Prostějov – Uh. Brod 7:0 (kon.) | Sokolov – Chrudim 1:2 (kon.) | Brno – Vyškov 5:1 (kon.)
Pardubice – Ústí n/O 5:1 (kon.) | Táborsko – Varnsdorf 1:1 (kon.) | Vlašim – Velvary 0:0 (kon.)
Jihlava – Skalica 1:2 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
5:1 (3:0)
MFK Vyškov
cz Sobota 23.02.2019, 13:00 • Městský fotbalový stadion Srbská, Brno • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Pro Zbrojovku Brno půjde v zápase s Vyškovem o generálku před startem FNL, v němž Brno zavítá za týden na stadion Chrudimi.

Zbrojovka Brno má za sebou zatím povedenou zimní přípravu, což je pro svěřence Pavla Šustra žádoucí vzhledem k tomu, že v jarní části FNL si již Zbrojovka nebude moci dovolit příliš ztrát, chtějí-li její hráči stále myslet na postup do nejvyšší fotbalové soutěže. Na příčky zajišťující alespoň baráž totiž ztrácí brněnský klub ze sedmého místa hned šest bodů, přičemž kvůli předehranému kolu zbývá odehrát pouhých čtrnáct zápasů.

Zbrojovka letos v zimě zopakovala svůj triumf v zimní Tipsport lize, přičemž letos ale její hráči budou spoléhat na to, že se na solidní zimní formu podaří navázat také v soutěžních zápasech. Dosavadní výsledky Zbrojovky v zimní přípravě jsou následující:

Skalica – Zbrojovka Brno 0:0

Kádr Zbrojovky opustil naposledy David Gáč, který zamířil na hostování do Třince. Opačným směrem naopak zamířil ofenzivní záložník Šimon Šumbera, mezi další výrazné posily pak patří Juraj Kotula ze Slovanu Bratislava a navrátilci z hostování Jakub Přichystal a Ondřej Vintr, který dokázal právě v dresu Vyškova vstřelit na podzim v MSFL hned devět branek.

MFK Vyškov se v letošním ročníku MSFL drží v horní polovině tabulky, když ze sedmého místa ztrácí na třetí Otrokovice pouhé tři body.
    Oba dnešní soupeři se naposledy střetli v létě roku 2018, kdy Zbrojovka na Srbské zvítězila poměrem 2:0. Zda Brňané potvrdí proti soupeři z MSFL roli favorita a naladí se před startem druhé ligy na vítěznou vlnu se dozvíme od 13 hodin. Hraje se na hlavním stadionu na Srbské a vstupné na zápas je zdarma.

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Sukup, Kryštůfek, Krejčí, Eismann – Štepanovský, Bariš, Růsek, Šumbera – Škoda, Přichystal
    Náhradníci: Bartolomeu, Floder, Vraštil, Šural, Pachlopník, Magera, Vintr O., Kotula, Sedlák

MFK Vyškov: Šustr – Hirsch, Malár, Krejčí, Sečkař – Prestige, Jeřábek, Lahodný, Langer – Vintr M., Klesa
    Náhradníci: Juran, Němeček, Novotný, Matocha, Sedlmajer, Jakubov.

I přes chladnější počasí si na Srbskou našlo cestu poměrně dost domácích fanoušků a hlavní tribuna je před výkopem solidně zaplněná.

Trojice rozhodčích již přivádí hráče obou celků na hrací plochu.

1

O první útočnou akci se pokusili hosté, míč ale skončil jen v zámezí.

2
    Hned na úvod dobrá šance Brna. K hlavičce se dostal nikým nebráněný Přichystal, bránu však minul.

2
    Na druhé straně si Klesa pomohl útočným faulem.

3
    Druhá příležitost Přichystala. Brněnský záložník si zaběhl za obranu na míč od Krejčího a jeho ránu z úhlu musel Šustr krotit nadvakrát.

6
    Krejčí teď fauloval Klesu a Vyškov bude rozehrávat zhruba z poloviny hřiště.

6
    Vyškov se ale také provinil faulem. Rukama v souboji si pomáhal Prestige.

8
    Dopředu se teď po levé straně dral Bariš, jeho snaha ale končí jen odkopem od Šustrovy brány.

9
    Hodně prostoru teď ve vápně dostal Michal Škoda, místo zpracování míče ovšem volil hlavičku z nevýhodné pozice a Šustr si tak s jeho pokusem bez problémů poradil.

10
    Brno právě vstřelilo branku!

Zbrojovka úvodní převahu přetavila také v brzkou branku. Šumberův přesný centr našel hlavu ANTONÍNA RŮSKA a ten poslal míč nechytatelně do protipohybu Šustra.

12
    Zbrojovka hrozí zatím převážně ze vzduchu. Nyní se do něj pověsil Přichystal a míč skončil jen těsně vedle.

13
    Ofenzivní výpad Vyškova končí jen nepřesnou přihrávkou Hirsche. Brno zatím Vyškovu nedává příliš prostoru a je od úvodu lepším týmem.

