sa musí vrátiť k svojej hre z úvodného dejstva, kedy nepremenila veľké šance.
   
  60
  Ružomberok dal gól!
  Autové vhadzovanie zľava sa dostalo do šestnástky, kde loptu predĺžil k hranice šestnástky Ismar Tandir a ZINEDIN MUSTEDANAGIČ trafil presne k žrdi.
   
  60
  Peter Gál-Andrezly teraz poslal loptu do šestnástky, kde bol Zinedin Mustedanagić, ktorý centroval pred bránu. Ismar Tandir sa nedostal k centru, zasiahol Jakub Piotr Kiwior.
   
  59
  Ružomberok sa dostal do mierne otvorenej obrany súpera, lenže Peter Gál-Andrezly poslal loptu doprava a Tihomir Kostadinov našiel brankára Vantrubu.
   
  58
  Kristi Qose zastavil Breznaníka na hranici faulu pred vlastnou šestnástkou, avšak nedovolený zákrok sa nepíska. Pokus založiť akciu pasom doprava hráčovi hostí nevyšiel.
   
  57
  Marek Kristián Bartoš poslal pas na pravú stranu, kde bol prvý Filip Twardzik. Lukáš Urbanič na dlhý pas nemal žiadny nárok. Podbrezová ale ostáva v ofenzíve.
   
  56
  Victor Olatunji si vypýtal faul od Kružliaka a získal priamy kop pri šestnástke hostí. Jozef Špyrka kopol veľmi nízky center, ktorý odvrátil hneď prvý hráč.
   
  55
  Žltú kartu dostáva Dominik Kružliak (MFK Ružomberok).
   
  55
  Kristi Qose bol tým hráčom, ktorý strieľal, alebo aspoň chcel páliť priamo na bránu. Pokus albánskeho futbalistu mieril mimo troch žrdí.
   
  54
  Tihomir Kostadinov spadol na osi ihriska, nejakých 15 metrov pred šestnástkou súpera. Michal Breznaník "zariadil" priamy kop pre Ružomberok.
   
  53
  Kristi Qose sa nedostal k prihrávke na hranicu šestnástky domáceho tímu, dobre pred ním zasiahol stopér Marek Kristián Bartoš.
   
  52
  Michal Obročník si na krídle posunul loptu okolo súpera, avšak ušla mu za čiaru. Filip Twardzik teraz svojho protivníka ubránil veľmi dobre.
   
  51
  Tihomir Kostadinov sa dostal na pravej strane k centru, ten si našiel v malom vápne brankár Podbrezovej Martin Vantruba, ktorý nemal so zákrokom žiadny problém.
   
  50
  Hostia však získali priamy kop pri svojej striedačke, kde bol faulovaný Peter Gál-Andrezly. Do šestnástky centroval Matej Kochan, Martin Vantruba boxoval cez dvoch hráčov a po následnom pase späť sa lopta dostala do siete, lenže prišiel tam podľa všetkého útočný faul. Victor Olatunji ostal otrasený na zemi, avšak bude v poriadku.
   
  49
  Nepresný nákop na hrot ofenzívy Ružomberka skončil za čiarou, rozohrávať od vlastnej brány mohol Martin Vantruba.
   
  48
  Matúš Macík rozohral veľmi zle, avšak Miroslav Viazanko si neporadil so spracovaním a po odrazenej lopte ani Jozef Špyrka.
   
  47
  Ružomberok začína druhý polčas aktívnejšie, avšak center zľava, ktorý poslal Peter Gál-Andrezly chytil brankár Martin Vantruba.
   
  46
  Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Matej Oravec, prichádza Marek Kristián Bartoš.
   
  46
  Začal sa druhý polčas.
   
  Domáci tím bol v prvom polčase jasne lepší a mal veľa šancí, no gól nepadol zo žiadnej. Teda regulárny gól, pretože dva neuznané sme videli na oboch stranách, na každej po jednom. Stav však ostáva 0:0. Druhé dejstvo sa začne zhruba o 15:05.
   
  45+2
  Prvý polčas sa skončil.
   
  45+2
  Nakoniec to po zemi skúsil Michal Breznaník, jeho pokus do stredu brány na dvakrát skrotil brankár Matúš Macík, čiže gól do šatne z toho nebude.
   
