AC Miláno – Empoli 3:0 (kon.)
AC Miláno
3:0 (0:0)
Empoli FC
cz Piatok 22.02.2019, 20:30 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Talianska Seria A • 25. kolo

To už je z mé strany vše. Přeji Vám hezký zbytek večera! (22:28:41)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 13:9.

Fotbalisté AC Milán porazili Empoli 3:0, když všechny góly padly až po změně stran. Už v 10. minutě se sice trefil Paquetá, ovšem jeho zásah byl po konzultaci se systémem VAR anulován pro ofsajd. Úvod druhého dějství to však milánským hráčům vynahradil. Ve 49. minutě se prosadil Krzysztof Piątek a hned o dvě minuty později zvýšil na 2:0 Franck Kessié. V 67. minutě pak završil skóre duelu Samuel Castillejo. Deset minut před koncem pak video zaúřadovalo ještě jednou, tentokrát upřelo gól střídajícímu Borinimu.

90+4

90+4
    Centr Caputa gólový efekt nepřinesl. Vzápětí následoval konečný hvizd sudího!

90+4
    Vracející se Conti fauloval Frederica Veseliho. Ještě standardní situace hostujícího týmu.

90+3
    Hráči Rossoneri dohrávají zápas za zpěvu spokojených fanoušků.

90+1
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty. Pomezní odmával ofsajd Cutroneho.

90
    Mohlo být sníženo! Po centru z pravé strany se zády k bráně dostal k míči Salih Uçan. Pohotově ho dokázal nasměrovat mezi tyče, ale Donnarumma předvedl rychlou reakci a balón zalehl!

90
    Blíží se konec základní hrací doby. za chvíli se dozvíme, kolik času sudí nastaví.

89
    Çalhanoğlu posílal z pravé strany míč před bránu. Našel pouze rukavice brankáře Drągowského.

87
    Samuel Castillejo dnes hraje velmi dobře. Na pravé straně pronikl až do pokutového území. Povedenou akci ale nezakončil přesným centrem. Míč poslal do míst, kde chyběli spoluhráči.

85
    Po rohovém kopu přizvedl míč do bezpečí brankář Gianluigi Donnarumma.

84
    Zajímavou akci hostí táhl Krunić. Po jeho přihrávce se ale neprosadil Antonio La Gumina, kterého ubránil Romagnoli. Bude z toho jen roh.

82
    Systém VAR dnes upřel Milánu už dva góly. Přesto to domácím zase tolik vadit nemusí. Vždyť vedou i tak 3:0.
    81. Neuznaný gól Boriniho.

81
    Jenže sudí Giacomelli ještě situaci probral s kolegy u systému VAR a Boriniho gól nakonec neuznal! Patrick Cutrone se totiž nacházel v ofsajdové pozici a podle rozhodčího ovlivnil bránící hráče, byť se sám míče nedotkl.

80
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Tiemoué Bakayoko, přichází Lucas Biglia.

78
    Domácí jsou ve druhé půli nesmírně efektivní! Střídající Fabio Borini si počínal jako tank, když si nejprve nechtěně narazil míč o bránícího Veseliho, poté se prodral přes několik protihráčů až do pokutového území a prudkou střelou k bližší tyči pokořil Drągowského.

Martin Augustin

Góly: 49. K. Piątek (Çalhanoğlu), 51. Kessié (Castillejo), 67. Castillejo (Conti)

Karty:   71. Çalhanoğlu (ACM) – 55. Di Lorenzo (EMP)

AC Miláno: G. Donnarumma – Conti, Musacchio, A. Romagnoli (C), Ricardo Rodríguez – Kessié, Bakayoko (80. Biglia), Paquetá (70. Borini) – Castillejo, K. Piątek (69. Cutrone), Çalhanoğlu.
    Náhradníci: An. Donnarumma, Plizzari – Calabria, Borini, Laxalt, Biglia, Montolivo, Bertolacci, Strinić, J. Mauri, Cutrone, Abate.

Empoli FC: Drągowski – Veseli, Silvestre, Dell´Orco – Di Lorenzo, Acquah (66. Uçan), Binnásir, Krunić, Pasqual (C) (74. Pajač) – Farias (66. La Gumina), Caputo.
    Náhradníci: Provedel – Rasmussen, Maietta, Pajač, Capezzi, Traorè, Brighi, Uçan, Oberlin, Diks, La Gumina, Nikolaou.

Rozhodca: Giacomelli