16
    Štěpanovský teď na Sukupovu přihrávku nabíhal z ofsajdu, Vyškov si na chvíli může oddychnout.

17
    Hezká akce po ose Štěpanovský – Škoda – Růsek, poslední jmenovaný ale při snaze zakončit z hranice vápna podklouznul, což se osudově podepsalo na kvalitě střely.

19
    Krejčí se z pozice stopera často snaží tvořit hru dlouhými nákopy. Jeden z nich teď adresoval Sukupovi a Zbrojovka vybojovala aut. Po něm ale následuje jen Šustrův odkop.

20
    Další akce Brna končí nepřesností – Bariš rozběhlého Přichystala svou přihrávkou nenašel.

21
    Tvrdě faulovaný Eismann zůstává ležet na trávníku. A co hůř – faulu předcházel jeho ofsajd, takže hrát bude Vyškov.

22
    Eismann už je v pořádku na nohou.

23
    Další nepřesnost hostí již na vlastní polovině, Zbrojovka znovu kombinuje a čeká na skuliny v obraně Vyškova.

24
    Byli jsme svědky dalšího zakončení domácích. Sukup zpětným centrem našel Štěpanovského, ten zkusil vypálit z voleje a přestřelil.

25
    Eismann v ofsajdu, nicméně oba krajní beci Zbrojovky jsou dnes hodně aktivní směrem dopředu.

26
    Marek Vintr teď vůbec poprvé přinutil k zákroku Halousku, střele brněnského odchovance ale značně chyběla razance.

28
    Brno mohlo vést o dvě branky. Škoda poslal do vápna prudký centr a po odrazu se míč dostal k Přichystalovi, jeho střela z malého vápna ale nakonec byla sražená za pět dvanáct na roh hostujícím obráncem.

29

Škoda pohotovou přihrávkou vyslal do situace 2 na 1 duo Přichystal – Šumbera. Přichystal ustál souboj s obráncem a naservíroval ŠIMONU ŠUMBEROVI míč takřka před prázdnou bránu. Zimní akvizice Zbrojovky již měla úlohu snadnou.

32
    Šumbera znovu v zakončení, trošku nešťastně však volil hlavu místo zpracování a Šustr tentokrát neměl problém.

34
    Další hlavičkový pokus Škody, zamýšlený oblouček přes Šustra byl ale příliš krátký a hostující gólman míč lapil.

35
    Vyškov teď dostal šanci ohrozit Halousku z rohu, brněnský gólman si ale našel cestu k míči a založil rychlý brejk Brna, který končí taktickým faulem na polovině hřiště.

37
    Vyškov se teď dostal do rychlého brejku po němž nepřesně zakončoval Vintr.

37
    Hrací plochu v závěru poločasu zalilo slunce, což spolu s pokynem realizačního týmu vylákalo náhradníky Zbrojovky k rozcvičce. Dají se čekat poločasové změny.

39

Šumbera nejprve krásně přenesl míč na nabíhajícího Štěpanovského, ten vyslal k sólu Michala Škodu a už se zdálo, že brněnský útočník promarnil ideální šanci k zakončení. Škoda však nakonec zpětnou přihrávkou nabil na ránu ONDŘEJI SUKUPOVI a jeho přesná střela zapadla přesně k tyči Šustrovy brány.

41
    Štěpanovského přihrávka na Přichystala mířila jen do ofsajdu. Škoda pro Brno, Přichystal byl již v nadějné pozici.

42
    Michal Škoda se řítil do další šance a již se zdálo, že bude zakončovat osamocen před Šustrem. Dobíhající obránce nakonec ale skluzem dokázal Škodův pokus zablokovat. Tohle chtělo pohotovější řešení.

43
    Vintr vidí za faul na útočné polovině první žlutou kartu zápasu.

44
    Dva samostatné nájezdy Brna, skóre ale zůstává neměnné. Přichystal i Štěpanovský své šance trestuhodně zazdili.

45

První poločas končí výrazným a zaslouženým vedením Zbrojovky. Od úvodních minut se hraje prakticky na jednu bránu a skóre mohlo být možná ještě vyšší, kdyby Zbrojováci proměnili jeden ze dvou nájezdů v závěru půle. Vyškov zahrozil jen dvakrát střelou ze střední vzdálenosti, naopak Zbrojovce se daří si vytvářet šance bez obtíží. Tři z nich proměnili Růsek, Šumbera a Sukup, tři různí střelci pak jistě potěší především trenéra Šustra. Především pro Růska jde o cenný gól, když hráč většinu přípravy vynechal kvůli zranění ruky. Taktéž branka novice Šumbery je pro Šustra dobrou zprávou.