  45+1
  Podbrezová získala priamy kop pred šestnástkou súpera. Toto je veľmi dobrá pozícia na priamu strelu, takže uvidíme, ako to dopadne.
   
  45
  Do streleckej listiny sa mohol zapísať aj Victor Olatunji, ktorý loptu po zmútku v šestnástke dotlačil loptu za čiaru, avšak bol v ofsajde. Ešte predtým vytiahol úžasný zákrok Matúš Macík, ktorého zblízka nechal vyniknúť Jakub Piotr Kiwior.
   
  44
  Kochan poslal veľmi pekný center, ktorý sa dotkol dvoch hráčov Ružomberka a lopta skončila v sieti, lenže gól pre ofsajd neplatí. Ak posledný guľatý nezmysel zasiahol Tihomir Kostadinov.
   
  43
  Peter Gál-Andrezly faulovaný na krídle vedľa šestnástky Podbrezovej, centrovať pred bránu bude Matej Kochan.
   
  42
  Podbrezová je v prvom polčase lepšia a vyhráva hlavne na šance, ktorých už mala dosť veľa. Matúš Macík však drží Ružomberok nad vodou.
   
  41
  Lukáš Urbanič vybojoval na krídle priamy kop. Victor Olatunji hlavičkou nenasmeroval loptu na bránu, lenže po ďalšom pase už poslal pokus Matej Oravec presne k žrdi, Matúš Macík skvele zasiahol.
   
  40
  Zaujímavý pokus hostí nevyšiel, pretože center do šestnástky nedokázal zakončiť číhajúci útočník Ismar Tandir.
   
  39
  Žltú kartu dostáva Michal Obročník (FK Železiarne Podbrezová).
   
  39
  Ružomberok sa chcel pokúsiť o rýchly protiútok, ten sa dostal iba k poliacej čiare, kde veľmi dobre zakročili vracajúci sa hráči domáceho celku.
   
  38
  Podbrezová získala na krídle priamy kop. Jozef Špyrka rozohral po zemi k šestnástke, Michal Breznaník centrom spoluhráčov nenašiel.
   
  37
  Martin Vantruba musel vybehnúť pred svoju šestnástku, aby rozohral loptu po pase za obranu Podbrezovej. Mladý brankár to zvládol.
   
  36
  Ismar Tandir sa mohol dostať do veľkej šance, pretože si loptu vo vápne posunul okolo dvoch obrancov do otvoreného priestoru, nakoniec sa píska ofsajd.
   
  35
  Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Na gól stále čakáme. Dočkáme sa ho ešte ho ešte do prestávky?
   
  34
  Ružomberský gólman si dáva na čas, nakoniec poslal dlhý pas a hostia mohli prejsť po ľavej strane. Tam skvele zasiahol Lukáš Urbanič.
   
  33
  Michal Breznaník na ľavej strane dokázal vytvoriť center, nepresná lopta sa dostala nad bránu a rozohrávať môže brankár Matúš Macík.
   
  32
  MFK Ružomberok získal loptu na svojej polovici ihriska, ale nedostal sa cez poliacu čiaru. Michal Breznaník v akcii o loptu prišiel, odkopol si ju ďaleko od nohy.
   
  31
  Jozef Špyrka centroval sprava, jeho pokus nenašiel žiadneho spoluhráča. Tento pas spadol až na druhú stranu ihriska za šestnástku Ružomberka.
   
  30
  Matej Oravec je ošetrovaný za bránkovou čiarou, pričom si drží čelo. Podľa všetkého to bude nejaká väčšia rana, ktorá musí byť ošetrená lepšie.
   
  29
  Ružomberok však z priameho kopu nevyťažil nič, pretože vo vzduchu bol faulovaný Matej Oravec, ktorý musí byť aj ošetrovaný.
   
  28
  MFK Ružomberok získava priamy kop v pozícii, odkiaľ sa dá poslať dobrý center do šestnástky Podbrezovej. Vypýtal si ho Tihomir Kostadinov.
   
  27
  Brankár Matúš Macík odkopával vysoko z brány, loptu dokázal poslať na tribúnu. Podbrezová ešte chcela rýchlo zakončiť, no Victor Olatunji to nedokázal.
   
  26
  Ofenzívny faul Podbrezovej daruje loptu hosťom, nákop dopredu skončil na kopačkách domácich futbalistov.
   
  25
  Podbrezová sa na chvíľu dostala k lopte, avšak Victor Olatunji nevyhral súboj. Kristi Qose to skúsil takmer z polovice, loptu poslal nad bránu domácich.
   
  24
  Ružomberok naťahuje rozohrávku, čo chcel využiť Victor Olatunji. Jeho napádanie neviedlo k zisku lopty. Hostia poslali dopredu dlhý pas.
   
  23
  Podbrezová prišla v strede poľa o loptu po nepresnej prihrávke, hráči hostí ju poslali iba dozadu, kde bol brankár Matúš Macík.
   
  22
  Martin Vantruba znova s nepresným pasom, avšak tentoraz po teči jedného z hostí nasleduje aut pre Podbrezovú.
   
  21
  Victor Olatunji terčom ďalšieho faulu hostí, René Paraj bude môcť centrovať, no nakoniec rozohral iba na krátko.
   
  20
  Žltú kartu dostáva Zinedin Mustedanagić (MFK Ružomberok).
   
  19
  Jozef Špyrka to skúsil z nejakých 20 až 25 metrov priamo. Lopta mu vôbec nesadla a poslal ju poridne vysoko nad bránu Macíka.
   
  18
  Podbrezová získava priamy kop spred šestnástky súpera. Môže to byť aj na strelu, takže uvidíme, ako to domáci vyriešia.
   
  17
  Michal Breznaník nemal nárok na nepresnú prihrávku dopredu, k lopte sa dostal iba brankár Matúš Macík. Napriek zisku lopty poslal aut ku gólmanovi súpera Alexander Mojžiš.
   
  16
  Victor Olatunji sa pri šestnástke vo vzduchu nepresadil, skvele zasiahol Kružliak. Hostia vzápätí získali aut a išli dopredu. Po dlhom pase zasiahol len Obročník.
   
  15
  Hostia loptu na dvakrát dostali do šestnástky súpera, spred malého vápna okamžite odkopol Matej Oravec.
   
  14
  Lukáš Urbanič si zbehol sprava na hrot útoku, dlhá lopta si šikovného krídelníka nenašla, nakoľko dobre zasiahla obrana Ružomberka.
   
  13
  MFK Ružomberok sa po tom nedobrom začiatku z jeho pohľadu snaží hrať ofenzívnejšie, momentálne kombinuje na útočnej polovici ihriska.
   
  12
  Victor Olatunji ostáva na trávniku, hráči Ružomberka odkopli loptu za čiaru. Nigérijčan však bude v poriadku, takže domáci ju športovo vrátili.
   
  11
  Martin Vantruba nemal problém so strelou spred šestnástky, Zinedin Mustedanagić našiel iba slovenského gólmana domácich.
   
  10
  Hostia rozohrali veľmi peknú akciu na pravej strane. Po prudkej prihrávke prišiel pas do malého vápna, v poslednej chvíli odkopol jeden z obrancov Podbrezovej.
   
  9
  Martin Vantruba tentoraz rozohrával veľmi nepresne na ľavú stranu, Ružomberok sa usadil pred vápnom domácich.
   
  8
  Martin Vantruba pod tlakom rozohrával do stredu poľa, kde proti dvojici obrancov prišiel o loptu kapitán domácich Miroslav Viazanko.
   
  7
  Mojžiš faulovaný v strede ihriska. Matej Oravec nakopol dopredu, tam zasiahol obranca Ružomberka Kružliak.
   
  6
  Michal Obročník sa dostal prudkej strele pod brvno po odrazenej lopte, ďalšia krásna strela mohla priniesť gól, Matúš Macík vyrazil na roh. Po centri hlavičkoval do bočnej siete Matej Oravec.
   
  5
  René Paraj pasom doprava Urbaniča nenašiel, tento mladík však následne centroval a Michal Breznaník mal ďalšiu šancu. Jeho pokus spovedľa vápna po chybe Čurmu vyrazil na roh Macík.
   
  4
  Miroslav Viazanko faulovaný na útočnej polovici. Nákop do šestnástky síce prečítala defenzíva MFK, lenže Michal Breznaník napriahol z voleja a krásnu strelu musel vyrážať Macík.
   
  3
  Ružomberok získal priamy kop na krídle, no center z toho nebol. Bývalý hráč Podbrezovej Matej Kochan prihral len smerom dozadu.
   