46

46
    Tři střídání na obou stranách. Šumberu střídá Ondřej Vintr...

46
    ...za Škodu nastupuje Magera...

46
    ...a za Štěpanovského si zahraje Bartolomeu.

46
    Na straně Vyškova nahradil Matocha Sečkáře...

46
    ...Krejčí bude hrát místo Němečka...

46
    ...a za Lahodného je na hřišti Jakubov.

49

LUKÁŠI MAGEROVI stačily pouhé čtyři minuty na to, aby se zapsal mezi střelce. Po přihrávce Ondřeje Vintra napálil míč nechytatelně pod břevno. Zbrojovka tak dokázala využít tlak i v úvodu druhé půle, když chvíli před gólem spálil další nájezd Přichystal.

53
    Zbrojovka teď hodně rozvážně kombinuje. S luxusním náskokem se již domácí netlačí za každou cenu tolik dopředu jako v první půli.

55
    Hraje se ale i nadále převážně na polovině Vyškova. Zbrojovka teď bude mít k dispozici aut na hranici vápna.

56
    Bartolomeu se teď snažil protlačit do vápna, byl ale dobře ubráněn.

57
    Kryštůfek se teď na polovině hřiště sám dostal zbytečně do problémů, když se pustil do kličkované mezi dvěma hráči Vyškova. Následný brejk táhl i zakončil Klesa, jeho obstřelu však chyběla kvalita.

59

Krásnou branku nyní zaznamenal JAKUB PŘICHYSTAL! Ondřej Vintr pláchl svému obránci po levé lajně a našel Přichystala přesným centrem. Brněnský útočník, ač tísněn, dokázal zakončit exkluzivně.

61
    Vyškov se ve druhé půli častěji dostává ke kombinacím na útočné polovině, hostujícím hráčům ale zoufale chybí více přesnosti i pohybu.

63
    Marek Vintr se téměř dočkal vysněné branky! Na jeho obstřel Halouska nedosáhl a míč skončil na tyči.

64
    Kontroverzní moment na druhé straně. Přichystal po souboji s obráncem padá ve vápně, sudí ale píská jen útočný faul. Video asistent rozhodčího na dnešním zápase bohužel není přítomen, aby inkriminovaný moment blíže prozkoumal.

65
    Bariš se teď na hranici vápna hezky uvolnil a protáhl v bráně Šustra. Tribuny ocenily Barišův pokus potleskem.

65
    Další tři změny na straně Zbrojovky. Za Přichystala naskakuje Pachlopník...

65
    ...za Sukupa si zahraje Kotula...

65
    ...a Kryštůfka nahrazuje Vraštil.

71
    Útočnou snahu Vyškova maří zdvižený praporek pomezního.

72
    Magera nezpracoval prudký centr do vápna. Vyškov to znovu zkusí od vlastní brány.

73
    Pachlopník se ze strany prosmýkl až před Šustra, ten ale nohou dokázal jeho obstřel vyrazit. Zbrojovka teď bude mít ale k dispozici přímý kop z téměř ideální vzdálenosti kousek za vápnem. Tohle bude chtít technický obstřel.

75
    Magerovu střelu z přímého kopu Šustr dokázal vyrazit.

75
    Další dvě změny na straně Brna. Bariše střídá Sedlák...

75
    ...a za Krejčího zápas dohraje Jakub Šural.

78
    Kolmice na Eismanna byla příliš dlouhá a Šustr před ním dokázal míč sebrat.

80
    Magera se snažil prodrat k dalšímu míči směřujícímu do vápna, bohužel pro Zbrojovku neúspěšně.

81
    MFK Vyškov právě vstřelil branku!

Vyškov se dočkává alespoň symbolického snížení. Jakub Šural podběhl dlouhý míč dopředu a zabíhající MICHAL KLESA dokázal přelobovat vyběhnuvšího Halousku.

85
    Magera se mohl dočkat druhé branky, z otočky ale Šustrovu bránu tak o půl metru přestřelil.

90
    Zbrojovka v poklidu dohrává zápas s míčem na kopačkách.

90
    Tak ještě uvidíme roh domácích.

A ten si domácí po hvizdu sudího ještě zopakují.

90

Řada střídání ve druhé půli rozkouskovala hru a na úrovni zápasu se to mírně podepsalo. Zbrojovka přesto dokázala přidat další dvě branky, když střídající Ondřej Vintr připravil góly Magerovi s Přichystalem. Vyškov se po ojedinělé chybě v obraně Brna dočkal deset minut před koncem snížení brankou Klesy. Výrazný rozdíl ve skóre však odpovídá dění na hřišti a fanoušci Zbrojovky jistě budou doufat, že si jejich tým schoval nějaké góly také na soutěžní start proti Chrudimi. Z Brna to je dnes ode mě vše a budu se těšit v úterý, kdy trenér Šustr bude na tiskové konferenci hodnotit zimní přípravu Zbrojovky. (16:15:23)