  2
  Podbrezová získala v úvode rohový kop, Jozef Špyrka ním ale spoluhráčov nájsť nedokázal. Následne pálil Viazanko vedľa.
   
  1
  Podbrezová mala výkop tohto stretnutia. Oba celky nastupujú v tradičných dresoch. Domáci v bielo-bordových, hostia v oranžových.
   
  1
  Stretnutie sa práve začalo.
   
  Domáci fanklub si pripravil transparent na podporu novým tváram v mužstve z Podbrezovej, na ktorom sa píše: "M. Poliaček, tréneri, mladé pušky, vitajte v našom klube!" Fanúšikovia ho vytiahli pri príchode hráčov na hraciu plochu.
   
  Úvodné zostavy:

  FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Obročník, Oravec, Kiwior, Mojžiš – Viazanko (C), Paraj – Urbanič, Špyrka, Breznaník – Olatunji.
  Náhradníci: Ludha – Podstavek, Pavúk, Galčík, Voško, Bartoš, Halgoš.

  MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Kružliak (C), Twardzik – Qose, Kochan – Gál-Andrezly, Mustedanagić, Kostadinov – Tandir.
  Náhradníci: Krajčirík – Kmeť, Takáč, Jedinák, Gerec, Brenkus, Bobček.

  Rozhodca: Ochotnický – Žákech, Galo – Chmura.
   
  FK Železiarne Podbrezová

  Mužstvo z Horehronia výrazne omladilo káder, počas zimnej prestávke prišlo mnoho mladíkov, ktorí sa však v jarnej premiére ukázali fantasticky. Podbrezová priniesla z Nitry výhru 3:1, ku ktorej dvomi "kanadskými bodmi" za gól a asistenciu prispeli Jozef Špyrka a Lukáš Urbanič, talentovaný krídelník naposledy hrajúci za Poprad, trafil sa taktiež obranca Matej Oravec. Nový tréner Vladimír Veselý musel byť nanajvýš spokojný. "Železiari" sa chcú odlepiť do desiateho miesta, kde majú len 20 bodov. Výrazne sa o to postaralo až jedenásť prehier v jesennej časti. Viackrát prehrali len posledné Zlaté Moravce. Teoretická šanca na postup do elitnej šestky ešte žije, pretože šiesta Sereď má 25 bodov, no bude to veľmi náročné. V tejto sezóne dal za Podbrezovú najviac gólov Dávid Leško, sedem.

  MFK Ružomberok

  Ružomberok v aktuálnom ročníku bojuje o popredné miesta tabuľky. Slovan síce nedoženie, ale prezentuje sa dobrými výsledkami, keďže doposiaľ prehral len štyrikrát a získal 31 bodov, čo je na štvrtom mieste o štyri viac, ako majú piate Michalovce a o štyri menej nej tretia Žilina. DAC Dunajská Streda má bodov 38 a je druhá. Podobne ako Podbrezová, tak aj MFK začal jar víťazstvom. Na domácom trávniku porazil posledné Zlaté Moravce jednoznačne 4:0. Trafili sa Kostadinov, Tandir, Mustedanagić a Tandir. Najlepším strelcom v aktuálnom ročníku je Ismar Tandir, ktorý strelil už deväť gólov.
   
  Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

  Matej Kubove


  Hľadáme spravodajcu pre tím FK Železiarne Podbrezová. Viac informácií tu.

  Góly: 60. Mustedanagić

  Karty:   39. Obročník (POD), 77. Breznaník (POD) – 20. Mustedanagić (RUZ), 55. Kružliak (RUZ), 73. Qose (RUZ), 90+4. Macík (RUZ)


  FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Obročník, Oravec (46. Bartoš), Kiwior, Mojžiš – Viazanko (C), Paraj (88. Pavúk) – Urbanič (65. Halgoš), Špyrka, Breznaník – Olatunji.
  Náhradníci: Ludha – Podstavek, Pavúk, Galčík, Voško, Bartoš, Halgoš.

  MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Kružliak (C), Twardzik – Qose, Kochan (69. Takáč) – Gál-Andrezly, Mustedanagić (90. Gerec), Kostadinov (90+3. Kmeť) – Tandir.
  Náhradníci: Krajčirík – Kmeť, Takáč, Jedinák, Gerec, Brenkus, Bobček.

  Rozhodca: Ochotnický – Žákech, Galo – Chmura